Şimdi Ara

Passat-talisman uçurumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
2
Favori
15.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 136
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 saat 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Kragen (11 mesaj) Cinscat (10 mesaj) texjrwillerjr (7 mesaj) commandx (6 mesaj) kartalus (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (93 mesaj) Mobil (116 mesaj) Tablet (6 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2698 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ekim ayı satış adetleri 3592-144.resmen arada uçurum var.bu uçurumu neyle açıklarsınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Şu alamayanlar kuyruk acısını,kedi ciğer olayını bırakıp dürüst olsun. Araba kaliteli işte, yağ bal gibi satıyor. O civarda paranız olsa burada bok atanların büyük çoğunluğu da yine passat alır. Çünkü aynı paraya aynı kalitede rakibi yok.

Asgari ücretli takılan adam, 150binlik arabayı alabilen adamın zekasıyla alay ediyor birde "aynı şahinci kafası eheühe" diye. Şahin anca size yakışır.

150bin az para değil, bu parayı halihazırda parası olan, kolay para kazanmış olan adamın alabileceği gibi okunmuş, uğraşmış, doktor, akademisyen, avukat vs olmuş adam da alır. Ayrıca bunu alan adam da muhtelemelen 40yaş ve üzeri zaten. Bunların hepsi salak, akılsız da, 19 yaşındaki daha 1 senelik ehliyeti olan forum bebesi akıllı öyle mi?

Daha 1 sene önce "debriyajı ayarlayamıyorum, stop ediyor,park edemiyorum" diye konu açan ergenler başımıza otomobil uzmanı kesiliveriyorlar. Meydan boş nasıl olsa.
    Şu Passat'a kaliteli demiyorlar mı

Markanın C segmenti temsilcisi olan Golf, oran orantı şeklinde kıyaslandığında Passat'dan çok daha iyi bir araç. O sebeple Golf fanlarına hak veriyorum, her ne kadar pahalı olsa da iyi bir otomobil.

Passat'cılar ise genelde ezbere araç alıp "madem o kadar para verdim, laf ettirmem" kafasında olan insanlar. Lan hepsini geçtim, D segmenti dediğin araba için yapılacak ilk yorum "oturaklı" olur. E araba hızlandıkça yolda geziyor?

Onu bunu bilmem hangisi ne kadar satıyor hangisinin kaç tane fanı holiganı var, D segmentinde o sınıfın mühendislik olarak hakkını veren tek araç Mondeo'dur. Gerisi süsleme ve vitrinden ibaret.

Şimdi istediğiniz kadar yazın "ama Passat zibilyon tane satıyor yea" diye. Duster da çok satıyor, sınıfının en iyisi de Duster o zaman.
    En ucuz talisman 140 bin lira.
    Ayrıca sokağa çıkıp sorsan hemen hemen herkes touch edc talisman yerine trend dsg passat alır.
    İkisi arasında kalıp Talisman aldım neden passat almam gerektiğini anlayamıyorum biniyorum ikiside aşağı yukarı aynı sertlikte,yalıtım desen aşağı yukarı aynı malzeme kalitesi desen keza öyle kaldı ki arabanın orasını burasını mıncıklamıyorum binip sürüyorum, donanım olarak olsun motor olsun Talisman net öndeyken neden passat alacaktım.Hem tasarım göreceli de olsa Talisman gözüme daha hoş geliyor ve her köşe başında olmadığı için daha güzel hissettiriyor.
  • Yarbay
    3463 Mesaj
    passatcı kafayla bir zamanların şahinci kafası aynıdır, bu yüzden sallamamak gerekiyor.
  • Yarbay
    3498 Mesaj
    Marka algısı...
    |
    |
  • Binbaşı
    1455 Mesaj
    Yine sonu hüsran olacak d segmenti bir reno klasiği

• Yarbay
    14139 Mesaj
    En ucuz talisman 140 bin lira.
    Ayrıca sokağa çıkıp sorsan hemen hemen herkes touch edc talisman yerine trend dsg passat alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 2 Kasım 2017; 22:1:41 >
  • Yarbay
    3077 Mesaj
    Filo

• Binbaşı
    1788 Mesaj
    vw ülkemizde büyük bir nimet olarak görülüyor sıradan bir arac icin 6 ay sıra bekler bizim insanımız pasatda talismanda o paraları etmez ama malesef ülkemizde ki fahiş fiyatlardan dolayı insanlar satarken korkmadan satayım diye passat alıyorlar
    |
    |
  • Yarbay
    4092 Mesaj
    Talisman donanım,motor,şanzıman,performans,yol tutuş ve tasarım olarak Passat'tan fersah fersah ötede.Ancak bizim memlekette insanlarımız arabayı daha almadan satmayı düşündüğü için Passat'ın daha çok satması doğal.İstanbul'da caddeler zibil gibi kiralık Passat kaynıyor.Bence bu da bir etken satışların yüksek gözükmesinde.

• Binbaşı
    1092 Mesaj
    Aradaki kalite farkıyla doğru orantılı bir satış miktarı olmuş.
  • Binbaşı
    1702 Mesaj
    90'lı yıllar aklıma geliyorda o zamanda millet Passat diye Doğan'a koşuyordu

• Yarbay
    2184 Mesaj
    Aklın yolu birdir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: falken34

Filo

aynen kardeşim her köşe başındaki üçer beşer olan passatların hepsi filo
    |
    |
  • Yarbay
    4981 Mesaj
    2. el. ve sürü psikolojisi.
    |
    |
  • Yarbay
    11436 Mesaj
    Eğitim seviyesi + filo

• Yarbay
    6864 Mesaj
    R line sevdalilari.

|
    |
  • Yarbay
    9585 Mesaj
    Sürü psikolojisi + ikinci el değer kaygısı + marka algısı + Filo + ucuz baz donanım benzinli

Bunların toplamı işte.
    |
    |
  • Yarbay
    4380 Mesaj
    5 yıl sonra turşuya dönecek talismana bu zamanda bu kadar parayı ancak bu kadar kişi bağlar.
  • Yarbay
    7397 Mesaj
    Reno laguna dan sonra isim değiştirdi ve latitude ile laguna dan sonra hata yaptı

Avrupa tüketicisine hitap etmeyen bir araç bence latitude

Daha sonra gelen Talisman sanki yeni doğmuş bir araç gibi algılandı

Bu sebeple Talisman çok iyi bir otomobil OLMASINA rağmen tutmadı

Ayrıca uygun fiyatlı baz Donanım benzinli seçeneği de gelmiyor

Fiyatı hep yüksek göründü

Satmama sebebi bu

|
    |
  • Yarbay
    2184 Mesaj
    Kedi + ciğer + mundar

• Yüzbaşı
    995 Mesaj
    Ne zaman renault d segmentte isim değiştirmeyi bırakır o zaman passatla olan rekabetini konuşuruz.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.