Şimdi Ara

PEDAL COMMANDER

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
38.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARAÇLARIMIZDAKİ İLK KALKIŞ VE İVMELENME SORUNLARI İÇİN PRATİK VE MÜKEMMEL ÇÖZÜM İSTERMİSİNİZ?

PEDAL COMMANDER NEDİR?
    Pedal Commander, gaz pedalının tepkime süresini kısaltır. Araçlar genel sürücü düzeyine yönelik olarak ve standart koşullara uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolü yazılımını değiştirmek suretiyle kelebeğin tepki vermesini en mükemmel hale getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri giderir. Bu durum bazı araçlar için gereklilik arz ederken bazıları için ise konfor unsurudur.
    Pedal Commander;
    - Daha keyifli bir sürüş, gecikmesiz keskin hızlanma sağlar.
    - Artmış gaz tepkileri enjekte edilen yakıt miktarını artırmaz.
    - Egzos gaz sıcaklığına etki etmediği için dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.

PEDAL COMMANDER ve CHIPTUNING ARASINDAKİ FARK NEDİR?
    Chiptuning aracın motor yönetim yazılımının değiştirilerek gücün arttırılmasıdır. PEDAL COMMANDER ise aracın gaz yeme karakterini değiştiren ve istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayan bir ara parçadır.
    NEDEN ARACIN TEPKİLERİ ÜRETİCİ TARAFINDAN ARTTIRILMIYOR?
    Öncelikle üreticiler her zaman ortalama değerler ile hareket ederler. Diğer bir sebep ise araçtaki ECU’nun kullanım sitiline göre araç tepkilerini ayarlamasıdır. Bir sürücü aracını genellikle tam gaz kullanıyorsa, gaz pedalı daha aktif olacaktır. Ama özellikle ülkemizde tasarruf amaçlı yapılan sürüşler ve şehir içi trafik nedeniyle araç tepkileri devamlı düşme yönündedir. Halk arasında açılmış diye tabir edilen araçların aslında daha hızlı kullanıldıkları için ECU’ları bu yönde ayarlama yapmıştır. Sağır diye tabir edilen araçlar ise ECU tasarruf moduna dönmüş araç tepkileri inanılmaz kısılmıştır.
    DEĞİŞKEN SÜRÜŞ ŞARTLARI MÜKEMMEL KONTROL
    Aracını kullanan herkes bir çok çeşitli sürüş değişkenlerine adapte olmak zorundadır. Pedal Commander sürücülerin 3 ayrı program ile sürüş kalitesini yükseltir. Bu programların 2 tanesi tepkileri arttırırken, 1 tanesi ekonomi yapmaya yardımcı olur. Her program kendi içinde 6 ayrı seviyede çalışır. Toplamda ise 18 ayrı kademede ayar yapılabilmektedir. Bu programlar sayesinde araç sürüş konforu mükemmel olmaktadır.
    AZALAN TEPKİ GECİKMESİ, MÜKEMMEL DİNAMİZM
    Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı, Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.
    HER ARAÇ İÇİN FARKLI BİR PEDALCOMMANDER VAR? NEDEN?
    Her segmentten her araç farklı parametrelere sahiptir. Tüm bu parametrelere uygun olabilmek için PEDAL COMMANDER her araca özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden PEDAL COMMANDER sipariş ederken aracınızın model yılı markası ve modeli önemlidir.

PRATİK VE FAYDALI
    Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. Pedal Commander ürünü sürücülerin beklentisinin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır.
    Gazı veya gaz pedalı sensorunu ayırınız. Pedal Commander fişin iki orijinal konektöre bağlayınız. Kabloyu Velcro kablo bağı ile sabitleyiniz.
    Not: Tesisat hiçbir durumda gaz pedalının hareketini etkilemeyecektir!

• Şimdi biri benim şu sorularıma cevap versin;

1-Ayağım sabit gazda iken pedal commanderi aktif edince araç niye birden hızlanmaya başlıyor.
    2-Araç durur vaziyette boşta, ayağım sabit gazda iken pedal commanderi devreye sokunca neden bir anda devir artıyor.
    3-Pedal commander madem gücü arttırmıyor alt devirlerde ki hantallık nasıl ortadan kalkıyor biri bana izah etsin la :D

Milleti kandıra kandıra doymadınız be yeter.!
  • ARACIM TIGUAN CUP 2014. İNANILMAZ BİR PERFORMANS ARTIŞI OLDU. ANLATILMAZ, YAŞANIR DİYE BİR TABİR VAR. SADECE DENEYİN. 1 AY MAZARETSİZ İADE GARANTİSİ İLE... SAKARYA İSAR OTOGAZ. TEL İLE SİPARİŞ VERİLEBİLİR. KOLAY MONTAJ.
  • Merhaba;

Bu ürünü geçenlerde arkadaşım benim aracımı kullandığında tavsiye etti. Şimdi de araştırmaya giriştim. Bu ürünün yaklaşık maliyeti nedir ? montaj işlemini kendimiz yapabilir miyiz ?

Teşekkürler
  • sayın yetkili;
    ana bayii ankadara orada montaj ettirebilirsiniz.
    selamlar
  • Pedal Commander dün akşam taktırdım Renoser Denizli'de. İnanılmaz bir fark var. Aracım 1.3 dizel astra j. Alt devirlerdeki hissizlik ortadan kalktı. Şu an kampanyalı 500TL 5 taksit yapıyorlar. Tavsiye ederim.
  • pedal commander araca ataklık serilik verir kalkışlarda hantallık ortadan kalkar gaza dokunduğunuz anda 2000 ve üstü devirlere çıkar
  • satelliter S kullanıcısına yanıt
    Niye 1 tane bile eski kullanıcı yorumu, yüksek mesajlı kullanıcı yorumu yok aceba? ilk mesajı kendi yazmış 2. mesaj dada aracına taktığını ve müthiş değiştiğini yazmış daha sonra da 2-3 tane 2-3 mesajlı kullanıcı yorum yazmış. kıllandım açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acy78 -- 29 Ağustos 2018; 22:47:22 >
  • Mercedes C180 aracımda aldığımda takılıydı ilk başlarda böyle şeylerin araca zararlı olduğu kanaatindeydim ve cihazı söktürmüştüm araç meğersem eşşekmiş ne yerinden kalkıyo nede kullanım zevki veriyodu geri taktırttım şimdi keyifle kullanıyorum dokunur dokunmaz araç anında tepki veriyo. .Tavsiye edilir
  • arkadaşlar istanbul küçükçekmece de bir bayi var mı?
  • Sosyal hesapları vasıtasıyla "Pedal Commander Türkiye" olarak hizmet veren yetkili distribütör Vitalen Garage, ülke çapında 54 ilde ve 149 bayi aracılığıyla Pedal Commander, Yazılım ve Chip Tuning hizmetleri vermektedir.
    Size en yakın bayi bilgisi için lütfen iletişime geçiniz, bayiye yönlendirmeden önce bayi stok durumuyla ilgili değerlendirme yapılarak müşteriler test sürüşü için yönlendirilmektedir. 0542 325 25 03 veya 0 312 378 06 47 ile ulaşabilirsiniz.
    Web adresleri için Pedal Commander ve Vitalen Garage olarak göz atabilir, canlı destek aracılığıyla kendilerine ulaşabilirsiniz.

• acy78 kullanıcısına yanıt
    Valla ben eski kullanıcıyım. Eski profilim hacklendiği için banlandım. Bu yeni profilim. Kimsenin reklamını yapmaya ihtiyacım da yok açıkcası. Sadece deneyimimi paylaştım.
  • Ben eski bir kullanıcıyım fiat stilo marka aracım var int gördüm yorumları okudum sonra çok ilgili bir şekilde beni aradılar ürünü aldım nerdeyse kendim taktim sorumsuz bir şekilde çok yardımcı oldular inanın aracım şuan sanki başka bir araç oldu gazı tok almaya başladı önceki gaza bas ağrdan toplasın modu gitti ben taktım memnunun alana tavsiye ederim tabi tek eksik yanı istanbul gibi bir yerde servisleri olmaması. Umarım buda giderilir istanbulda bir muhattab bulabilirsek süper olur.

ben taktırdım sadece sport ve +sport modda kendi kendine devir yükseliyor sanki gaza ayağını basıyormuşum gibi onuda pc den uzak bağlantı ile bağlanıp aracın basında hallediceklerini söylediler tek sorun bu . gerisi memnuniyet kullanıp yakıt durumunuda yazarım.

-eksileri istanbulda bayii olmaması
    -sport sport+ modunda devir çok yüksek(düzelticeklerini söylediler pd den bağlanıp)

+seri
    + sürüş keydi
    +arabanın içindeki canavar uyandı sanki.

tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: birumut

Ben eski bir kullanıcıyım fiat stilo marka aracım var int gördüm yorumları okudum sonra çok ilgili bir şekilde beni aradılar ürünü aldım nerdeyse kendim taktim sorumsuz bir şekilde çok yardımcı oldular inanın aracım şuan sanki başka bir araç oldu gazı tok almaya başladı önceki gaza bas ağrdan toplasın modu gitti ben taktım memnunun alana tavsiye ederim tabi tek eksik yanı istanbul gibi bir yerde servisleri olmaması. Umarım buda giderilir istanbulda bir muhattab bulabilirsek süper olur.

ben taktırdım sadece sport ve +sport modda kendi kendine devir yükseliyor sanki gaza ayağını basıyormuşum gibi onuda pc den uzak bağlantı ile bağlanıp aracın basında hallediceklerini söylediler tek sorun bu . gerisi memnuniyet kullanıp yakıt durumunuda yazarım.

-sport sport+ modunda devir çok yüksek(düzelticeklerini söylediler pd den bağlanıp)

+seri
    + sürüş keydi

tavsiye ederim..

Bu arada herkes arabanın içindeki canavar uyandı gibi bir ibare kullanıyor alttan alttan reklam kokan söylemler bunlar alınmaca darılmaca yok ayrıca kimse yakıt konusunu anlatmamış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fleischman

quote:

Orijinalden alıntı: birumut

Ben eski bir kullanıcıyım fiat stilo marka aracım var int gördüm yorumları okudum sonra çok ilgili bir şekilde beni aradılar ürünü aldım nerdeyse kendim taktim sorumsuz bir şekilde çok yardımcı oldular inanın aracım şuan sanki başka bir araç oldu gazı tok almaya başladı önceki gaza bas ağrdan toplasın modu gitti ben taktım memnunun alana tavsiye ederim tabi tek eksik yanı istanbul gibi bir yerde servisleri olmaması. Umarım buda giderilir istanbulda bir muhattab bulabilirsek süper olur.

+seri
    + sürüş keydi

tavsiye ederim..

Bu arada herkes arabanın içindeki canavar uyandı gibi bir ibare kullanıyor alttan alttan reklam kokan söylemler bunlar alınmaca darılmaca yok ayrıca kimse yakıt konusunu anlatmamış...

Eco moduna alırsanız tüketim azalıyor. City mod da hemen hemen aynı kalıyor. Sport veya sport plus moduna alırsanız tüketim artıyor. Artış ve azalış değerini %10 olarak belirtebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fleischman kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Yakıt tüketimine etkisini merak eden arkadaşlar, Clio IV 1.2 120 EDC kullanıcısıyım. Antalya da şehir içi 8,5 tüketimle gezerken, şimdi sport mod +1 olarak 6 ile 6,5 arası rahat geziyorum. gaz pedalına basmaya gerek yok. hafif dokunmak yeterli. ben şehi içinde aracın kendi eco modunu açık bırakıyorum. çünkü araç altımdan çıkacak gibi oluyor. Turbolu araçlarda aradaki fark daha belirgin. daha önce 2003 clio pri. 1.4 98 hp otomatik aracım vardı. onda da kullandım. onda da aynı zevki aldım. yakıt olarak tüketim düşüyor. nasılsa iade garantisi veriyorlar. 1 ay alın deneyin.
  • Şimdi biri benim şu sorularıma cevap versin;

1-Ayağım sabit gazda iken pedal commanderi aktif edince araç niye birden hızlanmaya başlıyor.
    2-Araç durur vaziyette boşta, ayağım sabit gazda iken pedal commanderi devreye sokunca neden bir anda devir artıyor.
    3-Pedal commander madem gücü arttırmıyor alt devirlerde ki hantallık nasıl ortadan kalkıyor biri bana izah etsin la :D

Milleti kandıra kandıra doymadınız be yeter.!
  • Siz az basıyorsunuz o ECU'yu kandırıp dip gaz yaptırıyor anladık!

Peki zaten dip gaz yapıyorsanız buna bir etkisi var mı? Ben cevaplayım hiç sanmıyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AAABBBTR42 -- 8 Temmuz 2017; 12:5:12 >
  • dip gazda araç 10 saate hızlanıyor, bunda sürekli tetikteymiş gibi aniden devirleniyor.
  • Yeni aldım bence çok etkili bir alet araba alt devirlerde çok canlandı tavsiye ediyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.