Şimdi Ara

Passat B8 DSG aracımdan gelen helikopter sesi (DOĞUŞ OTO VURDUMDUYMAZLIĞI İÇERİR ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
4
Favori
14.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reallist55

Hocam hızlandıkça artan cinsden değil. Belli bi süratte 80-90 gibi sesi içeri vermeye başlıyor.Sürat artınca zaten motor sesi onu kamufule ediyor.

Lastikten kaynaklıysa o lastikleri lastikçiye verip üstüne ne çıkıyorsa ödeyip değiştirin bari başka çare yok gibi...
    Renault bile michelin lastik takarken WV nin Falken takması ilginç.
  • araba sizde preminyum das auto keyfini helikopter içindeymişsinizi gibi yaşatıyor daha ne istiyorsunuz ki :)
  • quote:

Arkadaşlar bi kaç gün önce yaşadığım hadiseyi anlatıyorum
    Aracım daha yeni 1,4 B8 kasa DSG trendline. Akşam eşimle eve dönerken bana dışarda helikopter mi geçiyor dedi. :) Baktık bişey göremedik. Bana arabada helikopter sesine benzer ses geliyor dedi dikkatli dinleyince bende bu sesi duydum

Dün aracı servise götürdüm test sürüşü yapıldı. Bana lastiklerin içeriye ses verdiğini bu sesin yol sesi olduğunu söylediler.
    Aracın lastiklerine baktım FALKEN marka lastik. Bende hem doğuşa hemde satın aldığım bayiye lastiklerin değişimini istediğimi söyledim.
    Bakalım ne sonuç gelecek.

Başından bu tip hadise geçen arkadaşlar var mı ?
    Bu helikopter sesine benzer ses gerçekten lastik ve yol sesinin içeriye gelmesimidir ?
    Yoksa mekanik bi arıza varda servis bunu bize mi söylemiyor. ?
    Araç daha 900 km de.

Bu arada araçta ne bi titreme nede vites geçişlerinde bi sallantı var. Yağ gibi akıyor. Ama iç kabine yol sesini çok alıyor.Tabi bu ses yol sesiyse.

edit 1:
    Doğuş aradı az önce. Bana şöyle bi teklifte bulunuyor. Başka bi marka lastikle test sürüşü yapın. Ben onlara başka bi marka lastikle test sürüşü yapınca yol sesi azalırsa veya gelmezse lastiklerim değişecek mi ? diye soruyorum hayır diyorlar
    O zaman neden test sürüşü yaptırıyorsunuz diyorum kısa bi sessizlik. Kısaca DOĞUŞ kazığını bende yedim.
    Ne yapabilirim varmı çözümü

edit2: Acarlar da aradı. Doğuş ne dediyse odur bizim yapacak bişeyimiz yok diyorlar. Bu iş sizin konforunuzu önemli bi şekilde etikiliyor farkındayız ama elimizden bişey gelmiyor diyorlar.
    Yahu 90 bin ver asfaltı sırtında taşı

Kardes iyi guzel hos yaziyosun kac gundur itina ile okuyorum. Fakat arabayi alirken lastiklere itiraz etmemissiniz. Arabayi ustunde o lastikler ile satin almissin. Ve suanda da ben bu lastikleri begenmedim bana yenisini verin diyor gibi bir halin var.

Dogus cakal bir firma boyle bir zerzelisle televizyona ciksan yine de kimse hak vermez.

Haaa dersen ki ben test aracini kullandim. O arabada atiyorum goodyear marka lastik vardi. Bana alacagim aracin bu arac ile ayni olacagi soylendi ve ben de satin aldim. Lakin boyle bir durum da yok anladigim kadari ile.

Boyle bir durumdan ben sikayetci olsam ki sifir arac alip lastiginden memnun olmayan turlu insan var, alirdim 4 mevsim lastigimi bunlari da takasa verirdim. Baktim lastik degismesine ragmen ses ayni, tuketici heyetine basvururum.

Ya da en kotu lastikten olup olmadiginin kesinlesmesi icin serviste gecici lastik takilabilir.

Ki hatta aracin uzerindeki lastik uretim hatali da olabilir. Ki bu cok kucuk bir ihtimal araclarin hepsi test ediliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Yahu şu koca koca firmaların böyle uyduruk şeylerle kendilerini düşürmelerini hiç anlamıyorum.

Araç sana geliyor, test sürüşü yapıyorsun, ses geldiğini duyuyorsun ama mazeret olarak ''bu araç üreticinin standartlarına göre bu şekilde normal'' diyorsun.
    Sana teklif ediyorum, başka lastikle test sürüşü yapalım aynı ses gelirse yada bi miktar az kabul edecem, ama belirgin bi ses de azalma varsa lastikleri değiş diyorum, değişemeyiz diyorlar.

Gerçekteen doğuş oto pişmanlıktır

Aynı araçtan bende de var ancak üzerinde Pirelli p7 lastikler geldi. Yol sesi açısından gayet iyi durumda Passat.

Lastiğin adi olması var, sorunlu olması var. Vw nin böyle adı duyulmamış markayı kullanması ayıp. Doğuş lastikleri sorun olmadığı sürece değiştirmez. Bana kalırsa satın lastikleri 4 çift güzel lastik alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bannada oyle geldi,falken kotu bir lastik markasi değil,lastikten kaynakli bukadar fark mantikli gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

Arkadaşlar bi kaç gün önce yaşadığım hadiseyi anlatıyorum
    Aracım daha yeni 1,4 B8 kasa DSG trendline. Akşam eşimle eve dönerken bana dışarda helikopter mi geçiyor dedi. :) Baktık bişey göremedik. Bana arabada helikopter sesine benzer ses geliyor dedi dikkatli dinleyince bende bu sesi duydum

Dün aracı servise götürdüm test sürüşü yapıldı. Bana lastiklerin içeriye ses verdiğini bu sesin yol sesi olduğunu söylediler.
    Aracın lastiklerine baktım FALKEN marka lastik. Bende hem doğuşa hemde satın aldığım bayiye lastiklerin değişimini istediğimi söyledim.
    Bakalım ne sonuç gelecek.

Başından bu tip hadise geçen arkadaşlar var mı ?
    Bu helikopter sesine benzer ses gerçekten lastik ve yol sesinin içeriye gelmesimidir ?
    Yoksa mekanik bi arıza varda servis bunu bize mi söylemiyor. ?
    Araç daha 900 km de.

Bu arada araçta ne bi titreme nede vites geçişlerinde bi sallantı var. Yağ gibi akıyor. Ama iç kabine yol sesini çok alıyor.Tabi bu ses yol sesiyse.

edit 1:
    Doğuş aradı az önce. Bana şöyle bi teklifte bulunuyor. Başka bi marka lastikle test sürüşü yapın. Ben onlara başka bi marka lastikle test sürüşü yapınca yol sesi azalırsa veya gelmezse lastiklerim değişecek mi ? diye soruyorum hayır diyorlar
    O zaman neden test sürüşü yaptırıyorsunuz diyorum kısa bi sessizlik. Kısaca DOĞUŞ kazığını bende yedim.
    Ne yapabilirim varmı çözümü

edit2: Acarlar da aradı. Doğuş ne dediyse odur bizim yapacak bişeyimiz yok diyorlar. Bu iş sizin konforunuzu önemli bi şekilde etikiliyor farkındayız ama elimizden bişey gelmiyor diyorlar.
    Yahu 90 bin ver asfaltı sırtında taşı

Kardes iyi guzel hos yaziyosun kac gundur itina ile okuyorum. Fakat arabayi alirken lastiklere itiraz etmemissiniz. Arabayi ustunde o lastikler ile satin almissin. Ve suanda da ben bu lastikleri begenmedim bana yenisini verin diyor gibi bir halin var.

Dogus cakal bir firma boyle bir zerzelisle televizyona ciksan yine de kimse hak vermez.

Haaa dersen ki ben test aracini kullandim. O arabada atiyorum goodyear marka lastik vardi. Bana alacagim aracin bu arac ile ayni olacagi soylendi ve ben de satin aldim. Lakin boyle bir durum da yok anladigim kadari ile.

Boyle bir durumdan ben sikayetci olsam ki sifir arac alip lastiginden memnun olmayan turlu insan var, alirdim 4 mevsim lastigimi bunlari da takasa verirdim. Baktim lastik degismesine ragmen ses ayni, tuketici heyetine basvururum.

Ya da en kotu lastikten olup olmadiginin kesinlesmesi icin serviste gecici lastik takilabilir.

Ki hatta aracin uzerindeki lastik uretim hatali da olabilir. Ki bu cok kucuk bir ihtimal araclarin hepsi test ediliyor.

Arabayı alırken itiraz edip etmemesiyle ne ilgisi var 900km de araçtan ses gelmese muhtemelen aynı şekilde kullanmaya devam edecekti.Mesele lastiği beğenmemek değil araçtan gelen ses ve tabiki Doğuş adlı firmanın vurdumduymazligidir.

• Son aracımı alırken lastik ne marka gelecek diye satış temsilcisinin başının etini yedim. Bana neden lastiklere böyle taktınız dedi bende aracı zaten biliyorum, donanımı cartı curtu belli ama lastikler belli değil dedim. Aracı alır almazda ladtikleri ve tarihlerini kontrol ettim. Lastikler 3 ay önce üretilmiş michelindi, içim rahat etti.

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    LASTİĞİN kalitesinde bir sıkıntı yok. falken hem iyi markadır (japon sumitomo rubber company aittir. adamlar goodyear,dunlop markaların sahibi zaten)hem de ziex ze914 oldukça iyi bir lastiktir.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZIEX-ZE914-EcoRun.htm
    http://www.falkentyre.com/187a30e90ef92e03

sizin ölçüler 215/60 r16 için 72 db gürültü seviyesi olması lazım. diğer markalar 69-72 arası zaten. 1-2 db bir fark oluşturur ancak bahsettiğiniz kadar fark olmaz.

• Tekerleklerden birinin bilyası dağılmıştır. Lastik o şekilde ses yapmaz. Sanayide orta halli bir usta hangi tekerlek bilyası olduğunu tespit edebilir.
  • Lastikle ilgisi olmayabilir. Falken o kadar da kötü bir lastik değil. .

• Yatak vuruyo olmasın hocam

• arkadaşım başka bir trendline ile test sürüşü yap ayrıca servise lastikler değişip test sürüşünüde kabul etki lastiktenmi deilmi öğren gider lastik alırsın ses kesilmez boşa gider
    paran.

• Bu işlerde profesyonel servis var mı anadolu yakasında. Acarlar bişey bilmiyor

• pulpa kullanıcısına yanıt
    Yarın tekrar acarlara gideceğim. Başka bi araç ve lastikle test sürüşü yapacağım. Bakalım lastikten mi değil mi? Eğer ses de ciddi bi azalma varsa lastikten deyip bide lastik parası verecez. Ama değilse o vakit ciddi bi sorun var demek. Hiç de acarlara gitmek istemiyorum ama el mahkum

• quote:

Tam dediğiniz gibi ses bi anda kesiliyor ve başka bi ses geliyor içeri.

Bu arada doğuş az önce aradı.
    Bana telefonla kısaca lastik değişimi yapamayız dediler.Başka bi marka lazstikle test sürüşü yapın dediler. Bende onlara başka bi marka araçla yaptığım test sürüşünde yol sesi içeriye daha az yada hiç gelmezse değişecekmisiniz dedim.
    Maalesef değişemeyeceğiz dediler. O zaman ne anlamı var dedim test sürüşü yapmamın ? Hem zaman kaybı yaşayacam hem moralim bozulacak.
    Koca doğuş en dandik lastiği takmış araca. falken ziex ze 914 diye bişey yazıyor.
    Adamlar değiştirmek istemiyor ne yapabilirim şu aşamada ?

Aslında lastiğin kalitesi ile alakalı bir durum olduğunu pek düşünmüyorum çünkü bu lastikler euro normlarına göre üretiliyor ve alırken aşağıya eklediğim gibi üzerinde bir etiket olur ve db cinsinden lastiğin gürültü oranını, fren mesafesini vs yazar. Bu her marka için geçerlidir.

Benim aklıma gelen tam aksine yanlış koşullarda muhafaza edilmiş veya üzerinde ki desenlerinde fabrikasyon sıkıntı olan bir lastik takmış olmaları ki eğer böyle ise işte o zmn garantiden değiştirmek zorundalar. D segment bir araca daha iyi bir lastik takabilirlerdi katılıyorum ancak +kalite için değiştirmek istiyorum derseniz birşey elde edemezsiniz çünkü aracı satarken herhangi lastik markası taahhüt etmiyorlar ve haklı olarak sizde bilindik bir araç aldığınız için alırken dikkat etmemiş olabilirsiniz.

Yerinizde olsam falken marka lastik satan bir bayiye gidip, ben bu lastik markasının çok metini duydum daha önce falanca arabamda kullandım çok memnundum ancak sıfır aldığım bu aracın üstünde ki lastikte fabrikasyon bir sorun var buyurun bir test edin deyip test ettirin, test eden arkadaş doğrudur bir sıkıntı görüyoruz bizde derse bunu bana yazılı olarak verebilirmisiniz diye ricacı olun (bu belge tüketici mheyetinde bilirkişi raporu yerine geçer) işte o zmn tıpış tıpış lastiğinizide değiştirirler, özürlerinide dilerler.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Passat B8 DSG aracımdan gelen helikopter sesi (DOĞUŞ OTO VURDUMDUYMAZLIĞI İÇERİR )

• 2 seçenek var ya lastikler problemli, hatalı üretim falan ya da porya bozuk başka birşey gelmiyor aklıma
  • drkayzer kullanıcısına yanıt
    Hocam servis test sürüşünde anlamıyor mu bunu

• quote:

Hocam servis test sürüşünde anlamıyor mu bunu

Test sürüşünden anlaşılmaz hocam, lastiklerle ilgili bizim de başımıza gelmişti benzer bir olay b6 passat vardı bende, sürekli arka taraftan vın vın diye ses geliyor bulamadık bir türlü sebebini en sonunda tüm lastikleri söküp başka aracın lastiklerini taktık ve ses kesildi. Ama bizim lastikler eskiydi tabi. Porya olayı da açıp bakmayınca bilinmez söküp bakılacak. Acaba sizin araçtan gelen ses nasıl bişey vın vın diye mi geliyor yoksa cam açık gibi pat pat mı ediyor, bir de ön taraftan mı yoksa arkadan mı geliyor?
  • Kuzenimin b8 trendline 1.6 tdi dsg aracını 15 gün kadar kullanmıştım. O aracın lastikleri Michelen di ve aynı durum onda da vardı. Hatta bende yukardan helikopter geçiyor sanmıştım. Sesin nerden geldiğini cozememistim. Zaten Falken kötü bir lastik değil. Ayrıca lastiği sanki Doğuş takiyormus gibi adamlara yuklenmenizde tuhaf olmuş :) Servise gidip iyi bir ustayla test sürüşune çıkın tekrar. Yol sesi diyerek üstün körü cikmasinlar işin içinden.

• drkayzer kullanıcısına yanıt
    Ses arkaya yakın bi yerden geliyor. Vınlama değil helikopter pervanesine benzer. Sanki tepemde uçuyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.