Şimdi Ara

Panik Atak ve Anksiyete (Genel Kaygı Bozuklugu) Yardımlaşma Konusu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
17
Favori
115.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: golmanya

Babamın vefatından sonra başlamıştı panik atak bende. Birkaç yıl yukarıda bahsedilenlere benzer şeyler yaşadım acillere gittim vs. Psikiyatri doktoruna gittim. Bana CİTOLES adında bir ilaç verdi. Hemen kullanmadım kullanmak istemedim başta ama aynı şeyleri yaşamaya devam edince kullanmaya başladım 10 mg ikiye bölerek günde bir defada kullandım. Bir iki hafta içinde acayip bir rahatlama gerçekleşti. Artık herşeyi kafaya takmamaya başladım. Bir süre 1 yıla yakın kullandım bu ilacı şu an gelinen noktada hiçbir sıkıntım kalmadı. İlacı kullanmayı bıraktım. Bir yıl içinde bir kaç hafta bıraktım ancak kafa bölgesinde elektriklenmeler gibi yan etkileri oldu. Sonra yine devam ettim. Uzun süredir kullanmıyorum ama sıkıntılarım kalmadı çok şükür. CİTOLES ilacın adı tekrar yazmış olayım.
    Hocam eski mesajlara baktığımızda ve ekşi sözlük vs gibi yerlerde gördüklerimizle maalesef her ilaç her vücutta aynı etkiyi göstermiyor. Kiminin mucizesi kiminin cehennemi olabiliyor maalesef...

Açıkçası ben de ne yapcağımı şaşırdım... İnternetteki testlere yaptığımda hemen hepsinde hafif anksiyete çıkıyor, şikayetim sadece bulantı hissi ve nefes zorluğu... Mide doktoru,göğüs hastalıkları,kardiyoloji vs gittim.Midemde biyolojik nedenlere bağlı sorunlar var fakat her insanda olabilcek kadar, göğüs ve kalp ise temiz... Son 2 yılım zehire yakın geçti resmen, her an midem bulanır mı korkusuyla yaşadım, sosyal hayatta çok şey yapmak isterken hiçbir şey yapamıyorum resmen.

Dün psikiyatriste gittim 2 saat konuştum dinledi dinledi, mide ve nefes vücudun bize verdiği tepkiler dedi sorunun ana kaynağına inmek lazım (okul kaygısı,gelecek vs) aldığım yanıtlar bunlardı...Yahu bunların ben de farkındayım zaten.Ya cidden 1-2 seansta olmuyor bu iş ya da para tuzağı bolca seans istiyor anlamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Myhres7

Anksiyete ile boğuşanlardanım.225 mglık Sulinex kullanıyorum ve biraz etki etti.Tek sıkıntı sigorta yok şu ara 75 Tl bir paketi
    Merhaba doktor banada sulinex 37 , 5 verdi, ben yeni başladım, etkisi nezaman başlıyor acaba sizde olumlu bir etki yaptımı
  • kb10 K kullanıcısına yanıt
    2 haftada başlıyor ama biraz da senin elinde.Hayatı düzenlersen iyi ama aynı giderse ilaç rutine bağlıyor
  • BR9 kullanıcısına yanıt
    Mesajı atalı 1 sene olmuşta gene yazayım.

Bende panik sırasında olurdu çarpıntı işte önemli anlarda maksimum 30 dk sürerdi geçerdi şimdi sürekli çarpıntı var ve vücudum ileri geri sağa sola sallanıyor çok berbat bir şey geçen sene Nisan ayında başladı bu KBB ye gittim baş dönmesi gibiydi vertigo başladı sandım değilmiş kalp çarpıntısındanmış.

Bildiğin tek ayağımın üstünde vücudum daire çiziyor sonra yaz sonu işten çıktım uyku sürem artıp dinlenince yarı yarıya düzelme oldu bu seferde panik durumunda aşırı heyecan ve streste ortaya çıkıyor kalp çarpıntısını derinden hissediyorsun olay bu yani aşırı heyecan ve stres yapmayacaksın ama elinde değil tutamıyorsun.

En son aile hekimine gittim vücudumda titremeler var dedim tansiyonumu ölçtü normal kalbin normalin üstünde atıyor dedi dideral yazdı kardiyolojiyede gitsem bi şey çıkmıcak 50 yaşında değiliz sonuçta hepsi psikolojik.

Beni tüketen aşırı heyecan ve titreme geçmiyor bide gün içinde defalarca hissediyorum sağolsun bide performans anksiyetesi oluşmuş önemli anlarda geldi mi apışıp kalıyorsun araba sürerken ve cinsel ilişki sırasında oluyor hani şunu yazayım fiziksel bir ağrı psikolojik bi ağrıdan kat kat iyi yaşamayan harbiden bilmiyor bitkisel kür falan kullandım nafile bi boka yaramadı en son sarı kantaron hapı var ondan denicem panik atak ben küçüklüğümden vardı lakin hafifti maksimum 30 dk olur geçerdi şimdi geçmiyor yani tam manasıyla rahatlayamıyorum bide kas gruplarımda titremeler başladı bu psikolojik olarak başlamasada ikisi 1 oldu mu ... Yı yiyorsun özellikle sosyal ortamlarda rahat değildim son 1-2 sene de rahatladım arkadaş ortamından kopmayın yaşıt ve kendinizden büyük kadınlarla iletişim kurun ve kasmayın bu panik mevzusunda karşı cinsle iletişim bazen özgüvensizlik yaratıp kötü etkiliyor.

Ulan bi ara geçmişti ciddi ciddi kontrol altına alıyordum sonra bi olay veya sevmediğiniz kişi tetikliyor varsa böyle ortamlar silin çıkartın hayatınızdan.

• Merhaba bu yazdıklarınızı okuduğumda okadar sasirdimki sanki birisi benim vücudumu anlatıyor hatta tarif edemedigim şeyleri bile çok güzel benzetmişsiniz ama ben bunları kimseye dinleyemiyorum deli damgası vurmadiklari kaldı ya gerçekten okadar sikildimki 2 sene önce doğum yaptım ve 2. Aydan sonra hayatım kabusa döndü önce gece uykuya dalmak üzereyken sıçramalar vücut seyirmeler ile uyanmamakla başladı 3 norologta hiç bir test yapmadan yeni doğum stres vs dedi tabiki içine.sinmedi gün için de de seyirmeler artmaya başlamıştı 1 tanesi genel kan.tahlillerinde bi sıkıntı olmadığından ilaçsız emar istedi bikac milimetrik plak çıktı ama dr önemli değil bi anlamı yok herkeste var dedi eeg çekti epilepsi şüphelendi normaldi uykuya geçerken olduğundan uyku eegsi de normal çıktı beni psikaytra yönlendirdi tabi bi ilaç verdi 1 hafta sora bıraktım yan etkilerden ayrıca çenemdeki titreme çok rahatsız ediciydi dışardan gözüken bisey yok tabi bide kafama saniyelik elektriklenme gnu sallanıyor ama ben farkediyorum bunu neyse 1 sene bole sicrama atma seyirme takildim nasılsa bisey yok napayım dedim en son yazın anlık bulanık görme ve baş dönmeleri vücutta yanmaya donma arası şeyler kafamin arkasında tarif edemedigim şeylerde eklenince tekrar nurologa gittim bu sefer ilaçlı mr çekti o plaklar duruyordu aynı şekilde yine sorun.yok psikoljik prozac verdi yolladı ama ben delircem hiçbirşeye odaklanamiyorum bu sefer internette araştırdım bu plaklar emes tede gorulebiliyormus ve emarda kesin teşhis konulamiyirmus hatta bazıları yıllarca psikolojik dediler emes ciktim kendi teşhisimi.koydum diye şoka girdim.baska dr gittim anlattım.korkularimi 6 ay sora tekrar bakalım dedi geçen ay çekildi emar aynı duruyordu ilaç turumu.yok emes olduğunu düşünmüyorum diyor hala sora 2 norologta daha goturdum benzemiyor diyor 1 tanesi vep testi.istedi yinede biseyi atlamalim dedi dün yaptırdım o da gözle emes tanısı bayılıyormuş tek belden sıvı kaldı ama en net teşhis oymuş araştırdığım.kadariyla bunlarda beni.psikolga yönlendirdi ne yapacağımı şaşırdım dert anlatamamaktan yoruldum kimse bana.inanmiyor artik siz ne yaptınız lütfen cvp

• Diddys D kullanıcısına yanıt
    Duygu0310

11 Mart 2020 Çarşamba 00:41:43 (0 mesaj)

İşlem         Cevapla                 Alıntı          Özel Mesaj                 Sil                 Düzenle                         Favorilere Ekle          Not Ekle          Mesajın Linki                 Bloğu kaldır             

0

Merhaba bu yazdıklarınızı okuduğumda okadar sasirdimki sanki birisi benim vücudumu anlatıyor hatta tarif edemedigim şeyleri bile çok güzel benzetmişsiniz ama ben bunları kimseye dinleyemiyorum deli damgası vurmadiklari kaldı ya gerçekten okadar sikildimki 2 sene önce doğum yaptım ve 2. Aydan sonra hayatım kabusa döndü önce gece uykuya dalmak üzereyken sıçramalar vücut seyirmeler ile uyanmamakla başladı 3 norologta hiç bir test yapmadan yeni doğum stres vs dedi tabiki içine.sinmedi gün için de de seyirmeler artmaya başlamıştı 1 tanesi genel kan.tahlillerinde bi sıkıntı olmadığından ilaçsız emar istedi bikac milimetrik plak çıktı ama dr önemli değil bi anlamı yok herkeste var dedi eeg çekti epilepsi şüphelendi normaldi uykuya geçerken olduğundan uyku eegsi de normal çıktı beni psikaytra yönlendirdi tabi bi ilaç verdi 1 hafta sora bıraktım yan etkilerden ayrıca çenemdeki titreme çok rahatsız ediciydi dışardan gözüken bisey yok tabi bide kafama saniyelik elektriklenme gnu sallanıyor ama ben farkediyorum bunu neyse 1 sene bole sicrama atma seyirme takildim nasılsa bisey yok napayım dedim en son yazın anlık bulanık görme ve baş dönmeleri vücutta yanmaya donma arası şeyler kafamin arkasında tarif edemedigim şeylerde eklenince tekrar nurologa gittim bu sefer ilaçlı mr çekti o plaklar duruyordu aynı şekilde yine sorun.yok psikoljik prozac verdi yolladı ama ben delircem hiçbirşeye odaklanamiyorum bu sefer internette araştırdım bu plaklar emes tede gorulebiliyormus ve emarda kesin teşhis konulamiyirmus hatta bazıları yıllarca psikolojik dediler emes ciktim kendi teşhisimi.koydum diye şoka girdim.baska dr gittim anlattım.korkularimi 6 ay sora tekrar bakalım dedi geçen ay çekildi emar aynı duruyordu ilaç turumu.yok emes olduğunu düşünmüyorum diyor hala sora 2 norologta daha goturdum benzemiyor diyor 1 tanesi vep testi.istedi yinede biseyi atlamalim dedi dün yaptırdım o da gözle emes tanısı bayılıyormuş tek belden sıvı kaldı ama en net teşhis oymuş araştırdığım.kadariyla bunlarda beni.psikolga yönlendirdi ne yapacağımı şaşırdım dert anlatamamaktan yoruldum kimse bana.inanmiyor artik siz ne yaptınız lütfen cvp 

• Arkadaşlar bende de var bu anksiyete bozukluğu var, korona haberlerini okuduğum da boğazımda ağrı oluşuyor kendimi korana virüsü bulaşmış gibi hissediyorum yokmu bunun bir çaresi 😢😢😢😢😢😢😢Allah rızası yardım edin
  • bende de huzursuzluk ve çarpıntı var. sürekli bir şey olacakmış gibi huzursuzum. bunun bir çözümü yok mu?
  • eski_nesil kullanıcısına yanıt
    huzursuzluk bende de var. özellikle akşam saatlerine fena bastırıyor bu huzursuzluk ve devamında fiziksel belirtiler. öncelikle bu karantina döneminde olduğumuzdan bunların azması normal. karantina bittiğinde doktora gitmediysen doktora git. şu an kafanı dağıtmaktan başka bir çaren yok. ben bütün gün oyun oynuyorum valla.
  • iyi birisiydim kullanıcısına yanıt
    işin kötü yanı ets2 hariç hiçbir oyunu oynayamıyorum. Nedense diğer oyunlarda panik atak başlıyor.
  • 4 senedir bendede anksiyete panik atak aklınıza gelebilecek tüm belirtiler var antidepresansız bu hastalık geçmiyor cipram ilacına başlamayı düşünüyorum varmı içen
  • Dostum aynı sorunları bende yaşıyorum ne yapmalıyım senin geçti mi bana 2 3 senedir oluyor 5 6 ay sürüp geçiyor
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    Baba bende yıllardır ya ms ya da als hastası olursam korkusuyla yaşadım. anksiyete ile nasıl tanıştım sanıyorsun? İşte bu yüzden. Bi gece yarısı yine MS i düşünüyorum, öyle belirtiler yaşıyorum ki, tamam diyorum ben ms' im yani bunun başka bir açıklaması yok derken kendimi bir anda acilde buluyorum, o kriz o kriz varya o kriz rabbim düşmanımın başına vermesin, belirtilerini saymıyorum bile neyse, beni 10 gün acillerde yatırdı bu hastalık, en ne emarlar ne EMG Ler ne egg Ler falan filan yaptırmadıgım tahlil kalmadı ama bişey yok.

En nihayetinde psikiyatriste sevk ettiler beni, panik bozukluk teşhisi koydu doktor inanmadım yazdığı ilaçları da içmedim zaten, aklıma ilk gelen halam oldu, dedim bana bir hoca bulun, ben ölüyorum. neyse hocada bulundu okundu üflendi, ehh işte öyle böyle biraz toparladım sanki diyorum ama yok arkadaş yok, banamısın demiyor kriz, kriz de amma kriz ama, aynı anda 70 tane kas gevşetici at ağzına yine gevşemez o kaslar, kitlendi kaldı geberiyorum, titriyorum, Betin benzim sapsarı kesti ölüyorum lan tutmayın beni lan gidiyorum diyorum, konuşamıyorum ulan dilimde dönmüyor bir türlü olmuyor.

Sonrasında denemediğim ilaç kalmadı, secita 20 mg sadece baş dönmesini alıyordu bende sanki toparladım gibi gibi derken paxil' e geçiş yaptım, ilk bir hafta hiç etki yok, yan etki bile yok, bir hafta sonra baş dönmesi yaptı bende anlamadım bıraktım. anafranil 75 mg bi poka yaramaz, efexor 75 bunu bayağı bi kullandım ama ne bileyim onuda yedirmiyor diye bıraktım. sonra sevgili yaptım bir tane derken ne hastalık kaldı ne bişey, yok yani yok gibi, adeta onun yanında tüm sıkıntılarımı unutur oldum ama ara ara da yokluyor tabi :) engel olabiliyorsun ama çünkü senin bir sevgilin var o sana yaptığı tüm şımarıklıklarla herşeyi unutturuyor.

bu belirtileri ben bir ara daha yaşamıştım önceden, lustral ve stilizan ikilisi kurtarmıştı hayatımı.

Ama şuan kurtulamıyorum.

Şimdi kızdan da ayrıldım, param da yok, pulum da yok, tam bi fakir hastalığı anlayacağın.

Paran varsa birde sevgilin ha birde arkadaş çevren, bu üçü hayat kurtarır, birde kedi köpek al yanında bulunsun, onlarında çok büyük etkisi oluyor.

Beni secita değil, köpek kurtarmıştı ayrıca, secita sadece köpeğimin yanında bi nevi bir zevce görevi görüyordu

Ha bi de geçiyor üzülme kaç defa çıldıracak gibi oldum, kontrolümü kaybedip birilerine zarar vermekten korkup atak geçirdiğim günlerim de oldu, eli ayağı boşalır adamın soğuk soğuk terletir, bağrın buz gibi kesilir, içten soğuk bir ateş alır insanı, tır tır titretir.

Ama geçiyor üzülme, sadece Allah'a sığın.

• Merhabalar, normalde basim senede bir falan agirir.
    1 ay once sabah uyandigimda hafif bir bas agrisi ve sersemlik hissi vardi.Sanki aksam alkolu cok kacirmisim gibi.Bas donmesi degilde sanki kafamin ici donuyor gibi.Birkac gun bekledikten sonra norolojiye gittim beyin mr i kan tatlilleri yapildi d vitamini eksikligi disinda birsey cikmadi.Vitamin takviyesi alip 1 hafta daha bekledim sorun devam etti 7/24 hafif bas agrisi ve surekli sarhos gibiyim.Daha sonra goz kbb ve kardiyolojiden turlu turlu testler tahliller yapildi bir sonuc yok.En son gorustugum doktor bunun piskolojik oldugunu bir piskologa gorunmemi tavsiye etti.Benzer sikintilari yasayan cozum bulan varmi?
  • ben bir ara ne zaman yemek yesem başım dönüyor midem bulanıyordu daha sonraları ayağa kalkıncada olmaya başlamıştı. ayağa kalkınca yere yuvarlanasım geliyordu midem bulanıyordu. tüm kalp kontrolleri temizdi ve beyin mr çektirdim oda temizdi.dedim vertigo falan olmasın kesinlikle bu vertigo bile dğeil tamamen psikolojik dedi nöroloji. gerçektende mr dan sonra rahatladım anti depresena balayınca 2 hafta sonra geçti. ama 2 ay falan süründürmüştü beni.
  • Djttarkan D kullanıcısına yanıt
    efor testine girmeni tavsiye ederim eğer girmediysen.
  • Her isi ters giden adam kullanıcısına yanıt
    https://play.google.com/store/books/details/Berkay_DURAL_PAN%C4%B0K_ANILARIM?id=4h7bDwAAQBAJ

Tavsiye ederim .
  • Bende anksiyete hastasıyım ,3-4 gündür tam tarif edilen gibi başım dönmüyor fakat kafamın içi dönüyor gibi bir his yaşıyorum cipralex 10 mg kullanıyorum
  • Merhaba kardeşim nasl kurtultun anksiyten bende denge sorunu yapıyor hep
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.