Şimdi Ara

@ @ @ @ PENTAX K-X ve K-R (Türkiyede İLK Fotoğraf Paylaşım Bölümü) @ @ @ @ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.031
Cevap
7
Favori
312.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@ @ @ @ PENTAX K-X ve K-R (Türkiyede İLK Fotoğraf Paylaşım Bölümü) @ @ @ @
  • Eskisi yenisinden çok daha şıkmış gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

müdür (İsmail abi) olaya bak adamlar (gimmeluck) burayı buluşma noktası seçti, nasıl ama

K-X Ekim ayında satışa çıkıyor.. 1-2 hafta sonra elimize ulaşır heralde.. bekliyoruz bakalım..

Ahmet cigim..Memleketim insanları ne yapsın..
    gittikçe telefonlar fotograf makinasına..( mercimek kadar sensörle 8-10 mp fotograf çekecek )..fotograf makinaları da video kameralarına dönüşmeye çalışıyor.
    ne dönüşüm ama...

• Bu alttaki hatunlar 77mm limited'le mi çekilmiş ? ? ?
    way anam way... Harika makina yaw...
  • Dur sen daha bunlar başlangıç, giriş seviyesi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Bu alttaki hatunlar 77mm limited'le mi çekilmiş ? ? ?

1000 dolarlık lensle çekilince tabii harika olur. Sıkıysa 18-55 le çekseydi hatunları...
  • Yok ya 18-55 ' e laf ettirmem :)
    Ben böyle keskin bir kit lens görmedim... Tek eksiği 2.8f diyaframı olsa aşağı kalır bir yanı olmaz... :) Ciddiyim çok farklı bir lens yaw : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Bu alttaki hatunlar 77mm limited'le mi çekilmiş ? ? ?

K-x in test fotoğraflarını çeken Chun Juan'ın 77mm f/1.8 Limited ile çektiği o an

onu çekende lensin göbeğine imzasını atmış heralde

• quote:

tuintu

K-x Pentax'in eski filmli SLR'lerinden birisi degil miydi yav ama gerci o K-x degil KX idi

resimlerini bulursam koyarim.

quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

Bilmeyenler için bu da benden.....

hah iste bu

dedigim gibi eskisi KX ama yenisi K-x

eski degil eskimeyen efsaneler bunlar.

•  @ @ @ @ PENTAX K-X ve K-R (Türkiyede İLK Fotoğraf Paylaşım Bölümü) @ @ @ @

• quote:

K-x in test fotoğraflarını çeken Chun Juan'ın 77mm f/1.8 Limited ile çektiği o an

Biraz fazla küçük değil mi yahu? Adamın elinde kompakt makina gibi kalmış.. İlk bakışta Panasonic'in TZ serilerini andırdı

*Farklı renkleriyle beraber, tamamen hanımlara yönelik bana göre..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdish -- 26 Eylül 2009; 11:38:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spirit of nature

Biraz fazla küçük değil mi yahu? Adamın elinde kompakt makina gibi kalmış.. İlk bakışta Panasonic'in TZ serilerini andırdı

*Farklı renkleriyle beraber, tamamen hanımlara yönelik bana göre..

Dikkat ettiysen Limited lenslerde öyle, dünyada bukadar kaliteli olupta bu fiyata satılan bu boyutlarda başka prime lensler yok..

Artık günümüzde heran yanında olması açısından boyutlar önem taşıyor ve bana görede gayet güzel olmuş.

Demekki beğeniler ve tercihler, renklerde olduğu gibi göreceli.

K-7 de bu konuda eleştirildi ama kalitesi herşeyi unutturdu..

Kalite giderek artıyor ve boyutlarda ergonomik olarak belirli bir seviyeye kadar küçülüyorsa bu başarı değilde nedir ?

Bu herşeyde böyle biliyosundur, önemli olan boyutu değil işlevi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 26 Eylül 2009; 13:19:59 >

• Doğrumu anladım ! ? @yildiz
    Ama gövde benim kullandığım F6000FD' den de ufakmış, başta dikkatimi çekmemişti......
    122.5mm x 91.5mm x 67.5mm =Pentax K-x
    131 x 98 x 128 mm=Fuji S6000FD ama derinliğin 128 mm olduğuna bakmayın lens sabit olduğundan. Benim küçük sayılabilecek elime S6000FD tam oturuyor . 40D ise asker bavulu hissi veriyor. Japon' un elinde K-x biraz oyuncak gibi kalmış gerçekten. Ölçüleri olarak yaklaşık Canon 1000D gibi (126 x 98 x 62 mm) hatta biraz daha küçük..... Tabi bu kadar ufak bir gövde, iri bir elde nasıl bir zorluk yaratır veya yaratır mı bilemem.....Ama bir sıkıntı olabileceği görülüyor. Keşke K2000(K-m) gibi bir gövde ye oturtacaklarına (122.5mm x 91.5mm x 67.5mm) (4xAA pil kullanma bence olumlu ama zaten gövde milim milim K-m gövdesi), K200D gibi bir gövdeyi kullansalardı.. (133.5mm x 95mm x 74mm)

quote:

..........................................

Bu herşeyde böyle biliyosundur, önemli olan boyutu değil işlevi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 26 Eylül 2009; 18:36:36 >

• Gövde boyutu giriş seviyesi olduğu için gayet normal aslında. Üst bilgi ekranı eksiklik ama arka lcd aynı görevi görüyor sonuçta, sorun değil yani. Bugün elinizdeki Canon 40D ile K20yi bile yanyana koysanız elinize aldığınızda (özellikle battery grip ile) inanın 40D size kütük gibi gelecektir. Tasarım konusunda Nikon ve Pentax çok daha iyi. Gereksiz yere büyüklüğünde gösterişten başka bir amacı kalmıyor biyerden sonra, lcd boyutları ile ters orantılı gövdeyi ergonomik açıdan, taşınabilirlik, ele oturuş gibi minimum değerlerde tutabilmek büyük bir başarı gerektiriyor. Bunu eniyi yapabilenler Olympus ile Pentax..

Aynen anladığınız gibi Bülent bey

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 26 Eylül 2009; 21:03:29 >
  • Arkadaşlar bu nasıl D-SLR'dır ya? Gerçekten japon'un elinde bir kompak makina gibi durmuş. Panasonic D-SLR'larda kullanılan ayna sistemini kaldırıp yeni bi teknoloji ile D-SLR makinaları küçültmeyi başarmıştı (G1,GH1)
    Pentax'da aynı teknolojiyi mi kullanmış acaba?
    Bu arada benim gibi SLR-Like almaya yakın biri için üzerinde satılan lens kit (Sanırım limited adı verilmiş)yeterince tatmin edici mi? Yoksa boşa heveslenmeyip D-SLR D-SLR'dır yine aynı objektif masrafları bizi mi bekliyor olacak? Şahsen örenek foto kalitesi inanılmaz iyi...

Japon'un elleri mi çok iri yoksa bu resimdeki elemanın elleri mi çok küçük?

Edit: Resim eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartcard -- 26 Eylül 2009; 22:43:24 >

• Boyutları giriş seviyesi gövdeler için normal aslında, söz konusu bu sınıftaki 400D ye yakın boyutlarda ve gayet yeterli ölçülerde..

İlla tank almak isteyenler için zaten 1D ve D3 mevcut piyasada.. orta halli boyutlarda gövdeler ise K20D - D300 ve 40D

Zihinlerde büyük iyidir fikri oluşmasın aman ha, onu idare etmekte zordur yani.. Aklınızdan çıkmasın..

* Bu haki yeşil (askeri) renkte, dağda bayırda, çiçek bözek arasında çok sağlam gider yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 26 Eylül 2009; 23:13:34 >

• Japonun elinde minicik duruyor ya...ne güzel....Sony HX-1'den ufak gibi duruyor....

http://www.youtube.com/watch?v=eNpWP_lCJ58

Edit: Video eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartcard -- 27 Eylül 2009; 0:19:13 >
  • D40 kullanırken en sevdiğim özelliği boyutuydu. GX-10 aldıktan sonra yük taşıyor gibi hissetmiştim kendimi başlarda. Bu gövde de sahiplerine o hissi verecek anlaşılan.
  • @yildiz; bu kadar kasma be abicim, boyutu küçükse küçüktür.. Yani makinanın negatif bir tarafı varsa bunu belirtmekten doğal birşey yok öyle değil mi sence de? Seni Pentax'ın Tr distribütörü yapmak lazım, yani para versen bu kadar savunulmaz herhalde (Takılıyorum, alınmadın umarım)

• quote:

Orijinalden alıntı: spirit of nature

@yildiz; bu kadar kasma be abicim, boyutu küçükse küçüktür.. Yani makinanın negatif bir tarafı varsa bunu belirtmekten doğal birşey yok öyle değil mi sence de? Seni Pentax'ın Tr distribütörü yapmak lazım, yani para versen bu kadar savunulmaz herhalde (Takılıyorum, alınmadın umarım)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.