Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
59.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

birv de bunnun tam tersi varmış. dreambox ı pc den izleme diyeç onunla ilgili bilgisi olan var mı

o en basiti zaten

vlc player i kur

dreamstream ile izle
  • benim pc de vlc player kurulu ne yapmam gerekiyor tam olarak
    hjatta size szahmet olmazsa bunun da bir rehberini hazırlamanız mümknü mü bizim gibi dreambox dan pek anlamayan acemiler için
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 6 Ocak 2010; 11:26:02 >
  • Merhaba Nihat bey. Nette bağlantı sorunum ile ilgili araştırma yaparken, telnet ile unutulan şifrenin değiştirilmesi işlemini uyguladım. Tuxbox programı ile var/etc/passw- klasörü içinde bulunan root şifresi alanını tarif edildiği şekilde değiştirdim ve okuduklarıma göre bu işlem şifremi sıfırladı. İşlemin devamında telnet ile dreamboxa bağlanmam ve yeni bir şifre oluşturmam gerektiği yazılmış. Ancak başlat/çalıştır/telnet+İP yazmama rağmen ekran açılmıyor. Ping+ip yazınca sorun yok gibi görünüyor ama telnet çalışmıyor. Explorera İp yi yazınca şifre giriş ekranı şuan geliyor ama giriş yapamıyorum. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler.
  • quote:

benim pc de vlc player kurulu ne yapmam gerekiyor tam olarak
    hjatta size szahmet olmazsa bunun da bir rehberini hazırlamanız mümknü mü bizim gibi dreambox dan pek anlamayan acemiler için
    teşekkürler

dostum söyediğim program çık basittir zaten dm500s arşivim adlı konuda program ve anlatımı mevcuttur

PC DEN DREAMBOX U İZLEME VE PC YE KAYIT adı altına

http://forum.donanimhaber.com/m_27297466/mpage_1/key_/tm.htm

mefex dostum

key indirme ve key güncelleme ayarı için

direkt olarak MAVİ TUŞ ardından PLUGİNS ve ordan HACKSAT KEY İNDİRİCİ ....

hacksat plugins kurulu değil ise gemini serverdan bul yada kendin netden bulup yukle
    ..............................

şifresi unutulan dreambox un şifresini kırmak için

hacksat key indirici üzerinde şifre sıfırla butonuna tıklaman yeterli

resimde sol altda görünmektedir

http://img694.imageshack.us/img694/8154/screenshotld.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 6 Ocak 2010; 23:08:45 >

• bednde cccam var. bu mavi tuş ve hacksat a bastıktyan sonra key indiriciyi çalıştırınca var olan keyleri indirip kendi yüklüyo mu acaba. hakkaten benimkafa bi türlü basmıyo şu olaya ya
  • quote:

bednde cccam var. bu mavi tuş ve hacksat a bastıktyan sonra key indiriciyi çalıştırınca var olan keyleri indirip kendi yüklüyo mu acaba. hakkaten benimkafa bi türlü basmıyo şu olaya ya

evet yukluyor yuklediği sitede bu

www.softcam.tv
  • teşekkürler inceleyecveğim
    quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

benim pc de vlc player kurulu ne yapmam gerekiyor tam olarak
    teşekkürler

dostum söyediğim program çık basittir zaten dm500s arşivim adlı konuda program ve anlatımı mevcuttur

PC DEN DREAMBOX U İZLEME VE PC YE KAYIT adı altına

http://forum.donanimhaber.com/m_27297466/mpage_1/key_/tm.htm

mefex dostum

hacksat plugins kurulu değil ise gemini serverdan bul yada kendin netden bulup yukle

şifresi unutulan dreambox un şifresini kırmak için

hacksat key indirici üzerinde şifre sıfırla butonuna tıklaman yeterli

resimde sol altda görünmektedir

http://img694.imageshack.us/img694/8154/screenshotld.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 7 Ocak 2010; 15:36:27 >

• Yok yook yoook her yolu denedim günlerdir uğraşıyorum şu dreambox 500s cihazımda bir film gösteremedim kafayı yemek içten değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: The24

Yok yook yoook her yolu denedim günlerdir uğraşıyorum şu dreambox 500s cihazımda bir film gösteremedim kafayı yemek içten değil

hallederiz....

sen usb modemden bağlanmaya çalışıyorsun uscb den dosya paylaşımı yapamazsın

switch al gel bağlan yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: The24

Yok yook yoook her yolu denedim günlerdir uğraşıyorum şu dreambox 500s cihazımda bir film gösteremedim kafayı yemek içten değil

hallederiz....

sen usb modemden bağlanmaya çalışıyorsun uscb den dosya paylaşımı yapamazsın

switch al gel bağlan yapalım

Evet oyleymiş =) ben ne bilim usb'de olmadığını switch aldım ve yaptık on numara oldu sorun usb'den paylaşım denediğim içinmiş =) ama şimdi switch'le hem pc hem cihaz etnernet yaptık ve sonuç mükemmel on gündür yapamadığım şeyi 1 saatte oldu yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem azdım ama yinede size çok minnettarım çok teşekkür ediyorum herşey için :)

• arkadaşlar bu vlc pli jade de olmuyor

pli jade kullanıp pc deki filmleri dreamboxla seyreden arkadaşların yardımlarını bekliyorum
  • mefex dostum

Tekrar merhaba.

HackSatKey v8 yüklü ve reset yapsam da maalesef yine de olmuyor dreambox ip sini explorer a yazıyorum ve şifre giriş ekranı geliyor. root ve dreambox yazıyorum ama girmiyor. Başka bir forumda okumuş olduğum TuxBox Commander ve telnet kullanarak şifre sıfırlama yöntemini denedim ve var/etc/passwd- klasörü içindeki şifre alanlarını sildim. Aslında passwd klasörü içinde işlem yapılacağı belirtilmiş ama ilgili satırlar passwd- klasörü içersinde mevcuttu. Ben de bu klasör içeriğini değiştirdim. Ama telnet ile bağlanamadığımdan yeni şifre atayamıyorum. Yazılımı güncelleyeyim diyorum ama bu sefer de server ayarları muhtemelen gidecek.
    Tıkandım kaldım.

• cccam info pluginsleri var dm800 içinde var ordan biliyorum serveri komple görebiliyorsun sana öyle bişey lazım ...

önce serveri yazarsın sonra image değişirsin
  • DREAMBOX 500S DE AN İYİ VE TAKILMAYAN VİDEO ÖZELLİKLERİ NEDİR SORUNSUZ ŞEKİLDE İZLEMEMİZ İÇİN VİDEO DOSYASININ PİXELİ BİTRATE FRAME FELAN
  • kardeş konu için çok teşekkürler. artık dreambox tan film izleyebiliyorum ama MKV uzantılarda filmde donmalar oluyor. bunun için ne yapabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: durakli

kardeş konu için çok teşekkürler. artık dreambox tan film izleyebiliyorum ama MKV uzantılarda filmde donmalar oluyor. bunun için ne yapabilirim

Aynı Sorun Bende de oluyor En Ufak 150 MB lık MKV dosyası bile takılıyor.
  • sanırım çözünürlük ile alakalı bir sorun .....

benimde buyuk dosyalarda pc ye hiç ellemeyince sorun yok ama pc ye biri oturunca donma yapıyor ram ile alakalı bir sorun sanırım bendeki pc nin gücü yetmiyor ...

mkv zaten oynatmıyordu araya kod ekledik oynattı ancak donama sorunu tahminimce filmin ekran boyutu ile alakalı
  • emeğine teşekkürler
    bne filmleri gördüm fakat %6 yüklendikten sonra devam etmiyor kesiliyor bunun sebebi ne olabilir....
    dreambox 500 s cihazım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: allbattross

emeğine teşekkürler
    bne filmleri gördüm fakat %6 yüklendikten sonra devam etmiyor kesiliyor bunun sebebi ne olabilir....
    dreambox 500 s cihazım var

dreamdaki vlc nin ayar kısmında kutucuklar var bitaneseinde sürekli devam et anlamına gelen ingilizce yazı var onu işaretle
  • onuda işaretledim ama yinede olmadı.. normal mount ettiğimde vcd filmlerini harddiskten izliyorum... ama divx izlemeye çalıştığım zaman %6 dan ileri geçemedim... yardımcı olursanız sevinirim imdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.