Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
5
Favori
391.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hd uydu alıcısını vga çıkışlı LCD pc monitöre bağlamak istiyorum.Araya dönüştürücü veya kablo arıyorum.Bu mümkünmü?
  • ARKADAŞLAR 42 '' VESTEL lcd TV VAR hdmi ile bağlanıyorum görüntü kalitesi olarak hiç bir skınıtım yok ekran kartım ATİ HD 3650 rek sorunum EKRANIN AL ÜST VE SAĞ SOL KENARLARIN BİR PAY KALIYOR SİYAH KALOIYOR YANİ BU SOPRUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  • Merhaba,
    yakın zamanda ben de benzer sorunları yaşamış ve çözümü bulmuştum. Eski mesajımı alıntı yapıyorum.

Bir PC'yi FullHD TV'ye bağlamak;

quote:

PC'yi HDMI kablo ile bağlamayı düşünmüştüm, Bimeks ve TeknoSA mağazalarında laptop > HDMI Kablo > D5000 testlerimde 1920x1080 çözünürlük ekrana tam oturmuyordu. İnternetten yaptığım araştırmada bunun "oversize" denen bir sorundan kaynaklandığını öğrendim. ATI ve NVIDIA vga kartlarının bunu ya otomatik ya da basit bir ayarla elle yaptığını okuyunca rahatlamıştım.

TV işini bitirince PC'ye HDMI kablo ile bağladım. Burada TV üzerinde HDMI (DVI) isimli sokete takılması gerekiyor, bu soket aracılığıyle HDMI PC bağlantısı kabul ediliyor.
    Ancak aynen Bimeks testlerinde olan oldu, ekran oversize şekilde kaldı. Kumandadan P.Size tuşuna basınca 16:9 olan ayarı AutoFit haline getirdim ve sorunu çözdüm.
    Bu arada Windows desktop ve folder view vs karakterlerde gözüme hoş gözükmeyen bir gölgelenme ve harelenme vardı. Renk, kontrast, parlaklık, vs ayarlarla oynadım. En güzel halinin sinema modu olduğuna karar verdim ama içime bir kurt düştü.
    VGA kablosunu da taktım ve PC'yi hem HDMI hem DVI>VGA ile bağladım ve Bingo !
    monitör olarak kullanılma moduna geçen Samsung 27D5000 olağanüstü keskin ve güzel hale geldi.

Kesinlikle HDMI değil, VGA kablosu kullanılması gerektiği anlaşılmış oldu. Eğer bu mesajı okuyanlar arasında PC/Laptop > HDMI > D5000 kullanan varsa tavsiyem bir de VGA kablo ile deneyin.
    Hatta benim Ekran kartım (ATI HD6870) üzerinde VGA (DSUB) çıkış yok, ben DVI>VGA adaptör ve 15 TL'ye aldığım bir VGA kablo kullanıyorum. Görüntü çok iyi. Eski monitörümü kesinlikle aratmıyor, Full HD ve büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrebey1

ARKADAŞLAR 42 '' VESTEL lcd TV VAR hdmi ile bağlanıyorum görüntü kalitesi olarak hiç bir skınıtım yok ekran kartım ATİ HD 3650 rek sorunum EKRANIN AL ÜST VE SAĞ SOL KENARLARIN BİR PAY KALIYOR SİYAH KALOIYOR YANİ BU SOPRUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Catalyst Control Center'dan overscan ayarını maksimuma getir.
  • arkadaslar bende vestel 136 ekran projeksiyon tv var hd redy 1080p dıyede bı yazı var sag kosesınde ama hd cıkısı ben goremıyorum skart cıkısı var ses cıkısları bıde vıdeo s.cıkısı var pc den neyle tv ye baglanmamı onerırsınız neyle baglanmam lazım formmu okudum fakat kafam cokkarıstı bos yere yanlıs yere para harcamayım size zahmet yardımcı olursanız cok sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaysori

arkadaslar bende vestel 136 ekran projeksiyon tv var hd redy 1080p dıyede bı yazı var sag kosesınde ama hd cıkısı ben goremıyorum skart cıkısı var ses cıkısları bıde vıdeo s.cıkısı var pc den neyle tv ye baglanmamı onerırsınız neyle baglanmam lazım formmu okudum fakat kafam cokkarıstı bos yere yanlıs yere para harcamayım size zahmet yardımcı olursanız cok sevınırım

eski seri bir vestel olmalı, benimde vestel bir lcdim var hd ready fakat hdmi çıkışı yok onun yerine vga ve dvi çıkışları var. vga kullanıyordum zamanında o çıkışı yaktım şimdi dvi kullanıyorum. eğer iki çıkıştan biri varsa ona göre kablo ile aktarabilrsin
  • Arkadaşlar merhaba,
    2 haftadır üzerinde uğraştığım bir pc den tv ye ses aktarma sorunum var. pc de 64 bit win7 ult. var tv lg 47lh400. hdmı dan hdmı bağlantı yapıyorum. görüntü hdmı dan geliyor ses rgb bağlantısından geliyor. rgb de görüntü yok. dvı dan hdmı ya bağlantı yapıyorum ek bir ses kablosunuda takıyorum yine görüntü hdmı da ve ses rgb den geliyor. Hiç bir forumdan bu konuda bilgi bulamadım .teknik servis bile çözemedi.
    not: ekran kartı 9600 gt, board asus p5g41 mlx , core2duo7500 , ekran kartı ve ses kartının sürücüleri güncel.
  • arkadaşlar benim samsung 40d5000 tv var.hdmı özelliği olmasına rağmen benim bilgisayarımda hdmı özelliği yok. bende vga var. acaba en iyi bağlantı şeki hangi kabloyla yapıla bilinir. teşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyarcan

arkadaşlar benim samsung 40d5000 tv var.hdmı özelliği olmasına rağmen benim bilgisayarımda hdmı özelliği yok. bende vga var. acaba en iyi bağlantı şeki hangi kabloyla yapıla bilinir. teşk.

pc de dvi çıkışı varsa, dvi - hdmi bağlantısı ile sessiz ama vgaya kıyasla çok daha kaliteli görüntü elde edebilirsin.
  • benim arçelik tv m var.arkasında dvı girişi var onun gibi girişler var ama benim laptomunda vga olduğu vga aldım.ne yapabilirim ne önerirsiniz

• Masaüstü bilgisayarımı Philips 82 ekran lcd ye bağladım 1920*1080 çözünürlükte 60hz den daha üstü gözükmüyor.Bir tek 59hz ve 60hz var.Lcd tvler 100 hz değil mi.Neden diğer değerleri görmüyor.Ekran kartım Sapphire Hd 5850
  • Ekran tazeleme hızı ile port bağlantı hızını karıştırmayın

Gelen program en fazla 50-60 Hz olabilir fakat ekran 100 veya 120 Hz hızında tazelenir tv fazladan araya çerçeve atar yani 1 e 2 oranında artış
  • Arkadaşlar, benim laptop'dan TV'ye HDMI üzerinden görüntü aktarma ile ilgili bir sıkıntım yok fakat, Film seyrederken(avi,mpeg) her 2-3 dakikada bir seste bozulmalar oluyor, eski taş plan çalan pikapladaki gib tiz sese benzeyen "cıyk vıyk" benzeri bozulmalar oluyor. fakat mesela MP3 dinlerken seste herhangi bir bozulma yok, sizce bu neden kaynaklanıyor olabilir?
  • Pc den Lcd tv ye hd görüntü aktarımı için ayar yapılması gerekiyormuş..bu ayarı bilen varmı? ben kabloları bağladım ama lcd tv de sinyal yok yazıyor
  • lütfen yardım arkadaşlar bilen biri varsa
  • arkadaşlar kablodamı bir sorun var yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimhaber88

Pc den Lcd tv ye hd görüntü aktarımı için ayar yapılması gerekiyormuş..bu ayarı bilen varmı? ben kabloları bağladım ama lcd tv de sinyal yok yazıyor

Windows 7 kullanıyorsan Windows+P tuşuna bas. Yalnızca Bilgisayar ve Yalnızca Projeksiyon seçenekleriyle görüntüleri monitör ve lcd arasında geçirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

quote:

Orijinalden alıntı: donanimhaber88

Pc den Lcd tv ye hd görüntü aktarımı için ayar yapılması gerekiyormuş..bu ayarı bilen varmı? ben kabloları bağladım ama lcd tv de sinyal yok yazıyor

Windows 7 kullanıyorsan Windows+P tuşuna bas. Yalnızca Bilgisayar ve Yalnızca Projeksiyon seçenekleriyle görüntüleri monitör ve lcd arasında geçirebilirsin.

xp kullanıyorum onda nasıl yapıcam:(
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.