Şimdi Ara

Passat B8 DSG aracımdan gelen helikopter sesi (DOĞUŞ OTO VURDUMDUYMAZLIĞI İÇERİR ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
4
Favori
14.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En kötüsü de 90 bin lira verdikten sonra mide bulandırıcı sorunlar çıkması ve bunu kimsenin tiye almamas. Ne acı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka bir araç ile sakin bir yolda ve hareket halinde aracın dışarıdan sesini dinleyin ya da başkası dinlesin. Mekanik bir ses ise dışarı da geliyordur diye düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Arkadaşlar bi kaç gün önce yaşadığım hadiseyi anlatıyorum
    Aracım daha yeni 1,4 B8 kasa DSG trendline. Akşam eşimle eve dönerken bana dışarda helikopter mi geçiyor dedi. :) Baktık bişey göremedik. Bana arabada helikopter sesine benzer ses geliyor dedi dikkatli dinleyince bende bu sesi duydum

Dün aracı servise götürdüm test sürüşü yapıldı. Bana lastiklerin içeriye ses verdiğini bu sesin yol sesi olduğunu söylediler.
    Aracın lastiklerine baktım FALKEN marka lastik. Bende hem doğuşa hemde satın aldığım bayiye lastiklerin değişimini istediğimi söyledim.
    Bakalım ne sonuç gelecek.

Başından bu tip hadise geçen arkadaşlar var mı ?
    Bu helikopter sesine benzer ses gerçekten lastik ve yol sesinin içeriye gelmesimidir ?
    Yoksa mekanik bi arıza varda servis bunu bize mi söylemiyor. ?
    Araç daha 900 km de.

Bu arada araçta ne bi titreme nede vites geçişlerinde bi sallantı var. Yağ gibi akıyor. Ama iç kabine yol sesini çok alıyor.Tabi bu ses yol sesiyse.

edit 1:
    Doğuş aradı az önce. Bana şöyle bi teklifte bulunuyor. Başka bi marka lastikle test sürüşü yapın. Ben onlara başka bi marka lastikle test sürüşü yapınca yol sesi azalırsa veya gelmezse lastiklerim değişecek mi ? diye soruyorum hayır diyorlar
    O zaman neden test sürüşü yaptırıyorsunuz diyorum kısa bi sessizlik. Kısaca DOĞUŞ kazığını bende yedim.
    Ne yapabilirim varmı çözümü

edit2: Acarlar da aradı. Doğuş ne dediyse odur bizim yapacak bişeyimiz yok diyorlar. Bu iş sizin konforunuzu önemli bi şekilde etikiliyor farkındayız ama elimizden bişey gelmiyor diyorlar.
    Yahu 90 bin ver asfaltı sırtında taşı

gır gır güzelde arkadaşa yardımcı olmak lazım, tecrübemi paylaşayım.

geçen yıl ikinci el qashqai aldım, üzerinde dunlop grandtrek at3 4x4 lastiği denen lanet bir lastik vardı. araba 60-90 arası lastik ve yol sesinden inim inim inliyordu. lastikler çok yeni olmasına rağmen hemen değiştirdim ve michelin crossclimate taktım şu an normale döndü.

aracınızdaki ses belli bir hıza kadar artıp(80-90 gibi tavan yapıp) sonra azalıyorsa %90 lastiktendir. Falken Ziex ZE914 lastik etiketindeki ses değeri 70. çok da kötü değil, bahsettiğim dunlop 74 idi.

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    adiliği yapan doğuş. Ben olsam almanca bir mail yazar vw almanyaya mail atardım... Birde altına video eklerdim... Doğuşun ilgilenmediğinide söylerdim...
  • Passatlardan airbus sesi gelmesi lazım aslında

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    araçtaki ses belirli bir devirde ya da devir alıyorken bir süre gelip sonra kesiliyorsa sorun kalorifer tesisatındadır, sorun derim
  • Bu forum passat mı mercedes mi konularını gördü. Böyle mikemmel premium bi araçtan ses filan gelmez. Rüzgar filandır o...

• cruel_crazy C kullanıcısına yanıt
    Hocam alırken kapısında beklemedim.
    Gittiğimde araç showroomdaydı. Konusu bile var.
    Mondeo ve passat arasında kalmıştım passat aldım.
    1-2 günlk mevzu.
    Sıra filan beklemedim.

Bu arada aldığında lastiklerine baksaydın test etseydin diyenler var.Size sıfır aracı test ettirirler mi ?
    Bu arada test araçlarında conti var.Ayrıca alırken baksak bile üzerindeki lastikleri değişmiyorlar neyse o diyorlar.
  • Aynısı başıma geldi 9500 km de yllık bakıma girdim . 11000 km gibi bu ses başladı .

Nedeni ise bakım sırasında bir lastiğin bijonunu tam sıkmamışlar . Teker bilyalarına baktılar , disklere baktılar taş mı var diye en sonunda bijondan kaynaklandığını gördük.

Lastikten falan değil millet sesi tam anlamamış Helikopter sesi gibi aynen . Ben de ilk üstümden helikopter geçiyor sandım ama ses 2 saniye var sonra kayboluyor dedim bu nasıl iş ışınlanıyor mu falan Biraz sonra anladım ki tekerden geliyor sağ ön taraftan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 17 Şubat 2016; 11:48:16 >
  • Bilya olabilir dostum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah aşkına 900 km deki arabada kayış yada tekerlek bilyası dağılırmı ? Ama dsg ise onda sorun olabilir ve şunu artık anlayalım doğuş büyük bir şirket değil büyük bir dolandırıcı vede vw premium bir marka değil eğer öyle olsaydı o araç fabrikada test edildiğinde sorun saptanırdı

• Hiç canınızı sıkmayın aracınızda problem yok sorun lastikte aynı ses eski aracım focusta başıma geldi tam tabir ettiğiniz gibi helikopter sesi geliyor bende etrafa bakmıştım helikoptermi geliyor diye lastikler michelin primacy hp idi km 30 binlerdeydi servise gittim ustayla denedik lastiğin yüzeyi bozulmuş hatta frene basıncafa yapıyordu ses belli bir hızdayken geliyordu ilk etapta ön arka yapın sonra değiştirin sonra michelin pilot sport 3 serisi lastik aldım sonra aracı sattım pilot sportlardan babam da aldı aynı sorun helikopter sesi ondada bi zaman sonra başladı benim ilk sesi duyduyum yer yarı mıcır asfalttı uzun yoldaydım takribi 7 saattir yol gidiyordum şu anki aracım sizinkiyle aynı b8 1 ay oldu sizde neden falken var orayı anlamadım ya pirelli p 7 geliyor yada continental

• Izdırap yeni başlıyor, bu daha ne ki??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 17 Şubat 2016; 13:58:26 >
  • FALKEN ZE914 kullanıyorum 215/55/17 ölçülerinde gayet sessiz. Araç Fluence privilige 2011. Eski lastiklerim Bridgestone / Turanza er 300 dü gürültü bir miktar vardı. Diğer aracım megane onda lassa var onlar daha kötü. Lastik yol sesini etkiliyor. Ancak helikopter sesi şeklinde değil uğultu şeklinde olabilir en fazla...
  • Vw'nin tüm araçları highline'dan başlar highline'da biter.

Doksan bin'e anca bu.Trendline araba daha ne bekliyon,millet boşunamı sıraya girip highline alıyor.
  • Bi arada tüm modellerde hankook takılı geliyordu Wv nin şimdi son durum ne bilmiyoprum,hankook olsa daha iyi valla falken den...
  • Opel, Mercedes gibi Türkiye'de kendi distribütörlüne sahip firmalar haricinde araba almam. Bu firmalar satış sonrası hizmet konusunda her zaman 1.liği elinde bulunduruyor. Doğuş , Koç ise ancak 600 lira için müşteriyi değil kendi cebini düşünür Ne olsa kotayı dolduracak filo satışı ve müşteri(keriz yerine koydukları insanlar) her zaman bulunuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Evet 80 den sonra benimkinde de aynı ses.Lastikler kötü.Tabi aracın izalasyonuda kötü.Passata yakışmadı.Doğuşa hiç yakışmadı.4 tane lastiğin hesabını yaptılar

Walla bence asıl doğuşa yakıştı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasimin corollasi vardi 1 yasinda iken hafif çatlaklar oluştu. Toyota ikiletmeden lastikleri değişti. Sadece dis derinligini hesaplayip arkadastan ayni oranda ucretini aldilar. Lastik basi 40 lira gibi bir sey düşmüştü.

• vakitsiz61 kullanıcısına yanıt
    Adamlar burunlarından kıl aldırmıyor.Bu kadar müşteriyi tersleyici bir ifade görmedim.
    Telefonla benle konuşurken resmen fırça attılar.

Adam; bu sesten dolayı çok önemli bir konfor kaybı yaşadığınızı anlıyorum fakat teknik olarak müdahale edemeyiz diyor.
    cevap olarak: Lastikler değişince teknik olarak müdahale edilmiş olmuyor mu ? Sonuçta eğer sesin kaynağı lastik se bunun çözümü değiştirmek değil mi ? Diyorum
    Cevap olarak: Araçlarımız yurtdışından bu şekilde geldiği için üzerinde arıza olmadığı sürece bir müdahale yapamıyoruz diyor.

Resmen zekamla dalga geçti, kendimi zor tuttum bi laf dememk için
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.