Şimdi Ara

parke döşerken yapılan hile ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
2
Favori
117.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iki parkeyi geri nasıl yerine sokarız kilitli sistem oldugu için tam oturtamıyorum duvar engelliyor? Bi çözümü olan var mı?😄
     parke döşerken yapılan hile ?
  • duvar tarafında ki parkeyi 1 cm kesmek çözüm olabilir, kalan küçük boşluğuda süpürgelikle kapatırsınız.

veya 1. parkeyi yerleştirin sonra üsttünden duvarın tersi yönünde yani bizim baktığımız yöne doğru üzerine hafif darbelerle parkeye zarar vermeyecek şekilde vurun, çekiç vs. alet ile, biraz pay açmış olursunuz diye düşünüyorum
  • Strafor ısı yalıtımı için konur zaten
  • SqrT1903 kullanıcısına yanıt
    Son durum bu elimden bu kadarı geldi son parke acık kaldı.
     parke döşerken yapılan hile ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpino82

Selamlar herkese. bu aralar ben de parke konusunda epey bir araştırma yaptım. Çamsan için hem iyi hem kötü şeyler duydum. o nedenle bir fikir beyan etmeyeceğim ama şikayet var da o kadar çok konusu var ki bu markadan soğudum. Eğer gerçekten kaliteli sağlıklı ve sağlam bir parke almak istiyorsanız buyrun markalar:
    1- Meister (Almanya),
    2- Kaindl (Avusturya),
    3- Logoclick (Almanya-Bauhaus'un kendi ürünü),
    4- Designfloor (Fransa).

bu 4 marka Mavi melek ödüllü kanserojen madde içermeyen ürünler üretiyor.
    Çoğunlukla E0 veya maksimum E1 formaldehit salınım değerlerine sahipler.
    A+ kalite standartlarında çoğunlukla 33 ve 32. sınıf kalitedeler ki 33. sınıf AVM, İşyeri, Fabrika gibi alanlarda bile kullanıma uygundur. değeri arttıkça malzemenin sağlamlığı artıyor.

Şilte işine gelirsek, ara kar nem sorunu olmayan, zemini düzgün yerlerde ince şilte (kağıt gibi olan değil, strafora benzeyen 2-3 mm kalınlıklı) malzemeler yetiyor.
    zeminde nem olma gibi bir durum varsa folyolu şilteler tercih edilmeli.
    ısı yalıtımı gerektiren altı boş veya çıkmalı yerler için 0,5-0,7 mm kalınlıklı yalıtımlı şilteler mevcut.
    ama altına bildiğimiz strafor köpük koymak olmaz. zira zamanla köpük ezilir ve parke bile kırılabilir.

Nem sorunu olan yerde folyolu silte sererseniz betona hapsedersiniz nemi.uzun vadede binayi basiniza yikarsiniz demedi demeyin

• son parke evet biraz çirkin görüntü oluşturmuş ama elinize sağlık yinede :) o bölgeyi ölü bölge ilan edin :))
  • Esneme payini hesaba kattinizmi altina baskida sekil ddgistirebilcek bir yalitkan koymalari normal.
  • Parkemin altında eski ağaç parkelerden vardı ebevey banyosundan su sızdığı için kabarma oldu şimdi alttaki parkede ğsttekide sökülüp yenisi yapılacak

Zeminde nem var

Birincisi nemli olduğu için söküp biraz kurutmak mı lazım
    İkincisi kot farkı olacak bu işi nasıl çözmeliyim
    3. Sü parke süpürgelik hariç takma+ strafor + parke fiyatına 25 tl diyorlar çok gibi geldi malzeme 31. Sınnıf kastamonu entegre
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydd

üst katımıza parka yaptırdılar. parke ince bir şilte vardı beyaz renk üzerine strafor koydular kare kare . ama internette araştırdım. strafor uydurmaca bir şey olduğunu parke döşeme talimatlarında yer almadığını yazıyor yanlızca zemine şilte ve üzerine parke döşeniyormuş ayrıca parke altına strafor döşendiğinde garanti kapsamı dışına sayılıyrmuş ürünler . ve ben sıradan bir yere yaptırmadım çamsan bayisi olan bir yere yaptırdım bir kaç yerde şubeleri olan bir yer ama bu şekilde döşendi. yarın öbürgün sorun olduğunda ne olacak :S

şimdi ben kendi evime döşettireceğim .
    2 sorum var

1- yere serilecek şilteyi aluminyum folyolu istiyeceğim parkenin uzun ömürlü olması için kaç mm seçmeliyim ?
    2- kenarlara nem tutucu bariyerler konuluyor . bunları parkecinin koyması gerekmiyormu ? üst katta böle bişey görmedim. çok önemlimi bilmiyorum_?
    3- şilte sadece zeminemi yerleştiriliyor yoksa süpürgeliklerin altına doğru yukarı kalkıyormu ? ayrıca şilte yere yapıştırılıyormu ? sadece serilmesi yetermi ?

Yapılması gereken şekilde açıklarsanız sevinirim.
    herkez işin uyanıklığına kaçıyor açıkcası yazık .

Isı yalıtımı olsun diye strafor koyuyorlar. Hemen kıllanma sakin ol champiyon. Parkenin garanti kapsamına alındığını duymadım daha

• quote:

Orijinalden alıntı: qweonr94

quote:

Orijinalden alıntı: aydd

üst katımıza parka yaptırdılar. parke ince bir şilte vardı beyaz renk üzerine strafor koydular kare kare . ama internette araştırdım. strafor uydurmaca bir şey olduğunu parke döşeme talimatlarında yer almadığını yazıyor yanlızca zemine şilte ve üzerine parke döşeniyormuş ayrıca parke altına strafor döşendiğinde garanti kapsamı dışına sayılıyrmuş ürünler . ve ben sıradan bir yere yaptırmadım çamsan bayisi olan bir yere yaptırdım bir kaç yerde şubeleri olan bir yer ama bu şekilde döşendi. yarın öbürgün sorun olduğunda ne olacak :S

şimdi ben kendi evime döşettireceğim .
    2 sorum var

1- yere serilecek şilteyi aluminyum folyolu istiyeceğim parkenin uzun ömürlü olması için kaç mm seçmeliyim ?
    2- kenarlara nem tutucu bariyerler konuluyor . bunları parkecinin koyması gerekmiyormu ? üst katta böle bişey görmedim. çok önemlimi bilmiyorum_?
    3- şilte sadece zeminemi yerleştiriliyor yoksa süpürgeliklerin altına doğru yukarı kalkıyormu ? ayrıca şilte yere yapıştırılıyormu ? sadece serilmesi yetermi ?

Yapılması gereken şekilde açıklarsanız sevinirim.
    herkez işin uyanıklığına kaçıyor açıkcası yazık .

Isı yalıtımı olsun diye strafor koyuyorlar. Hemen kıllanma sakin ol champiyon. Parkenin garanti kapsamına alındığını duymadım daha
    Şimdi kimseye yanlış bilgi vermeyelim öncelikle, Çamsan Parkelam Yetkili Bayisi olarak doğru bilgileri size aktarayım.

Şimdi firmamızda KAPRON ismini verdiğimiz strafor ürünü bizde kullanıyoruz, şiltenin üzerine serilmez direk kapron konulur. Yani kapron olursa şilte olmaz, şilte olursa kapron olmaz. Kapron kaydırmaz parkeyi, kim söylüyorsa kanıtlasın.

Çamsan dandik konusuna gelince, parke işinde bir markanın kalitesi gelen şikayete bağlı olarak belirlenir. Şuan en az şikayet alan parke Çamsan'dır. Yani şuanda piyasada çamsanın üzerine malzeme bulunmamakta.

Alman malı parkelere gelince tavsiye edeceğim tek malzeme DAFNE parkedir. Türkiye Kastamonu'da üretiliyor ancak patent almanyanın. Sorun yaşamayacağınız bir parke.

• quote:

Orijinalden alıntı: dadaskral

Şimdi kimseye yanlış bilgi vermeyelim öncelikle, Çamsan Parkelam Yetkili Bayisi olarak doğru bilgileri size aktarayım.

Şimdi firmamızda KAPRON ismini verdiğimiz strafor ürünü bizde kullanıyoruz, şiltenin üzerine serilmez direk kapron konulur. Yani kapron olursa şilte olmaz, şilte olursa kapron olmaz. Kapron kaydırmaz parkeyi, kim söylüyorsa kanıtlasın.

Çamsan dandik konusuna gelince, parke işinde bir markanın kalitesi gelen şikayete bağlı olarak belirlenir. Şuan en az şikayet alan parke Çamsan'dır. Yani şuanda piyasada çamsanın üzerine malzeme bulunmamakta.

Alman malı parkelere gelince tavsiye edeceğim tek malzeme DAFNE parkedir. Türkiye Kastamonu'da üretiliyor ancak patent almanyanın. Sorun yaşamayacağınız bir parke.

Alıntıları Göster
    ben kuzey cephe evime yalıtım olması açısından da parke döşetirken 1 cm sert yeşil strafor koydurdum ona göre pazarlık yaptım. 6 senedir sorun ses sıkıntı yok

• quote:

benim evimde laminatparke var hiç bir sorun yok üstüne yeni laminatparke döşücem şilte mi yoksa KAPRON mu koymak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: pandoras

quote:

benim evimde laminatparke var hiç bir sorun yok üstüne yeni laminatparke döşücem şilte mi yoksa KAPRON mu koymak gerek

Alıntıları Göster
    şiltenin en incesini döşedikleri için bu sorunlar oluyor eğer zemin düz ise (belki eski parkenin belki fayansın üzerine döşenecek) tamam
    en ince olanı kullan ama betonun üstüne kullanma ne kadar düz olursa olsun, pütürler vardır sen üzerinde gezdikçe ufalanmalar olur
    bu şiltelerin kalınları var onları tercih edin, çoğu kişini köpükten bahsetmesi ince şilteye alternatiftendir ama dediğim gibi bu şiltelerin kalınları var
    tekzen sitesine bakınız 2mm , 3 mm, 4 mm, 5 mm modeller var ........
    zaten köpük olmaz hafif ve sıkışabilir mlz dir çünkü, bunun sıkıştırılmış olanları var xps mlz diye geçer kullanacaksanız onu kullanın (bildiğimiz stroforu unutun)
    xps mlz lerin de farklı kalınlıkları var tercih sizin.............
    ama denildiği gibi şilte ve xps yada ne derseniz aynı anda olmaz çünkü o zaman kaydırma yapar ama kaymayacak şekilde önlem alabilirseniz kullanabilirsiniz
    çift taraflı bant kullanılabilir yada belli aralıklarla yapışkan mlz lerle yapıştırılabilir.
    .........
    çok ince mlz ler yerdeki kum taneciklerinin laminata sürtünmesine mani olamıyorlar ve gıcırdama rahatsızlık veriyor, o şiltelerin inceliğini geçtim çok zayıf oluyorlar
    bu sebeple de strofor yada kapronlar dillendirilir ki alternatif olsun.
    ....
    ...
    şilte ve xps ye (kapron, strofor,köpük ne derseniz) alternatifim -----> mantardır. üst katın parke döşemesini ince xps ile yaptım geçtim ama
    alt katta daha iyi bir uygulama yapacağım çünkü bu katın zemini-tabanı hemen toprak , neme ve soğuğa karşı daha iyi önlem almalıyım
    .
    alternatif 1 :
    eski karo taşları var onun üzerine naylon serebilirim (kaymaya karşı önlemler alıcam elbet), üzerine ısı yalıtım halıları var m2 si 4 tl den başlıyor
    kalınlıklarına ve kalitesine göre artıyor, tekzende 5 m2 si 18 tlden gördüm (1 mt ye 5 mt) üstüne parke
    alternatif 2 :
    1. ye ek olarak ısı yalıtımın üzerine ısıtma sistemi döşemek (halı şeklinde olan) üstüne parke
    alternatif 3 :
    eski karo taşları üzerine naylon serebilirim (kaymaya karşı önlemler alıcam elbet), üstüne mantar döşeyebilirim, üstüne parke
    alternatif 4 :
    eski karo taşları var onun üzerine naylon serebilirim (kaymaya karşı önlemler alıcam elbet), üstüne alimünyum folyo serebilirim üzerine mantar ve üzerine parke.

kendinden mantarlı parkeler de var araştırıp öğrenebilirsiniz bana m2 35 tl dendiği için vazgeçmiştim geçen sene . işte o zaman bu ince şilte üzerine ki
    yine tavsiye etmiyorum en ince olanını, bu mantarlı parkeyi döşetebilirsiniz yada şilte değil de zaten mantar olacağı için altına naylon (kalınından) serilebilir
    yani kalın bir naylon yere serilir üzerine de mantarlı parke döşenebilir.

https://www.tekzen.com.tr/insaat__boya/yalitim_malzemeleri/isi_yalitimi?sortPrice=asc
    ...
    .
    .
    .
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLCplayer -- 5 Ocak 2016; 3:54:51 >

• Strafor dediğiniz şeyin tam adı kaprondur. Sıkıştırılmış olduğu için denildiği gibi ezilmez. Piyasada kullanılan şilteler 1 mm olup bir cacığa yaramazlar ne ısı nede ses yalıtımı sağlamadıkları gibi laminatlarınız eskiyene katar çıtır çıtır alttaki kum tanelerinin sesini duyar durursunuz.

Alt malzeme olarak 5mm kapron serdirmenizi tavsiye ederim hem ses hem ısı yalıtımı sağlar ayrıca kum taneleride kaprona saplanır ve hiç bir şekilde ses sorunu yaşamazsınız.

Benim param çok iki kat kapron serdireyim gibi yanlış işler yapmayın o zaman esneme sorunları yaşayabilirsiniz. 1mm şilte ve üzerine 5mm kapronda uygun olabilir.
  • hem konu hort hemde takip 1 aya kadar lazim olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

hem konu hort hemde takip 1 aya kadar lazim olucak

1 ay doldu,sizden yorum alalım çünkü bir aya bana lazım olacak
  • Valla bende kaliteli diye çamsan marka aldım ama hiç memnun kalmadım eski parkeleri söküp 5mm kapron ile döşettim 15 yıllık paklerden çıt sesi gelmezken yeni çamsan parkeler çatır çatır ses yapıyor. Eğer çamsan kaliteli ise ben dandik olanları düşünemiyorum. Anlaşılan çamsan da okadar kaliteli değilmiş

Not. Çıtırtılar parkeden geliyor zeminden değil
  • Yılların verdiği tecrübe ile konuşmak gerekirse arkadaşlar piyasada Laminat Parke işinde sağlamlık konusunda Çamsan üzerine marka yoktur zaten diğer Laminat parkelerle kıyasladığınızda tırnaklarının arasında ki farkı görebilirsiniz. Düzgün zeminlerde kapron çokta gerekli bir şey değil şilte yeterli olacaktır hem de daha uygun olur fiyatı. Çamsan dan sonra gelen marka ise Terraclick ve Poloclick dir zaten bu iki marka tamamen eşdeğer 1 paket poloclick 1 paket terraclick parkeyi aynı odada rahatlıkla kullanabilirsiniz yan sanayi gibi bir şey bu 3 marka dışındaki markaları kesinlikle tavsiye etmiyorum şu anda AGT marka laminat parkeler çıktı satıcılar çok över ama kesinlikle aldanmayın ben işin ustası olarak size bu şekilde tavsiye ediyorum. Döşeme ve uzun ömürlülük konusunda en güzeli Çamsan dır üstüne de marka tanımam. Unutmayın ki her esnaf kendi sattığı markayı övüp diğer markaları karalar ama ben her türlü marka laminat parke döşedim ama Çamsan ve terra polo marka laminat parke üzerine marka tanımadım. Birde laminat parkeler 2 ye ayrılır 1- Kilit sistem 2- Çakmalı sistem

Kilit sistem döşemesi gayet kolay kullanımda da rahattır
    Çakmalı sistem ise döşemesi uğraştırıcı ve kilit yerleri darbe aldığı için yakın zaman içinde kafalarda açma sorunuyla karşılaşırsınız çakmalı sistem parkelere örnek = FloorPan - Agt - Peli vs Kesinlikle Çakmalı sistem parke önermiyorum...

Laminat parke piyasasında Türkler avrupa ülkelerine nazaran daha öndeler Çamsan bu kalite ipini göğüsleyen 1 numaralı markadır. Fiyat tuzlu gelir ise eğer Polo ve Terra üzerine gitmenizi tavsiye ederim. Şimdilik benden bu kadar Herhangi sorularınız için e-mail adresim
    sly716@hotmail.com buradan ulaşabilirsiniz. parke döşerken yapılan hile ? parke döşerken yapılan hile ?

• Demirbey94 kullanıcısına yanıt
    Hocam yakında tadilat yaptıricam. Pareci terra ve vario önerdi. Ben de çamsan i da söyledim. Mevcut parkenin uzerine döşenecek. Tavsiyeleriniz nedir?
  • ksk_355 K kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama yinede cevapsız bırakmak istemedim.

Hocam Terra önerimdir zaten ama varioyu öneremem Terra he türlü iyidir Çamsan belirttiğim gibi en iyisi zaten gücün yetiyorsa Çamsandan şaşma pişman olmazsın. Tekrar parkenin üstüne döşetmekten bahsetmişsin herhangi bir sıkıntı yaratmaz bir şey dışında laminat parke üzerine 2. bi parke döşendiğinde parkenin üstünde illa ki ufak tefek parçalar olabilir ya temizlikte çok dikkatli olup şilte ile içiniz rahat bi şekilde işlem yapabilirsiniz yada mevcut parkeyi kaldırıp beton zemine işlemi uygulaya bilirisiniz. 3. bi alternatif te kapron kullanmanız. Kapron kullandığınız taktirde herhangi bi çıtırtı veya ses duymaz, sorun yaşamazsınız. Önerim 3. alternatiftir. İçiniz rahat laminat parkeniz güzel olur. Ustanızdan da pervazları sadece silikonla yapıştırıyorsa duvara çivilimesini rica edin. Diğer ustalardan gördüklerim arasında pervazları duvara silikon ile tutturanlar vardı kesinlikle önermiyorum ileride salar kendini pervaz en güzeli hem yere hem duvara çivilenmesidir döşeme işleminde parke ile duvar arasında en en az 1 cm olmasına da dikkat edip ustanızı uyarabilirisiniz. İyi iş iyi konfor :)

İyi tadilatlar dilerim :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.