Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.083
Cevap
29
Favori
308.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar size Türkiye için yeni diyebileceğimiz bir soba piyasaya çıkıyor.PELET yakıtlı soba.
    Türkiye de ilk olarak ZİBRO da.Yakında ayrıntılarıyla yazacagım.Bir kışı kömür sobası sıcaklığında 300-400 TL ye çıkarcaksınız.Hemde tozsuz pissiz külsüz.Kendi kedine otomatik yanan,derece ayarı yapılabilen,haftalık proğramlanabilin .şömine görünümünde şık bir soba.Artık Türkiye'de.

PELLET yakıtlı soba vs.

< Bu konunun sahibi Guest iken Guest tarafına aktarılmıştır -- Eyl 24 2016 3:43PM >

• Görünümü saglam kaliteli.Baca gerekiyormu?Yakıt olarak ne kullanılıyor?Birde fiyatı ne kadar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

Görünümü saglam kaliteli.Baca gerekiyormu?Yakıt olarak ne kullanılıyor?Birde fiyatı ne kadar acaba?
    bu da çok şık doğrusu 300-400 de iyi miktar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goalya

Alıntıları Göster
    Insallah verimi ve fiyatida gorunumu gibi guzeldir. Aylik 300-400 tl ye isinma yapacaksa bana gore yine fazla. Ben su anda zaten 200-300 tl arasi isiniyorum. Cok sogul olur cok yanarsa 300 geliyor en fazla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirol
    Arkadaşlar size Türkiye için yeni diyebileceğimiz bir soba piyasaya çıkıyor.PELET yakıtlı soba.
    Türkiye de ilk olarak ZİBRO da.Yakında ayrıntılarıyla yazacagım.Bir kışı kömür sobası sıcaklığında 300-400 TL ye çıkarcaksınız.Hemde tozsuz pissiz külsüz.Kendi kedine otomatik yanan,derece ayarı yapılabilen,haftalık proğramlanabilin .şömine görünümünde şık bir soba.Artık Türkiye'de.

PELET..??

http://www.peletyakitlari.com/Pelet-Nedir.Asp

Hocam bumudur.?

Fındık kabuğu falan biliyordum ama. Bunu da yeni gördük.

• quote:

Orijinalden alıntı: VOLKEV

quote:

Arkadaşlar size Türkiye için yeni diyebileceğimiz bir soba piyasaya çıkıyor.PELET yakıtlı soba.

PELET..??

Hocam bumudur.?

quote:

Orjinalden alıntı: VOLKEV

quote:

PELET..??

Hocam bumudur.?

Evet bu ürün.

Bu sobalarda(farklı markalar) amerikada yanlışın yoksa 1000-1250 dolarda başlıyor.

%80-85 verimle çalışıyorlar

Yakıtların ton fiyatı oldukca uygun arkadaşın dediği gibi ama bu yakıtı tr de üreten az yanılmıyorsam.

Güzel bir ısıtma alternatifi gibi görünüyor şimdilik. Umarım yaygınlaşabilir.

Yakıtla ve sobayla ilgili ayrıntılarını arkadaş zaten verecekmiş.

Pellet resimleri:

PELLET yakıtlı soba vs.

PELLET yakıtlı soba vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

quote:

quote:

PELET..??

Hocam bumudur.?

Evet bu ürün.

Bu sobalarda(farklı markalar) amerikada yanlışın yoksa 1000-1250 dolarda başlıyor.

%80-85 verimle çalışıyorlar

Yakıtların ton fiyatı oldukca uygun arkadaşın dediği gibi ama bu yakıtı tr de üreten az yanılmıyorsam.

Güzel bir ısıtma alternatifi gibi görünüyor şimdilik. Umarım yaygınlaşabilir.

Yakıtla ve sobayla ilgili ayrıntılarını arkadaş zaten verecekmiş.

Pellet resimleri:

PELLET yakıtlı soba vs.

PELLET yakıtlı soba vs.

Alıntıları Göster
    Anlamadım birşey. ??

Bu pellet bir sürü hammaddeden üretilebiliyormuş. Mesela odun, mısır, ayçiçek sapları, kağıt atıkları felan. Bu seferde pellet yapıcaz diye ormanları keser. Tarım sahalarını mahvetmeye kalkışırız biz.

Enteresan olan ; Fransa, Almanya, Amerika, Japonya yeniden odun yakmaya başlıyorlar. Devletlerde teşvik edip, subvansiyon uygulaması bile yapıyorlarmış.
    İtalya pelleti Avusturya'dan ithal ediyormuş.

Aslında dışa bağımlı olmasak doğalgaz en temiz yakıt gözüküyor. Yoksa bizim bilmediğimiz birşey mi var.??

• quote:

Anlamadım birşey. ??

Bu pellet bir sürü hammaddeden üretilebiliyormuş. Mesela odun, mısır, ayçiçek sapları, kağıt atıkları felan. Bu seferde pellet yapıcaz diye ormanları keser. Tarım sahalarını mahvetmeye kalkışırız biz.

Enteresan olan ; Fransa, Almanya, Amerika, Japonya yeniden odun yakmaya başlıyorlar. Devletlerde teşvik edip, subvansiyon uygulaması bile yapıyorlarmış.
    İtalya pelleti Avusturya'dan ithal ediyormuş.

Aslında dışa bağımlı olmasak doğalgaz en temiz yakıt gözüküyor. Yoksa bizim bilmediğimiz birşey mi var.??

Alıntıları Göster

Sırasıyla:
    Odun
    Saman
    Çimen(ot)
    Kamış
    Mukavva,karton

Daha bunlar dışında bir sürü şeyden yapılabiliyor.

Youtube da konu ile ilgili bir çok video da bulunmakda.

Misal bir sisteme örnek :http://www.youtube.com/watch?v=QnXUUEaTaSw

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

Sırasıyla:
    Odun
    Saman
    Çimen(ot)
    Kamış
    Mukavva,karton

Daha bunlar dışında bir sürü şeyden yapılabiliyor.

Youtube da konu ile ilgili bir çok video da bulunmakda.

Misal bir sisteme örnek :http://www.youtube.com/watch?v=QnXUUEaTaSw

Alıntıları Göster
    inş. ülkemizdede bir an önce yaygınlaşır, pek zannetmiyorum ama, eğer gerçekten bahsedildiği gibiyse mutlaka baskı görecektirler...

• quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

inş. ülkemizdede bir an önce yaygınlaşır, pek zannetmiyorum ama, eğer gerçekten bahsedildiği gibiyse mutlaka baskı görecektirler...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben bu pellet denilen yakıttan almıştım. tonu 300 tl dir. stokerli otomatik yüklemeli kalorifer sistemimde kömüre alternatif olarak denedim.

amacım kömüre göre daha ucuza ısınmaktı. ancak bu pellet denilen yakıtı alet su gibi harcıyordu. baktım olmuyor kömürden çok pahalıya geliyor tekrar kömüre döndüm.

tek avantajı fosil yakıtlara göre çevre kirliliğinin daha az olması. başka bir artısı yok. 1 ton kömürün yaptığı işi 2 ton pellet yapıyor bu da ısınma maliyetini arttırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

arkadaşlar ben bu pellet denilen yakıttan almıştım. tonu 300 tl dir. stokerli otomatik yüklemeli kalorifer sistemimde kömüre alternatif olarak denedim.

amacım kömüre göre daha ucuza ısınmaktı. ancak bu pellet denilen yakıtı alet su gibi harcıyordu. baktım olmuyor kömürden çok pahalıya geliyor tekrar kömüre döndüm.

tek avantajı fosil yakıtlara göre çevre kirliliğinin daha az olması. başka bir artısı yok. 1 ton kömürün yaptığı işi 2 ton pellet yapıyor bu da ısınma maliyetini arttırıyor.

Alıntıları Göster
    desene birader buda tıraş eski sistem eniyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Tasarım önemli.Sizin kazan kömüre göre dizayn edilmiş.

ciddimisiniz..??

kullandığım alet yakıt cinsi olarak boyutu/çapı 2.5 mm yi geçmeyen kömür, her türlü (ceviz, badem v.b.) fındık kabuğu, zeytin çekirdeği, prina, sıkıştırılmış kömür tozu, biriket, sıkıştırılmış tahta talaş parçaları dahil her türlü katı yakıta göre tasarlanmış.

kazan stokerli olup otomatik yakıt yüklemelidir. çift termostad kontrolü ile kazan sıcaklığı sabit tutulur. gereksiz ise yakıt alınmaz. hava fanı yanmayı sağlar. helezon ile alttan yakıt besler yanma her zaman üstte olur.

yukarıda özelliklerini saydığım kazanda pellet denilen yakıtı alıp denedim. pellet denilen yakıt cinsinin fiyatı tonu 300 TL dir. izmirden aldım yakıtı denemek için. üzgünüm ama tahta parçası yakıyormuş gibi çatır çatır yanıyor. kömürün verdiği randımanı vermiyor. üstelik çokta pahalı.

yine de isteyen alıp kullanabilir. benim için sorun değil..

• quote:

quote:

Tasarım önemli.Sizin kazan kömüre göre dizayn edilmiş.

ciddimisiniz..??

kullandığım alet yakıt cinsi olarak boyutu/çapı 2.5 mm yi geçmeyen kömür, her türlü (ceviz, badem v.b.) fındık kabuğu, zeytin çekirdeği, prina, sıkıştırılmış kömür tozu, biriket, sıkıştırılmış tahta talaş parçaları dahil her türlü katı yakıta göre tasarlanmış.

kazan stokerli olup otomatik yakıt yüklemelidir. çift termostad kontrolü ile kazan sıcaklığı sabit tutulur. gereksiz ise yakıt alınmaz. hava fanı yanmayı sağlar. helezon ile alttan yakıt besler yanma her zaman üstte olur.

yukarıda özelliklerini saydığım kazanda pellet denilen yakıtı alıp denedim. pellet denilen yakıt cinsinin fiyatı tonu 300 TL dir. izmirden aldım yakıtı denemek için. üzgünüm ama tahta parçası yakıyormuş gibi çatır çatır yanıyor. kömürün verdiği randımanı vermiyor. üstelik çokta pahalı.

yine de isteyen alıp kullanabilir. benim için sorun değil..

Alıntıları Göster
    ortaya bir konu açılmış ama ürün hakkında hiç bir bilgi yok.Bravo

• quote:

Orijinalden alıntı: goalya

Alıntıları Göster
    ısı alınmak için yakılan PELET e ait patiküller ne oluyor ,bacada yokmuş galiba,resimden öğle anlaşılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERİSKOP

ısı alınmak için yakılan PELET e ait patiküller ne oluyor ,bacada yokmuş galiba,resimden öğle anlaşılıyor

Alıntıları Göster
    ben adana da iken almıştım zibro kabin sıvı yakıtlı idi ,bacasız olduğu için kafesteki kanaryamı öldürünce esnaf bir arkdaşıma vermiştim zibro olayı ülkede yeni değil makyaj tazelemiş gibi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 23 Şubat 2009; 21:25:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PERİSKOP

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: demirel1943

Bu alet bacalı olması lazım. Bacasız olması mümkün değil.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ne güzel degilmi?Konuyu açan hiç bilgi vermiyor.
    Mbirol baca olayı nasıl,fiyatı nedir?Bilgi bekliyoruz.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

bellimiolur belkide nano teknolojidir. baca gerektirmez.. oda içinde gaz maskesiyle dolaşmamız gerekir.

• quote:

quote:

bellimiolur belkide nano teknolojidir. baca gerektirmez.. oda içinde gaz maskesiyle dolaşmamız gerekir.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Gaz maskesi ha.!! Yanında mı veriyorlar. O zaman kesin bacasızdır.

İyiydi.

• kullanma klavuzuna bir bakın derim.
    saygılarımla

http://www.noortproducts.nl/index1.html
    http://www.noortproducts.nl/contents/nl/man_Tosca_dd081118.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 24 Şubat 2009; 11:02:39 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.