Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
5
Favori
391.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pc den 3d led tv ye hdmı kablo ile bağlantı yaptığımda 3d görüntü alamıyorum.ne yapmalıyım.pc monitörünü mü çıkarmak gerekiyor.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanbabam

pc den 3d led tv ye hdmı kablo ile bağlantı yaptığımda 3d görüntü alamıyorum.ne yapmalıyım.pc monitörünü mü çıkarmak gerekiyor.?

Kablon hdmi, 1.4 mü.3d görüntüyü hdmi 1.4 kablolar iletiyro.Hdmi kablon 1.4 olması lazım.

http://forum.donanimhaber.com/m_39515216/tm.htm burayı incele
  • Ayrıca ekran kartın 3dyi destekliyor mu?
  • ekran kartım nvdia9800gt kablo 1.4 hdmı pc yi tv ye aktardığımda tv pc ekranı gibi oluyor.filmleri seyredebiliyorum ama 3d filmi açtığımda 3d'ye geçmiyor tv den 3d seçmeme rağmen nerede yanlış yapıyorum?
  • Senin ekran kartın 3d yi desteklemiyor galiba araştırdın mı?
  • merhaba arkadaşlar,
    Ben de notebookumu telvizyona bağlayarak sadece görüntü aktarımı yapmak istiyorum. Forumdaki bilgileri okudum ve hiçbir teknik bilgim olmamasına rağmen baya bişeler öğrendim ama bi yandan da iyce aklım karıştı.
    elimdeki notebook HP ve sadece VGA (15 pin) çıkışı(ya da girişi, bilmiyorum :) ) var, televizyon ise Sony Bravia KDL- 20G3000 modeli. Onun teknik özellikleri de aşağıdaki gibi.
    GİRİŞ TERMİNALLERİ
    Scart Var (2 adet)
    Component Var
    4 pin Y/C in S-Video
    PCMCIA Slot Var
    PC input 15pin D-Sub+Audio in Var
    ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
    Kulaklik Çıkışı Var 3,5 mm
    RCA AV Composite
    Şimdi ben bu pcyi bu televizyona nasıl bağlarım bana gereken kablo ya da dönüştürücü nedir, lütfen biri yardımcı olsun. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Dönüştürücü olmadan normal kullanabilirsin.
    İki ucu erkek 15pin genelde mavi uçlu olur vga kablosu ile görüntü tamamdır.

Ses için iki ucu erkek 3,5mm ses kablosu tvde (DVI/pc audıo ın) girişine bağla (kulaklık/headphone değil bağlama)
    bağlıyacaksın. Ses sistemi ukkanırım dersen gerek yok, sesin tv den gelmesini istersen gerek var.
    Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimhaber88

Pc den Lcd tv ye hd görüntü aktarımı için ayar yapılması gerekiyormuş..bu ayarı bilen varmı? ben kabloları bağladım ama lcd tv de sinyal yok yazıyor

ben xp de hiç bir ayar yapmadan ekran kartı arayüzünden ikinci bir monitör olarak tanıtmak dışında hiç bi işlem yapmadan kullanıyorum.
  • Bi dakka şimdi yani vga to vga kablosu mu kullanmam gerekiyor?? Çünkü benim netbookda vga girişi var ama televizyonda yok. vga kablosunu netbookuma takıp sonra diğer ucu televizyonda hangi girişe bağlamam gerektiğini hala bulamadım. Görüntüyü aktarsam yeter. Sesi netbookdan da alırım o çok önemli değil.
  • Televizyonunda hdmi girişi ya da vga girişi hangisi var?Sony Bravia KDL- 20G3000 bu televizyonun modeli eski gibi hdmi girişi yok sanırım.Sen vga girişi de yok diyorsun.O zaman netbookunu tv ye bağlama iyi bir görüntü alamazssın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05BCBF09E -- 11 Haziran 2012; 15:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mss1905

Televizyonunda hdmi girişi ya da vga girişi hangisi var?Sony Bravia KDL- 20G3000 bu televizyonun modeli eski gibi hdmi girişi yok sanırım.Sen vga girişi de yok diyorsun.O zaman netbookunu tv ye bağlama iyi bir görüntü alamazssın.

evet televizyonum Lcd ama eski bi model. Hdmi zaten yok, baktığım kadarıyla VGA da yok. Yukarda tv'nin teknik özelliklerini yazmıştım zaten. Ben yine de bağlamaya çalışırsam yukardaki özelliklere bakarak hangi yolu tercih etmeliyim sence. VGa to scart ya daVGA to s video felan gibi opsiyonlar var mıdır? hangisi en mantıklı olur bilemedim?
  • Arkadaslar 47lm615s tvim ve pc de gtx 560 ti 3d destekli ekran kartım var ne yaptıysam 1.4 hdmı kabloyka 3d filmleri izleyemiyorum.masaustu geliyor windows+p yapınca sadece projektoru secin demislerdi bende bu secenek kullanılamaz diyor.Bu kadar zor mu pcden 3d film izlemek yaaa.Yardım edeceklere simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esra.k

quote:

Orijinalden alıntı: mss1905

Televizyonunda hdmi girişi ya da vga girişi hangisi var?Sony Bravia KDL- 20G3000 bu televizyonun modeli eski gibi hdmi girişi yok sanırım.Sen vga girişi de yok diyorsun.O zaman netbookunu tv ye bağlama iyi bir görüntü alamazssın.

evet televizyonum Lcd ama eski bi model. Hdmi zaten yok, baktığım kadarıyla VGA da yok. Yukarda tv'nin teknik özelliklerini yazmıştım zaten. Ben yine de bağlamaya çalışırsam yukardaki özelliklere bakarak hangi yolu tercih etmeliyim sence. VGa to scart ya daVGA to s video felan gibi opsiyonlar var mıdır? hangisi en mantıklı olur bilemedim?

http://www.youtube.com/watch?v=0GzaKfCtzb0 Sen videodaki step 1 i uygulayacaksın.Netbookunda s-video çıkışının olduğunu varsayıyorum.Elektronikçilere git s-video ile netbookumu tv ye bağlayacağım de onlar ilgili kabloyu verir.

• arkadaşlar acer pc kullanıyorum ekran kartı nvida gt630m hdmı kablo ile bağlıyorum tvye ama görüntü gelmiyor yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: shamrock33

arkadaşlar acer pc kullanıyorum ekran kartı nvida gt630m hdmı kablo ile bağlıyorum tvye ama görüntü gelmiyor yardım lütfen

TV de birden fazla HDMI girişi varsa kumandanızdan hangi HDMI girişine bağladıysanız onu seçin.
    Sonuç alamadıysanız bilgisayarınızda NVidia'nın bir programı vardır (uzun zamandır windows kullanmadığımdan tam yardımcı olamayacağım) onu açıp ayarları yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giannizzero

quote:

Orijinalden alıntı: shamrock33

arkadaşlar acer pc kullanıyorum ekran kartı nvida gt630m hdmı kablo ile bağlıyorum tvye ama görüntü gelmiyor yardım lütfen

TV de birden fazla HDMI girişi varsa kumandanızdan hangi HDMI girişine bağladıysanız onu seçin.
    Sonuç alamadıysanız bilgisayarınızda NVidia'nın bir programı vardır (uzun zamandır windows kullanmadığımdan tam yardımcı olamayacağım) onu açıp ayarları yapabilirsiniz.

kumanda işini biliyorum yaptım onu bilgisayardaki nvidia programını karıştırdım ama bulamadım bir şey
  • Nvidia control panelde "set up multiple displays" bölümüne baktınız mı, orada iki ekranınız da görünüyor olmalı
  • Arkadaşlar merhaba,

Samsung 40 EH 5500 Full HD Led televizyonum ve Acer Aspire 5740G laptopum var. Normal HDMI bağlantısı yapıyorum ve çok güzel ses ve görüntü alıyorum ancak şöyle bir sorunum var,

Filmlerin bazen başlarında bazen ortalarında görüntüde takılmalar oluyor ve başlayınca sona kadar devam ediyor, ses sorunsuz ama görüntü sanki kare kare ilerlemeye başlıyor. Filmi bilgisayardan izleyince sorun yok, USB ile televizyonda izleyince de sorun yok.

Not; Direk USB ile HDMI bağlantı arasında çok ciddi fark var bu sebeple HDMI bağlantı kullanıyorum.

Sizce problem ne ?
  • Merhabalar

Bi monitördeki görüntüyü 100 120 metre ileriye taşımamız gerekiyor.. İleriye pc konulmayacak monitör olacak acaba 50 mtlik VGA kablolarını birleştirerek görüntüyü yakalaya bilirmiyiz ? yada alternatif bir çözüm var mı ?
  • Merhaba değerli arkadaşlar,

Biraz uğraştım ama beceremedim sanırım.Görüntü aktarmada 2-3 dakikasını ayırıp yardım edebilecek var mı ?

EKRAN KARTIM

TELEVIZYON

Görüntü ve ses aktarımı ne ile nasıl yapabilirim ? :)

Not : en kaliteli görüntü ve ses için sorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teken -- 11 Nisan 2015; 2:02:42 >

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.