Şimdi Ara

Passat-talisman uçurumu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
15.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beter olsun talisman! Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyor.sen önce kendini ispat et,makul fiyatın olsun ki,fenomen passata rakip olabilesin.passat insignia varken kim alır seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D sınıfında talep çeşitliliği kalmadı artık, C kompakt sınıfında bu yolda olduğunu yazmıştım önceden. Millet Talisman dökülür falan da ondan demeye getirmiş, hastamısınız kardeşim siz? Araba dökülsün de dökülmeyle ne alaka, Mondeo dökülüyor mu da yerde sürünüyor satışlar hem Türkiye'de hem Avrupa'da? Mondeo Passattan kötü araba mı? Hyundai İ40 vardı dünya para harcanıp yapılan noldu duyanınız bileniniz var mı, Optima'dan, Avensis'den, Accord'dan haberi olan var mı? Accord dediğimiz araç Acura Tsx idi ki, Passat hikayedir yanında.

Crossover, Suv sınıfı D segmentini biçti attı. Bir zamanların Laguna alanlar, Avensis alanlar, Alfa 156 alanlar artık crossover alıyor, geri kalanda klasik D segment müşterisi (şirket kiralık araç/orta sınıf yönetici, emekli sedancı amca, ikinci eli guvvetli olsun diyen dayı, hem E sınıfı ayarı geniş otomobil, hemde marka imajı arayan müşteri vs) Passat'da tatlı noktaya geldi oturdu. Bu saatten sonra da bu değişmez. Problem Renault'da değil yani, farklı bişeyler arayan müşterinin bu sınıfta yok olmasında. Bir İnsignia kaldı garibim tek başına bireysel müşteri pazarında savaşan ki çok keyifli, çok güzel araba, maalesef tutucu müşterinin umrunda değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 12 Kasım 2017; 12:48:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hemide kamanlı

Değerli arkadaşlar ben farklı bir soruyla konuya dahil olmak istiyorum inşallah kızmazsınız.Günümüzde c segmenti ile d segmenti arasında çok fark var mı sizce?Mesela golf passatın uzun yolda vereceği konforun aynısını vermez mi? Değerli fikirlerinizi merak ediyorum..

Yaşla ilgili bir durum. Eğer yaşınız 40'ın altında ise aradaki fark anlaşılmaz, hatta Passat gibi "hantal ! , ağır ! ve büyük ! bir arabaya ne gerek var" diye düşünürsünüz. Ama 40'ın üzerinde ise Golf ile ilgili, daha kemikli, daha dar, daha sert ve kasislere karşı "çok zıplatıyor" teşhisine mazhar olacak düşünceleriniz olur. İstisnalar hariç tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

D sınıfında talep çeşitliliği kalmadı artık, C kompakt sınıfında bu yolda olduğunu yazmıştım önceden. Millet Talisman dökülür falan da ondan demeye getirmiş, hastamısınız kardeşim siz? Araba dökülsün de dökülmeyle ne alaka, Mondeo dökülüyor mu da yerde sürünüyor satışlar hem Türkiye'de hem Avrupa'da? Mondeo Passattan kötü araba mı? Hyundai İ40 vardı dünya para harcanıp yapılan noldu duyanınız bileniniz var mı, Optima'dan, Avensis'den, Accord'dan haberi olan var mı? Accord dediğimiz araç Acura Tsx idi ki, Passat hikayedir yanında.

Crossover, Suv sınıfı D segmentini biçti attı. Bir zamanların Laguna alanlar, Avensis alanlar, Alfa 156 alanlar artık crossover alıyor, geri kalanda klasik D segment müşterisi (şirket kiralık araç/orta sınıf yönetici, emekli sedancı amca, ikinci eli guvvetli olsun diyen dayı, hem E sınıfı ayarı geniş otomobil, hemde marka imajı arayan müşteri vs) Passat'da tatlı noktaya geldi oturdu. Bu saatten sonra da bu değişmez. Problem Renault'da değil yani, farklı bişeyler arayan müşterinin bu sınıfta yok olmasında. Bir İnsignia kaldı garibim tek başına bireysel müşteri pazarında savaşan ki çok keyifli, çok güzel araba, maalesef tutucu müşterinin umrunda değil.

Doğru tespit. Suv Tarzı araçlar artık Avrupa yı da ele geçirdi. Tercihler Değişti artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bence bana sorarsanız talisman büyük geniş ve dinamik bir araç ancak bunu bir passat ile kıyas etmek bence gerçekten çok yanlış. Passat kalitesi, konforu ve can günvenliği hallen bu sınıfının en iyisi. Ve tabi ikinci elde peynir ekmek oluşu ise en önemli özelliği. Passat piyasası dolar euro gibi istediğin vakit git bozdur. Şurada gözüme ilişen bir inceleme yapılmış çok doğru ve yerinde tespitler var. https://www.otomobiltest.com/2018-renault-talisman-fiyat-listesi-yakit-tuketimi-ozellikleri/
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

En ucuz talisman 140 bin lira.
    Ayrıca sokağa çıkıp sorsan hemen hemen herkes touch edc talisman yerine trend dsg passat alır.

aynen öle donanım nedir ya insanlar önce marka model motora bakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedefci

quote:

Orijinalden alıntı: hemide kamanlı

Değerli arkadaşlar ben farklı bir soruyla konuya dahil olmak istiyorum inşallah kızmazsınız.Günümüzde c segmenti ile d segmenti arasında çok fark var mı sizce?Mesela golf passatın uzun yolda vereceği konforun aynısını vermez mi? Değerli fikirlerinizi merak ediyorum..

Yaşla ilgili bir durum. Eğer yaşınız 40'ın altında ise aradaki fark anlaşılmaz, hatta Passat gibi "hantal ! , ağır ! ve büyük ! bir arabaya ne gerek var" diye düşünürsünüz. Ama 40'ın üzerinde ise Golf ile ilgili, daha kemikli, daha dar, daha sert ve kasislere karşı "çok zıplatıyor" teşhisine mazhar olacak düşünceleriniz olur. İstisnalar hariç tabii ki.

aynen öle passatda orta yaş ve üstü arabası algısı var direk kalantor araba derler ya :) talismanda ha keza öyle

• talisman iyi güzel hoşta renault arabasının arkasında durmuyorki zamanında latitude çıkartı bir kaç sene sonra üretimi durdu talismanın kalıcılığı kesinmiki millet alıp binsin ?
  • Türkiye için konuşursak adam arabayı kendisine almıyor ki 2. 3. sahibine alıyor onu alırsan hemen satarsın zarar etmezsin kar edersin vs ile satabileceği aracı alıyor.

Keyfine göre araç alan kişi sayısı da gerçekten çok az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Talisman donanım,motor,şanzıman,performans,yol tutuş ve tasarım olarak Passat'tan fersah fersah ötede.Ancak bizim memlekette insanlarımız arabayı daha almadan satmayı düşündüğü için Passat'ın daha çok satması doğal.İstanbul'da caddeler zibil gibi kiralık Passat kaynıyor.Bence bu da bir etken satışların yüksek gözükmesinde.

yuh be kardeşim motorda renault önde olsun hadi ya da ucuz parçada şanzıman da önde diyelim, dsg zaten sorun konusunda nam yapmış bi vites ve performansta da talisman daha iyi olsun.. be kardeşim hiç talisman kullanıp da yol tutuşunu passatla karşılaştırdın mı? uçurum var gerçekci ol..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

quote:

Talisman donanım,motor,şanzıman,performans,yol tutuş ve tasarım olarak Passat'tan fersah fersah ötede.Ancak bizim memlekette insanlarımız arabayı daha almadan satmayı düşündüğü için Passat'ın daha çok satması doğal.İstanbul'da caddeler zibil gibi kiralık Passat kaynıyor.Bence bu da bir etken satışların yüksek gözükmesinde.

yuh be kardeşim motorda renault önde olsun hadi ya da ucuz parçada şanzıman da önde diyelim, dsg zaten sorun konusunda nam yapmış bi vites ve performansta da talisman daha iyi olsun.. be kardeşim hiç talisman kullanıp da yol tutuşunu passatla karşılaştırdın mı? uçurum var gerçekci ol..

Keşke videolarla kalmayıp iki aracı da kullanmış olsaydın.O zaman daha gerçekçi konuşabilirdik ama şu durumda senin yaptığın yorumu ciddiye alamıyorum.

• Passat'ın çok satması marka algısı ve filo satışları ile orantılı.
    Ülkemizde iyi araç çok satan araçtır diyede saçma bir kriter var maalesef. Bu yüzden her yer Passat, Duster, Clio, Golf,Polo, Symbol,Egea,İ10, Megane,... modelleriyle dolu.Bunlar sınıflarının en çok satanları.Peki en iyiler bunlarmı?
    Hayır; bu modeller fiyat, 2. el, eş dost tavsiyesi,piyasada görünürlük, servis ağı....gibi otomobil bilimiyle alakası olmayan saçma sapan tüm kriterler hesaplanarak alınan araçlar.
  • Renault ne kardeşim ya. VW Passat ve Opel Insıgnia Grand Sport gibi makineler varken kim ne yapsın Renault'yu

D segmenti ve üstünde Almanlardan başkasını kolay kolay satamazsın.

• Icon talisman ile Passat arasında 10 bin tl fark var. 200’e aldığın Talisman’ı yarın 170 e zor satarsın. Passat’ı en kötü aldığına hemen satarsın. Bence Passat Hihgline kaliteli araç fiyatını abartılı bulsam bile. Audi a3 200 bin tl olmuş dizel otomatik. Bence artık Türkiye’yi sorgulayın araç fiyatlarındansa

• Megane 1.2 tce fiyatına Talisman 1.2 tce satılsaydı o zaman işler değişirdi. Yani 85 1.2 tce talisman çok mu zordu. Hayır hepsi megane satmak içinMegane 1.2 tce fiyatına Talisman 1.2 tce satılsaydı o zaman işler değişirdi. Yani 85 e 1.2 tce talisman çok mu zordu. Hayır hepsi megane satmak için...

• tabi ki insanımızın 1 yıl sonra kar edip satma düşüncesi
    merak ediyorum da
    atıyorum 3 yaşındaki aynı segment araçların 3 aşağı 5 yukarı fiyatları aynı olsa
    gene gidip passat polo molo alırlar mı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alp_Tigin

quote:

Keşke videolarla kalmayıp iki aracı da kullanmış olsaydın.O zaman daha gerçekçi konuşabilirdik ama şu durumda senin yaptığın yorumu ciddiye alamıyorum.

Gel kardesim bizim şirkete talisman, passat, clio, golf, fluance, hepsi var hepsinide kullandim yol tutuşda talisman daha iyi diyen ya kafasi güzeldir ya da fransiz aşığıdır. Uzun donemde belli olacak seylerdir motor omru yada 2018 dsg nin sorunsuzlugu ama genede kabul edebilirim reno motoru daha iyi sanzimani daha sorunsuz vs. Ama test edip gordugum birsey varki yol tutusda talisman passat kadar guven vermiyor maalesef ozellikle yuksek hizda virajlarda .. talisman gibi bi aractan beklemezdim acikcasi gorunus olarak tasarim olarak ustun ama yol tutus kotu.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    r25 ile safrane E segmenttir reno zaten bu konuda mimli 1-2 tane de ben mi katayım dedin:)

• Şu alamayanlar kuyruk acısını,kedi ciğer olayını bırakıp dürüst olsun. Araba kaliteli işte, yağ bal gibi satıyor. O civarda paranız olsa burada bok atanların büyük çoğunluğu da yine passat alır. Çünkü aynı paraya aynı kalitede rakibi yok.

Asgari ücretli takılan adam, 150binlik arabayı alabilen adamın zekasıyla alay ediyor birde "aynı şahinci kafası eheühe" diye. Şahin anca size yakışır.

150bin az para değil, bu parayı halihazırda parası olan, kolay para kazanmış olan adamın alabileceği gibi okunmuş, uğraşmış, doktor, akademisyen, avukat vs olmuş adam da alır. Ayrıca bunu alan adam da muhtelemelen 40yaş ve üzeri zaten. Bunların hepsi salak, akılsız da, 19 yaşındaki daha 1 senelik ehliyeti olan forum bebesi akıllı öyle mi?

Daha 1 sene önce "debriyajı ayarlayamıyorum, stop ediyor,park edemiyorum" diye konu açan ergenler başımıza otomobil uzmanı kesiliveriyorlar. Meydan boş nasıl olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 9 Ocak 2018; 16:46:42 >

• hala piyasada mı talisman?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.