Şimdi Ara

Panik Atak ve Anksiyete (Genel Kaygı Bozuklugu) Yardımlaşma Konusu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
203
Cevap
17
Favori
115.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nedir
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    anksiyete nasıl yendin. ne yapmalı sence. ilaç harici . senin geçti mi. bende özellikle el titremesi oluyor.
  • Tedavi şekli %99.9 uzun süreli (veya kronikleşmiş tekrar ediyorsa devamlı) SSRI anti depresan kullanmaktır. Uygun doza kadar doz ayarlaması yapılır, belirtiler bittiğinde, o dozda kullanılmaya devam edilir. Kişide migren falan varsa anti depresan profilaktik tedavi sağlandığından, anksiyetenin tekrar etme riskine hiç girilmez ve ilaç bırakılmaz. Arkadaşımın 10 seneden fazla oldu, benim 10 seneye yakın SSRI anti depresan kullanıyoruz. Benim hem migren için, hem anksiyete ve benzer duygudurum bozukluğum için ve tabiki hepsinin ana nedeni OKB için.

SSRI ilaçların narkotik etkisi yoktur. Anlık rahatlama yapmaz, bağımlılık yapmaz, bilinen uzun süreli kullanım zararı yoktur, intihar için overdoz alındığında öldürmez, pozitif düşünmeye sevk eder. Negatif yönleri ise; geç boşalma (ki kimi zaman istenen birşeydir zaten), cinsel isteksizlik, terlemede artış ve kendimle yakınlarımda kullananlar arasında gözlemlediğim, kendine güvenin biraz fazla gelmesi neticesinde sosyal hayatta yabancılarla yapılan tartışmaların artması, (sinirlilik değil bu karıştırılmasın), sözlü ve hatta fiziksel şiddet uygulama. Psikiyatrist'in bana dediği çok basitti; içine atacağına, bağırmak, küfür etmek, hatta dövüşmek çok daha iyidir, normal olan davranış tepkili olmaktır, içine atmak değil :)

Anksiyetenin ve birçok psikiyatrik hastalığın nedeni beyin kimyası olduğu için, ilaçsız tedavi, konuşma, terapi, vb. şeyleri diyenlere aldırmayın. Konu hakkkında bilgisi olmayanların klasik yaklaşımıdır. Doz ayarlaması yaparken yardımcı olarak dideral denen betabloker ilaçtanda verebilirler. Bu ilacın etkisi anlıktır ama narkotik-sedatif olarak çalışmaz. Direk kabaca adrenalin ve adrenalin hissini engeller. Anti depresan kullanmamdan çok daha uzun yıllar önce, konservatuvar sınavında bu ilaçtan almıştım. Bir önceki başka okulun sınavda değil piyano çalmak, heyecandan konuşamıyorken, ertesi günkü sınavda, bütün repertuvarımı çalmak istedim. Heyet karşısında 40 yıllık arkadaşımla konuşuyormuş gibi rahattım. İlaç zaten büyük oranda sahne korkusu heyecanı yaşayanlar tarafından kullanılıyor. (Ayrıca taşikardi, migren önleme, hiper tansiyon, bazı kalp hastalıklar vs. de de kullanılıyor).

Bu kadar ilaç söyledik yazdık, emin olun bu ilaçlar, ilaç dünyasının en masum ilaçları. Basit bir parasetamollü ağrı kesiciden bile daha zararsız sayılırlar. Ama ne olursa olsun doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Hipo tansiyonunuz varsa dideral almanız uygun olmaz mesela. hipoglisemi belirtilerinide baskılar (titreme gibi). Bence dideral sadece ve sadece aşırı gergin olunan sınav, sahne vb. durumlarda çok nadir kullanılmalı. Anti depresan etkisini gösterene kadar kullanmak yerine sabretmeli. Sonuçta dideral tedavi etmez, semptom giderir. Ama anti depresan tedavi eder. Xanax, diazem, rivotril gibi narkotik ilaçlara hiç girmiyorum. Anksiyete için bu ilaçları almak, çürümüş, iltihaplı ve ağrıyan diş için, sürekli ağrı kesici almaya benzer. Ağrı geçer, ilaç etkisi geçince yine başlar, diş tedavi olmaz.
  • Mrb. Bende hastalık hastalıpı ve bu endişenin yarattıgı anksiyete bozuklupu var. Geçen sene nefes darlığı ve titreme yaşatmıltı bu sene baya ağır geçiriyorum. Kas seğirmmeleri yutma güçlüğü, bazı günler güçsüzlük, bazı günler kollarda uyuşma, vücudun istemsiz hareket etmesi , diz refleksinde artış ve kilo kaybı var. 6 nörologa göründüm gerekli testler yapıldı depresif atak ve anksiye tanısı konuldu ama belirtiler artınca daha çok korkmaya başladım antidepresan kullanınca çok kötü oluyorum, bu cuma devletten kan tahlillerini alıp haftaya cuma özelde prof dr a gideceğim büyük ihtimal kas hastalığım çıkacak. Yine bir şey çıkmazsa ne yapabilirim günlerim zehir oldu arkadaşlar gün boyu ağladıgımı bilirim als oldum diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İyileşmeyen Zat

Mrb. Bende hastalık hastalıpı ve bu endişenin yarattıgı anksiyete bozuklupu var. Geçen sene nefes darlığı ve titreme yaşatmıltı bu sene baya ağır geçiriyorum. Kas seğirmmeleri yutma güçlüğü, bazı günler güçsüzlük, bazı günler kollarda uyuşma, vücudun istemsiz hareket etmesi , diz refleksinde artış ve kilo kaybı var. 6 nörologa göründüm gerekli testler yapıldı depresif atak ve anksiye tanısı konuldu ama belirtiler artınca daha çok korkmaya başladım antidepresan kullanınca çok kötü oluyorum, bu cuma devletten kan tahlillerini alıp haftaya cuma özelde prof dr a gideceğim büyük ihtimal kas hastalığım çıkacak. Yine bir şey çıkmazsa ne yapabilirim günlerim zehir oldu arkadaşlar gün boyu ağladıgımı bilirim als oldum diye

Oyle dusunmeyin anksiyete oyle belirtiler veriyor ki kendinizi amansiz bi hastaliga yakalanmis gibi hissediyorsunuz.Reflekslerin suanda oldugundan iyi calisiyordur ayrica kolay irkiliyorsundur.Şoyle ornek vereyim uykuya dalarken bi sesten veya hareketten kolayca şıçrayabilirsin onun disinda vucudun duyarliligi artmistir baskalarinin hissedemedigi seyleri hissedebilirsin.Bunun sebebi anksiyetenin adrenalini yuksek tutmasi bununla beraber yine doktora gidip tahlil vs yaptirin daha sonra pskiyatriste gorunun

• quote:

Orijinalden alıntı: asım2

anksiyete nasıl yendin. ne yapmalı sence. ilaç harici . senin geçti mi. bende özellikle el titremesi oluyor.

Ben suan anksiyetenin dibine vuruyorum zamanla azaliyor bazi zamanda cok artiyor takintilarim oldugu icin.El titremesi icin cesitli sitelerde arastirma yapmissindir parkinson vs gibi hastaliklarida illaki okumussundur.Yaptigimiz hata hastaliklari surekli arastirmak bunu yaptigimizda o an etkilenmemis olsak bile bilinc altina bu kaziniyor.El titremesi herkeste olan basit bisey sigara iciyorsan oda tetikler onun disinda anksiyetenin en belirgin ozelligi titremedir vucudun koruma mekanizmasi surekli devrede oldugu icin beyin vucuda cesitli sinyaller yollar anksiyete yogun oldugu donemlerde bu cok normal biseydir.Benim tum vucudum deli gibi titrer cok yogun oldugunda engel olamam

parkinson falan gibi bişey yok. bendeki bazı insanların yannıda olan bir el titremesi.
    el titremesi olmasa öyle çok bir sorunum yok aslında.. bunu nasıl geçirebilirim.
  • asım2 kullanıcısına yanıt
    Bazi arkadaslar cok takiliyor parkinson mu oldum acaba filan diye dusunuyorlar o yuzden soyledim.El titremesi asiri olmadigi surece problem teskil etmez onu herkesin belli oranda titremesi vardir oraya odaklanmaman lazim baska bi takintin oldugunda onu unutmus oluyorsun.Beyin neyle mesgulse onu kuruntu ediyor

aynen dediğin gibi titreyecek diye bir korku oldugu için kafamda kurdugumdan titreme oluyor zaten.
    işte bu durumu yenmem lazım ona odaklanmadan dediğin gibi .. rahat ken zaten olmuyor. ama atıyorum kız arkadaşısm yanında çay vb. içerken titreme oluyor. öyle herkesin yanında titreme olmuyor.
    ona odaklanmamam lazım ama nasıl yapacagım bilmiyorum.
    şöyle düşünüyorum titrese ne olacak o kişinin yanında, bunun cevabı da bi hastalıgı var falan diye düşünecek elin titriyor diyecek diye işte böyle bi korku...
    tekrar doktora gidip ilaca başlamak ta istemiyorum. daha önce kullandım çinkü geçtigi zamanlar oldu. ama şimdi yine başladı
  • Bu geceler beni mahvediyor . Gündüz hiç problem yokken şu uyuma pozisyonu alınca yaşamaktan nefret ediyorum . İrkilerek uyanmak zorunda mıyım hiç uyuyamadan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SkörtılReyiz

Bu geceler beni mahvediyor . Gündüz hiç problem yokken şu uyuma pozisyonu alınca yaşamaktan nefret ediyorum . İrkilerek uyanmak zorunda mıyım hiç uyuyamadan ?

Hocam suan olmasa bile daha once cok oluyordu sicrayarak uyaniyordum surekli kardesim benden korkmaya baslamisti artik suanda o sorunlarim gecti yaklasik 1 haftadir istahim yok yemek yiyemiyorum adam akilli yedigimdede sikintilar basiyor.Suan yerimde duramiyorum oyle diyim diken ustunde gibiyim mevsimsel degisimden dolayida sikintilarimiz artmis olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: asım2

aynen dediğin gibi titreyecek diye bir korku oldugu için kafamda kurdugumdan titreme oluyor zaten.
    işte bu durumu yenmem lazım ona odaklanmadan dediğin gibi .. rahat ken zaten olmuyor. ama atıyorum kız arkadaşısm yanında çay vb. içerken titreme oluyor. öyle herkesin yanında titreme olmuyor.
    ona odaklanmamam lazım ama nasıl yapacagım bilmiyorum.
    şöyle düşünüyorum titrese ne olacak o kişinin yanında, bunun cevabı da bi hastalıgı var falan diye düşünecek elin titriyor diyecek diye işte böyle bi korku...

Genelde ortam icindeyken olur zaten o problemler sosyal fobide olabilir.Benimde 5 6 ay once titreme takintim vardi.Ornek kiz arkadasimla sinemaya gidiyorum kolumu omzuna koyucam acaba titrermi vs gibisinden dusuncelere kapiliyordum.Halbuki titrese nolcak bazi zamanda kiz arkadasim basin filam titriyo dediginde dunya basima yikiliyordu hemen tribe giriyordum daha da cok artiyordu.Suanda beynim baska rahatsizliklara takinti yaptigi icin titremeyi onemsemiyor

• Sanırım bende de var.Bütün bir yaz hastalık hastası olarak dolaştım.Önce başım dönüyordu sonra kollarım karıncalaşıyordu,uykumdan irkilerek kalkıyordum ve kalbim çok fena çarpıyordu ben de anlam veremiyordum.Baş dönmesi azaldı şimdi çok sık olmuyor ama karnımın içinde veya oturduğum zaman popomda bir titreme gibi birşey var sanki içten içten bişey titreşiyor.Şimdi de buna taktım kafayı.Ne yapıcam hiç bilmiyorum.
  • ALLAH BAŞA VERMESİNDİR KOZMİK RUH EMİCİDİR ŞÖYLE:PANİK ATAK BENDE'DE VAR VE O ANDA NELER OLUYOR ? 1.ELLER VE AYAKLARDA BUZLAMA YADA YANMA ATEŞ BASMASI, 2.BAŞ DÖNMESİ BAYILICAKMIŞSIN HİSSİ YERE DÜŞÜCEKMİŞSİN GİBİ HİSSETME, 3.ÇEVREYİ OLDUĞUNUNDAN FARKLI HİSSETME,SANKİ GERÇEK DEĞİL GİBİ HİSSETME YADA ÇOK GERÇEKÇİ BİR RÜYA GÖRÜYORUM GİBİ HİSSETME,ÇEVRENDEKİ DÜNYA NESNELER İNSANLAR FARKLI BİR ŞEKİLDE OLAĞAN DIŞI GELİR SANKİ AKLINI KAÇIRIYORMUŞSUN SANKİ ANİ TANSİYONUN ÇIKMIŞ DELİRİYORMUYUM ACABA KORKUSU VE AŞIRI EVHAM VE CAN SIKINTISI İÇİN PATLAR AĞLAYASIN GELİR AĞLIYAMAZSIN 3.KALP ATIŞI SESLERİNİ BARİZ DUYMA,BİRDE ÜSTÜNE ANİ ÖLÜM KORKUSU ,HOBA NÖBET ESNASINDA UZAY ZAMANI GEZEBİLİR HATTA KAİNATA SIHMAZSINIZ RUHUNUZ O ANDA TESLİMİYETİNİ ÖLÜM ANINI VERMİŞTİR İŞİN GARİBİDE ŞU:FİZİKSEL VE BEDENEN TAŞ GİBİSİNİZDİR,BİR ANDA GEÇTİ ARTIK OLMAYACAK ÇOK ŞÜKÜR DERSİNİZ VE AKABİNDEN NERDEN ÇIKICAĞI BELLİ OLMAZ O PANİK NÖBETİ ACABA OLUCAKMI NE ZAMAN HANGİ MEKANDA NERDE O KORKU BİLE HELAK EDİYOR İNSANI, YA O GÜN YA 1 HAFTA SONRA BİR ANDA NERDE OLURSANIZ OLUN YİNE BAŞLAR KOZMİK BİR RUH EMİCİDİR DEDİMYA, EVLERDEN IRAK,,,KURTULMANIN ASLINDA EN İYİ YÖNTEMİ OKUNUN:AYETEL KÜRSİ NAS ,FELEK + TESİRLİ İLİM SAHİBİ HOCAYA OKUNUN UNUTMAYIN ŞEYTAN BİZLERLE UĞRAŞIYOR OKUNUN DUALAR EDİN TANRIYA SIĞININ EN ATEİSTİNİ BİLE İMAN SAHİBİ EDER BU PİS LANET PİSKOLOJİK HASTALIK KAHROLASI,,ŞUNUDA SÖYLİYEYİM BU HASTALIĞI YAŞAMAYAN BİLMEZ BİLEMEZ, YİNEDE ŞÜKÜR EDİN VE HERŞEYİN ÇARESİ OLDUĞU GİBİ BUNUNDA ÇARESİ ZAMAN VE TEDAVİDİR GEÇİCEKTİR METANETLİ OLUN KENDİNİZE OLAN İNANCINIZI YİTİRMEYİN HERKESE ACİL ŞİFALAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkörtılReyiz

Ve bazen şeyi yaşıyorum , yaptığım konuştuğum şeyler saçmasapan geliyor , uykuya dalmadan önce gördüklerimi uykuyla uyanıklık arasında yorumlayabiliyorum , o kadar absürt geliyor ki gördüklerim alakasız şeylere atlıyorum yada bir görüntüden yaşantıdan aldığım sahneyi bir , diyalogu başka bir sahneye farklı pozisyonlara ekliyorum falan . Ve uyuklar gibiyken diyorum ki 'neden bu kadar saçmalıyor zihnim ' ve sonra sarsılarak uyanma geliyor .

Abi en berbatıda o bak o anda neler oluyor söyliyeyim sana :kendini gerçek değilmiş gibi hissediyorsan, ben kimim? diye düşünüyorsan,biriyle konuşurken ya da tek başına gerçek değilmiş gibi geliyorsa o mekan. kısa bi zaman için ''bu gerçek değil yaa'' diye düşünüyorsan,çevreyi olduğundan farklı ,sanki gerçek değil gibi hissetme ya da kendini çevredekilerden ayrılmış,olağandışı ,farklı bir şekilde algılama hali..sanki geliyor sana ruhun dışarı çıkıcak ddeliricek aklımımı kaçırıyorum hissi bu ben değilim ne oluyor nasıl bir his bu yaşamayan bilmez bilemez anlıyamaz işin garip yanı şu bedenen canavar gibisin ama bu ruhsal bir hastalık oldğu için seni helak ediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

ALLAH BAŞA VERMESİNDİR KOZMİK RUH EMİCİDİR ŞÖYLE:PANİK ATAK BENDE'DE VAR VE O ANDA NELER OLUYOR ? 1.ELLER VE AYAKLARDA BUZLAMA YADA YANMA ATEŞ BASMASI, 2.BAŞ DÖNMESİ BAYILICAKMIŞSIN HİSSİ YERE DÜŞÜCEKMİŞSİN GİBİ HİSSETME, 3.ÇEVREYİ OLDUĞUNUNDAN FARKLI HİSSETME,SANKİ GERÇEK DEĞİL GİBİ HİSSETME YADA ÇOK GERÇEKÇİ BİR RÜYA GÖRÜYORUM GİBİ HİSSETME,ÇEVRENDEKİ DÜNYA NESNELER İNSANLAR FARKLI BİR ŞEKİLDE OLAĞAN DIŞI GELİR SANKİ AKLINI KAÇIRIYORMUŞSUN SANKİ ANİ TANSİYONUN ÇIKMIŞ DELİRİYORMUYUM ACABA KORKUSU VE AŞIRI EVHAM VE CAN SIKINTISI İÇİN PATLAR AĞLAYASIN GELİR AĞLIYAMAZSIN 3.KALP ATIŞI SESLERİNİ BARİZ DUYMA,BİRDE ÜSTÜNE ANİ ÖLÜM KORKUSU ,HOBA NÖBET ESNASINDA UZAY ZAMANI GEZEBİLİR HATTA KAİNATA SIHMAZSINIZ RUHUNUZ O ANDA TESLİMİYETİNİ ÖLÜM ANINI VERMİŞTİR İŞİN GARİBİDE ŞU:FİZİKSEL VE BEDENEN TAŞ GİBİSİNİZDİR,BİR ANDA GEÇTİ ARTIK OLMAYACAK ÇOK ŞÜKÜR DERSİNİZ VE AKABİNDEN NERDEN ÇIKICAĞI BELLİ OLMAZ O PANİK NÖBETİ ACABA OLUCAKMI NE ZAMAN HANGİ MEKANDA NERDE O KORKU BİLE HELAK EDİYOR İNSANI, YA O GÜN YA 1 HAFTA SONRA BİR ANDA NERDE OLURSANIZ OLUN YİNE BAŞLAR KOZMİK BİR RUH EMİCİDİR DEDİMYA, EVLERDEN IRAK,,,KURTULMANIN ASLINDA EN İYİ YÖNTEMİ OKUNUN:AYETEL KÜRSİ NAS ,FELEK + TESİRLİ İLİM SAHİBİ HOCAYA OKUNUN UNUTMAYIN ŞEYTAN BİZLERLE UĞRAŞIYOR OKUNUN DUALAR EDİN TANRIYA SIĞININ EN ATEİSTİNİ BİLE İMAN SAHİBİ EDER BU PİS LANET PİSKOLOJİK HASTALIK KAHROLASI,,ŞUNUDA SÖYLİYEYİM BU HASTALIĞI YAŞAMAYAN BİLMEZ BİLEMEZ, YİNEDE ŞÜKÜR EDİN VE HERŞEYİN ÇARESİ OLDUĞU GİBİ BUNUNDA ÇARESİ ZAMAN VE TEDAVİDİR GEÇİCEKTİR METANETLİ OLUN KENDİNİZE OLAN İNANCINIZI YİTİRMEYİN HERKESE ACİL ŞİFALAR...

panik atak var sanırım doktora gittin mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

ALLAH BAŞA VERMESİNDİR KOZMİK RUH EMİCİDİR ŞÖYLE:PANİK ATAK BENDE'DE VAR VE O ANDA NELER OLUYOR ? 1.ELLER VE AYAKLARDA BUZLAMA YADA YANMA ATEŞ BASMASI, 2.BAŞ DÖNMESİ BAYILICAKMIŞSIN HİSSİ YERE DÜŞÜCEKMİŞSİN GİBİ HİSSETME, 3.ÇEVREYİ OLDUĞUNUNDAN FARKLI HİSSETME,SANKİ GERÇEK DEĞİL GİBİ HİSSETME YADA ÇOK GERÇEKÇİ BİR RÜYA GÖRÜYORUM GİBİ HİSSETME,ÇEVRENDEKİ DÜNYA NESNELER İNSANLAR FARKLI BİR ŞEKİLDE OLAĞAN DIŞI GELİR SANKİ AKLINI KAÇIRIYORMUŞSUN SANKİ ANİ TANSİYONUN ÇIKMIŞ DELİRİYORMUYUM ACABA KORKUSU VE AŞIRI EVHAM VE CAN SIKINTISI İÇİN PATLAR AĞLAYASIN GELİR AĞLIYAMAZSIN 3.KALP ATIŞI SESLERİNİ BARİZ DUYMA,BİRDE ÜSTÜNE ANİ ÖLÜM KORKUSU ,HOBA NÖBET ESNASINDA UZAY ZAMANI GEZEBİLİR HATTA KAİNATA SIHMAZSINIZ RUHUNUZ O ANDA TESLİMİYETİNİ ÖLÜM ANINI VERMİŞTİR İŞİN GARİBİDE ŞU:FİZİKSEL VE BEDENEN TAŞ GİBİSİNİZDİR,BİR ANDA GEÇTİ ARTIK OLMAYACAK ÇOK ŞÜKÜR DERSİNİZ VE AKABİNDEN NERDEN ÇIKICAĞI BELLİ OLMAZ O PANİK NÖBETİ ACABA OLUCAKMI NE ZAMAN HANGİ MEKANDA NERDE O KORKU BİLE HELAK EDİYOR İNSANI, YA O GÜN YA 1 HAFTA SONRA BİR ANDA NERDE OLURSANIZ OLUN YİNE BAŞLAR KOZMİK BİR RUH EMİCİDİR DEDİMYA, EVLERDEN IRAK,,,KURTULMANIN ASLINDA EN İYİ YÖNTEMİ OKUNUN:AYETEL KÜRSİ NAS ,FELEK + TESİRLİ İLİM SAHİBİ HOCAYA OKUNUN UNUTMAYIN ŞEYTAN BİZLERLE UĞRAŞIYOR OKUNUN DUALAR EDİN TANRIYA SIĞININ EN ATEİSTİNİ BİLE İMAN SAHİBİ EDER BU PİS LANET PİSKOLOJİK HASTALIK KAHROLASI,,ŞUNUDA SÖYLİYEYİM BU HASTALIĞI YAŞAMAYAN BİLMEZ BİLEMEZ, YİNEDE ŞÜKÜR EDİN VE HERŞEYİN ÇARESİ OLDUĞU GİBİ BUNUNDA ÇARESİ ZAMAN VE TEDAVİDİR GEÇİCEKTİR METANETLİ OLUN KENDİNİZE OLAN İNANCINIZI YİTİRMEYİN HERKESE ACİL ŞİFALAR...

panik atak var sanırım doktora gittin mi?

bizde ırsi iki sülaledede var anne baba vs vs doktora gitmemmi hiç bir haltın yok canavar gibisin 100 de 100 sağlıklısın saçının telinde bile sıkıntı yok hopp antidepresan istemedim tabi kullanırmıyım asla güzelce okunucaksın şifa senden yarabbim diyeceksin bu lanetten kurtulanların çoğüunu çok araştırdım hepsi şifasını allahtan istedi.

şuda yanlış anlaşılmasın ne dinci yobaz biriyim ne baskıcı bağnaz biriyim sadece inançlı bir bireyim inanmıyanada saygım sonsuz inanç kişiseldir ama allaha yöneldinmi emin ol sorun ortadan kalkıyor öyle bir dua varki çok tehsirli maşallah süpanallah ne dert ne sıkıntı ama forumda dini literatür konuları yasak oldğu için silinicek ama pm'den yardımcı olurum kardeşim
  • tüm belirtileri yaşıyorum .Nasılsıniz arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vogue

Sanırım bende de var.Bütün bir yaz hastalık hastası olarak dolaştım.Önce başım dönüyordu sonra kollarım karıncalaşıyordu,uykumdan irkilerek kalkıyordum ve kalbim çok fena çarpıyordu ben de anlam veremiyordum.Baş dönmesi azaldı şimdi çok sık olmuyor ama karnımın içinde veya oturduğum zaman popomda bir titreme gibi birşey var sanki içten içten bişey titreşiyor.Şimdi de buna taktım kafayı.Ne yapıcam hiç bilmiyorum.

şimdi nasılsın hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.