Şimdi Ara

Persona 5 Royal [ANA KONU]- Metacritic 95/100 - 2020 PS4 En iyi oyun ödüllü (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
13
Favori
28.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evo_4

Arkadaşlar Knowledge ve Guts artıyor bir şekilde. Proficiency için ekipman geliştirmem lazım ama başka aktivitelerden zaman kalmıyor. O da bir şekilde halledilir. Birde kindness ve charm nasıl kolay yoldan yükseltebilirim söylerseniz sevinirim. Confidant'lar ve bu iki stat üzerinde yoğunlaşmak istiyorum bu ara. Şu an 3.palace'a başladım. Aşağı yukarı 4-5.seviyedeyim ve oyun bitmeden confidant'ları makaslamak istiyorum. Silah, aksesuar ve zırh tavsiyeleri de alınır.

Kindness için, odandaki çiçeği sulayacaksın ve flower shop da çalışcan ayrıca tabi tüm istatistikler için kitaplar var kindness kitapları okuyabilir veya cd ciden kindness etkileyen filmler kiralayabilirsin.

Aynı şeyler Charm içinde geçerli ekstra olarak, Gazeteci Ohya ile her buluşma da charm ın artar etkili şekilde gene romantik film yada charm etkileyen kitapları okumalısın. Ve Bath house (hamam) ye gidersen o da charm ını etkili şekilde arttırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SOLID SNAKE -- 3 Aralık 2017; 18:18:23 >

• Oyunu bitirdim sonunda. Goty seçilmezse(ki seçmezler) hakkını yiyecekler.
    Bu nesilde jrpg açısından kıt geçecek diye düşünüyordum... FF15 rezaletinden sonra gerçek bir jrpg oynama imkanı sundu.
    Şu an şunu söyleyebilirim ki bana göre SMT bir kenara Persona serisinde 3>5>=4
    Sırada tales of berseria, ff7 remake, kingdom hearts 3 gibi jrpgler var oynacağım. Ama şu anlık neslin jrpgsi benim için kesinlikle Persona 5.

Spoilerı oyunu bitirmeyenler sakın açmasın!

Igor plot twisti çok şaşırttı beni. Önceki oyunları da japonca oynayıp animeleri de japonca izleyince o sinsi ince sesi tekrar duymak mükemmeldi
    Morgana geri dönmesi çok saçmaydı. Ryujinin de fake ölüm sahnesi çok çabuk sonuçlandı 3. oyunda olsa ölmüştü direk dedirtti. Persona 4 ile daha çok iyiler her zaman kazanır havasına girdi seri.

Son ekleme unutmuşum daha da bitmedi aslında sırada animesi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 5 Aralık 2017; 15:31:55 >

• Urahara0 kullanıcısına yanıt

morgananın geri dönmesini ben de çok saçma bulmuştum. mis gibi bi veda sahnesinin içine ettiler orada. okumura kısmı ve morgana'nın geri dönüşü olmasa serinin en iyi oyunu derdim ama şimdiki haliyle benim için 3'ün bi tık gerisinde. yine de oynadığım en iyi jrpglerden biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Oyunu bitirdim sonunda. Goty seçilmezse(ki seçmezler) hakkını yiyecekler.
    Bu nesilde jrpg açısından kıt geçecek diye düşünüyordum... FF15 rezaletinden sonra gerçek bir jrpg oynama imkanı sundu.
    Şu an şunu söyleyebilirim ki bana göre SMT bir kenara Persona serisinde 3>5>=4
    Sırada tales of berseria, ff7 remake, kingdom hearts 3 gibi jrpgler var oynacağım. Ama şu anlık neslin jrpgsi benim için kesinlikle Persona 5.

Spoilerı oyunu bitirmeyenler sakın açmasın!

Igor plot twisti çok şaşırttı beni. Önceki oyunları da japonca oynayıp animeleri de japonca izleyince o sinsi ince sesi tekrar duymak mükemmeldi
    Morgana geri dönmesi çok saçmaydı. Ryujinin de fake ölüm sahnesi çok çabuk sonuçlandı 3. oyunda olsa ölmüştü direk dedirtti. Persona 4 ile daha çok iyiler her zaman kazanır havasına girdi seri.

Son ekleme unutmuşum daha da bitmedi aslında sırada animesi var

Hocam bu yeni anime seri halinde mi olacak acaba yoksa tek bölümlük mü gene ? bilgi var mı ?

• Seri olacak diye biliyorum öbür türlü 2 seneyi buluyor tamamlanması bu şekilde 6 ayda bütün bölümler yayınlanmış oluyor
  • Sonuna kadar katılıyorum. Yeni oyun bizi beklettiğine değdi.

Atlus hakettiği değeri göremeyen bir firma. Umarım devamı gelir ve kaliteden ödün vermezler.
  • orta seviyeyenin altında bir ingilizce ile oyuna başladım şuan 15 saat oynadım çok zevk aldım bence oyun çok çok güzel
  • Persona 5: Ultimate Editio'ı almak mı gerekir düz sürümü yeter mi?
  • eonmg kullanıcısına yanıt
    normal sürüm yeter de artar. ultimate o fiyat farkına değmez
  • Yılın RPG ödülü Persona 5 e gitmiş. Yılın OST ödülü de Nier Automata' ya. Nier' i oynamadım ama Persona 5 bu konuda da çok iddialıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Yılın RPG ödülü Persona 5 e gitmiş. Yılın OST ödülü de Nier Automata' ya. Nier' i oynamadım ama Persona 5 bu konuda da çok iddialıydı

Bana kalırsa yılın oyunu ödülünü de alması gerekir ki aday olması bile oyunun kalitesini ortaya koyuyor zaten. Yılın RPG ödülü ile 2017 ye damgasını kalitesini iyice vurdu.
  • Arkadaşlar selam tekrar. Yine sorularımla kafa ütülemeye geldim.

Ağustos ayındayım şu an, piramit palace'ı bitirdim. Confidant'larla 3 ila 8.seviye aralığındayım. Sormak istediğim oyun hangi ay bitiyor. Stat'larım hepsi 3 de. Confidant ve statlara vakit harcamaktan kitap okuyamıyorum, dvd film ve oyunlara zaman kalmıyor. Oyun bitene kadar bunların hepsini yapacak vakit bulabilecek miyim? Ağustos ayı oyunun nerelerine isabet ediyor, yarısı olmuş mudur?

Birde bu ikizlerin confidant'ında hiç ilerleyemedim. Benden bazı personaları bulup fuse etmemi istiyor. Bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var.

Konuda yardımcı olan bütün arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.

I am thou. Thou art i...

Thou hast acquired a new vow...

• quote:

Arkadaşlar selam tekrar. Yine sorularımla kafa ütülemeye geldim.

Ağustos ayındayım şu an, piramit palace'ı bitirdim. Confidant'larla 3 ila 8.seviye aralığındayım. Sormak istediğim oyun hangi ay bitiyor. Stat'larım hepsi 3 de. Confidant ve statlara vakit harcamaktan kitap okuyamıyorum, dvd film ve oyunlara zaman kalmıyor. Oyun bitene kadar bunların hepsini yapacak vakit bulabilecek miyim? Ağustos ayı oyunun nerelerine isabet ediyor, yarısı olmuş mudur?

Birde bu ikizlerin confidant'ında hiç ilerleyemedim. Benden bazı personaları bulup fuse etmemi istiyor. Bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var.

Konuda yardımcı olan bütün arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.

I am thou. Thou art i...

Thou hast acquired a new vow...

Hocam eğer en baştan beri rehberlere bakarak oynamadıysanız ilk oyunda hepsini fullemek imkansız gibi. Yani new game plus ile oluyor. Normal oynanışta ilk seferde sorulara doğru cevap vermek, doğru zamanlama ve karakterlere gitme gibi ince detaylar var.

Yani bu konuda yardım etmek çok zor çünkü oyunda çok fazla detay var, bir tanesini bile kaçırırsan günler geçip tekrar görüşemiyorsun zaman geçiyor vs vs.

• Unutulan bir şey var yılın RPG si konusunda, Divinity Original Sin 2 ye ayıp edildi bana göre. Divinity , Persona'ya göre çok daha detaylı ve komplike bir oyundu. Yazık oldu Divinity'e açıkçası. Diğer kategorilerde zaten çok da itirazım yok
  • Hocam hemen hemen rehber takip ettim. Confidant'larda fena durumda değilim. Ama mesela bazılarıyla ilerlemem durdu. Mesela doktor hatun 4.seviye charm istiyor, keza görevide 4.seviye proficiency istiyor. Her gün 2-3 confidant birden arıyor hangisine yetişeceğimi şaşırdım. Ayrıca bu ikizler abuk subuk persona'lar istiyor benden. Sanırım zamanı yetiremeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Or-Chan

Unutulan bir şey var yılın RPG si konusunda, Divinity Original Sin 2 ye ayıp edildi bana göre. Divinity , Persona'ya göre çok daha detaylı ve komplike bir oyundu. Yazık oldu Divinity'e açıkçası. Diğer kategorilerde zaten çok da itirazım yok

Persona 5 karşısında hiç şansı yok. Persona detaya boğan bir oyun zaten 30-40 saat sonra oyuna yeni mekanikler ekleniyor. Divinity ne kadar güzel olsa da sadece oynanış ile bir yere kadar, P5 kadar tarz sahibi, hikaye ve karakter derinliği, müzikleri olduğunu sanmıyorum. İlk Divinity'de yoktu en azından.
  • quote:

Hocam hemen hemen rehber takip ettim. Confidant'larda fena durumda değilim. Ama mesela bazılarıyla ilerlemem durdu. Mesela doktor hatun 4.seviye charm istiyor, keza görevide 4.seviye proficiency istiyor. Her gün 2-3 confidant birden arıyor hangisine yetişeceğimi şaşırdım. Ayrıca bu ikizler abuk subuk persona'lar istiyor benden. Sanırım zamanı yetiremeyeceğim.

İşte o yüzden ilk oynanışta çok zor :D ben ikizleri daha açmadım bile jack frost istediler ilk için 4.palace bitti halen vermedim almadım :D Oyun sonuna kadarda belkide ikizler confidantını hiç açamıycam

• Oyun sonunda benim ikizler confidantım 1 di
  • quote:

Oyun sonunda benim ikizler confidantım 1 di

En önemlilerden biri ikizler, max yapınca süper özellikler veriyor mesela kendi lvl’den daha yüksek fuse yapabiliyorsun para ile.
  • quote:

Oyun sonunda benim ikizler confidantım 1 di

Benim hiç olamayacak galiba, Jack Frost buldum mementos larda ama weak olan ateş ile vurduğumda direk ölüyorlar, sorgulayamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.