Şimdi Ara

Petlas'la Kar Tecrübelerim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
4.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • petlas'cılar fotoğrafa dikkatli bakın ve lastiklerinize dikkat edin...

fotoğraftaki lastik bir petlas...

nasıl bu hale geldiğini fabrika bile açıklayamadı...

Petlas'la Kar Tecrübelerim.
  • Ankarada petlasla 3. kışımı geçiriyorum. Lastik ilk günki gibi olmasada iş görüyor. Kötü tarafı lastik biraz sertleşti seneye muhtemelen kullanmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Birdaha kisastigi alirsam direk nokian alicam

Michelin alpin'den memnunum ama fren mesafesi cok iyi degil bence

Cok cabuk patiye dusuyor

Katılıyorum. Kars'ta iken Nokian takmak istemiştim ama Kars'ta yoktu. Bende Alpin A-4'e gecmiştim Blizzak'in yetersiz performansından sonra.

KARSLI mısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya

petlas'cılar fotoğrafa dikkatli bakın ve lastiklerinize dikkat edin...

Fotoğrafı anlıyacam diye gözlerim ağrıdı... hala da anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtmr

deremomo arkadaş değinmiş Erzurumdaki araç sahiplerinin %90 ın (abartma değil) Lassa kullanır. Bende 3 senedir Lassa kullanıyorum.
    Forumda ug7 ve ug8 ile ilgili yorumları okuyunca biz nasıl karda buzda araç kullanıyoruz diye düşünüyorum :)

Bildiğin abartmış bende 4 yıl kaldım Erzurumda ve bu sene İzmire geldim. Lassa,Michelin, Bridgestone, Petlas vs. her markadan kullanan araç var. Hatta uygun diye Starmax,Debica,Sava vs gibi ekonomik lastik kullanan sayısıda epey fazla. Yani %90 Lassa diye bi oran yok abartılmış.
    Konuya dönersek Erzurumda kaldığım dönemde eski aracım civic de eski sahibinin verdiği 2 adet Petlas Snowmaster V901 lastiğin yanına 2 adette ben aldım ve 3 kış kullandım. Toplamda 6 defa denizliye geldim aynı lastikle 1 gün bile sorun yaşamadım.
    Petlas bana Erzurum şartlarında problem yaşatmadı.

• quote:

balonmu yapmış lastik gözlerim bi acayip oldu

• Petlasi kullananlarin karda sikintisi yok az bir buzlanmada cok sıkıntı oluyomus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabah ise giderken taksiciyle petlas muhabbeti yaptik. Belli sure sonra lastik dagiliyor ozelligini yitiriyor 2 kis flan iyi ama sonrasinda lastik saliyor kendini dedi. Michelin almak daha karli pahali ama daha cok kullaniliyor kalitesini bozmuyor dedi.

Elciye zeval olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

3. kış itibari ile Petlas kış lastiği performansını tecrübe etmişlerden yorum alalım.

2008 üretimi petlas kışlık lastiklerim geçen yıla kadar çok iyiydi, bu sene minimum tutuş sağlıyor zemindee ne yazık ki

Gerçi sene oldu 2013 gayet normal, tekrar alırmıyım petlas alırım tabiki
  • Petlas kar lastiği ilk 2 sene şahane ama 3. kış iptal:

http://resim.donanimhaber.com/fb.asp?m=70097143
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Pulse_

quote:

balonmu yapmış lastik gözlerim bi acayip oldu

evet bir çeşit balon yapmış ancak klasik yöntem bir balon değil, yanaktan değil, tabandan balon yapmış. içerideki çelik kuşak bölümü bir şekilde deilnmiş ve içerideki hava, çelik kuşak katını geçip dışarıdaki desen katı ile çelik kuşak katının arasına kaçmış ve desen katını şişirmiş.

bu arada bu olaya herhangi bir darbe, çukur vs. neden olmadı. düz, sorunsuz, pürüzsüz bir yolda normal hız ve yük koşullarında meydana gelmiş bir durum bu. ben böyle bir şeyi bir başka markada ne duydum, ne gördüm. şunu gördükten sonra petlas'a güvenir miyim? ASLA...

• Petlasın kışlıklarını kesinlikle almayın arkadaşlar. Çünkü neye sarılsanız zam görüyor. Benzin dediniz benzine giydirdiler, mazot keza öyle. LPG nin fiyatı neydi ne oldu. Sakın Petlas almayın. Biz ondan çok memnunduk. Ama talep arttıkça fiyatı da artmaya başladı. Petlas kakadır, sakın almayın :)
  • quote:

ibretlik paylaşım

o lastik kaç yıllık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 9 Ocak 2013; 21:07:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan3156

Petlasın kışlıklarını kesinlikle almayın arkadaşlar. Çünkü neye sarılsanız zam görüyor. Benzin dediniz benzine giydirdiler, mazot keza öyle. LPG nin fiyatı neydi ne oldu. Sakın Petlas almayın. Biz ondan çok memnunduk. Ama talep arttıkça fiyatı da artmaya başladı. Petlas kakadır, sakın almayın :)

Ben Ekim başında 205 55 16 Starmax Icegripper w850 leri 165 e almıştım, şimdi kaç lira olmuştur kimbilir. Bu arada lastikler karda çok iyi, hatta bugün çocukların naylonla kayarak buz pistine çevirdiği rampayı bile zorlanmadan çıktım. Başta hafif patinaj oldu tabi ama hemen sonra motor devrini alınca kaptı götürdü.

• Az önce hemen yola koyulup 18 km lik buzlu dik inişli çıkışlı sert bir yolda 18 km test ettim geldim.Dışarıda tipi var şu anda.Lastikler petlas snowmaster 225 45 17 2012-37 üretim.Yeryer 100 km ama ortalamada neredeyse hız kesmeden 80 km hız gibi gittim geldim.Şehir merkezinde dik yerlerde dur kalk yaptım.Gayet güzel bir şekilde görevini gördü.Zaten aracın güvenlik donanımları da bunu yapmaya izin veriyor.Şimdilik geçer not aldı benden....
  • Aralık başında 205/50 R17" Petlas Snowmaster'ları 4 adedi 900 Tl.ye taktırdım. Sadece bir kere kar-buz gördü, onda da genel olarak rezillik diz boyu iken çok iyi iş gördü.

Genel yorum Petlas'ların başta iyi ama 3.sezondan sonra kötü performans verdiği yönünde. Ben henüz hiç bir aracımı 3 sene kullanmadım ve muhtemelen şimdiki aracımın akibeti de çok farklı olmayacağı için bence problem yok

Petlas'ın fiyatları ufak jantlarda çok farklı olmasa da 17" için çok övülen UG8, Alpine, vs modellerin neredeyse yarı fiyatına satılıyor. Pahalı lastik alıp 6 senede suyunu çıkartmaktansa 2 takım Petlas almak da mantıksız gelmiyor aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

ibretlik paylaşım

o lastik kaç yıllık.

tam bilmiyorum ama 3 yıldan fazla değildir...

• quote:

tüm oto ulaştırma taburu araçlarımızda kış lastiği olarak petlas takılı, ağır vasıtada da minibüste de kamyonette de otomobilde de... böyle bir sorunla karşılaşılmadı

şimdi sizin tek bir fotoğrafla yaptığınız hiç doğru değil, lastik kaç yıllık, kaç km kullanılmış, üstüne kaplama mı yapılmış, hangi yük endeksinde, aşırı yükleme yapılmış mı, rafta ne kadar kalmış?

michelin...

bridgestone...

goodyear...
    http://www.mastercraft.com/teamtalk/attachment.php?attachmentid=77834&stc=1&d=1335131831

her marka için bunlar gibi onlarca fotoğraf var, sikayetvar.com'da tonla şikayet var, kendim bridgestone turanza kullanıyorum yaz kış... yazlık için de petlas almayı da hiç düşünmedim kış lastiği de ilk defa seneye alacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

tüm oto ulaştırma taburu araçlarımızda kış lastiği olarak petlas takılı, ağır vasıtada da minibüste de kamyonette de otomobilde de... böyle bir sorunla karşılaşılmadı

şimdi sizin tek bir fotoğrafla yaptığınız hiç doğru değil, lastik kaç yıllık, kaç km kullanılmış, üstüne kaplama mı yapılmış, hangi yük endeksinde, aşırı yükleme yapılmış mı, rafta ne kadar kalmış?

michelin...

bridgestone...

goodyear...
    http://www.mastercraft.com/teamtalk/attachment.php?attachmentid=77834&stc=1&d=1335131831

her marka için bunlar gibi onlarca fotoğraf var, sikayetvar.com'da tonla şikayet var, kendim bridgestone turanza kullanıyorum yaz kış... yazlık için de petlas almayı da hiç düşünmedim kış lastiği de ilk defa seneye alacağım

Bilmedigin ne kadar belli petlasin agir vasita grubu yok denemis yapamamis kamyon grubunu yabanci ortakla yapiyo
    Atmanin bile seviyesi var tamam petlas iyi yerli uretim tamamda karsilastirdigin markalara bak 100 yillik michelin bridgestone cozemedim petlas 10 yilda cozdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boldkaptan -- 9 Ocak 2013; 23:44:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: boldkaptan

Bilmedigin ne kadar belli petlasin agir vasita grubu yok denemis yapamamis kamyon grubunu yabanci ortakla yapiyo
    Atmanin bile seviyesi var tamam petlas iyi yerli uretim tamamda karsilastirdigin markalara bak 100 yillik michelin bridgestone cozemedim petlas 10 yilda cozdu

ayar vermek gibi olmasın da

http://www.petlas.com.tr/tr/lastikler.php?l=Kamyon-Otob%C3%BCs
    http://www.petlas.com.tr/tr/lastikler.php?l=%C4%B0%C5%9F%20Makinas%C4%B1
    http://www.petlas.com.tr/tr/lastikler.php?l=Panzer
    http://www.petlas.com.tr/fiyat_listesi/index.html

kimle yaptığının ne önemi var lassa brisgestone'la yapınca lassa olmuyor mu? ben de o markalardan iyi demedim o markalarla karşılaştırmadım ama okuduğunu anlamadan cevap yetiştiriyorsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.