Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
4
Favori
59.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu ana kadar 5 değişik image denedim.

Gemini 4.20, 4.70

nabilo, TDW, Nemesis, Pli...

İmage'ların tamamında NO CONNECTİON oldu.

Tüm image'lara FTP'den sorunsuz ulaşmama rağmen, Dream'den PC'ye ulaşmada başarılı olamadım.

Neyse, sağlık olsun.
  • Ya arkadaşlar yardım lütfen iki gündür ugraşıyorum bir türlü pc deki film dosyalarına erişemiyorum
    sanırım sorun İP de başlıyor
    Dreamdaki aypi sabit hiç degişmiyor
    ama pc ise İP yi otomatik olarak alıyor ( nihat arkadaşın dedigi gibi internet protokolündeki İP yi sabitledim bu kez de internete baglanamadım )
    Şimdi ben İP olarak XMl dosyasına ne girmem gerekiyor
    modemin içerisne girdigim İP olmuyor
    yardım lütfen baglanan arkadaşlar bu sorunu nasıl aştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxser

Ya arkadaşlar yardım lütfen iki gündür ugraşıyorum bir türlü pc deki film dosyalarına erişemiyorum
    sanırım sorun İP de başlıyor
    Dreamdaki aypi sabit hiç degişmiyor
    ama pc ise İP yi otomatik olarak alıyor ( nihat arkadaşın dedigi gibi internet protokolündeki İP yi sabitledim bu kez de internete baglanamadım )
    Şimdi ben İP olarak XMl dosyasına ne girmem gerekiyor
    modemin içerisne girdigim İP olmuyor
    yardım lütfen baglanan arkadaşlar bu sorunu nasıl aştı

dremadaki ipden ziyade pc deki ip yi sabitlemen gerek :))

pc de ağ bağlantılarındaki tcpipv4 kısmını sabitleyeceksin ... yapmışsın net gitmiş demekki yanlış yapmışsın :)))

vlc ayarlarının doğruluğundan emin olun ... pc dende vlc yi çalıtırmayı unutmayın

• Üstadım benim bir sorum olacak. bilgisayardan televizyona s video girişi ile bağlandığımda bilgisayar bezen reset atıyor. oyun oynarken görüntüyü dreambox dm500 televizyon ekranına verebilirmiyiz.
  • @dragon age

Üstadım benim bir sorum olacak. bilgisayardan televizyona s video girişi ile bağlandığımda bilgisayar bezen reset atıyor. oyun oynarken görüntüyü dreambox dm500 televizyon ekranına verebilirmiyiz.

dreambox ile vlc üzerinden sadece bilgisayardaki video yu izleyebilirsin. bilgisayardaki oyunu tv ye yansıtmak için ya s video kullanıcan veya televizyonun bilgisayar girişi varsa ordan bağlıycan(lcd lerin çoğunda var)
  • konu için çok teşekkürler. bayağı yardımı oldu ama bir sorunum var. kendi win7 yüklü bilgisayarımda sorunsuzca izlerken win7 yüklü başka bir bilgisayarda vlc açıkkenhttp://127.0.0.1:8080 e bağlanamıyorum. vlc gücenlik duvarına ekli. güvenlik duvarı kapalıykende denedim lmadı. ne yapabiliriz?
  • DM 500s harici diskteki yada Flash bellekteki dosyaları oynatabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

DM 500s harici diskteki yada Flash bellekteki dosyaları oynatabiliyor mu?

USB girişi olmadığından sadece bilgisayar üzerinden izlenebilir.
  • Üstadım en başta emeğine sağlık Baya güzel bir döküman hazırlamış ve sunmussun Paylaşım için çok teşekkürler Ben uzun zamandır nabilo darkstar2 kullanıyorum Kullanmamın sebebi de çift dil seçeneği olan filmlerde ( gemini daha önce kullandım ve altyazıların asılı kaldığını gördüm ) altyazı sorunu yoktu Fakat uzun zamandır tv seyretmediğmi fark etmemden ötürü artık benim için yazılımın ne olduğunun pek önemi kalmadı Şu andaki tek derdim MKV uzantılı movieleri cihazım üzerinden seyretmek Bu konuda mkv okey demişsiniz ama ben en baştan tekrar sormak istedim :) dts ve ac3 ses kodeklerinde sorun varmıdır ?? sayfanın başında vermiş olduğunuz linkteki imaj timebomb lu yoksa temizlenmiş halde mi ?? Ayrıca bu yazılımı rs232 ile kurmak mı gerekiyor yoksa flashwizard ile yüklemememiz gerekiyor ?
    Son olarak vlcnin hangi sürümü olduğu önemli mi acaba ??
    İlginize şimdiden teşekkür ederim

Sevgiler

Not imla hatası....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taktun -- 26 Şubat 2010; 2:21:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taktun

Üstadım en başta emeğine sağlık Baya güzel bir döküman hazırlamış ve sunmussun Paylaşım için çok teşekkürler Ben uzun zamandır nabilo darkstar2 kullanıyorum Kullanmamın sebebi de çift dil seçeneği olan filmlerde ( gemini daha önce kullandım ve altyazıların asılı kaldığını gördüm ) altyazı sorunu yoktu Fakat uzun zamandır tv seyretmediğmi fark etmemden ötürü artık benim için yazılımın ne olduğunun pek önemi kalmadı Şu andaki tek derdim MKV uzantılı movieleri cihazım üzerinden seyretmek Bu konuda mkv okey demişsiniz ama ben en baştan tekrar sormak istedim :) dts ve ac3 ses kodeklerinde sorun varmıdır ?? sayfanın başında vermiş olduğunuz linkteki imaj timebomb lu yoksa temizlenmiş halde mi ?? Ayrıca bu yazılımı rs232 ile kurmak mı gerekiyor yoksa flashwizard ile yüklemememiz gerekiyor ?
    Son olarak vlcnin hangi sürümü olduğu önemli mi acaba ??
    İlginize şimdiden teşekkür ederim

Sevgiler

Not imla hatası....

dts ve ac3 sorun yaşayanı duymadım

o yazılım değil plugins zaten :))

vblc ninm sürümü önemli değil sen baştan aşşa okuyarak yap belliki okumamışsın

• arkadaşlar bu mkv ve bbripleri seyreden varmı
  • en iyi oynatıcı bence vlc player
  • hepsi tamam da vlc frontend dedikten sonra şu hatayı verdi: "var/tuxbox/plugins/vlcf.so: undefined symbol: _ZN7eZapLCD8instanceE"

Çözümü var mı bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furious_x -- 4 Mart 2010; 20:19:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furious_x

hepsi tamam da vlc frontend dedikten sonra şu hatayı verdi: "var/tuxbox/plugins/vlcf.so: undefined symbol: _ZN7eZapLCD8instanceE"

Çözümü var mı bunun?

vlcf so dosyan yerindemi ?
  • evet, cihazımda nabilo var ondan olabilir diyorlar. nabilo için çözüm bulamamışlar.
  • 2. Dreambox kumandasından sarı tuşa basarak VLC Frontendi seçtiğinizde <config name="set1" startdir="f:/film"cddrive="h:" /> kısmına yazdığınız dizindeki klasör ve dosyalarınız ekranda görünür ...

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA

Ustam bu bölüm bende oluşmuyor ekranda NO CONNECTİON TO VLC SERVER AVAILABLE diye bi uyarı geliyor ben bunu nasıl çözebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azg21 -- 9 Mart 2010; 15:04:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azg21

2. Dreambox kumandasından sarı tuşa basarak VLC Frontendi seçtiğinizde <config name="set1" startdir="f:/film"cddrive="h:" /> kısmına yazdığınız dizindeki klasör ve dosyalarınız ekranda görünür ...

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA

Ustam bu bölüm bende oluşmuyor ekranda NO CONNECTİON TO VLC SERVER AVAILABLE diye bi uyarı geliyor ben bunu nasıl çözebilirim ?

hocam benim verdiğim ayarları copy yapsana onun içine

• Selam arkadaşlar

Nihat arkadaşımın da desteğiyle bu işlemi yapmak için kolları sıvadım.

Win7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Dreambox 500s cihazım var.

Anlatılan her şeyi yapmama rağmen bir türlü NO CONNECTİON TO VLC SERVER AVAILABLE sorununu geçememiştim.

Bu gün aklıma gelen bir işlemi yapıp tekrar denediğimde sorunsuz olarak MKV dahil tüm formatları açabildim :D

Şu anki mutluluğumu hiçbir şeye değişmem. 3 gündür kafayı yemiş bir şekilde çırpınıyordum.

Neyse uzatmadan sorunu nasıl çözdüğümü yazayım.

Öncelikle anlatılan her şeyi eksiksiz yapacaksınız.

Daha sonra PC de oluşturduğunuz klasör var ya işte o klasörün bulunduğu harddiskin FAT32 olması gerekmektedir. FAT - NTFS - EXFAT gibi biçimlenmiş harddisklerden bilgileri okuyamıyor.

Ben bunu 500 gb harddiskim de uygulamadan önce "g" sürücüsünü (Kingston USB 4GB) yani flash diskimi FAT32 ye biçimlendirdim.

xlcf.xml dosyası içindeki dizinide "<config name="set1" startdir="g:" cddrive="f:" /> değiştirdim ve sorunsuz izliyorum.

• selamun aleykum arkadaşlar..cahillliğimi mazur göreceğinizi umarak size nacizane bi sorum olacak...dm500 ile pc deki filmleri izlemek için pc nin açık olması gerekiyor mu? eğer öyleyse yani pc açık olacaksa zaten açık olacak olan pc den yüklediğimiz filmleri dm500 e gerek kalmadan hem de hem dm500 ü hem de pc yi gereksiz programlarla daha da kasmak yerine direkt pc den izlemek daha mantıklı değil mi sizcee?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_temur

selamun aleykum arkadaşlar..cahillliğimi mazur göreceğinizi umarak size nacizane bi sorum olacak...dm500 ile pc deki filmleri izlemek için pc nin açık olması gerekiyor mu? eğer öyleyse yani pc açık olacaksa zaten açık olacak olan pc den yüklediğimiz filmleri dm500 e gerek kalmadan hem de hem dm500 ü hem de pc yi gereksiz programlarla daha da kasmak yerine direkt pc den izlemek daha mantıklı değil mi sizcee?

Haklısın ama kablosuz olarak bağlamış oluyorsun, yani pc yi tv ye kablo ile bağlamana gerek kalmıyor...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.