Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
5
Favori
391.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emrahin

DVI - HDMI kablo görüntü ile birlikte sesi de taşır mı HDMI - HDMI kablolar gibi?

Yani PC'yi DVI-HDMI olarak TV'ye bağlarsak ekstra bir ses aktarıcı kablosu gerekli olur mu canlar?

Bu inanış ilk zamanlarda çıkan ekran kartlarındaki DVI arayüzlerinin sadece monitor bağlama amaçlı olarak sesi desteklememesinden kaynaklanıyor

HDMI yapısında da Ses için ayrı bir pin olmadığını araştırırsanız görebilirsiniz, görüntü ve ses aynı pinden serial olarak kodlanarak iletiliyor.

Yani ekran kartı sesi destekliyorsa pasif bir DVI-HDMI dönüştürücü kullansanız da görüntü ile birlikte ses de taşınıyor.

Örnek:
    Biraz yeni nesil ekran kartlarında hem DVI hem HDMI çıkış konnektörü var HDMI-HDMI kabloyu 2 $ lık pasif DVI dönüştürücüyle DVI çıkışına da bağlarsanız TV den aynı sesi alıyorsunuz.

• HDMİ to COMPOSİTE kablo bağlantı şeması bulabilirmiyiz arkadaşlar.
  • ekran kartım:http://www.sparkle.com.tw/product_detail.asp?id=70&sub_id=304 bu
    televizyonum da :vestel zeta 87 ekran scart gırısı var ve s-vhs girişi vardır
    hangi kabloyu tavsiye edersınız sorunsuz baglanmak ıcın yardımlarınızı beklıyorum...
  • Dostlar bi sorum var .Laptop ta 5650 ekran kartım mevcut Sony marka 102 ekran LCd ye goruntu aktarırken sıkıntı yaşıyorum belli olmayan zaman aralıklarında mesela pes oynarken felan ekran yeşil sarı renk oluor HDMI kablo ile baglantı kuruyorum ne yapabilirim :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

Dostlar bi sorum var .Laptop ta 5650 ekran kartım mevcut Sony marka 102 ekran LCd ye goruntu aktarırken sıkıntı yaşıyorum belli olmayan zaman aralıklarında mesela pes oynarken felan ekran yeşil sarı renk oluor HDMI kablo ile baglantı kuruyorum ne yapabilirim :S

Catalyst Control Center'i açarak Desktop & Display bölümünü tıklayıp oradan ekran seçeneğinize sağ tıklayıp Configure seçeneğini tıklıyorsunuz. Açılan bölümde Pixel Format kısmından RGB 4:4:4 Format PCStandard (Full RGB) 'yi seçip CCS'yi kapatıyorsunuz, sorununuz çözülür.
  • selam arkadaşlar,

Başka sayflarda da sordum ama en uygun yer burası gibi görünüyor.

lcd Tv'yi aynı zamanda bilgisayar monüötrü olarak dakullanmanın Tv'ye bi zararı varmı?
    Fosfor yanması vs bişeylerden bahsediyor kullanma kılavuzu.İçime kurt düştü.Sonuçta masaüstü sürekli sabit görüntü ve logolar falanda oluyor.Çok teknik bilgi sahibi olmadığım için sizlere danışmka istedim.

Uzun süredir LCD TV'yi aynı zamanda monütör olarak kullanan arkadaşlar varmı? Herhangibir sorun yaşadılarmı?

Teşekkürler.
  • arkadaşlar slm bende dün lcd tv alarak aranıza katıldım ben genelde torrenten 720 p fim ve klp indiriyorum laptomunda izlerken en ufak bişr çizgi kayma vs problem görmüyordum dün hdmı kablo ile bağnatıları yaptım filmleri izlemey ebaşladım lcd ekranın ortasından başlayan çizğiler oluşuyor hani eski vhs beta kasetlerde olurduya öle tüm ayarları gözden geçirdiğime inanıyorum başka ne yapmam lazım cevaplarınız için tşkler
  • arkadaslar elimde laptop var ve lcd ekranım var goruntuyu lcd ekran tv den almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ses görüntü aktarımı anlamında neler gerekiyor ne tur kablo yada kablolar almam gerekıyor baglantıyı nasıl yapabılırım ses problem olur mu vs.. vs.. bilgilendirirseniz çok makbule geçer elimdeki laptop ve tv ozellıklerı

acer extansa 5620 marka laptop

vestel picelence super slim full hd 26850 26 inc

simdiden yardımlarınız icin tesekkur ederim saygılar
  • samsung dizüstü bilgisayaqrımı sony bravia lcd televizyona bağlamak isityiorum bu kabloyu nerden alabilirim fiyatları ne kadardır?
  • selam arkadaşlar 55 ekran tv var flat ekran 3 tane scart girişi var 1 tanesi değişik olarak kırmızı-sarı-beyaz olarak var.

samsung r538 nootbook var nootbook s-video çıkış özelliği yok onun yerine 15 pin'li VGA çıkışı var. size sorum resimdeki aparat benim işimi görür mü?

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar
  • 32' Vestel Led TV var elimde. Daha yeni aldım. HDMI ile laptoptan bağlantı yaptığımda 1920*1080 çözünürlükte yazılar okunmaz hale geliyor ama boyuttan dolayı değil, sanki pikselleri iç içe geçiyormuş gibi. Yapılması gereken ekstra bir ayar mevcut mudur? Ekran kartım da ATI bu arada. Catalyst Control Center'ı kurcaladım ama pek sağlıklı sonuç elde edemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Immune

32' Vestel Led TV var elimde. Daha yeni aldım. HDMI ile laptoptan bağlantı yaptığımda 1920*1080 çözünürlükte yazılar okunmaz hale geliyor ama boyuttan dolayı değil, sanki pikselleri iç içe geçiyormuş gibi. Yapılması gereken ekstra bir ayar mevcut mudur? Ekran kartım da ATI bu arada. Catalyst Control Center'ı kurcaladım ama pek sağlıklı sonuç elde edemedim.

TV nin Full HD (1920x1080) çözünürlük desteği olduğuna emin misin? Normalde yayını sadece TV ye aktarınca 1:1 pixelmapping denilen olayı yapması gerekir 1920x1080 çözünürlükte. Ekstra bir ayar yok yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddaaa

selam arkadaşlar 55 ekran tv var flat ekran 3 tane scart girişi var 1 tanesi değişik olarak kırmızı-sarı-beyaz olarak var.

samsung r538 nootbook var nootbook s-video çıkış özelliği yok onun yerine 15 pin'li VGA çıkışı var. size sorum resimdeki aparat benim işimi görür mü?

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

Evet görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

32' Vestel Led TV var elimde. Daha yeni aldım. HDMI ile laptoptan bağlantı yaptığımda 1920*1080 çözünürlükte yazılar okunmaz hale geliyor ama boyuttan dolayı değil, sanki pikselleri iç içe geçiyormuş gibi. Yapılması gereken ekstra bir ayar mevcut mudur? Ekran kartım da ATI bu arada. Catalyst Control Center'ı kurcaladım ama pek sağlıklı sonuç elde edemedim.

TV nin Full HD (1920x1080) çözünürlük desteği olduğuna emin misin? Normalde yayını sadece TV ye aktarınca 1:1 pixelmapping denilen olayı yapması gerekir 1920x1080 çözünürlükte. Ekstra bir ayar yok yani.

EVet, yeni aldım televizyonu Full HD. Açtığım filmlerde görüntü olarak sorun yok ama masaüstü görünümünde yazılar çok göz bozucu.

• quote:

quote:

quote:

EVet, yeni aldım televizyonu Full HD. Açtığım filmlerde görüntü olarak sorun yok ama masaüstü görünümünde yazılar çok göz bozucu.

İlginç bir sorunmuş. Film ya da videolarda taşma vs var mı peki? Onlar tam ekranda görünüyor mu? Görüntü kalitesi olarak nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 7 Ekim 2011; 15:54:53 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

İlginç bir sorunmuş. Film ya da videolarda taşma vs var mı peki? Onlar tam ekranda görünüyor mu? Görüntü kalitesi olarak nasıl?

Hayır hayır onlarda bir sıkıntı yok. Tam ekran oturuyor masaüstü ve filmler. Sadece simgelerin altındaki yazılarda okunabilirlik çok düşük.

• Denetim masası -> görüntü ayarlarından Clear Type etkin mi bir ona bak. Orda yazı tipi ayarları felan var onları karıştır biraz. Benim TV de açık ve net çünkü gayet bu yazılar.
  • yeni 106 ekran bir hd ready tv almak üzereyim pc yi tv ye baglayıp oyun oynamayı istiyorum yalnız oyunu 1920 1080 de oynarsam büyük ihtimal donar sistemim yetmez. daha düşük çözünürlüktede tat alınır mı daha önce oynayanlar olmuştur heralde nasıl performans aldınız 1280 de oynasam nasıl olur aydınlatırsanız sevinirim
  • Çözünürlük yükselmesi sistemi dondurmaz merak etme. 720p de oynadığın oyun ile Full HD çözünürlükte oynadığın oyun sistemi zorlayacak kadar farketmez. Tat alınır mı derken elbette alınır ama 1080p görüntü kalitesi daha farklı olacaktır. Tavsiyem 1080p çözünürlük destekleyen panelleri ciddi olarak düşünmen olur.
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.