Şimdi Ara

Panik Atak ve Anksiyete (Genel Kaygı Bozuklugu) Yardımlaşma Konusu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
17
Favori
116.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada psikoloji bölümüne de göründüm lustral antidepresan yazdılar. Mide bulantısı yarattığı için kullanamadım. Zaten antidepresanla nereye kadar götürebilirsiniz ki , sadece erteleyebilirsiniz. Mühim olan beyninizin içinde kökten çözmek..
  • Merhaba

Sizi sıkıştırıp rahatsız Etmek istemiyorum kusura bakmayın nolur. Sizin Rahatsızlığınız ne kadar sürdü onu merak ediyorum sadece cevap verirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilmiş12

Merhaba

Sizi sıkıştırıp rahatsız Etmek istemiyorum kusura bakmayın nolur. Sizin Rahatsızlığınız ne kadar sürdü onu merak ediyorum sadece cevap verirseniz çok sevinirim
    Hocam cok ozur dilerim mesajinizi gormedim

Su an cok mesgulum ama size bir iki saat icinde cevap yazicam endiselenmeyin
  • hilmiş12 H kullanıcısına yanıt
    Hocam selam

Benim durum hala tam anlamiyla gecmis degil ki

Mesela hala yemek yerken yemegin, ne bileyim nefes alirken tukurugumun genzime kacmasi olayi yaşarım. Yani herkes yasar ama benim daha sık

Ama bu durumlar ilk basladiginda bir bardak suyu icemez hale geldigimi hatirlarim

Su an segirmeler yok

Kolumun hemen yorulmasi nadir, bazen oluyor yine

Yürüyüşüm normal

Reflekslerim normal :)

Yani tamamen ne zaman normale dondun derseniz 1-1.5 sene arasi derim hocam

Bende baska seyler de vardi kolum bacagim kendi kendine oynardi. aniden bacagim saga sola gidiyor ya kendi kendine, kolum zipliyor falan, bu hala arada yapar.

Psikolojik sikintilarin yol actigi sorunlar sanirim kolay kolay gecmezmis hocam

Bekleyin sabredin hepsi gecicek :)
  • Çok teşekkür ederim. Acil şifalar diliyorum herkese. Çok sıkıntılı bir rahatsızlıkmış gerçekten. Moral şart
  • Slm kardeşim bende aynı şeyler yaşıyorum ama bende aşırı halsizlik oluyor acaba ben mu aşırı kemiklerim turmuyor artık bitkinlik
  • Slm kardeşim bende 9 aydan beri halsizlik yere düşer gibi oluyorum anlattığın hemen hemen hepsi oluyo çalışamaz duruma geldim 4 saat çalıştıktan sonra sanki hiş uyumamış gibi yorgunluk oluyor bacak ağrısı sırt ağrısı nasıl kurtuldun yardım et lütfen gitmediğim hastane kalmadı
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ika -- 3 Kasım 2018; 13:35:1 >
  • Paik atağın İslam'da ki yeri ve karşıtı vesvese dir ve vesvese nedir risale nur külliyatında sözler adlı kitabında said-i Nursi hazretleri bölüm konuyu tamamen çaresiyle beraber ele almış birazını attım isteyen kardeşlerime tamamını da atarım inşaallah hep beraber bundan kurtuluruz Kalbin yarasına beş merhemi tazammun eder.

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

رَبِّ اَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطٖينِ ٭ وَاَعُوذُ بِكَ رَبِّ اَنْ يَحْضُرُونِ

Ey maraz-ı vesvese ile müptela! Biliyor musun vesvesen neye benzer? Musibete benzer. Ehemmiyet verdikçe şişer, ehemmiyet vermezsen söner. Ona büyük nazarıyla baksan büyür. Küçük görsen küçülür. Korksan ağırlaşır, hasta eder. Havf etmezsen hafif olur, mahfî kalır. Mahiyetini bilmezsen devam eder, yerleşir. Mahiyetini bilsen, onu tanısan gider. Öyle ise şu musibetli vesvesenin aksam-ı kesîresinden kesîrü'l-vuku olan yalnız beş vechini beyan edeceğim. Belki sana ve bana şifa olur. Zira şu vesvese öyle bir şeydir ki cehil onu davet eder, ilim onu tard eder. Tanımazsan gelir, tanısan gider.

BİRİNCİ VECİH

Birinci yara, şeytan evvela şüpheyi kalbe atar. Eğer kalp kabul etmezse şüpheden şetme döner. Hayale karşı şetme benzer bazı pis hatıraları ve münafî-i edep çirkin halleri tasvir eder. Kalbe "Eyvah!" dedirtir, yeise düşürtür. Vesveseli adam zanneder ki kalbi, Rabb'ine karşı sû-i edepte bulunuyor. Müthiş bir halecan ve heyecan hisseder. Bundan kurtulmak için huzurdan kaçar, gaflete dalmak ister.

Risale-i Nur - Sözler(301)

• Ayhan1221 A kullanıcısına yanıt
    Duasi yok mu
  • Selamün aleyküm kardeşim duası çaresi var Elhamdülillah öyle pisikolij doktorlarının dediği gibi bu bir hastalık değil çünkü onlarin hastalık demesinin sebebi şudur eğer hastalık demeseler onların tedavi yöntemlerine girmez ve bundan çıkar elde etmezler

İstersen sen bana derdini tam manasıyla anlat ben sana yapman gerekenlerin tamamını yazim insaAllah sana da bana da şifa olur
  • Bu tamamen risale nurdan alınmış dünkü yazımın yani panik atak yani vesvesenin çaresi hükmündedir bunu okuduktan sonra devamını gönderecem inşaAllah

Bu yaranın merhemi budur:

Bak ey bîçare vesveseli adam! Telaş etme. Çünkü senin hatırına gelen şetim değil belki tahayyüldür. Tahayyül-ü küfür, küfür olmadığı gibi tahayyül-ü şetim dahi şetim değildir. Zira mantıkça tahayyül, hüküm değildir. Şetim ise hükümdür. Hem bununla beraber o çirkin sözler, senin kalbinin sözleri değil. Çünkü senin kalbin ondan müteessir ve müteessiftir. Belki kalbe yakın olan lümme-i şeytanîden geliyor. Vesvesenin zararı, tevehhüm-ü zarardır. Yani onu zararlı tevehhüm etmekle kalben mutazarrır olmaktır. Çünkü hükümsüz bir tahayyülü hakikat tevehhüm eder. Hem şeytanın işini kendi kalbine mal eder. Onun sözünü, ondan zanneder. Zarar anlar, zarara düşer. Zaten şeytanın da istediği odur.

İKİNCİ VECİH

Budur ki: Manalar kalpten çıktıkları vakit, suretlerden çıplak olarak hayale girerler, oradan suretleri giyerler. Hayal ise her vakit bir sebep tahtında bir nevi suretleri nesceder. Ehemmiyet verdiği şeyin suretlerini yol üstünde bırakır. Hangi mana geçse ya ona giydirir ya takar ya bulaştırır ya perde eder. Eğer manalar münezzeh ve temiz iseler, suretler mülevves ve rezil ise giymek yoktur fakat temas var. Vesveseli adam, teması telebbüsle iltibas eder. "Eyvah!" der. "Kalbim ne kadar bozulmuş. Bu sefillik, bu hısset-i nefis, beni matrud eder." Şeytan onun şu damarından çok istifade eder.

Şu yaranın merhemi şudur:

Dinle ey bîçare! Nasıl ki senin namazın edeb-i nezihanesinin vesilesi olan zahirî taharete, batnının bâtınındaki necaset ona tesir etmez ve bozmaz. Öyle de maânî-i mukaddesenin suret-i mülevveseye mücavereti zarar etmez. Mesela, sen âyât-ı İlahiyeyi tefekkür ediyorsun. Birden bir maraz, ya bir iştiha ya bevl gibi bir emr-i müheyyic şiddetle senin hissine dokunuyor. Elbette senin hayalin, deva-i illet ve kaza-i hâcetin levazımatını görecek, bakacak, onlara münasip süflî suretleri nescedecek. Ve gelen manalar ortalarından geçecekler. Geçeceklere ne beis vardır, ne televvüs var ve ne zarar var ve ne hatar var. Yalnız hatar ise hasr-ı nazardır, zann-ı zarardır.

• Ben dede yeni başladı arkadaşlar bu illet. 2 hafta önce pazar gecesi uyuyamadım geç saate kadar mide bulantısı başladı. Ertesi gün devam etti tabi bu bulantı kahvaltı ve öğle yemeği yiyemedim. Akşam yiyebildim sıkıntı yoktu. Ama şöyle bir şey var sürekli her dakika huzursuzum her dakika birine bişi olacak kaygısı var. Halbu ki hiç biri yok ortalıkta. Sadece kafamızda kuruyoruz. Mide bulantısı için önce dahiliyeye gittim anksiyete birden bire başlamaz diyerekten. Doktor iki ilaç verdi 10mg lık mide koruyucu ve bulantı için. 1 hafta harika geçti sonra dün işte pazar günü yani yine nüksetti. Gece uyuyabildim mide bulantımda fazla yoktu ama kafamda çok kuruyorum her şeyi. Terleme falan basıyor. Bilmiyorum ne olacak. Psikiyatriye gidipte ilaca alışmak istemiyorum. Her şeyim normal sadece geceleri yatarken terliyorum bazen uykuya dalmak için dua ediyorum tek isteğim uyuyabilmek adam gibi yemek yiyemesem bile uyusam yeter diyorum :D Lanet bir şey ya birden bire geldi içime çöktü resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuoYuanJi -- 26 Kasım 2018; 15:42:55 >

• Beyler ve bayanlar, geçen hafta Cumartesi sabaha karşı kulak çınlamam mı var acaba diye başladı bu durum. Sol kulağım çınlıyor maalesef, 2 KBB'ye gittim çözümü yok. Geceleri kendimi dinlemekten uyuyamamaya başladım. Günün her anında kendimi dinliyorum, evin içinde 10 tur atıyorum, yalnızken evde kalmak istemiyorum sürekli dışarı çıkıyorum. Muhtemelen de bu olay bende anksiyeteyi dışa vurdu ki zaten evhamlı adamım. Her şeyi kafaya takarım, özellikle şu hastalıklar konusunda çok takıntı yapan biriyim. İştah falan kalmadı, bağırsaklar fena, mide yanması oluşuyor, kendimi dinleyince nabız coşuyor, kafa dengesizleşiyor. Birden durduk yere başım, beyin damarlarım zonkluyor adeta. Nöroloji'ye, fizik tedaviye (boyun düzleşmesi sebebiyle) gittim. MR sonuçlarını haftaya göstereceğim. Bunlar temiz çıkarsa muhtemelen ben aşırı kaygı bozukluğu yaşıyorum demektir. Bir psikiyatra gideceğim. Zaten olur olmadık durumları kafamda takıp ağlardım, kendi kendimi ağlatma isteğim olurdu bazen. Her olayda aşırı stres yaşayıp paranoyak duruma geliyorum ve özellikle özel hayat ilişkilerimde de bu böyle. Sınavlardan önce mesela zor uyurdum. Ufak tefek şeyler olurdu ama bu sol kulağım bir gece yarısı aniden çınlamaya başladı, doktorlara göre pek bir şey yok tinnitüs falandır belki ama insan kafaya takınca takıyor abi. Her neyse, bu durum benim yaşantımı etkilemeye başladı, en güzeli psikiyatra görünmek sanıyorum. Cipralex'i bu konuda çok etkili buluyorlar, kullanan var mı? Etkisini görüyor musunuz? Selamlar, acil şifalar hepimize.

• Şu illet yüzünden 20 yıldır ne uçağa binebiliyorum nede MR'a girebiliyorum.
  • Benim bir fikrim var whp ve ya instagramda bir qrup acalim panik atakla bagli orda boluselim dusuncelerimizi,korkularimizi yenelim😊
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunell

Benim bir fikrim var whp ve ya instagramda bir qrup acalim panik atakla bagli orda boluselim dusuncelerimizi,korkularimizi yenelim😊
    İyi fikir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunell

Benim bir fikrim var whp ve ya instagramda bir qrup acalim panik atakla bagli orda boluselim dusuncelerimizi,korkularimizi yenelim😊
    Destekliyorum 👍
  • Panik atak ve anksiyete bozukluklarindan 6 yıl önce tamamen kurtulmuş birisi olarak sorusu olanları cevalarim. Pupmed varken , risali nura bakan piril pırıl kafalar oldukça , size haktır lustral xanax .
  • Ağır anksiyete ile yaşayan ve bunun ile birlikte devamlı kalp atışlarını(çarpıntı) olarak hissedeniniz var mı aranızda? Kalbimin atışlarını her saniye hissederek yaşıyorum gümbür gümbür vuruyor.

Sabit bir yere dayanıncada deprem oluyormuş gibi sallanıyorum.

Çok kez kardiyolojiye gittim her türlü test yapıldı sonuç = Psikolojik nedenler, yaşam tarzı vs vs vs ıvır zıvır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.