Şimdi Ara

PES 2015 steam store'da Türklere bloklandı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
7.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğiniz üzere PES 2015 65 TL gibi bir fiyatla steam üzerinde satışa çıktı. Aral, Konami'nin distribütörü olduğu için bu fiyata hayret ederken, yayımcı Türklerin satın alımını çok geçmeden blokladı.
    Aral sayesinde bir oyun daha tabiri caizse zehir zıkkım oldu.

http://store.steampowered.com/app/287680/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 19 Kasım 2014; 1:32:03 >

• öylemi olmuş bilmiyordum.
  • Aral boyle birsey yapabilir mi? Sayet yapmişsa lanet olsun Aral'a.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Aral boyle birsey yapabilir mi? Sayet yapmişsa lanet olsun Aral'a.

Aral ne yapmadı ki...
    Steam, TL'ye geçtiğinden beri ARAL nasıl bir dağıtımcı olduğunu gösteriyor. Steam'de bile oyunların 180 TL (80 Dolar) ile çıkması, hatta bazılarının satışının Türklere bloklanmasını hep ARALa borçluyuz.

Eğer yeni çıkan oyunlar çok yüksek bir fiyatla çıkmışsa, veya önce ucuz çıkıp sonra fiyatı fırlamışsa, steam üzerinden satın alamıyorsan (bloklanmışsa), unutma arkasında Aral Game var. Nasıl mı anlayacaksın? Çok basit, sadece yayımcının türkiye distribütörü kim diye bir araştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_lenker

quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Aral boyle birsey yapabilir mi? Sayet yapmişsa lanet olsun Aral'a.

Aral ne yapmadı ki...
    Steam, TL'ye geçtiğinden beri ARAL nasıl bir dağıtımcı olduğunu gösteriyor. Steam'de bile oyunların 180 TL (80 Dolar) ile çıkması, hatta bazılarının satışının Türklere bloklanmasını hep ARALa borçluyuz.

Eğer yeni çıkan oyunlar çok yüksek bir fiyatla çıkmışsa, veya önce ucuz çıkıp sonra fiyatı fırlamışsa, steam üzerinden satın alamıyorsan (bloklanmışsa), unutma arkasında Aral Game var. Nasıl mı anlayacaksın? Çok basit, sadece yayımcının türkiye distribütörü kim diye bir araştır.

Bu konunun Aral ile alakası olduğunu sanmıyorum.Sonuç olarak oyun bir çok ülkede steamden kaldırıldı.Bence Konami steam ile bir problem yaşadı ya da korsancılara engel olmak için böyle bir adım attı.Aralın dağıttığı bir sürü oyun hem Steam hem de Playstore üzerinden çatır çatır uygun fiyatlara satılıyor.Aral gibi firmalar inşallah yok olup gider de millet rahat nefes alır

• i_lenker kullanıcısına yanıt
    Steam'de alıma kapalı olmasının arkasında her zaman Aral olmuyor hatta hiç olmuyor dersek yeridir. Zamaında GFWL oyunları da Türkiye'nin dahil olduğu bir çok bölgeye kapalıydı. şimdi Aral Türkiye'yi geçip Doğu Avrupa'ya da mı bloklattırdı bu oyunları ?

Yüksek fiyatın arkasındaki sebeb olabilir ama PES'in kapatılmasında arkasında yok sonuçta oyun 65 TL idi Aral'ın sitesinde kutulu olarak 72 TL. Arada bir uçurum olmadığını anlamak zor değil. Hatırladığım kadarıyla PES'in önceki versiyonları da kapalıydı Türkiye için.

Son olarak bu bölgede erişime kapalıdır uyarısı sadece Türkiye için değil, farklı oyunlarda farklı ülkelerde çıkan bir şey. Yapımcı ve yerel yasalarla alakalı.

• Bir de ülkemizde ki döviz kurlarını baz alırsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassin2016

Steam'de alıma kapalı olmasının arkasında her zaman Aral olmuyor hatta hiç olmuyor dersek yeridir. Zamaında GFWL oyunları da Türkiye'nin dahil olduğu bir çok bölgeye kapalıydı. şimdi Aral Türkiye'yi geçip Doğu Avrupa'ya da mı bloklattırdı bu oyunları ?

Yüksek fiyatın arkasındaki sebeb olabilir ama PES'in kapatılmasında arkasında yok sonuçta oyun 65 TL idi Aral'ın sitesinde kutulu olarak 72 TL. Arada bir uçurum olmadığını anlamak zor değil. Hatırladığım kadarıyla PES'in önceki versiyonları da kapalıydı Türkiye için.

Son olarak bu bölgede erişime kapalıdır uyarısı sadece Türkiye için değil, farklı oyunlarda farklı ülkelerde çıkan bir şey. Yapımcı ve yerel yasalarla alakalı.

Her oyunun erişime kapanmasının nedeni aral değildir elbet, açıkçası PES hayranı falan değilim, pek takip etmiyorum oyunu, ama sanki pes 2014 satılıyordu diye hatırlıyorum ya.
    Oyun ne güzel satıştaydı, sadece üzüldüm bir oyunun daha erişime kapanmasına, indirimden faydalanamayacak şimdi kimse.
    Tamam 72 TL fena değil de, Aral 10 yıl güncellemez o fiyatı.
    Konami ve SEGA oyunlarını nedense 80 TL'den fazlaya satmıyor Aral.. Belki de umursamıyordur çok para gelmediği için dandik PC oyunlarından.
    Eğer SEGA steam fiyatlarını arttırmak istemediyse, aral mecburen ucuza satmak zorunda kalmıştır.
    Ama Advanced Warfare'de öyle olmadı, Activision da belki fiyat artırımını reddetti, ama iyi oyun olduğu için Aral 170 TL'ye satmakta ısrarcı.
    Aral isteyerek ucuza satmıyor, belli ki mecbur kalmış bir şekilde. O yüzden 60 TL'ye de satsa almam ki.
    Tüm oyunlara yansıması lazım bunun. Konsolcuları resmen soyup soğana çeviriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 24 Kasım 2014; 15:46:41 >

• steam sayesinde oyunun multiplayer crac.kı çıktı büyük ihtimal bu yüzden kaldırılmıştır cr-ackı atıp steamı açıp direk online oynanıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsaken23

steam sayesinde oyunun multiplayer crac.kı çıktı büyük ihtimal bu yüzden kaldırılmıştır cr-ackı atıp steamı açıp direk online oynanıyordu

şuan hala böyle oynayan varmı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesmanyax

quote:

Orijinalden alıntı: forsaken23

steam sayesinde oyunun multiplayer crac.kı çıktı büyük ihtimal bu yüzden kaldırılmıştır cr-ackı atıp steamı açıp direk online oynanıyordu

şuan hala böyle oynayan varmı ?

hala oynanıyor
  • Nasıl düzelecek bu durum. Steamde oynamak güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

Nasıl düzelecek bu durum. Steamde oynamak güzel.

Yakın zamanda bir güncelleme yayınlayacaklar sanırım.Rezil oldular zaten sen gel 4-5 sene boyunca online olarak korsanı engelle 2015 yılınında oyun çıkar çıkmaz online olarak oynansın.Saçma sapan bir işe dönüştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 25 Kasım 2014; 15:14:59 >
  • Selamlar, acaba tekrardan pes 15 steam mağazasından satılmaya başlanacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrbane -- 26 Kasım 2014; 0:20:07 >
  • Korsan olayının, oyunun steam mağazasında bloklanmasıyla alakası olduğunu sanmıyorum.
    Oyunu satın alamıyorsun ama aktive edebiliyorsundur. Büyük ihtimal konami yerel distribütörleri desteklemek için yaptı, satış falan olmaz steamde. Gitti güzelim indirimler, aral artık 5 yıl aynı fiyata satar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_lenker -- 26 Kasım 2014; 3:26:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

quote:

Yakın zamanda bir güncelleme yayınlayacaklar sanırım.Rezil oldular zaten sen gel 4-5 sene boyunca online olarak korsanı engelle 2015 yılınında oyun çıkar çıkmaz online olarak oynansın.Saçma sapan bir işe dönüştü

Steam ile oyunu aktifleştirme adamların başını yaktı. Firmada kimin fikriyse kovmuşlardır. Steam ile orjinallik kontrolu yapılması bana saçma gelmişti zaten.
    Bunu güncelleme ile engelleyebilirler mi bilmiyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: riaz

quote:

Steam ile oyunu aktifleştirme adamların başını yaktı. Firmada kimin fikriyse kovmuşlardır. Steam ile orjinallik kontrolu yapılması bana saçma gelmişti zaten.
    Bunu güncelleme ile engelleyebilirler mi bilmiyorum

Sonuçta oyun kutulu olarak satılıyordu ama cd key sistemi vardı.Belki tekrar dönerler bu sisteme bu şekilde kabak gibi korsana davetiye çıkardılar.

• Sanki aral 150 liraya satıyordu da oyunu bloke etmiş. Zaten aralda 75 tl oyun. Kutulu olduğunu düşünürsek steamdan daha uygun. Aralla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca dünyada bu oyunu türklerden başka sallayan yok. Fifa varken buna para mı verilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araldan kutulu pes2015 alan bazı şanslı kişilere pes futbol topu gönderilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesmanyax -- 27 Kasım 2014; 0:20:35 >
  • quote:

Araldan kutulu pes2015 alan bazı şanslı kişilere pes futbol topu gönderilmiş.

ee ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.