Şimdi Ara

PARDUS kamu kuruluşlarında zorunlu hale geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
2
Favori
12.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Yerli antivirüs programına çıkmalı,kamu kurumları antivirüs programları için de bir sürü para ödeniyor yabancı devletlere.
    bir yerli antivirüs programı yapılıp ttnet aracılığıyla rahatlıkla dağıtımı sağlanabilir.

Windows yoksa antivirüse gerek yok.
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Yıllardır Windows kullandığımız için linux geçişte illaki ufak tefek sorunlar yaşanacaktır. Fakat yıllardır yöneticiler bunu göze almak istemedikleri için devletin kasasından her yıl 3 milyar dolar yazılıma para ödüyoruz. Office progrina bile Microsoft 1 yıllığına 500 TL lisans parası istiyor. Antivirüs lisansları dan bahsetmiyorum bile. Linux ve libreoffice gibi ücretsiz yazılımlar varken. Bu kadar kaynağı kan emici Microsoft'a ödemek enayiliktir. Çin ve Rusya artık devlet dairelerinde Microsoft ürünlerini kullanmayacaklarını söylediler. Linux de eskisi gibi değil artık çok gelisti.
  • Konuda microsofta para kazandirmaktan iyidir diyenlerin aklina sasiyorum hem bizim yaptigimiz yeniden tekerlegi icat etmek gibi birsey hemde tuvaletimizdeki aydinlatma bile yerli mali degil bu neyin kafasidir? ABD ye her turlu para kazandiriyorsunuz zaten ABD ye para kazandirmak istemeyen ilk once kendi enerji kaynagini yapsin!
  • ben de en kısa sürede geçmeyi düşünüyorum. destek olmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pofpor01

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Çoook geç kalındı.

Ben de aynısını söyleyecektim. Fatih Projesi ile gönderilen Bilgisayar ve akıllık tahtalar Pardus ile gelseydi en azından öğrenciler alışırlardı.

Zaten fatih projesi ile gelen akıllı tahtalarda Pardus ikinci işletim sistemi olarak yüklü geliyor. Yalnız anladığım kadarıyla sadece ihale şartnamesinde belirtildiği için yüklenmiş ve Grub ekranında ikinci sırada. Tabi Grub ekranında tahtaların dokunmatik özelliği çalışmadığından seçim yapılamıyor ve sistem 10 saniye bekleyip 1. sıradaki Windows ile açılıyor. Seçim yapabilmek için klavye bağlamak gerekiyor ve hiç bir sınıfta tahtalara fiziksel bir klavye bağlı değil. Zaten bu sebepten dolayı da okullardaki formatör öğretmenlerin çoğu tahtalardaki Grub'u silip Windows önyükleyicisini kurdu. Böylece artık akıllı tahtalar açılırken seçim yapılamayan seçim ekranı gelmiyor ve doğrudan windows açılıyor.

• Solitaire var mı bu PARDUS'ta? Yoksa çok zor olacak kamu çalışanları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veni60

pardus kullanabilecek kapasitedeki memur sayısı o kadar az ki...

Çok güldüm.. kardeş sanki dersin hepsi windows uzmanı ! Kablosuz bağlantıyı seçip bağlan 'ı tıklamak için bile biz uğraşıyoruz. Memur arkadaş arayıp diyor ki, benim internetim yok. Ağa bağlanmak istediğinde ne gibi bir hata var diye soruyoruz. Cevap : Ben bilmem veya bağlanmıyor işte !
  • Ey pardus ey gafil, bizi kandırdın resmi işletim sistemi olup devlet sırlarımızı çaldın diyecekler. Sonrada %50 oy alacaklar. Bu hükümetin sonuçlandırdığı hiçbir şey yok, buda öyle olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Yerli antivirüs programına çıkmalı,kamu kurumları antivirüs programları için de bir sürü para ödeniyor yabancı devletlere.
    bir yerli antivirüs programı yapılıp ttnet aracılığıyla rahatlıkla dağıtımı sağlanabilir.

Windows yoksa antivirüse gerek yok.

Doğru gerek yok bütün kernel açık olduğu için zayıf noktaları bulmak çok kolay.
  • linux'a geçmek mantıklı bir karar olmuş.
  • yersen .Benimki acili olsun

• Geç kalınan bir mevzu. Ama doğrusu bu. Umarım hedefine kısa zamanda ulaşan bir hamle olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    Ucuz milliyetçi bunlar, özel Amerikan jetleriyle semada tur atar, popusu incindimi soluğu Amerika'da alır, çocuklarını Amerikada okuturlar, sonrada tırı vırı.
  • Linux Pardusun en güzel yanı 10 sene önceki donanımın hala kullanılabilir olması..
    Sizden sürekli ve yenileyici anlamda donanım istemez masraf çıkarmaz.
    Güz gereksinimide cabası..

• genel olarak yaygınlaşsa mesela eğitimler verilse online .. ve kurulumlar yaptırılsa driver desteği olsa ben laptopumda windows yerine pardus kullansam..

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

genel olarak yaygınlaşsa mesela eğitimler verilse online .. ve kurulumlar yaptırılsa driver desteği olsa ben laptopumda windows yerine pardus kullansam..

Veriyorlar hocam zaten milleti langırt diye pardusa gecirmiyorlar.

https://m.facebook.com/PardusKurumsal/?locale2=tr_TR
  • klavyeyi değil ama bunu destekliyorum
  • Yılların alışkanlıklarını bir çırpıda değiştirmek kolay olmasa gerek. Ancak Windows'tan sonra macOS'a alışan buna da alışır.
  • Ne yani şimdi Devlet dairelerinde memur solitaire oynayamayacak mı? Sistem çökünce neyle meşgul olacak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.