Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
5
Favori
391.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet öyle oluyormuş senin cevabından kısa süre önce farkettim :D Ama çok sağol genede :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeOzguR -- 15 Mayıs 2010; 15:46:22 >
  • arkadaşlar ben ıkı adet degısık kablo aldım laptoptan tvye goruntu aktarmak ıcın bırı hdmi to tca dıgerı ıse vga to s-video ve rca fakat bır turlu goruntu aktaramadım bır suru ayarıyla oynadım ama olmadı yardımınız olursa cok makbule gecer samsung r580 laptop modelı bu arada tv crt tuplu olanından
  • arkadaşlar foruma yeni üye oldum sizlere sorum tv görüntüsünü pc aktaracam ekran kartım radeon x550 arkasında s video girişine benzer yer var şimdi ben tüm aparatları alsam çok rahat görüntüyü aktarabilirmiyim yoksa ekran kartının driver indirdikden sonramı görüntüyü aktarabilirim evet ise driver indireceğim site hangisi cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler
  • arkadaşlar

tv samsung 40c650
    pc: ati 4890 ekran kartı.

monitörü pc den söktüm ve pc yi direk tv ye hdmi dvi kablo ile bağladım.
    görüntü güzel masaüstü güzel problem yok ama tek problem
    tv de görüntü yanlardan 2 cm üst ve alttan 1 cm boşluk kalıyor. ati ayarlarında
    1920*1080@60 hz oluyor. ama görüntü tv ye tam oturmuyor. yok mu bunun çaresi bir yardım arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahemir

arkadaşlar

tv samsung 40c650
    pc: ati 4890 ekran kartı.

monitörü pc den söktüm ve pc yi direk tv ye hdmi dvi kablo ile bağladım.
    görüntü güzel masaüstü güzel problem yok ama tek problem
    tv de görüntü yanlardan 2 cm üst ve alttan 1 cm boşluk kalıyor. ati ayarlarında
    1920*1080@60 hz oluyor. ama görüntü tv ye tam oturmuyor. yok mu bunun çaresi bir yardım arkadaşlar.

ATI menulerinde ekranı ölçeklendirme ayarı var görüntüyü büyütüp tam oturtabilirsin
  • hocam
    ati menüsünde dekstop properties var onda da dediğim gibi 1080p görüntü var en yüksek, başka
    nerede ayar var bilemiyorum..
  • quote:

hocam
    ati menüsünde dekstop properties var onda da dediğim gibi 1080p görüntü var en yüksek, başka

Ati catalyst yüklü değil mi?

sistemine uygun en son driverları indirip yükle bir sürü HDTV ayarı var, Slide şeklinde bir kayar tuş olan ayar sekmesi var onunla ölçekliyorsun

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-32bit

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

hocam

Ati catalyst yüklü değil mi?

sistemine uygun en son driverları indirip yükle bir sürü HDTV ayarı var, Slide şeklinde bir kayar tuş olan ayar sekmesi var onunla ölçekliyorsun

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-32bit

win7 64 bit kullanıyorum. son sürücüyü yükledim 72mb 10.6sürümü fakat gene olmuyor. şu anda işşyerimdeyim. eğer atinin başka ayar yerleri varsa akşam ona bakarım, zoom özelliği göremedim ayarlarda var ise o benim işimi görür. ilginiz için teşekkürler..

• selamlar
    9800 gtx goruntu kartım var.Hdmi cıkısı malesef yok. fakat 32" bir monitoru cod4 gibi fps oyunlarında ıyı performans alabılırmıyım sızce ??
    Yoksa hdmi çıkışlı bir vga alayım mı ne dersınız ??
  • mastor 1 hocam teşekkür ederim
    şimdi evde o dediğiniz ayarı zorda olsa bulabildim ve en yüksek taramaya getirdim ve
    mutlu son görüntü cuk oturdu ve şahane oldu. çok sağol..
  • Merhaba

Sony KV-DA34 M61 marko HD ready CRt Televizyonun var .Pc ile arada bağlantı kurmak istiyorum . Pc ile tv arasında bağlantıyı nasıl sağlayabilirim .Yardımlarınızı dilerim saygılarımla ,

Pc çıkışı DVi 2 adet ekran kartım sparkle calibre x265 448 bit 896 mb

Tv bağlantı noktaları : YUV komponent mavi yeşil kırmızı girişler . scart giriş , s-video

Tv de hdmi ,vgd ve dvi çıkış yoktur.

tv arka paneli
     PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

Ekran kartım .Sparkle x265 nvidia

dvi çıkış ile tvde bulunan 14 ve 15 nolu kompenent girişler arasında bağlantı yapar isem .pc de izleyebildiğim blueray ,mkv , dvd dix dosyalarını izleyebilirmiyim.Nasıl bir bağlantı yada dönüştürücü ile sağlayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi branduko -- 15 Temmuz 2010; 23:01:10 >

• Arkadaşlar LCD olarak LG 42LH3000 var.Pc ye Point Of Wiew 9600 GT 1 GB DDR3 ekran kartı aldım.1.5 mt. lik HDMI kablo ile se ve görüntüyü aktardım.Herşey mükemmel.5 mt.lik HDMI kablo ile aynı kalitede görüntüyü aktarabilirmiyim.Yapan varmı.Ona göre 5 mt.lik kablo alıcam.teşekkürler.

edit: 10 mt. değil 5 mt.kablo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRK1905 -- 31 Temmuz 2010; 10:46:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRK1905

Arkadaşlar LCD olarak LG 42LH3000 var.Pc ye Point Of Wiew 9600 GT 1 GB DDR3 ekran kartı aldım.1.5 mt. lik HDMI kablo ile se ve görüntüyü aktardım.Herşey mükemmel.10 mt.lik HDMI kablo ile aynı kalitede görüntüyü aktarabilirmiyim.Yapan varmı.Ona göre 10 mt.lik kablo alıcam.teşekkürler.

kalitede değişme olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVIC

quote:

Arkadaşlar LCD olarak LG 42LH3000 var.Pc ye Point Of Wiew 9600 GT 1 GB DDR3 ekran kartı aldım.1.5 mt. lik HDMI kablo ile se ve görüntüyü aktardım.Herşey mükemmel.10 mt.lik HDMI kablo ile aynı kalitede görüntüyü aktarabilirmiyim.Yapan varmı.Ona göre 10 mt.lik kablo alıcam.teşekkürler.

kalitede değişme olmaz.

aslında 5 mt. takıcam.10 mt. yazmışım.o zaman oda bozmaz..
  • arkadaşlar benim laptop'ım samsung r580. Bu pc'yi flat tv'ye bağlayabilir miyim ? çıkış-girişler şöyle...Pc'de hdmi ve normal monitör çıkış var...Tv'de ise s-video ve scart girişi var sizce görüntüyü aktarabilmek mümkün müdür ?
  • ben 7pinli s-video kablosu ile görüntüyü kulaklık çıkışından da 2uçlu jackle sesi veriyorum 55ekran tvye..ama 7pinli svideo bulur musunuz bilemem 4pinli olursa siyah beyaz oluyomuş galiba ben de bunu kendi makinemin aksesuarları arasında bulmuştum şans eseri..
  • quote:

Arkadaşlar LCD olarak LG 42LH3000 var.Pc ye Point Of Wiew 9600 GT 1 GB DDR3 ekran kartı aldım.1.5 mt. lik HDMI kablo ile se ve görüntüyü aktardım.Herşey mükemmel.5 mt.lik HDMI kablo ile aynı kalitede görüntüyü aktarabilirmiyim.Yapan varmı.Ona göre 5 mt.lik kablo alıcam.teşekkürler.

Hocam görüntü ve sesi nasıl bir kablo ile aktardın ve nerden kaça aldın biraz daha detaylı bilgi verirmisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekvator_44

quote:

Arkadaşlar LCD olarak LG 42LH3000 var.Pc ye Point Of Wiew 9600 GT 1 GB DDR3 ekran kartı aldım.1.5 mt. lik HDMI kablo ile se ve görüntüyü aktardım.Herşey mükemmel.5 mt.lik HDMI kablo ile aynı kalitede görüntüyü aktarabilirmiyim.Yapan varmı.Ona göre 5 mt.lik kablo alıcam.teşekkürler.

Hocam görüntü ve sesi nasıl bir kablo ile aktardın ve nerden kaça aldın biraz daha detaylı bilgi verirmisin?

HDMI kablonun özelliği odur zaten. Yani ses ve görüntüyü birlikte iletebilmesi. Ekran kartında hdmi çıkış varsa sorun yok. Normal bir hdmi kablo alman yeterlidir. Ortalama 20 tl.civarındadır...

• DVI - HDMI kablo görüntü ile birlikte sesi de taşır mı HDMI - HDMI kablolar gibi?

Yani PC'yi DVI-HDMI olarak TV'ye bağlarsak ekstra bir ses aktarıcı kablosu gerekli olur mu canlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrahin

DVI - HDMI kablo görüntü ile birlikte sesi de taşır mı HDMI - HDMI kablolar gibi?

Yani PC'yi DVI-HDMI olarak TV'ye bağlarsak ekstra bir ses aktarıcı kablosu gerekli olur mu canlar?

Ekran kartına göre cevap değişebilir. Genelde gerekir ama..."Ekran kartını dvi çıkışından ses de taşınmasi" konusuna bakabilirsin.
    http://forum.donanimhaber.com/m_20180040/tm.htm

Oradan bir yazı:

Konu ile ilgili net bilgileri paylaşıyorum.
    (Sapphire forumundan ve ATI web sitesinden edindiğim bilgiler)

- Öncelikle buradaki olayın "ekran kartının üzerindeki onboard ses kartı sayesinde DVI'ın bazı pin'leri ve aktif DVI-HDMI dönüştürücü kullanılarak dijital ses aktarımı" olduğunu söylemek isterim. Yani burada DVI-HDMI deniyor ama, standart bir DVI sinyal söz konusu değil; sadece dahili ses kartı olan ekran kartlarına özel bir durum.

- Dahili ses kartı olan ekran kartları, kendi aktif DVI-HDMI dönüştürücüleri ile ses taşıyabiliyorlar.

- Desteklenen ses formatları : 2-kanal LPCM ve Çok-Kanal AC3 5.1. Yani bu şekilde HDMI girişi olan bir ses sistemine bağlantı yaptığınız zaman, tıpkı optik ve coaxial kablo ile olduğu gibi ses alabiliyorsunuz. Sapphire forumlarında bazıları 5.1 DTS ses alamadıklarını söylemişler; ancak Realtek HDMI sürücüsünü yükleyince sorunu çözüldü demişler. Sonuç olarak, uygun sürücü ile DD ve DTS 5.1 olarak alınabiliyor.

Bir ipucu olsun diye Sapphire forumundaki aşağıdaki konuya bakabilirsiniz :
    http://www.sapphiretech.com/en/forums/showthread.php?t=15237

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.