Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
4
Favori
59.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • contionus play yazıodu sanırım o işaretli olacak
  • contionus play evet işaretledim olmadı...
    yine %6ya geliyor sobra yeniden dreambox ccam açılıp kapanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: allbattross

contionus play evet işaretledim olmadı...
    yine %6ya geliyor sobra yeniden dreambox ccam açılıp kapanıyor

o zman senin sistemde bi sıkıntı var demekki ... image üklemeyi biliyorsan imageni yenile
  • Tekrar merhaba. Şifre ile ilgili sorunu çözdüm PC den film izlemek konusundaki tüm ayarları da yaptım. Dreamden pc deki tüm klasörleri de görüyorum ama içleri boş görünüyor. Film klasörümün (paylaşıma açık) içindeki filmleri dreamden göremiyorum. Nerede yanış yapıyorum???

Not: Win 7 kullanmaktayım.
  • Yukardaki sorunu da aştım ve pc de paylaşıma açtığım klasördeki filmleri görüyorum. Ancak dream de izlerken film kalitesi sanki düşüyor ve kesik kesik oynatıyor gibi. Acaba vlc ayarları ile ilgili bir sorun olabilir mi? Neyi yanlış yapıyorum? Ya da bu şekilde bu kadar mı izlenebiliyor?

Not: Bilgiayarım modeme kablosuz olarak bağlı. Dream ise eternet üzerinden modeme bağlı.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefex

Yukardaki sorunu da aştım ve pc de paylaşıma açtığım klasördeki filmleri görüyorum. Ancak dream de izlerken film kalitesi sanki düşüyor ve kesik kesik oynatıyor gibi. Acaba vlc ayarları ile ilgili bir sorun olabilir mi? Neyi yanlış yapıyorum? Ya da bu şekilde bu kadar mı izlenebiliyor?

Not: Bilgiayarım modeme kablosuz olarak bağlı. Dream ise eternet üzerinden modeme bağlı.

Teşekkürler.

kablosuz paylaşım hızı ile alakalı sorun olduğunu sanıyorum
  • ethernet ile bağlı olunca daha mı verimli oluyor? Sizin böyle bir şikayetiniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefex

ethernet ile bağlı olunca daha mı verimli oluyor? Sizin böyle bir şikayetiniz var mı?

ethernet hızı 100mbps dir.... kablosuz sizin hızınız ne kadardır bilemiyorum ama kablolu daha verimli olduğu kesindir..
  • Nihat bey size bir sorum daha olacak. Şimdi dream eternet ile sürekli bağlı. Dizüstü bilgisayarımla da ara sıra internete kablosuz olarak bağlanıyorum. Win 7 kullanıyorum ve ağ ayarları konusunda pek bilgili değilim. Merak ettiğim konu; dreambox bir şekilde güvenlik açıklarına neden olabilir mi? Cihaz üzerinden ağa yetkisiz erişim ve dolayısıyla bilgisayara sızmak mümkün mü? Eğer mümkünse bunun olmaması için nelere dikkat etmek gerekir???

Not: Windows güvenlik duvarım sürekli açık ve antivirüs programı olarak avast kullanıyorum.
  • Nihat Bey,

web arayüzden VLC'yi de görüyorum. (http:\127 xxx ile..)

vlcf.xml'deki ayarlarıda PC'me göre yaptım. Ancak Dream'den bir türlü PC'ye bağlanamıyorum ! ?

* PC ile Dreambox arasında router var! (Web arayüzden VLC'ye ve Dream'e ulaştığım için router'de tanımlama yapmadım.)

* Dream'de Gemini 4.70 ve vlcf 1.80 yüklü...

* PC'de vista premium ve VLC 1.05 yüklü... (Vista güvenlik duvarında gerekli izinlerde var.)

Yardımın için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Nihat Bey,

web arayüzden VLC'yi de görüyorum. (http:\127 xxx ile..)

vlcf.xml'deki ayarlarıda PC'me göre yaptım. Ancak Dream'den bir türlü PC'ye bağlanamıyorum ! ?

* PC ile Dreambox arasında router var! (Web arayüzden VLC'ye ve Dream'e ulaştığım için router'de tanımlama yapmadım.)

* Dream'de Gemini 4.70 ve vlcf 1.80 yüklü...

* PC'de vista premium ve VLC 1.05 yüklü... (Vista güvenlik duvarında gerekli izinlerde var.)

Yardımın için şimdiden teşekkürler.

router bendede var önemli olan modem ile aynı ip gurubund aolması router ayrı ip verir ise bağlanamaz.....

örneğin

benim modem 192.168.2.xx diye ip veriyor kablosuza çeviren router dan dağıtınca 192.168.1.xx diye ip verdiği için ulaşamıyordum

switch kullanıyorum

mefex
    dostum net üzerinden dreama ulaşılabilir ip bilmek gerekir portun açık olması gerekir .... ki senin güvenlik falada açık bişey olacağını zannetmiyorum

• Nİhat Bey,

Router IP : 192.168.2.1

Dreambox IP : 192.168.2.100

PC IP : 192.168.2.101

Bu IP'ler PC ve Dreambox tarafından otomatik algilanmış IP'lerdir.

Saygılar.
  • ayarların doğru anlam veremedim wirelles değil ise bağlanması gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

ayarların doğru anlam veremedim wirelles değil ise bağlanması gerek

Hepsi kablolu...

Tekrar özetlemem gerekirse;

1. web arayüzden VLC'yi de görüyorum. (http:\127 xxx ile..)

2. vlcf.xml'deki ayarlarıda PC'me göre yaptım. (PC'nin IP'si, Bağlanılacak disk ve klasör ile bağlanılacak disk'i paylaşıma açtım.) Ayrıca vlcf.xml dosyasının kullanım hakkını 755 olarak belirledim.

3. PC ile Dreambox arasında router var! Router'de Dream için 8080 ve 9090 portlarını da tanımladım.

4. Dream'de Gemini 4.70 ve vlcf 1.80 yüklü...

5. PC'de vista premium ve VLC 1.05 yüklü...

6. Antivirüs ve Güvenlik duvarı kapalı...

Ancak Dream'den bir türlü PC'ye bağlanamıyorum ! ?

• router ip yi değiştiyor olmasın

aklıma başka bişey gelmiyor pc nin ipsi 192.168.2.2 ise dreamın ip si 192.168.2.3 olması lazım onlarıda bi kontrol edermisin
  • quote:

router ip yi değiştiyor olmasın

aklıma başka bişey gelmiyor pc nin ipsi 192.168.2.2 ise dreamın ip si 192.168.2.3 olması lazım onlarıda bi kontrol edermisin

Selam usta,

Eski ayarlara dokunmadan bugün bağlandım !... Bu zamana kadar neden bağlanamamıştım anlamış değilim. Yani Dream'den PC'ye bağlandım... PC'deki klasörlerde gezinti yapabiliyorum.

Yalnız izlemek istediğim dosyaları seçtiğimde, örnek olarak ATV'de yayınlanan Canım Ailem dizisini VLC ile kaydetmiştim. VLC arayüz diziyi, *.ts uzantılı kaydetmiş. Dream'den komut verdiğimde, dosya açılması %6 düzeyine geliyor ve Dream resetleniyor. PC'nin donanımı oldukça güçlü ( MSI P35, İntel Q6600 işlemci, 2 GB. Ram, Ati 2400 HD)

Yani şimdi bu düzeye gelmiş oldum. İnşallah PC'deki dosyaları oynatmayı başarabilirim. Bu resetlenme neden oluyor? Tecrübeni paylaşırsan memnun olurum.

Saygılar.

• dreamda kurulu plugişnslerden kullanmadıklarını sil hafıza rahatlasın birde contionus play var dreamdaki vlc nin ayar kısmında onu işaretlemeyi unutma

divx oynatırkende resetleniyormu ?

eğer öyle ise kesin imagede sorun vardır
  • quote:

dreamda kurulu plugişnslerden kullanmadıklarını sil hafıza rahatlasın birde contionus play var dreamdaki vlc nin ayar kısmında onu işaretlemeyi unutma

divx oynatırkende resetleniyormu ?

eğer öyle ise kesin imagede sorun vardır

Divx hiç denemedim.

İmage gemini 4.70 temiz! emulatörler ve VLCF yüklü sadece...

Continious play işaretli...

Yalnız anlayamadığım, tekrar Dream'e bağlanmamaya başladı... Yani bu ayarlarla bağlanabildiğimi anladığım için ayarlara dokunmuyorum artık! Bağlanabilmek için Dream'in fişini çekip takıyorum. Cihaz resetlensin diye... Ama yinede bağlanmıyor ???

Peki usta birde Dream kumandadan menü basıp, "file mode" diye bir yerden PC'yi kontrol edebiliyormuşuz... Bu fonksiyonu daha önce hiç kullanmadığım için kullanımını da beceremedim. File mode'den PC'ye nasıl ulaşabiliyoruz? Yani anlamak istediğim PC'nin hardiskine ulaşıp, ulaşamadığımı buradan da görmek istiyorum da !!!

Saygılar.

• senftp://192.168.xx.xx şeklinde bilgisayarın explorer gezgininden bağlanmayı dene.. hata vermeden bağlanır ise , sorun senin image den olabilir

cihaz dm500s ise benim verdiğim imageyi kur ve onunla dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 16 Şubat 2010; 0:23:01 >
  • quote:

senftp://192.168.xx.xx şeklinde bilgisayarın explorer gezgininden bağlanmayı dene.. hata vermeden bağlanır ise , sorun senin image den olabilir

cihaz dm500s ise benim verdiğim imageyi kur ve onunla dene

FTP'den sorunsuz bağlanıyorum.

İmage gemini 4.70 ...

Sizin image deneme yapıp sonucu yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.