Şimdi Ara

PELLET yakıtlı soba vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
1.040
Cevap
30
Favori
265.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 gün
  • Cevaplayan Üyeler 171
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 2 saat 15 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 3 gün 15 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 30
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mbirol (246 mesaj) arel.gr (184 mesaj) Uriel (103 mesaj) serpelet (99 mesaj) loko (49 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (290 mesaj) Mobil (277 mesaj) Tablet (7 mesaj) Mini (8 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
Giriş
    44903 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar size Türkiye için yeni diyebileceğimiz bir soba piyasaya çıkıyor.PELET yakıtlı soba.

Türkiye de ilk olarak ZİBRO da.Yakında ayrıntılarıyla yazacagım.Bir kışı kömür sobası sıcaklığında 300-400 TL ye çıkarcaksınız.Hemde tozsuz pissiz külsüz.Kendi kedine otomatik yanan,derece ayarı yapılabilen,haftalık proğramlanabilin .şömine görünümünde şık bir soba.Artık Türkiye'de.

< Bu konunun sahibi Guest iken Guest tarafına aktarılmıştır -- Eyl 24 2016 3:43PM >

|
    |

acaltun17
  • Yarbay
    2403 Mesaj
    Görünümü saglam kaliteli.Baca gerekiyormu?Yakıt olarak ne kullanılıyor?Birde fiyatı ne kadar acaba?
    |
    |

Orijinalden alıntı: loko

Görünümü saglam kaliteli.Baca gerekiyormu?Yakıt olarak ne kullanılıyor?Birde fiyatı ne kadar acaba?
    bu da çok şık doğrusu 300-400 de iyi miktar.
    |
    |

Orijinalden alıntı: goalya

Alıntıları Göster
    Insallah verimi ve fiyatida gorunumu gibi guzeldir. Aylik 300-400 tl ye isinma yapacaksa bana gore yine fazla. Ben su anda zaten 200-300 tl arasi isiniyorum. Cok sogul olur cok yanarsa 300 geliyor en fazla.
    |
    |

Orjinalden alıntı: mbirol

Arkadaşlar size Türkiye için yeni diyebileceğimiz bir soba piyasaya çıkıyor.PELET yakıtlı soba.

Türkiye de ilk olarak ZİBRO da.Yakında ayrıntılarıyla yazacagım.Bir kışı kömür sobası sıcaklığında 300-400 TL ye çıkarcaksınız.Hemde tozsuz pissiz külsüz.Kendi kedine otomatik yanan,derece ayarı yapılabilen,haftalık proğramlanabilin .şömine görünümünde şık bir soba.Artık Türkiye'de.

PELET..??

http://www.peletyakitlari.com/Pelet-Nedir.Asp

Hocam bumudur.?

Fındık kabuğu falan biliyordum ama. Bunu da yeni gördük.
    |
    |

• Yüzbaşı
    755 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: VOLKEV

quote:

PELET..??

Hocam bumudur.?

quote:

Orjinalden alıntı: VOLKEV

quote:

PELET..??

Hocam bumudur.?

Evet bu ürün.

Bu sobalarda(farklı markalar) amerikada yanlışın yoksa 1000-1250 dolarda başlıyor.

%80-85 verimle çalışıyorlar

Yakıtların ton fiyatı oldukca uygun arkadaşın dediği gibi ama bu yakıtı tr de üreten az yanılmıyorsam.

Güzel bir ısıtma alternatifi gibi görünüyor şimdilik. Umarım yaygınlaşabilir.

Yakıtla ve sobayla ilgili ayrıntılarını arkadaş zaten verecekmiş.

Pellet resimleri:

|
    |

Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.

Mevlana Celaleddin Rumi

• Teğmen
    110 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

quote:

quote:

PELET..??

Hocam bumudur.?

Evet bu ürün.

Bu sobalarda(farklı markalar) amerikada yanlışın yoksa 1000-1250 dolarda başlıyor.

%80-85 verimle çalışıyorlar

Yakıtların ton fiyatı oldukca uygun arkadaşın dediği gibi ama bu yakıtı tr de üreten az yanılmıyorsam.

Güzel bir ısıtma alternatifi gibi görünüyor şimdilik. Umarım yaygınlaşabilir.

Yakıtla ve sobayla ilgili ayrıntılarını arkadaş zaten verecekmiş.

Pellet resimleri:

Alıntıları Göster
    Anlamadım birşey. ??

Bu pellet bir sürü hammaddeden üretilebiliyormuş. Mesela odun, mısır, ayçiçek sapları, kağıt atıkları felan. Bu seferde pellet yapıcaz diye ormanları keser. Tarım sahalarını mahvetmeye kalkışırız biz.

Enteresan olan ; Fransa, Almanya, Amerika, Japonya yeniden odun yakmaya başlıyorlar. Devletlerde teşvik edip, subvansiyon uygulaması bile yapıyorlarmış.

İtalya pelleti Avusturya'dan ithal ediyormuş.

Aslında dışa bağımlı olmasak doğalgaz en temiz yakıt gözüküyor. Yoksa bizim bilmediğimiz birşey mi var.??
    |
    |

• Yüzbaşı
    755 Mesaj
    quote:

Anlamadım birşey. ??

Bu pellet bir sürü hammaddeden üretilebiliyormuş. Mesela odun, mısır, ayçiçek sapları, kağıt atıkları felan. Bu seferde pellet yapıcaz diye ormanları keser. Tarım sahalarını mahvetmeye kalkışırız biz.

Enteresan olan ; Fransa, Almanya, Amerika, Japonya yeniden odun yakmaya başlıyorlar. Devletlerde teşvik edip, subvansiyon uygulaması bile yapıyorlarmış.

İtalya pelleti Avusturya'dan ithal ediyormuş.

Aslında dışa bağımlı olmasak doğalgaz en temiz yakıt gözüküyor. Yoksa bizim bilmediğimiz birşey mi var.??

Alıntıları Göster

Sırasıyla:

Odun

Saman

Çimen(ot)

Kamış

Mukavva,karton

Daha bunlar dışında bir sürü şeyden yapılabiliyor.

Youtube da konu ile ilgili bir çok video da bulunmakda.

Misal bir sisteme örnek :http://www.youtube.com/watch?v=QnXUUEaTaSw
    |
    |

Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.

Mevlana Celaleddin Rumi

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

Sırasıyla:

Odun

Saman

Çimen(ot)

Kamış

Mukavva,karton

Daha bunlar dışında bir sürü şeyden yapılabiliyor.

Youtube da konu ile ilgili bir çok video da bulunmakda.

Misal bir sisteme örnek :http://www.youtube.com/watch?v=QnXUUEaTaSw

Alıntıları Göster
    inş. ülkemizdede bir an önce yaygınlaşır, pek zannetmiyorum ama, eğer gerçekten bahsedildiği gibiyse mutlaka baskı görecektirler...
    |
    |

• Yarbay
    2366 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: electro_g

inş. ülkemizdede bir an önce yaygınlaşır, pek zannetmiyorum ama, eğer gerçekten bahsedildiği gibiyse mutlaka baskı görecektirler...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben bu pellet denilen yakıttan almıştım. tonu 300 tl dir. stokerli otomatik yüklemeli kalorifer sistemimde kömüre alternatif olarak denedim.

amacım kömüre göre daha ucuza ısınmaktı. ancak bu pellet denilen yakıtı alet su gibi harcıyordu. baktım olmuyor kömürden çok pahalıya geliyor tekrar kömüre döndüm.

tek avantajı fosil yakıtlara göre çevre kirliliğinin daha az olması. başka bir artısı yok. 1 ton kömürün yaptığı işi 2 ton pellet yapıyor bu da ısınma maliyetini arttırıyor.
    |
    |

• Binbaşı
    1602 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

arkadaşlar ben bu pellet denilen yakıttan almıştım. tonu 300 tl dir. stokerli otomatik yüklemeli kalorifer sistemimde kömüre alternatif olarak denedim.

amacım kömüre göre daha ucuza ısınmaktı. ancak bu pellet denilen yakıtı alet su gibi harcıyordu. baktım olmuyor kömürden çok pahalıya geliyor tekrar kömüre döndüm.

tek avantajı fosil yakıtlara göre çevre kirliliğinin daha az olması. başka bir artısı yok. 1 ton kömürün yaptığı işi 2 ton pellet yapıyor bu da ısınma maliyetini arttırıyor.

Alıntıları Göster
    desene birader buda tıraş eski sistem eniyisi
    |
    |

• Yarbay
    2366 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Tasarım önemli.Sizin kazan kömüre göre dizayn edilmiş.

ciddimisiniz..??

kullandığım alet yakıt cinsi olarak boyutu/çapı 2.5 mm yi geçmeyen kömür, her türlü (ceviz, badem v.b.) fındık kabuğu, zeytin çekirdeği, prina, sıkıştırılmış kömür tozu, biriket, sıkıştırılmış tahta talaş parçaları dahil her türlü katı yakıta göre tasarlanmış.

kazan stokerli olup otomatik yakıt yüklemelidir. çift termostad kontrolü ile kazan sıcaklığı sabit tutulur. gereksiz ise yakıt alınmaz. hava fanı yanmayı sağlar. helezon ile alttan yakıt besler yanma her zaman üstte olur.

yukarıda özelliklerini saydığım kazanda pellet denilen yakıtı alıp denedim. pellet denilen yakıt cinsinin fiyatı tonu 300 TL dir. izmirden aldım yakıtı denemek için. üzgünüm ama tahta parçası yakıyormuş gibi çatır çatır yanıyor. kömürün verdiği randımanı vermiyor. üstelik çokta pahalı.

yine de isteyen alıp kullanabilir. benim için sorun değil..
    |
    |

• Yarbay
    2403 Mesaj
    quote:

quote:

Tasarım önemli.Sizin kazan kömüre göre dizayn edilmiş.

ciddimisiniz..??

kullandığım alet yakıt cinsi olarak boyutu/çapı 2.5 mm yi geçmeyen kömür, her türlü (ceviz, badem v.b.) fındık kabuğu, zeytin çekirdeği, prina, sıkıştırılmış kömür tozu, biriket, sıkıştırılmış tahta talaş parçaları dahil her türlü katı yakıta göre tasarlanmış.

kazan stokerli olup otomatik yakıt yüklemelidir. çift termostad kontrolü ile kazan sıcaklığı sabit tutulur. gereksiz ise yakıt alınmaz. hava fanı yanmayı sağlar. helezon ile alttan yakıt besler yanma her zaman üstte olur.

yukarıda özelliklerini saydığım kazanda pellet denilen yakıtı alıp denedim. pellet denilen yakıt cinsinin fiyatı tonu 300 TL dir. izmirden aldım yakıtı denemek için. üzgünüm ama tahta parçası yakıyormuş gibi çatır çatır yanıyor. kömürün verdiği randımanı vermiyor. üstelik çokta pahalı.

yine de isteyen alıp kullanabilir. benim için sorun değil..

Alıntıları Göster
    ortaya bir konu açılmış ama ürün hakkında hiç bir bilgi yok.Bravo
    |
    |

• Yarbay
    5830 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: goalya

Alıntıları Göster
    ısı alınmak için yakılan PELET e ait patiküller ne oluyor ,bacada yokmuş galiba,resimden öğle anlaşılıyor
    |
    |
  • Yarbay
    5830 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TELESCOPE

ısı alınmak için yakılan PELET e ait patiküller ne oluyor ,bacada yokmuş galiba,resimden öğle anlaşılıyor

Alıntıları Göster
    ben adana da iken almıştım zibro kabin sıvı yakıtlı idi ,bacasız olduğu için kafesteki kanaryamı öldürünce esnaf bir arkdaşıma vermiştim zibro olayı ülkede yeni değil makyaj tazelemiş gibi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TELESCOPE -- 23 Şubat 2009; 21:25:49 >
    |
    |

• Teğmen
    110 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TELESCOPE

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: demirel1943

Bu alet bacalı olması lazım. Bacasız olması mümkün değil.
    |
    |

• Yarbay
    2403 Mesaj
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ne güzel degilmi?Konuyu açan hiç bilgi vermiyor.

Mbirol baca olayı nasıl,fiyatı nedir?Bilgi bekliyoruz.
    |
    |

• Yarbay
    2366 Mesaj
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

bellimiolur belkide nano teknolojidir. baca gerektirmez.. oda içinde gaz maskesiyle dolaşmamız gerekir.
    |
    |

• Teğmen
    110 Mesaj
    quote:

quote:

bellimiolur belkide nano teknolojidir. baca gerektirmez.. oda içinde gaz maskesiyle dolaşmamız gerekir.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Gaz maskesi ha.!! Yanında mı veriyorlar. O zaman kesin bacasızdır.

İyiydi.
    |
    |

• Yüzbaşı
    427 Mesaj
    kullanma klavuzuna bir bakın derim.

saygılarımla

http://www.noortproducts.nl/index1.html

http://www.noortproducts.nl/contents/nl/man_Tosca_dd081118.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 24 Şubat 2009; 11:02:39 >
    |
    |
Reklamlar
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,224
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.