Şimdi Ara

Persona 5 Royal [ANA KONU]- Metacritic 95/100 - 2020 PS4 En iyi oyun ödüllü (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
13
Favori
28.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: stepspeeddd

quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

Beyler ingilizce az olan oynayabilir mi ?

Hiç zevk alamazsın baştan uyarayım...

Oyuna Türkçe altyazı gelmedikçe ÇÖP gözümde

Güzelim efsaneyi çöp ettin tek kalemde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler siz siz olun. Flu sezonunda Reaper xp farming etmeyi unutmayın Ayrıca yoksa Reaper ı öldürme trophy sini çok zor alırsınız.
  • Neredeyse oyunun sonuna kadar Twins(Strenght) Confidant ını 1 bile etmemiştim, ama tek oturuşta hiç gün geçmeden mementos un içinde İkizlerin Confidant ını 3-4 saatte Max ladım sürekli istedikleri personaları fusionladım olmayanlar için register/summon kısmından satın aldım gene fusionladım öyle öyle, öyle öyle fulledim. Ama çok para lazım bu yüzden arada çıkıp mementos a girip para kasabilirsiniz.
  • Ooho sen bi de compendiumu fullemek için ne kadar para gerekiyo bi bilsen belli bir şeyden sonra sadece bi persona fusionlamak 300k yen isteyebiliyo. oyunu oynayan arkadaşlara tavsiyem: siyasetçiyle ilişkiyi maxlayın ve düşmanlara all out attack yapmak yerine tekrar tekrar para isteyin. para sıkıntısı çekmezsiniz. ya da başka bir yol olarak mementos bosslarına confusion verin, çok sağlam miktarda para düşürüyorlar öyle yapınca.

• quote:

Orijinalden alıntı: aybakh21

Ooho sen bi de compendiumu fullemek için ne kadar para gerekiyo bi bilsen belli bir şeyden sonra sadece bi persona fusionlamak 300k yen isteyebiliyo. oyunu oynayan arkadaşlara tavsiyem: siyasetçiyle ilişkiyi maxlayın ve düşmanlara all out attack yapmak yerine tekrar tekrar para isteyin. para sıkıntısı çekmezsiniz. ya da başka bir yol olarak mementos bosslarına confusion verin, çok sağlam miktarda para düşürüyorlar öyle yapınca.

Aynen çünkü bi satanael i üretmek için alt kategorilerden zibilyontane persona üreteceğim hepsi ayrı para siyasetçiyi maxlamıştım erkenden. Para kasmak için sağlam bi yöntem lazım, XP bi süre sonra önemli olmuyor ikizleri fulleyince level düşük olsada yüksek level persona fusionlayabiliyorsun.

• 3 milyon yen var yeterli olur mu sence Senden aldığım gazla akşam bende max yapayım justine ve caroline kardeşleri. Gerizekalı siyasetçi için dükkanda çalıştım. Öncesinde kendisiyle hiç konuşmadığım için döngü başa sardı. Şimdi tekrar 2 gün çalışmam lazım. Boşu boşuna zaman kaybettim. Gerçi confidant'ları max yapamayacağım sanırım.

Platin alamasamda uzun süre unutamayacağım bir deneyim oldu oyun. Seneler sonra tekrar oynarım belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

3 milyon yen var yeterli olur mu sence Senden aldığım gazla akşam bende max yapayım justine ve caroline kardeşleri. Gerizekalı siyasetçi için dükkanda çalıştım. Öncesinde kendisiyle hiç konuşmadığım için döngü başa sardı. Şimdi tekrar 2 gün çalışmam lazım. Boşu boşuna zaman kaybettim. Gerçi confidant'ları max yapamayacağım sanırım.

Platin alamasamda uzun süre unutamayacağım bir deneyim oldu oyun. Seneler sonra tekrar oynarım belki.

Olabildiğince persona fusionla. yani confidant ın istediğine ulaşabilmek için güçlü güçsüz saçma sapan ne var ne yok hepsini üst üste fusionla vs çok önemli. Ne kadar çok persona varsa okadar rahat maxlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Persona 6 dan beklentilerim;

- Karakterler daha yetişkin olabilir, farklı farklı hayatlardan yetişkin karakterler daha ilgi çekici olabilir.
    - Grafiklerin çizfi film tadında olması çok güzel ama daha iyi bir oyun motoru kullanabilirler. Borderlands 'deki çizgi film grafiklerine bayılıyorum(sanırım unreal engine 4 kullanıyorlar)
    - Daha serbest bir oyun yapısı. Persona 5'in açık dünya konusunda iddialı olmadığı çok açık ama olmalı düşünüyorum :)
    - Ve değişmemesi gereken şey; sıra tabanlı dövüş sistemi. Zaten piyasada bu özellikte oyun kalmadı bari Persona'yı da kaybetmeyelim ki bu konuda cidden iyiler

Bu oyun sıra tabanlı mı😔 çok sevimsiz geliyor bana. Boşa para verdim o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

Persona 6 dan beklentilerim;

- Karakterler daha yetişkin olabilir, farklı farklı hayatlardan yetişkin karakterler daha ilgi çekici olabilir.
    - Grafiklerin çizfi film tadında olması çok güzel ama daha iyi bir oyun motoru kullanabilirler. Borderlands 'deki çizgi film grafiklerine bayılıyorum(sanırım unreal engine 4 kullanıyorlar)
    - Daha serbest bir oyun yapısı. Persona 5'in açık dünya konusunda iddialı olmadığı çok açık ama olmalı düşünüyorum :)
    - Ve değişmemesi gereken şey; sıra tabanlı dövüş sistemi. Zaten piyasada bu özellikte oyun kalmadı bari Persona'yı da kaybetmeyelim ki bu konuda cidden iyiler

Bu oyun sıra tabanlı mı😔 çok sevimsiz geliyor bana. Boşa para verdim o zaman

Bilinçsizce x ve kare tuşlarına sürekli abanmaktan iyidir. Zeka ve Strateji gerektirir sıra tabanlı oyun en azından yaptığınız şeyden zevk alırsınız bir süre sonra.

Deneyin beğenirsiniz ama öyle diğer oyunlar gibi basit bir sıra tabanlı dövüş sistemi beklemeyin. Piyasadakinin en iyisidir.

• master of darkness kullanıcısına yanıt
    Sıra tabanlının ayrı bir zevki vardır, bence bir deneyin. Piyasadaki en kaliteli sıra tabanlı sistem bu oyunda, oyun boyunca yenilikler görebiliyorsunuz. Ayrıca sıra tabanlı sistem diye bu oyunu bir kenara atmak cidden haksızlık olur, insanlar bu oyuna sırf sıra tabanlı olduğu için hasta olmuyor .
  • Hallettim hocam. Compendium zaten %65 civarıydı, yaklaşık 1 saat içinde rehberler yardımıyla fazla zorlanmadan hallettim. Yalnız ikizlerin diyalogları efsaneydi. Listen up, inmate.

• quote:

Sıra tabanlının ayrı bir zevki vardır, bence bir deneyin. Piyasadaki en kaliteli sıra tabanlı sistem bu oyunda, oyun boyunca yenilikler görebiliyorsunuz. Ayrıca sıra tabanlı sistem diye bu oyunu bir kenara atmak cidden haksızlık olur, insanlar bu oyuna sırf sıra tabanlı olduğu için hasta olmuyor .

Cevap için teşekkürler deneyeceğim bakalım ama umarım adım başı düşmanla karşılaşmak zorunda bırakan sıra tabanlılardan biri değildir

Belli görevler dışında adım başı gelen düşman yok yani oyunun büyük çoğunluğunda serbest dolaşıyorsunuz

Bu oyun tam tersi. Sadece palace ve mementos denilen yerlerde düşmanla karşılaşıyoruz ki oyunun yüzdesine vursak çok az bir kısmı buralarda geçiyor. Haliyle abuk subuk yaptığımız işler o kadar bayıyor ki bir sure sonra, yeni bir zindan açılsada yaratik kessem diye can atiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Bu oyun tam tersi. Sadece palace ve mementos denilen yerlerde düşmanla karşılaşıyoruz ki oyunun yüzdesine vursak çok az bir kısmı buralarda geçiyor. Haliyle abuk subuk yaptığımız işler o kadar bayıyor ki bir sure sonra, yeni bir zindan açılsada yaratik kessem diye can atiyorsunuz.

İlk oynayışta bir problem olmuyor ama ng+ için çok kötü gerçekten.

• Sonunda efsane geliyor

Shoji Meguro yeni şarkısı harika duruyor

Açılış şarkısı olabilir

• Bu gece 130 saat 5dk playtime ile oyunu bitirdim, Şuan resmen boşluktayım. Onca anı, onca macera, arkadaşlıklar yaşananlar oyun yaklaşık 1 aydır öyle işlemiş ki anlatılmayacak bir deneyimdi.

Sanki halen bir şey olacak da takım arkadaşlarımızdan biri mesaj atacak gibi hissediyorum, göreve gidecez veya eğlenecez gezecez. Gerçekten eşi benzeri olmayan bir yapım. İnanılmaz tad bırakıyor, inanılmaz anılar yaşatıyor, hafızanızı zorluyorsunuz onca şeyi hatırlıyorsunuz. Öyle güzel kurgulanmış ki oyunun senaryosu her bir günün değerini biliyorsunuz anısını biliyorsunuz.

Kesinlikle türe uzak olup olmayan herkesin oynaması gerekir. Bende türe uzaktım ilk defa bir persona oyunu oynadım ama muhteşem ve benzeri olmayan bir deneyim bıraktı bende.
  • 100 saat geride kaldı. Sanırım sonlardayım

Shido boss çok uzunmuş rahat 1 saate yakın sürüyor. İlk denemede 3. phase'e geldiğimde, battlegorund'da 2 karekter ve 0'a yakın sp vardı yattım tabiki 2. denemede gerekli itemları aldıktan sonra geçebildim...

• Su oyunda tek eksik gordugum taraf

oyun genel olarak kolaydi. Boss zorluklari ozellikle son tanri boss unu 2 denemede gectim halbuki persona 4 un son boss una 12 saat ugrasmistim persona 3 un bossuna da 1 hafta ugrasmistim. En zorlanigim akecho boss fight ti mid boss olmasina ragmen

• Oyunda 20 saati geride bıraktım. (mementos'da bi görev yaptım en son)

İlk defa Persona oynuyorum, hatta ilk defa sıra tabanlı JRPG oynuyorum diye bilirim.

Acaba sarar mı düşüncesi ile başlayıp şu sıra başından kalkamadığım oyun oldu.
    İlk 3-4 saat konusu içine çekmeseydi büyük ihtimal devam etmezdim fakat hikayesi gerçekten sürükleyici ve merak uyandırıcı.
    Zamanında anime geçmişim olduğu için oyun gerek görsel, gerek tasarım olarak gözüme batmadı.

Türün adı sıra tabanlı JRPG olsa da ben oyuna Rpg öğeleri eklenmiş interaktif anime denek istiyorum.
    Gerçekten gün gün bir nevi anime bölümleri şeklinde ilerliyor oyun. Ve her şey sizin kontrolünüzde.

Oyuna ses olarak ingilizce ile başladım. Japonca sesi hiç denemedim ama İngilizce seslendirmeler muazzam olmuş. Seslendirmelerin hepsi karaktere "cuk" oturmuş. Soundtrack seçimleri de gayet iyi.
    Genellikle bu tip oyunlarda batılı oyuncular pek düşünülmez, asya pazarında konuşulur hep. Persona 5 kesinlikle batı oyunculara da değer veren bir yapım.

Dili çok ağır değil. Evet ortalamanın biraz üstünde en azından kelime bilmeniz gerekiyor. Her şeyi %100 anlamıyorum fakat %80 oranında anladığım bir cümlenin içinden bilmediğim bir kelimeyi de telefonda sürekli açık tuttuğum translate'den bakıyorum. Hem o kelimeyi öğreniyorum hemde cümleyi tamamen çözdüğüm için oyundan aldığım keyif de artıyor.

Bu açıdan da oyunu önerebilirim. Keşke daha önce şans verseymişim bu seriye.

Oyunda anlamadığım tek bir olay var.

Kalede kamoshida'nın treasure'ını ararken sonlarda karşılaştığım bir gölge vardı.

Bu gölge istediği zaman tüm takıma tek atabiliyordu. Birkaç kez uğraştım en sonunda o tek attığı skill'i kullanmadı ve rahatça kestim.
    Oyunun zorluk seviyesiyle falan oynamadım fakat bu olay bana biraz saçma geldi. Tek atabileceği skill varken neden en başta kullanmıyor bu gölgeler yada bazen bahsettiğim gibi hiç kullanmadan ölüyor onu anlamadım. Birkaç kez ölünce otomatik olarak fazla zorlamıyor sanırım, böyle bir şey fark eden var mı? Gölgelerin yapay zekası biraz tuhaf geldi bana bu kısımda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 2 Ocak 2018; 0:36:23 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.