Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
4
Favori
59.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eline saglık sayende cokşey ögrendik dream hakkında saolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthLonX2

Gemini bluepanelden addons ---> plugins kısmından vlcf_1.8.0'i indirip kurmanız gerekmektedir
    benim hazırladığım settingde bu program kurulu şekilde gelmektedir.....

Merhaba Bende DreamBox 500s var dediğiniz yerden dosyayı buldum OK liyorum fakat bana Disk Small hatası veriyor kırmızı bir şekilde işaret var Gereksiz izlemediğim kanalları ve açılmayan kanalları kullanmadığımız Uyduları sildim.
    yer açıldı 475 kb VLCF de 440 kb fakat yine aynısını dedi bir yardımcı olurmusunuz arkadaşlar teşekkür ediyorum kolay gelsin.

addons sayfasında aşşada sil e bas ve ordan kullanmadığın bir plugins i kaldır yer açılacaktır

kanal silmen yer boşaltmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 15 Kasım 2009; 16:10:08 >

• Kanalları sildim öyle boşaldı o addons dediğin yerden de sildim kullanılmayan CCcam leride sildim.
    sonra kanallarla biraz daha uğraştım boş kanallarıda sildim yer ancak açıldı sonra Pluginsi kurdum.
    Ayarlarıda yaptım film bile izledim ama bazı avi filmlerde takılma yapıyor MVK uzantısınıda hiç görmüyor malesef, fakat şunu fark ettim .DAT uzantılı filmlerde harika oluyor takılma yok. biraz daha ince ayrıntılarını bilsek iyi olurdu.

Teşekkür ederim ilgilendiğin için sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthLonX2

Kanalları sildim öyle boşaldı o addons dediğin yerden de sildim kullanılmayan CCcam leride sildim.
    sonra kanallarla biraz daha uğraştım boş kanallarıda sildim yer ancak açıldı sonra Pluginsi kurdum.
    Ayarlarıda yaptım film bile izledim ama bazı avi filmlerde takılma yapıyor MVK uzantısınıda hiç görmüyor malesef, fakat şunu fark ettim .DAT uzantılı filmlerde harika oluyor takılma yok. biraz daha ince ayrıntılarını bilsek iyi olurdu.

Teşekkür ederim ilgilendiğin için sağol

mkv olanları dreambox dm800hd oynatıyor....

takılma olmuyor bende çözünürlükleri çok yüksek tutmuyorum

gerekirse pocket divx encode ile altyazıyı gömüp boyutlandırıyorum

• aşağıdakiş satırı vlcf de ortaya bir yere eklediğimiz zaman mkv leri de gösteriyor

<setup name="File" pic="divx.png" ext="MKV" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />

altyazı ayarları vlc player

Ayarlar ---> Tercihler ---> Ses bölümünde Gelişmiş seçenekler seçili iken

Default audio volume---> Ses ayarını yapabilirsiniz.
    Audio desynchronization compensation---> Ses ve video arasında senkron bozukluğu varsa buradan ayarlayabilirsiniz!

Ayarlar---> Tercihler ---> Video ---> Altyazılar/OSD bölümünde Gelişmiş seçenekler seçili iken

Subtitle autodetection fussiness---> Altyazının otomatik olarak saptanmasında dosya isimlerinin uyumluluğu için 0-4 arasında seçenekler (default değer 3).
    Altyazı otomatik bulma yolu---> Videolarınız ve altyazılarınız farklı dizinlerde ise kullanabilirsiniz!
    Force subtitle position ---> Altyazı pozisyonunu ayarlayabilirsiniz.

Ayarlar ---> Tercihler ---> Video ---> Altyazılar/OSD ---> Text renderer bölümünde Gelişmiş seçenekler seçili iken

Font size in pixels ---> Font boyutunu buradan ayarlayabilirsiniz!
    Opacity ---> Font transparanlığı ve opaklığını buradan ayarlayabilirsiniz!
    Text default color---> Font rengini buradan ayarlayabilirsiniz!
    Relative font size---> Font boyutu girmediyseniz font büyüklüğünü buradan ayarlayabilirsiniz!
    Font effect---> Altyazının okunaklılığını buradan ayarlayabilirsiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 8 Aralık 2009; 21:30:26 >

• Tekrar tekrar teşekkurler nihat
  • millet bende avi formatları dosyaları oyanattı fakat mpeg4 dosyaları açmadı sorun sizce neden kaynaklanmış olabilir? birde ben cd den izlemek istiyorum ama cd nin içeriğinin ve içindeki avseq dosyasını ekranda göremiyorum ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: supy

millet bende avi formatları dosyaları oyanattı fakat mpeg4 dosyaları açmadı sorun sizce neden kaynaklanmış olabilir? birde ben cd den izlemek istiyorum ama cd nin içeriğinin ve içindeki avseq dosyasını ekranda göremiyorum ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

şimdiden teşekkürler...

mkv leri oynatmıyordu aşağıdaki kodu ekleyince oynattı

aşağıdakiş satırı vlcf de ortaya bir yere eklediğimiz zaman mkv leri de gösteriyor

<setup name="File" pic="divx.png" ext="MKV" Videorate="2048" Videotranscode="1" Videocodec="mp2v" Videosize="704x576" Audiorate="192" Audiotranscode="1" fps="25" soutadd="soverlay,senc" />

aynı yöntemi deneyerek olabilir diye düşünüyorum

• mkv lerde takılma atlama vs sorun var mı?
    Mecburen pcyi kablo ile modeme bağlayacağız.
  • dostum bu işte uzman olduğun ortada; sana bir sorum olacak bende db cihaz ve eth. disk mevcut ve mount edilmiş durumda mp3 leri ve dvd formatını (.vob) disk üzerinden seyredebiliyorum fakat dat. mpeg gibi dvix ve vcd formatlarını izleyemiyorum bu konuda yardımcı olabilimisin... saygılar
  • beyler bende çok şükür mg4 dışında diğer formatlar açıyor fakat dvd lerde ses çıkmıyo ayrıca benim bazı dvd filmlerde türkçe dil desteği mevcuttu bu filmleri türkçe nasıl izleyebilirim...
  • quote:

flash fxp programı yardımı ile ;

/var/tuxbox/config/ içerisindeki

vlcf_original.xml adı vlcf.xml olarak değiştirilecek

cehaletimi bagislayin !!!!

flash fxp yi pc me yukledim ama "/var/tuxbox/config/ " bulamadim
    nasil bulacagimi anlatacak biri varsa cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tradespider

quote:

flash fxp programı yardımı ile ;

/var/tuxbox/config/ içerisindeki

vlcf_original.xml adı vlcf.xml olarak değiştirilecek

cehaletimi bagislayin !!!!

flash fxp yi pc me yukledim ama "/var/tuxbox/config/ " bulamadim
    nasil bulacagimi anlatacak biri varsa cok sevinirim.

cihazın içine bağlanman gerek ....

bilgisayarım ekranına gir c: ve d: karşında olsun
    adres satırınaftp://dreamın ip adresi şeklinde yaz...

kullanıcı adı : root
    şifre : dreambox

olarak gir ve cihazın içindesin şimdi ordan gerekli yere girebilirisn...

dreamın ip adresini cihazda için menu-kurulum- uzman kurulum- iletişim kurulumundan bak

...............

konuyu tam okursan flash fxp adlı program ile yapabilirdin

• tesekkur ederim
  • Dreamboxda pc nin klasörlerini gordum
    filimi seçiyorum (vlc de açık)

ama sadece siyah bir ekran var karşımda

ben nerede yanlış yapıyor olabilirim acaba ??
  • Merhaba. Dreambox Ip olarak 192.168.1.5 atadım. Ancak bilgisayarımdan bu ip yi yazarak cihaza bağlanamıyorum Hata nerede ve nasıl çözebilirim???
    Teşekkürler
  • mkv'ler takılıyor, divxlerde sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mefex

Merhaba. Dreambox Ip olarak 192.168.1.5 atadım. Ancak bilgisayarımdan bu ip yi yazarak cihaza bağlanamıyorum Hata nerede ve nasıl çözebilirim???
    Teşekkürler

dream ipsini kendin atama.... dhcp yi işaretle kendi alsın....
  • Teşekkürler. Bir de öyle deneyeceğim.
  • birv de bunnun tam tersi varmış. dreambox ı pc den izleme diyeç onunla ilgili bilgisi olan var mı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.