Şimdi Ara

petlas - kormoran - laufenn ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
3
Favori
7.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kormoran 1045tl

petlas 1045tl

hangisini alacağımı bilemedim araç 1.33 corolla. Türk markası olmasından dolayı gönlüm petlastan yana sadece.

• Ben Petlas al geç cahillerden biriyim. Ben parasını verdim aldım kullandım genel olarak fiyat performans olarak da çok da memnun kaldım ki işyeri aracımıza (Ford Transit 2022 model) da kışlık Petlas aldım. Ayrıca ailemde de 3 araca alınmasına vesile oldum, kimseden de bi şikayet duymadım. Hadi ben arabadan, lastikten, araç kullanmaktan anlamıyorum da vesile olduğum 4 araçtaki hiç kimse mi anlamıyo ? Bu sadece benim çevrem. Petlas yıllardır piyasada olan milyonlarca lastik satmış bi marka. Bu kadar sürücü de mi hiç bişey anlamıyo ?

Kimse Petlasa en iyi marka muamelesi yapmıyo, verilen markalar içinde en alınabilir olarak taviye verdik. Türkiyede yaşadığımızı unutmuşsunuz yada geliriniz ortalamanın çok çok üstünde. Şuan 205/65/16 Continental Eco contact 6 fiyatından haberiniz vardır diye düşünüyorum. 2023 yılı asgari ücretini de duymuşsunuzdur herhalde. Şimdi insanlar gelirinin ne kadarını ayırabilir sizce ?

Öneren, kullanan bu kadar gerizekalı Petlas kullanıcıları olarak sizlerden çok özür dileriz. Bu arada bedava petlas varsa konum atın lütfen sanırım benimle beraber alacak bi kaç kişi daha bulunur.

Şimdi şu testlere mi güvenelim yoksa petlas kullanan çileli şoföre mi
    Petlas w651 kuruda da ıslakta da son derece rezalet sonuçlar almış. Ayrıca en gürültülü ve en konforsuz lastik seçilmiş. Suda kızaklamada da yine aynı başarıyı göstererek son sırayı ele geçirmiş. Burda petlas övüp milletin parasını çöpe attırmayın. Ek olarak yan ürünü Milestone markası da aynı maldır, almayın aldırmayın.

Islak;

Kuru;

Al Petlası geç. Ben yazlık olarak Dobloda kullandım çok memnundum herhangi bi sıkıntı yaşamadım. Eşime dostuma da aldırdım hepsi memnundu. Kormoran vs yan sanayi lastik. Asıl markaya yakışmayacak performans vermeyecek olan hammaddeyi bu yan markalara kullanıyolar ve asla verimli olmuyo. İşyerimizdeki Transitimize de kışlık Petlas aldım.

Kimse anlıyor anlamıyor meselesi değil.. bazısı alıyor lastiği 10-20kmh hızla, maksimum 50-60la şehirde geziyor. hatta çoğu insan böyle.

Bu kişiler balon yapmayan, sessiz her lastikten memnun. jantın yere değmemesi için lastik takıyor böyle kullanıcı. bu kullanıcıdan görüş alınmaz. onun memnuniyeti anlamsızdır.

Bazısı da uzun yol yapıyor, lastiği yer skalada kullanıyor ve otomobile yükleniyor. bu kullanıcılar da işte o şikayetvar.com'da Petlas şikayet bölümünü dolduranlar. bende çevremden sorun yaşayan duydum ama işini gören de binlerce insan vardır. iş görülüyor diye o lastik iyi olmuyor.

Petlas vasat altı bir lastik. Mesela w651 kışlık modelinin kıyaslaması aşağıda.. bende kullandım şirket aracımda bu lastiği 2 sene. çok da memnundum çok sağlam karda ve vıcık tuzlanmış zeminde uzun yol yapmıştım. ama bir kere yağmurda çıktım mı veya uzun yol yaptım mı hatırlamıyorum ve sanmıyorum. ama yoğun ıslak pistte ve yağmurda berbatmış sonuçta.

Tyre Reviewsyoutube
    This is the most in depth winter tire test for 2022/23, please share and subscribe! Here's the link to adjust the winter tyre test results: https://www.tyrereviews.com/Tyre-Tests/Results-Grid/2022-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm So, which winter tyre is best for YOUR own needs? To find out I have taken ten of the most popular winter tyres on the market, and will be testing them in the snow, dry and wet, noise, comfort and rolling resistance! The tyre size I'm testing is massively popular 225/45 R17, and of the ten winter tires on test, five of them are new for 2022 which is very exciting! In this winter tire test we have: Bridgestone Blizzak LM005 Continental WinterContact TS870 Goodyear Ultragrip Performance 3 Hankook Winter I*Cept RS3 W462 Kleber Krisalp HP3 Michelin Alpin 6 Petlas snowmaster W651 Pirelli Cinturato Winter 2 Semperit Speed Grip 5 Vredestein Wintrac Pro The full article with all the data can be found on the Tire Reviews website here: https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm ======= Please review your tires at www.tyrereviews.com ! ======= Follow me on instagram for all the latest tyre related updates: https://www.instagram.com/tyre_reviews ======= 00:00 Introduction 00:11 The Winter Tires on Test 00:35 Snow Handling 05:05 Snow Braking 05:15 Wet Handling 08:12 Wet Braking & Aquaplaning 08:33 Dry Handling 09:37 Fuel Use 10:37 Final Results
    https://www.youtube.com/watch?v=V1UCvg7wVdM

Dostum benim yazdığım küfür değildi, buradan dh yöneticilerine selam (bknz:TDK)

Benim için made in turkey yeterli, paranın açıkçası kime gittiği hiç umurumda değil. Ben dunlop lastiklerimle çok mutluyum, sen petlas ile mutluysan size mutluluklar dilerim ama ben her yerde her zaman petlas almayın aldırmayın söylemlerine devam edeceğim  

• Ben de aynı ebatta kış lastiği aldım 2 ay önce. Ancak bunlardan hiçbirini arabama takmam. Kumho ve Nexen de bu fiyatlardaydı ama etiket değerleri vs rezalet.
  • kartalus kullanıcısına yanıt

hangi marka aldınız ?

benim diğer aracıma 2 set yani 8 adet michelin aldım sürekli balon yapıyor lastik. nokian aldım şuan memnunum ama fiyatlar çok yükseldi.

aracı yeni aldım kasko 8500 + sigorta 3500 + tüp taktıracağım 9000tl + lastik 4000tl bütçeyi çok zorladım.

şöyle sokaktaki araçlara bakın f/p lastikler var. çoğu almıyor öyle pahalı lastikleri. gerçi artık lastik alanların sayısı bile azaldı. kabak lastikle dolaşan çok. iş yerinde biri var 2012 yılından kalma lastikleri kullansam bir şey olur mu diyordu :)

petlasa nedense ayrı bir güvenim var türk malı diye çok önemsenmiyor ama hep olumlu yorum görüyorum.

• Petlas tan uzak dur.

Lassa bridsone falken hankok bakın yakın fiyat olması lazım, bazı goodyear larda iyi.

• Laufenn 4 mevsim kullanıyorum memnunum... Dolu dolu 1 sene, yazıda gördü kışı da...

Süper, uçar, kaçar en iyisi vs değil.

Ancak sizi yolda bırakmaz yol şartlarına göre gerekli tepkileri verir ve sizi üzmez...

Kendi sınıfında yazın iyi kışın oldukça iyi.
    Kuru / kar freni bence çok yeterli ama ıslak da bir tık dikkat gerekir.

Tekrar alınır mı (nokian vs alamadığımızi var sayıyorum) falken as 210 ve laufen arasında gider gelirim.

Ancak yazdıklarınızda anladığım kadarı ile aklınız petlas da... Lastik dediğimiz uzun kullanım bir ürün.
    Sanırım siz en çok petlasta mutlu olursunuz...
  • Al Petlası geç. Ben yazlık olarak Dobloda kullandım çok memnundum herhangi bi sıkıntı yaşamadım. Eşime dostuma da aldırdım hepsi memnundu. Kormoran vs yan sanayi lastik. Asıl markaya yakışmayacak performans vermeyecek olan hammaddeyi bu yan markalara kullanıyolar ve asla verimli olmuyo. İşyerimizdeki Transitimize de kışlık Petlas aldım.

• 1200-1250 civarına goodyear, hankook var onlara bakın. Baktığınız markalar ekonomik gibi görünüyor ama muhtemelen uzun ömürlü olmayacaklar. O kadar masraf etmişken 800 lira fazla verin güzel kaliteli lastik alın derim.

Petlas al geç diyen cahilleri de dinlemeyin. Tyre reviews sitesindeki test sonuçlarını görseniz bedava bile almazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 26 Aralık 2022; 11:46:53 >
  • Petlas takma da ne takarsan tak

• Sar1Lac1 kullanıcısına yanıt

Continental aldım ben TS870. 1000 liraya da vardı ben alırken, daha önce kullandığım için Kumho öneririm ben.

• Herkese teşekkür ederim lastik almak için çıktığım bu yolda goodyear alarak sonlandırdım. Adet fiyatı 975 e geldi. Kartımda 800₺ civarı puanım varmış.
  • BPG2004 kullanıcısına yanıt

Ben Petlas al geç cahillerden biriyim. Ben parasını verdim aldım kullandım genel olarak fiyat performans olarak da çok da memnun kaldım ki işyeri aracımıza (Ford Transit 2022 model) da kışlık Petlas aldım. Ayrıca ailemde de 3 araca alınmasına vesile oldum, kimseden de bi şikayet duymadım. Hadi ben arabadan, lastikten, araç kullanmaktan anlamıyorum da vesile olduğum 4 araçtaki hiç kimse mi anlamıyo ? Bu sadece benim çevrem. Petlas yıllardır piyasada olan milyonlarca lastik satmış bi marka. Bu kadar sürücü de mi hiç bişey anlamıyo ?

Kimse Petlasa en iyi marka muamelesi yapmıyo, verilen markalar içinde en alınabilir olarak taviye verdik. Türkiyede yaşadığımızı unutmuşsunuz yada geliriniz ortalamanın çok çok üstünde. Şuan 205/65/16 Continental Eco contact 6 fiyatından haberiniz vardır diye düşünüyorum. 2023 yılı asgari ücretini de duymuşsunuzdur herhalde. Şimdi insanlar gelirinin ne kadarını ayırabilir sizce ?

Öneren, kullanan bu kadar gerizekalı Petlas kullanıcıları olarak sizlerden çok özür dileriz. Bu arada bedava petlas varsa konum atın lütfen sanırım benimle beraber alacak bi kaç kişi daha bulunur.

• cileli_sofor C kullanıcısına yanıt

Petlas eski imajı ve yaşananlarda kötü bir imajı var yakında kullanan insanlarda şikayetleri var eskiye göre az olsa da, lastik 4 yılda bir kere alınır yağmurda ıslakta acil ihtiyacınız olur fren mesafesi uzar iyi ihtimalle kaza yaparsanız motor yaya atlar önünüze duramazsınız, ucuz mal alacak kadar zengin olmayın,

• cileli_sofor C kullanıcısına yanıt

Kimse anlıyor anlamıyor meselesi değil.. bazısı alıyor lastiği 10-20kmh hızla, maksimum 50-60la şehirde geziyor. hatta çoğu insan böyle.

Bu kişiler balon yapmayan, sessiz her lastikten memnun. jantın yere değmemesi için lastik takıyor böyle kullanıcı. bu kullanıcıdan görüş alınmaz. onun memnuniyeti anlamsızdır.

Bazısı da uzun yol yapıyor, lastiği yer skalada kullanıyor ve otomobile yükleniyor. bu kullanıcılar da işte o şikayetvar.com'da Petlas şikayet bölümünü dolduranlar. bende çevremden sorun yaşayan duydum ama işini gören de binlerce insan vardır. iş görülüyor diye o lastik iyi olmuyor.

Petlas vasat altı bir lastik. Mesela w651 kışlık modelinin kıyaslaması aşağıda.. bende kullandım şirket aracımda bu lastiği 2 sene. çok da memnundum çok sağlam karda ve vıcık tuzlanmış zeminde uzun yol yapmıştım. ama bir kere yağmurda çıktım mı veya uzun yol yaptım mı hatırlamıyorum ve sanmıyorum. ama yoğun ıslak pistte ve yağmurda berbatmış sonuçta.

Tyre Reviewsyoutube
    This is the most in depth winter tire test for 2022/23, please share and subscribe! Here's the link to adjust the winter tyre test results: https://www.tyrereviews.com/Tyre-Tests/Results-Grid/2022-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm So, which winter tyre is best for YOUR own needs? To find out I have taken ten of the most popular winter tyres on the market, and will be testing them in the snow, dry and wet, noise, comfort and rolling resistance! The tyre size I'm testing is massively popular 225/45 R17, and of the ten winter tires on test, five of them are new for 2022 which is very exciting! In this winter tire test we have: Bridgestone Blizzak LM005 Continental WinterContact TS870 Goodyear Ultragrip Performance 3 Hankook Winter I*Cept RS3 W462 Kleber Krisalp HP3 Michelin Alpin 6 Petlas snowmaster W651 Pirelli Cinturato Winter 2 Semperit Speed Grip 5 Vredestein Wintrac Pro The full article with all the data can be found on the Tire Reviews website here: https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Tyre-Reviews-Winter-Tyre-Test.htm ======= Please review your tires at www.tyrereviews.com ! ======= Follow me on instagram for all the latest tyre related updates: https://www.instagram.com/tyre_reviews ======= 00:00 Introduction 00:11 The Winter Tires on Test 00:35 Snow Handling 05:05 Snow Braking 05:15 Wet Handling 08:12 Wet Braking & Aquaplaning 08:33 Dry Handling 09:37 Fuel Use 10:37 Final Results
    https://www.youtube.com/watch?v=V1UCvg7wVdM

• quote:

Orijinalden alıntı: tsufrankwoli

Petlas eski imajı ve yaşananlarda kötü bir imajı var yakında kullanan insanlarda şikayetleri var eskiye göre az olsa da, lastik 4 yılda bir kere alınır yağmurda ıslakta acil ihtiyacınız olur fren mesafesi uzar iyi ihtimalle kaza yaparsanız motor yaya atlar önünüze duramazsınız, ucuz mal alacak kadar zengin olmayın,

Yine diyorum verilen markalar içisinde en alınabilir lastik olarak önerdik. Bakın başlıkta Goodyear yazmıyor Conti yazmıyor. Arkadaşın bütçesi yetiyo olsaydı kesinlikle Conti önerirdim. Verilen markalar içerisinde en iyisi Petlastır benim için. Yağmur çamur kullandım yol tutuşuyla ilgili bişey yaşamadım. Alırken fren mesafesi konuşuluyodu evet ama alıp denedikten sonra gördüm ki premium markalar gibi değil evet ama yan marka lastikler gibide değil orta sınıf bi lastik olduğuna karar kıldım.

• SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt

2015 Doblo Trekking aracımda PT525 modelini uzun yolda kullandım. Biraz fazla yumuşak, 110 120 den sonra da ses yapan bi lastikti. 50.000 km kadar uzun yolda kullandım aracı satınca da üzerinde gitti ki bi 20.000 daha yapardı. Ben aldığımda Petlasın en yeni modeliydi ve tüm yorumları okuyarak almıştım beni memnun etti. Yine diyorum bi Conti değil şuan Egea aracımda eco contact 6 kullanıyorum Conti mercedes se Petlas tofaş evet ama ikisinin arasındaki fiyat farkı da bi o derece açık.

Kışlık olarak şahsi aracımda Petlas kullanmadım. Ultragrip 8 kullanıyodum daha önce çok da memnundum. Şimdi müşterimden Kumho aldım ve aldığım güne, taktığım janta hergün sövmekten cehennemi garantiledim sayılır. Hayatımda gördüğüm en kötü lastik. Islak zeminde tutuş sıfır. İnanılmaz rahatsız bi sürüş hissi. En düşük hızda bile inanılmaz bi lastik sesi. Bir daha Kumho mu ? Evlerden ırak. Kormoran kış lastiği takarım Kumhonun takılı olduğu bi araç bulunan sokaktan bile geçmem.

Senede en az 60.000 km yol yapıyorum. Genel olarak uzun yol. Benden daha iyi binek arabada lastik test edecek seviyede araç kullanan insan sayısı da azdır sanırım.

• 1.33 auriste bridgestone kış lastiği var. Lastikler yeni sayılır. Soğukta, kapalı havada çok güzel ama azıcık güneş çıkınca hiç tutunamıyor. Geçen tatlı bir virajı biraz hızlı döneyim dedim, bayağı bir kaydı. Çok dengesiz bir lastik.

Önceki aracımda nexen dört mevsim vardı. O 25 derece üstünde kaymaya başlıyordu.

Bunları neden yazdım? İstanbul, kocaeli, sakarya, bursa vs gibi ılıman bir şehirde yaşıyorsanız kış lastiği almak yerine kış performansı iyi olan dört mevsim alabilirsiniz. Yılda yağan 1-2 karda dört mevsim lastikleri de yolda bırakmıyor ama kış aylarında güneş varsa, hava 10 derece üzerindeyse her türlü daha güvenli oluyor. Yazın tr şartlarında kesinlikle dört mevsim de kış da kullanmamak lazım.

Diğer araçta petlas yazlık ve petlas kışlıklar var. Kışlıkları hiç takmadım, ihtiyaç olmaz diye takmayı düşünmüyorum ama petlas yazlıklardan memnunum. Öyle bir tutunma, dengesiz kayma vs hiç yaşamadım. Sessiz ve güzel lastik. Alacak olsam tekrar aynısını alırım. Petlası neden bu kadar yeriyorlar anlamıyorum. Bir çoğu işkembeden sallıyor eminim.

• Petlas alma diyenler gerçekten Petlas'ın kış lastiğini kullandılar mı ?

Ben 5 yıl Petlas kış lastiği kullandım Ankara'da ve hiçbir şikayetim olmadı. En yoğun kar şartlarında bile performansı gayet iyiydi. Kar yokken de çok ses yapmıyor, gayet konforlu.

• Kullandığınız bölgeye göre lastik seçmekte de fayda var.

Linea için 2017 de ilk lastik değişimi yaptığımda Nokian 4 mevsim almıştım. çok yumuşak bi lastikti tutuş vs çok güzel ama 1 senede değiştirmek durumunda kaldım. Babam arabayı köyde stabilize ve toprak yolda çok kullanıyor rendelenmiş gibi bitti lastik.

Sonra bridgestone un yan markasını taktırdım 2019 da, onuda geçen hafta değiştirdim. Benim için geçerli olan şu, hangi lastiği takarsam takayım max. 2 senede rendelenip bitecek. çünki araç mayıs-ekim aralığında köyde kullanılacak ve kış boyunca belki 100km yapmadan yatacak.

Bu durumda Petlas en mantıklı karar.

Petlas 4 mevsim aldım bu sefer. 1300TL ye geldi adedi. 2022-44 üretim.

Diğer bilindik markaları 1600TL/adet ten ucuza bulamadım. Adı sanı duyulmamış markaları taktırmak istersem 850-950 civarıydı.

Kullanım yeri ve şekline göre herkesin kullanacağı lastik değişkendir.

yukarıdaki bi arkadaşın bakış açısıyla olaya bakarsam bende şunu diyebilirim o halde; ucuza petlas almak varken diğer markalara fazladan para vermek cahilliktir.

• zeytinkoy kullanıcısına yanıt

Petlas almayın almayın almayın.

Geçen sene Dunlop kışlık lastik satın aldım, benden 3 gün önce de arkadaşım petlas aldı. Uyarmama rağmen dinlemedi kampanya ile daha kaliteli ürünü daha ucuza aldım ve arkadaşım aldığına bin pişman oldu. İstanbul'da geçen sene kış çok zor geçmesine rağmen bir gün bile sabah evden çıkarken acaba sıkıntı yaşar mıyım endişesi ve korkusu yaşatmadı. Aynı iş yerinde beraber çalıştığım arkadaş kaç defa yolda kaldı sayısını hatırlamıyorum bile...

• Petlas alın aldırın , yabancı markaları tavsiye eden Cahillere lastikten anlamayanlara bakmayın , Petlas kullanıcısı olarak bizde böyle mi yazalım

ne kadar çok yabancı hayranı var anlamak güç ,nokianı da övdüler dökülmedik dişi kalmadı :))

PT 535 4 mevsim kullanıyorum yağmurda da kullandım yaz şartlarında da ,Kış şartlarında da erciyese de çıktım

Şu an Ankara da 4. sezonunda çok memnunum araç üstündeki ilk lastikler Continental idi ondaki yakıt fren yol tutuş neyse bunda da aynısı hatta yazın contilerden daha az tüketiyorum

Bahar yağmurlarında 110-120 banamısın demiyor hiçbir tedirginlik yok

Bozüyük rampalarında virajlarda isteyenle zorlayalım ister yaz ister kış

Kışlık lastiğini de kullanıyoruz diğer araçta kışlığı var w651 çamurlu yolda da çok işe yarıyor yaz kış kullanıyoruz gerçekten dayanıklı lastik

yazları bile sert kalan continental alman markası tabii bağımsız Alman (yersen) testlerinde birinci çıkacak , etiketleri avrupa birliği veriyor tabiki değerler yüksek olacak orada satmak istiyorsan katlanacaksın

Kullandığım Petlasın yakıt etiket değeri E ama aracın ilk üzerindeki C etiketli contilerle aynı yakıt tüketimim var

Konu sahibi arkadaşında lastikleri hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 31 Aralık 2022; 17:48:4 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.