Şimdi Ara

Pandemide Türkiye, en fakir ülkelerden %32 daha az yardım yapmış (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
4.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pandemide Türkiye, en fakir ülkelerden %32 daha az yardım yapmış
  • garibi su turkiyenin saga sola milyonlarca maske yardimi yaptigini yazan arkadas hala bu yuzde 1 de israrci mi,

Pandemide Türkiye, en fakir ülkelerden %32 daha az yardım yapmış

bu haber tam 1 sene oncesi nin haberi

hak yemeyelim de yine muhalefeti yaparsiniz turkiye nin pandemi de bir cok ulkeye yardim ettigini herkes bilir...muhalefet bile dogru yapilmali.

ulkenize guvenin.

sadece gecen seneki yardimlarda bile ucuncuyuz.bu sene haric abd cin turkiye ki turkiye abd ve cin e bile yolladi en son 50 milyon rus asisi daha aldi....yalana gerek yok.secimi zaten kazanamazsiniz.

sadece gecen seneki liste

https://www.cnnturk.com/dunya/iste-turkiyenin-salgin-boyunca-tibbi-yardim-gonderdigi-ulkeler

bu ulke nin vicdani sorgulanamaz bu konuda turkiye milli servetine gore her zaman birincidir.inanci ve gelenegi boyledir.ust listedeki sayi su an kat kat daha fazla.

paramizi veriyolaaaar demeyin.

yukaridaki o buyuk guc size yardim ettiginizi kat kat geri verir....turkiye nin bu surecte buldugu dogalgaz rezervi tesadufi degildir...bence iyi dusunun bu adaleti.

siyasi rantta bu konudan size ekmek cikmaz

vicdan yok verin digerlerine bir zahmet basa gecsinlerde siz de kurtulun biz de kurtulalim yolsunlar artik sizi...gercekten bunu istiyoruz...hak ediyorsunuz bunu.
    yalanin bin i bir para...hukumetin verdigi 1100tl yardimi yemeyip fakirlere verin de gorelim.

hikaye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 29 Nisan 2021; 3:31:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• halkın hak ettiği bu iyi olmuş hem beleşe alışmasınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

garibi su turkiyenin saga sola milyonlarca maske yardimi yaptigini yazan arkadas hala bu yuzde 1 de israrci mi,

bu haber tam 1 sene oncesi nin haberi

hak yemeyelim de yine muhalefeti yaparsiniz turkiye nin pandemi de bir cok ulkeye yardim ettigini herkes bilir...muhalefet bile dogru yapilmali.

ulkenize guvenin.

sadece gecen seneki yardimlarda bile ucuncuyuz.bu sene haric abd cin turkiye ki turkiye abd ve cin e bile yolladi en son 50 milyon rus asisi daha aldi....yalana gerek yok.secimi zaten kazanamazsiniz.

sadece gecen seneki liste

https://www.cnnturk.com/dunya/iste-turkiyenin-salgin-boyunca-tibbi-yardim-gonderdigi-ulkeler

bu ulke nin vicdani sorgulanamaz bu konuda turkiye milli servetine gore her zaman birincidir.inanci ve gelenegi boyledir.ust listedeki sayi su an kat kat daha fazla.

paramizi veriyolaaaar demeyin.

yukaridaki o buyuk guc size yardim ettiginizi kat kat geri verir....turkiye nin bu surecte buldugu dogalgaz rezervi tesadufi degildir...bence iyi dusunun bu adaleti.

siyasi rantta bu konudan size ekmek cikmaz

vicdan yok verin digerlerine bir zahmet basa gecsinlerde siz de kurtulun biz de kurtulalim yolsunlar artik sizi...gercekten bunu istiyoruz...hak ediyorsunuz bunu.
    yalanin bin i bir para...hukumetin verdigi 1100tl yardimi yemeyip fakirlere verin de gorelim.

hikaye.
    Esnafa dükkanı kapat dendikten sonra aylık kazancı verildi mi? Müzisyene konser verme dendikten sonra kazancı verildi mi? Kantincilere okulları kapadık alın paranız dendi mi? Cevap bekliyorum. Ha bu arada yurt dışına yapılan yardımlar umrumuzda değil biz bize yapılan yardımları soruyoruz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• pspsexer kullanıcısına yanıt
    Dalga mı geçiyorsun,arkadaşım esnaf çiğköfte dükkanından para kazanıyorlar 21 gün ne yapacaklar?Şaka gibisin gerçekten 21 gün insanları eve tıkıyoruz bir destek paketi bile açıklamıyoruz neden?Çünkü devletin gücü yok.Kabul et artık batıyoruz.Hala adam yurtdışına yardım yaptık diyor valla çok komik ya.Kendi vatandaşına yardım edemicek kadar ekonomisi olmayan bir ülke var şuan.Aynen uçuyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrewShadYS -- 29 Nisan 2021; 18:4:37 >
  • pspsexer kullanıcısına yanıt

Kardeşim, ya okuduğunu anlamıyorsun, ya yaşın küçük ne yazdığından haberin yok, ya da İngilizcen yok. Bu raporu hazırlayan IMF ve ülkelerin açıkladığı bütçe rakamlarına göre hazırlıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti çıkıyor bir bütçe açıklıyor ve bu bütçe mecliste onaylanıyor. Hani görmüşsündür haberlerde, bütçe görüşmeleri olaylı geçti falan diye...

Türkiye gibi Nijerya da açıklıyor, Etiyopya da, Almanya da... Tüm ülkeler bütçelerini böyle açıklıyorlar, meclisinde onaylıyorlar ve sonra yayınlanıyor bu bütçe. Açıp IMF sitesinden ulaşabilirsin bu verilere de. IMF tüm bu raporları toparlıyor ve hepsini karşılaştırıyor. Sonuçta Türkiye'nin Covid-19 yardımlarına ayırdığı bütçenin en fakir ülkelerden bile daha az olduğu ortaya çıkıyor.

Yani burada muhalefet yok, siyaset yok, salt gerçek var. İnanmak istememen senin tamamen siyasi görüşünden kaynaklanmakta.

Umarım bir gün gözün açılır, algın genişler de insanların devleti değil, hükumeti eleştirdiğini anlayabilirsin.

• Six feet under kerimcem xyk mıydı çağırsanıza konuya severler böyle konuları

• Adamlar asi bile yapmiyor adam gelmis devlet yardim yapmiyor diye baslik aciyor,,,beklentiler ne kadar yuksek...

• Arkadaşlar bir yolunu bulun bu ülkeden gidin. Sandığa gidince hiç bir şey düzelmeyecek. Sokağa çıkma yasağını İmamoğlu da kılıçdar da destekledi. Alayı kendi insanına düşman.

• Yüksek refah seviyesinden dolayı halka yardım dağıtmaya gerek duymamislar.
    Ne var bunda?

• 120205044 kullanıcısına yanıt

Elektrik şirketlerine 3 milyar TL pandemi yardımı yapılcakmış ya şaka gibi. Sebebi de pandemi döneminde tüketimin azalmasıymış. İnsanlar da keyfinden az tüketiyo sanki.

• UML kullanıcısına yanıt

Doğanın kanunu gereği güçsüzler elenir güçlüler ayakta kalır. Madem şirketler kar etmiyor o zaman birleşsin yada başka iş yapsın yada bıraksın gitsin. Bu kafayla olmaz.

• 2023 de en çok oy alarak seçilen ülke türkiye olursa.
    Ülkesine yardım yapıpta seçilemeyen liderler, nerede hata yaptıklarını anlamış olur ve buna oldukca sevinirler.

• Kitabdar kullanıcısına yanıt

birader bali çorbası falan mı içtin, nasıl ulaştın bu moda?

• Nasıl hesaplamışlar bunu. Bizim devlet hastanesinde ücretsiz yapılan tedaviyi onlar 1000 dolar gösterip yardım yaptıkmı demişler. Yada kısa çalışma ödeneği filan yardımdan saymamışlarmı.

• Do Bemol Kerim kullanıcısına yanıt

Bu iş özel durum bütçede nasıl yer alsın. Belki onlar kriz için özel bütçe oluşturmuştur. Rakamlarla istediğin gibi oynayabilirsin. Yapılan yardımı yardımdan saymayarak az gösterebilirsin. Yada kömür/makarna yardımını bile korona yardımı olarak gösterebilirsin.

Sağlık sistemindede aynı şey korona tedavisini pahalı gösterip (bazı ülkelerde sağlık sistemide özelleştirilmiş) yardım yaptım diyebilirsin.

Bizim suriyelilere şukadar para harcadım diyip avrupanın mülteciler için söz verdikleri yardımları istememiz gibi.

Bunları araştırmadan imf raporuna inanmakta senin siyasi görüşünden kaynaklı.

• demonchild D kullanıcısına yanıt
    Anlamadım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pspsexer'e yazdım sana nasıl gitmiş ya, kusura bakma aynı soruları kendi tarzımla sorayım demiştim :D

• Su haberi bile yalanlayip kendilerine yontmaya calisan troller var ya ne diyim Cahillik basa bela. Herkes karsi ya akp denen ihanet sebekesine. Butun dunya bir oldu iftiralarla karalama kampanyasi yapiyor bunlara :)) Hey Allahim ya sovdurup ban yediricekler bosuna.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.