Şimdi Ara

PC'niz Meltdown ve Spectre'ye karşı savunmasız mı? Kolayca öğrenin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
3.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Msi b350m gaming pro anakart ve R5 1500X işlemciyi kullanıyorum.

Spectre riskli çıktı. İşin ilginç yanı Msi'nın sitesinde henüz bios güncellemesi yayınlanmamış

PC'niz Meltdown ve Spectre'ye karşı savunmasız mı? Kolayca öğrenin
  • Lenovo notebook, i5 7200u işlemci. Spectre açığı varmış. Bios update çıkmıştı, yapmamıştım. Yapınca ona ok verdi.

• mamad kullanıcısına yanıt
    30 günlük cezan sona erdi, özledik senide sen şimdi korkudan 1 yere 1 şeyde yazamazsın
  • Amd fx6300 spectre diyor... Ee ne yapacaz şimdi işlemciyi çöpe mi atacaz :) bu saatten sonra bioas güncellemesi de yayınlanmaz...

• Bende test ettim 8700k işlemcimi meltdown'dan etkilenmemiş fakat spectre virüs hatası veriyor bunu silmek için ne yapmam gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

gaçayım

evet 3570K bende de var netcez şimdi :) onu bunu güncelle dio herşey güncel zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Açığı kontrol ederken eğer açık varsa zararlı yazılım yüklemeyeceğini nereden bileceğiz? Artık hiçbir firmaya güvenim kalmadı.

Haberi okurken direkt olarak aynı şeyi düşündüm...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimmasabi

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

gaçayım

evet 3570K bende de var netcez şimdi :) onu bunu güncelle dio herşey güncel zaten

Valla ne yapmamız gerektiği yazan yere tıklamadım. Şimdi benim güncellemeler kapalı. Ben güncellemeleri yapınca mı işlemcinin perf. düşecek yoksa şu anda düşmüş halde mi? Bir de diyelim işlemcinin güncellemeyi yapınca perf. düştü. Daha sonra format atınca eski haline gelmiyor mu işlemci?

• bu muhabbet yeni işlemci alından başka bir şey değildir.
    sallayın gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Açığı kontrol ederken eğer açık varsa zararlı yazılım yüklemeyeceğini nereden bileceğiz? Artık hiçbir firmaya güvenim kalmadı.

Aynı şeyi ben de düşünmüştüm de sonra dayanamayıp indirip baktım.

Aslında şu Powershell ile yapılana bile güvenmiyorum. Ne malum bilgisayarda arka kapı bırakmadığı o kodun?
  • Sayın yazarımız aşırı meşgul olsa gerek. Daha ilk aramada Linux için aşağıdaki bağlantıyı buldum:https://www.cyberciti.biz/faq/check-linux-server-for-spectre-meltdown-vulnerability/

• PC'niz Meltdown ve Spectre'ye karşı savunmasız mı? Kolayca öğrenin
  • KortX kullanıcısına yanıt
    Powershell'den "güvenilmez kaynaktan yükleme yapıyorsunuz, emin misiniz" diye sorunca ben de vazgeçmiştim. Sonradan kaynağını biraz araştırınca Microsoft'un kendi Powershell uygulama sitesi olduğunu görüp de kurdum. Ahsmpoo da güvenilir yazılım firmalarından biridir, bugüne kadar herhangi bir vukuatlarına rastlamadım.
  • patronu korkutuyorum,bütün çöp pcleri değiştirticem şirketteki
  • O değil de neden bu açıkları devlet kusurlu mal olarak kabul etmiyor, ve hala işlemciler satılıyor, geri çeksinler arabalarda olduğu gibi, hatta hala neden tazminat davaları açılmadı acaba, merak ediyorum!!!

• Sistematik olarak bizleri değil ama iyi durumdaki insanları yeni işlemcilere yönlendirmeyemi çalışıyorlar diye düşünmeden edemiyorum.

Bu açıklar istihbarat örgütü için bırakılmış açıklar gibi.Peki herkesin bildiği ama kullanıcının bilmediği bu açıklar niye patlatıldı.Arm intel ve amd piyasadaki işlemciler büyük yüzdesine sahip.İşler umulandan çok daha kötü düzeydeymiş gibi hissediyor pek çoğu kimse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

30 günlük cezan sona erdi, özledik senide sen şimdi korkudan 1 yere 1 şeyde yazamazsın

Neden yazamayım ki? Kendini bilmez adminler sayesinde olmadık cezalar alıp forumdan soğuyoruz, hepsi bu. Sonuç olarak da forum gitgide ayağa düşüyor. Bu durum da ortada. Burda sanal ortamda yazsam nolur yazmasam nolur... Mesele bu tip adamlar yüzünden yazacağımız iki satır mesajı da yazmak içimizden gelmez oluyor o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 12 Ocak 2018; 23:47:35 >
  • Yeni yayımlanan patch bu programı bile engelledi artık kontrol yapılamıyor şimdi açık fixlendi mi onu bilemiyorum.. Fixlenmiştir heral deyip yolumuza bakalım bir kaç gün
  • meltdown un çalışabilmesi için böyle bir programa ihtiyaçları vardı o da bu vesileyle bilgisayarınıza yüklenmiş oldu :)

• Dikkat !

Arkadaşlar kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. Antivirus şirketlerine güvenip bilgisayarınızda program çalıştırmayınız.

Bu şirketler bize antivirus programı satabilmek için yeni virüsler çıksın diye dua eden şirketler ve duaları çok tesirli oluyor bilmem anlatabildim mi ?

Bakın yanlış anlaşılmasın burda hiçbir firmayı el altından bize zarar verecek yazılım yapmakla suçlamıyorum kesinlikle. Sadece dua ettiklerini ve bunun tesirli olduğunu söylüyorum ;)

O yüzden hiç tavsiye etmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.