Şimdi Ara

Passat-talisman uçurumu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
2
Favori
15.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

Eğitim seviyesi + filo

Egitim seviyelerenin kotu olmasi senin gibi hadsiz olmalarindan cok daha iyidir ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 11 Kasım 2017; 4:57:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sebepten ötürü vw'ni sevemiyorum. İlk olarak şanzıman(bütün kavramalı otomatikler dahil). Diğeri aynı şeyleri pişirip pişirip satması ve buna rağmen kendini üst sınıf sanması. Bu sebeplerden bu markaya bir türlü alışamadım.
    Ama hala, bu sınıf bir araba alırsam tek kalemde passatın üzerini silemiyorum. Çünkü insanlar üzerinde algısı yüksek, albenisi var. Açıkcası nedenini de merak ediyorum. Son olarak bir araba alacak olsam beni servise, standartların üzerinde mahkum edecek bir şanzımana sahip araca asla para bağlamam, tabi para su değilse.
  • Renault marka algısından kaybediyor. Kendi adıma talisman alırdım. Tsi passatta çok yakıyor tdi traktör motoru gibi hadi yalıtımla kırtarsın, dsg konusu malum... Benzer bi ikilemde golftense 308 tercih ettim.

Ama bizim insanımız bozuk da olsa servisi kazık da olsa Alman aracı diye hava atmak uğruna vw koşuyor.

• 200? Viraj? Ok...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Tercihim her zaman tutmayan araçtan yanadır bu yüzden talisman alırım,ki ilerde tutmaması nedeniyle uygun fiyatlı bi talisman alıp binme planım var şimdiki aracımı böyle aldım.Tutuyor diye niye ederinden fazla para vereyim bi araca.5 yil sonrada turşuya falan dönmez,12 yaşında laguna kullanıyorum öyle dökülen kırılan bi tarafı yok eşşek niyetine biniyorum resmen

Boşuna bekleme.

Talisman tutulmaz, ikinci eli ölü olur, vs. dediler. Birkaç aydır ikinci el Talisman bakıyorum, fiyatlar gayet yüksek ve o fiyatlardan satılıyor. çok değer kaybettiği falan yok.

Bu arada kusura bakmayın da 160hp, 380nm tork Talisman icon karşısında passat'ın yüzüne bakılmaz. Tasarım, donanım, motor (açık ara) yönünden bariz üstün.

• Symbol Duster Passat gibi araçların çok satılmaları kalitelerinden ziyade piyasalarının oturmuş olmalarına bağlıdır. D segmentte kalite arıyan binicinin Passat la işi olmayacaktır.

• Millet bir araba kendine bir araba devlete alırken, hayat bu kadar pahalıyken, yarı aç yarı tok kredi çekip o aracı alırken ilk önce düşündüğü şey tabikide ikinci elde minimum değer kaybını düşünüyor. Yok yol tutuş, edc-dsg farkı falan filan hikaye.

Safrane-laguna- latitude hepsi hüsran. Sıra talismanda gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Talisman donanım,motor,şanzıman,performans,yol tutuş ve tasarım olarak Passat'tan fersah fersah ötede.Ancak bizim memlekette insanlarımız arabayı daha almadan satmayı düşündüğü için Passat'ın daha çok satması doğal.İstanbul'da caddeler zibil gibi kiralık Passat kaynıyor.Bence bu da bir etken satışların yüksek gözükmesinde.

Keske yas ve tecrube siniri olsa ..

Birilerine dokundu galiba.Eğer ehliyetin varsa bayilerin yeri belli,git incele.Yanında bir büyüğünle git ama.

• Talisman 2016 dan sonra gelmedi sanırım.Neden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Sürekli isim değiştirmesi inanları uzak tutuyor. Safrane-laguna-latitude-talisman vs.
    Çünkü insanlar bugün var olan ama yarın olmayacak bir araba almaz.
    Üstüne başlangıç fiyatı 130 bin ve üzeri.
    Vw 30 yıldır aynı modeli piyasaya sürüyor ve tutunuyor.

vel satis ve concord u unutmuşsun
  • Mantığını anlamasam da bir yatırım aracı olarak wv :( yapacak bir şey yok adam 5 yıl sonra mis gibi paralar satıyor.Reno ise kökü toros

• Herhangi bir arabanın fanboyu falan değilim ama VW'ye acilen ithalat sınırı konmalı.

Ülkemde tek çivi çakmamış firmanın sürekli birinci çıkması çok büyük bir problem.

Sanırım bir de BMW'nin yoktu, onun için de aynısı geçerli, gitsinler Mercedes alsınlar, en azından mercedesin burada tırları üretiliyor. Ülkeme çivi çakmayana neden milyar milyar para akıtıyoruz ya nedeeeeeeen.

Konuya gelecek olursak da;

Biri halk tabiriyle RÖNO öpürü Passat, passat Türk halkına öyle bir yerleşmiştir ki passat bizim için VW markasından önce gelir, ama RÖNO her zaman RÖNO'dur. (Clio sahibi olarak yazıyorum.)

Passat 90ların sonu 2000lerin başında efsane arabalar üretmiştir, tam bir alman panzeri gibi böyle arabayı dağa taşa vur, direksiyonunu tutmak bile adama bi güven veriyordu, o arabaya zamanında sahip olanlar halen o kasa arabayı anarlar, VW o kasada çok güzel sükse yaptı, şu anda da onun ekmeğini yiyor ve yemeye de devam edecek, RÖNO ise Fluance'dan ilerisini yapamaz.

• Burada halk anlamıyor (ki Avrupa satışları da kondu) diyenlerin hepsi ikisinden birini almak zorunda kalsalar Passat alırlar. 1 kişi bile farklı davranmaz boşuna kötülemeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Tercihim her zaman tutmayan araçtan yanadır bu yüzden talisman alırım,ki ilerde tutmaması nedeniyle uygun fiyatlı bi talisman alıp binme planım var şimdiki aracımı böyle aldım.Tutuyor diye niye ederinden fazla para vereyim bi araca.5 yil sonrada turşuya falan dönmez,12 yaşında laguna kullanıyorum öyle dökülen kırılan bi tarafı yok eşşek niyetine biniyorum resmen

Boşuna bekleme.

Talisman tutulmaz, ikinci eli ölü olur, vs. dediler. Birkaç aydır ikinci el Talisman bakıyorum, fiyatlar gayet yüksek ve o fiyatlardan satılıyor. çok değer kaybettiği falan yok.

Bu arada kusura bakmayın da 160hp, 380nm tork Talisman icon karşısında passat'ın yüzüne bakılmaz. Tasarım, donanım, motor (açık ara) yönünden bariz üstün.

Durumun farkındayım fiyatları kolay kolay düşmeyecek gibi.Sedef beyaz cam tavanlı ful dolu 1.6 160hp fena olmazdı şimdi

Birde konuya yine isim değiştiriyor diyenler gelmiş.Vw cc yı bi anda bitirdi,jetta gidici..opel vectra yı bitirdi,skoda yeti ve roomsteri bitirdi bunlara gelince ses yok.Sanki tek röno isim değiştiriyor sürekli.Hepsi yapıyor bunu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

quote:

Talisman donanım,motor,şanzıman,performans,yol tutuş ve tasarım olarak Passat'tan fersah fersah ötede.Ancak bizim memlekette insanlarımız arabayı daha almadan satmayı düşündüğü için Passat'ın daha çok satması doğal.İstanbul'da caddeler zibil gibi kiralık Passat kaynıyor.Bence bu da bir etken satışların yüksek gözükmesinde.

Keske yas ve tecrube siniri olsa ..

Birilerine dokundu galiba.Eğer ehliyetin varsa bayilerin yeri belli,git incele.Yanında bir büyüğünle git ama.

Dokunmadi kardesim sadece soylediklerinin yarisi yanlis ,

- motor olarak daha iyi diyosun motor olarak tek iyi oldugu nokta 1.6 dizel , sirf daha iyi demek icin diger dizel seceneklerini ve benzinli motorlari yok sayiyorsun

- sanziman daha iyi diyorsun piyasadaki orta sinif araclar icinde en iyi sanziman acik ara dsg

- performans diyorsun motorla ayni şekilde diger secenleri gormezden geliyorsun

- yol tutus en komigi hayatinda b8 kullanmayan adamlar gelip burda yolda geziniyor diyor agizlarina kurekle vurmak lazim

Tek dogru nokta donanim , ayrica tasarim tamamen gorecelidir kimi janjanli sever kimi sade ve sik..

Gelelim hakaret kismina , ben senin gibi baba parasi ile arabaya binip dotu bi yerlere kalkmis milletin arabasina aklina hakaret eden biri değilim sendende yasca buyugum , elbette senin sucun degil sen ailenin bir yansimasisin sana terbiyeyi ailen veriyor ..

forumdaki ovulen ovulmeyen araclarin cogunu kullandim bu forumun %90 hayal urunu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 11 Kasım 2017; 14:22:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Burada halk anlamıyor (ki Avrupa satışları da kondu) diyenlerin hepsi ikisinden birini almak zorunda kalsalar Passat alırlar. 1 kişi bile farklı davranmaz boşuna kötülemeyin.

İkisi arasında kalıp Talisman aldım neden passat almam gerektiğini anlayamıyorum biniyorum ikiside aşağı yukarı aynı sertlikte,yalıtım desen aşağı yukarı aynı malzeme kalitesi desen keza öyle kaldı ki arabanın orasını burasını mıncıklamıyorum binip sürüyorum, donanım olarak olsun motor olsun Talisman net öndeyken neden passat alacaktım.Hem tasarım göreceli de olsa Talisman gözüme daha hoş geliyor ve her köşe başında olmadığı için daha güzel hissettiriyor.
  • orta üstü D segmentinde 3 araç var
    passat , talisman , insignia

bugün insignia yı inceledim gerçekten çok güzel olmuş
    bagaj açma rezilliği görmezden gelinirse tercihim olur

talisman da motoru ile yüne tercih edilebilir
    passat kızılay ile olan işbirliği , demode motoru ve dümdüz tasarımı ile hiç çekmiyor beni
    misal 2 araç da D segmenti , opel 245 taban lastik koymuş passat 215
    astra J de bile 225 taban lastik var

çok mu önemli ? vallahi hoşuna gidiyor insanın
    şu bagaj olayı müthiş eksi
  • vw manyağı değilim ama hiç bir fransız passata rakip olamaz, vw her boku opsiyonel olsada
    not: fransız araca biniyorum
  • Talismanı övenler yarın D segmenti araç alsalar ilk işleri passat almak için doğuş otonun yolunu tutarlar.

Burası Türkiye insanlar sadece bugünü düşünmüyor 5 sene sonra kaça satarım diye düşünüyor.

Ayrıca Renault kendisini kanıtlamış araba değil ülkemizde kötü bir imajı var, bundan 20 yıl önce üretilmiş passata binin birde birde 20 yıl önce üretilmiş Renault modellerine binin dediğimi anlarsınız.

• theimperial T kullanıcısına yanıt
    reno ve elit

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.