Şimdi Ara

Paradan sildiğimiz 6 sıfırın 1 tanesi geri ekledik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
10.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
232 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Böyle dusunen herkes beni alintilayabilir mi ?

Topluca Blok atayim

Edit: İroni yapılmış anlayamadım kusura bakmayın. Yine de böyle düşünen varsa ses etsin bloklayayım

Alıntıları Göster
    ironi yapıyordum son cümlenin bunu ele vermesi gerekiyordu zira trafiğin gerçek sebeplerini yazmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

ironi yapıyordum son cümlenin bunu ele vermesi gerekiyordu zira trafiğin gerçek sebeplerini yazmıştım

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın o zaman. Neyse belki birileri alıntılar da yine işe yaramış olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

arabalar bu kadar pahalıysa neden bu kadar trafik var.

sakın kötü planlanmış şehir, toplu taşımanın yetersizliği ve trafik kültürünün zayıflığı deme sakın
    Yapmayın arkadaş milletin nasıl araba aldığını bilmiyor musunuz krediyle 5-10 yılını arabaya bağlayan insanlar var ya da baba,anne çocuk çalışıp 3'ü bir arada alanlar var asgari ücret nedir bi bakın nasıl alsın bu insanlar. Çok ihtiyacı olanlar en ucuz neyse onu almaya çalışıyor. Bazı ailelerde 3-4 araba birden oluyor çok olmasının nedeni bu her aileye 1 araba diye limit koysalar araç sayısı 3 de 1 azalır şuan 21 milyon araç varsa 14 milyona düşer zengin-fakir farkı çok net gözüküyor hele doların bu seviyelerde olması zengini daha zengin, fakiri daha fakir hale getiriyor.

• Hükümet zerre kadar ÖTV indirimine yanaşmıyor. Kur seviyesi malum. Bu rezalet doğal bir sonuç. Matematik yalancı çıkacak değil ya. Üreticilerin net fiyatları aynı lakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Saniye dUrma sen beni bloklasan ne olur bloklamasan ne olur ya

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    oooo genç üyeler rahatsızokul bittimi

• Oha hocam ben buralarda pek takılmam ama sizi aşağı yukarı tanıyorum. Siz bile alamıyorsanız biz mictik.

• Demirel zamanında maaş veremedi maaş vermek için merkez bankasını arayıp şu kadar para basın dedi ve böylelikle para basıla basıla türk lirası 7 basamağa ulaştı Şuan ki durum da aynen böyle bir gidişata sahiptir böyle gelmiş böyle gider

• quote:

Orijinalden alıntı: Arian Galatian

Demirel zamanında maaş veremedi maaş vermek için merkez bankasını arayıp şu kadar para basın dedi ve böylelikle para basıla basıla türk lirası 7 basamağa ulaştı Şuan ki durum da aynen böyle bir gidişata sahiptir böyle gelmiş böyle gider
    Son 1 ay içinde 30 milyardan fazla yeni para basıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Son 1 ay içinde 30 milyardan fazla yeni para basıldı

Alıntıları Göster
    Bu ne demek? İnsanlar harcama alım satım yapmayıp birikim ve yığım yapıyor demek. Eline geçen parayı bankaya sandığa atarsan piyasada dönen para azalır.. para yerine altın alıp bi kenarda tutmak daha mantıklı.. Piyasada dönen para azalırsa sirkülasyon azalır gelir ve kazanç azalır devlet para basmak zorunda kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arian Galatian

Bu ne demek? İnsanlar harcama alım satım yapmayıp birikim ve yığım yapıyor demek. Eline geçen parayı bankaya sandığa atarsan piyasada dönen para azalır.. para yerine altın alıp bi kenarda tutmak daha mantıklı.. Piyasada dönen para azalırsa sirkülasyon azalır gelir ve kazanç azalır devlet para basmak zorunda kalır.

Alıntıları Göster
    Bunu devletin kendisi ve ülkedeki zenginler yapıyor asgari ücretlinin saklayacak parası yok maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Maaşı dolarla alıyosan haklısın da niye beter olun diyosun ki sen de etkileniyosun bundan :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Boragungoren

Bunu devletin kendisi ve ülkedeki zenginler yapıyor asgari ücretlinin saklayacak parası yok maalesef

Alıntıları Göster
    Yeni evlilerin bile çoğu ilk olarak dar ve kullanışsız bir evde oturuyorsa eğer çocuk sahibi olup ikinci üçünçü çocuklar dünya gelip büyümüş hale geldiklerine kadar ordan buradan kısıp daha iyi ev almak için parayı stoklar bu bir örnektir.. Türkiyede herkesin hayatı birikimdir ihtiyattır.. Geleceğe yatırımdır.. birde buna saklama politikası yoğun olan devlet eklenince gelde para basma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arian Galatian -- 15 Temmuz 2018; 19:38:19 >

• 1 kere geldiğimiz dünyada insan gibi yaşayamıyoruz. insan gibi yaşamanın ne demek olduğunu bilmeyen kesim tarafından mahkum ediliyoruz malum partiye. işyerinde güvenlik görevlileri asgari ücret alıp ( yol-yemek parası yok ) 10 12 saat çalışıyor ama hepsi akboy. bu kafayla daha çok dert yanarız. 0 araba almak benim için hayal ötesi. insan 2 3 bin tl maaş ile nasıl 0 araba alır? para birikse 20 30 bin tl lik bi araba alırsın anca para biriktirmek ne mümkün. alacağın araba külüstür olur zaten.. 20 bin kredi çeksen geri ödemesi uçurum.yakıtı-sigortası-vergisi ooooo... millet nasıl rahat uyuyor anlamıyorum.karın tokluğuna çalışıyoruz.
  • Ben hep 50 binlik araba alıyorum.

• Dolar 10 Tl ye cikana kadar toplanan paralar ile elbette TL den SIFIR atilarak 1$ 1 TL olacaktir :D

Yapilacak olmasi mesele degil o zamana kadar Vatandas surunecek hemde her kesimi fakiri daha da fakir zengini de fakirlesecek orta sinif diye birsey pek kalmayacak o da fakirlesecek ...

Yandaslarin cogunlugu da kaybedecek belki %8 kesim idare edecek ...
  • Arabalar pahalı ise, devlet araba üzerinden çok fazla vergi alabiliyor ise tüketiciler de buna çanak tutmayacak o zaman. Hem köşesinden hem önünden olmuyor bazı şeyler, tepkisini koyacak adam altındaki arabayı senelerce kullanır ya da hiç araba almaz; toplu taşıma vs. alternatif yöntemleri kullanır.

Devlet vergiyi bindirdikçe bindirdi lakin halk da bundan zevk aldı, uzunca bir dönem "Falanca liraya araba almıştık, filanca liraya sattık para kazandık" başlıklı mide bulandıran konular ile insanlar karnını doyurdu. Bunun çok büyük bir gaz olduğunu ise halk yeni yeni anlıyor. İnsanların silkinip kendine gelmesi lazım acilen, ekonomik veriler çok kötü. Seneye şu konuya yorum yazan çalışma çağımdaki her iki insandan teki işsiz kaldığında neyin ne olduğunu daha iyi anlayacaksınız ama iş işten geçmiş olacak. O yüzden kalkıp da kimse araba üzerinden ekonomi analizi yapmasın, çok daha karanlık zamanlar bu ülkeyi bekliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.