Şimdi Ara

Pandemide Türkiye, en fakir ülkelerden %32 daha az yardım yapmış (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
4.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kenbalx

Bu iş özel durum bütçede nasıl yer alsın. Belki onlar kriz için özel bütçe oluşturmuştur. Rakamlarla istediğin gibi oynayabilirsin. Yapılan yardımı yardımdan saymayarak az gösterebilirsin. Yada kömür/makarna yardımını bile korona yardımı olarak gösterebilirsin.

Sağlık sistemindede aynı şey korona tedavisini pahalı gösterip (bazı ülkelerde sağlık sistemide özelleştirilmiş) yardım yaptım diyebilirsin.

Bizim suriyelilere şukadar para harcadım diyip avrupanın mülteciler için söz verdikleri yardımları istememiz gibi.

Bunları araştırmadan imf raporuna inanmakta senin siyasi görüşünden kaynaklı.

Kardeşim o kadar boş konuşuyorsun ki, bu kadar boş konuşacağına elinin altında Google var, "IMF fiscal policy responses to covid-19" yaz raporu oku. Hepsinin detayları, rapordaki verilerin nereden alındığı, hangi kalemlere neyin dahil edildiği ayrıntılı bir şekilde yazılmış. İndirmeye üşenirsen ben sana linki paylaşayım tıklayarak indir:

https://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/Fiscal-Policies-Database-in-Response-to-COVID-19

Dediğin gibi rakamlarda oynama olabilir, bunu yasama-yürütme ve yargıyı tek kişiye bağlayan AKP hükümeti de yapıyor zaten. Sayıştay, Danıştay gibi denetleme kurumları pasif hale getirildi, bağımsız kurumların bağımsızlığı şüpheli. En basitinden enflasyonun %16 olarak açıklanmasından bir tümevarım yapabilirsin. Tüm bunlara rağmen yine en fakir ülkelerden %32 aşağıdasın.

Yav adamlar bu ülkenin vatandaşına maske dağıtamadı maske, utanmadan hala "biz aslında çok yardım ettik ama diğerleri rakamlarla oynamış" mı demek istiyorsun.

O kadar vahim durumdasın ki aşı alamıyorsun, alamadığın için de 2. doz aşı yapılmasını erteliyorsun, hala covid ile mücadelede iyi bir durumda olduğunu mu düşünüyorsun?

Siz bunları yemeyi sevebilirsiniz, içinize sindirebilirsiniz ama vatandaşı aptal yerine koymayın.

• Devletimiz pandemi basladigindan beri her kesime her turlu yardimi durmadan yapiyor bunu inkar edemez kimse. Turlu turlu krediler, esnafa saglanan bir suru maddi yardim, ihtiyac sahiplerine dagitilan 1000’er liralar. Bunlari gormezsiniz.

Devletimiz hem yurtici hem de yurtdisi gereken her turlu yardimi fazlasiyla yapiyor merak etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Do Bemol Kerim kullanıcısına yanıt

Tartıştığımız şey imf raporu onu araştırmak/sorgulamak için imf raporuna bakmamımı istiyorsun. Çok komiksin.

Gelişmekte olan ekonomiler

Ek harcama Öz sermaye, krediler,

ve unutulmuş gelir ve garantiler

TUR Turkey 1,9 9.4

Düşük Gelirli Gelişmekte Olan Ülkeler

NGA Nigeria 0.3 0.0

NER Niger 0.7 1.3

MMR Myanmar 1.1 0.9

BGD Bangladesh 1.4 0.1

VNM Vietnam 1.4 0.5

CIV Cote d'Ivoire 1.5 0.0

LIDCs LIDCs 1.6 0.2

İngilizcem kıttır doğru yeremi bakıyorum onuda bilmiyorum ama konu başlığı en fakir ülkelerden %32 daha az yardım yapıldığı. Rapordan anladığım en fakir ülkeler nijerya filan onlar hiç yardım yapmamış. Tercüme hatasıysa doğrusunu paylaş.

Bunlar doğruysa siz vatandaşı aptal yerine koymayın.

Edit Diğer konulara cevap

Dediğin kurumlar hala çalışıyor. Sistem hatalı ise biz ne yapabiliriz. Bu hatalı cumhuriyet sistemini bize getirenlerden/değiştirenlerden hesap sor.

Arz talep dengesinden bi ara maske fiyatları çok arttı. O zamanlar 3-5paket devlet dağıttı. Şimdi heryer maske 50 tanesini 10tlye kargo dahil satıyorlar internette. Böyle bişey olurmu diye eskiden maske stoklasa devlet maske üreticisi yakınını ihya etti dersiniz.

Aşı konusuda aynı senin gibi bilgili dahi gençlerimiz aşı üretmek yerine pupg oynadığı için mecbur başkalarının ürettiği aşılardan paramız yettiğince alabiliyoruz.

Gel 2023 seçimlerine gir kurtar bizi bu yönetimden  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbalx -- 30 Nisan 2021; 16:47:38 >

• * Çevrem de yakınımda destek alanı hiç görmedim.
    Başvuru yapanlar hep Red yedi. Burda omurgasız Ak troller anca Algı yapsa.. Artık millet bunları yemiyor..
    Gidicisiniz.. AKP ZİHNİYETİ.. Yeter artık yeter..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Insan ve pudra sekeri kacakciligini unutmussun hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yardım mı ne yardımı? Adamlar pandemi ilk zamanında IBAN verdi. Dünyada en fazla vergi veren ülkelerin başındayız. Verginin amacı nedir? Sana sağlık, eğitim başta olmak üzere hizmet olarak geri dönmesi demektir. Şuan en zor zamanlardan biri. Devlet nerede? Halkın birbirini boğazlamasına ramak kaldı. Bir tane yüzü gülen insan yok. Böyle bir varlık içinde yokluk çekiyorsak sebebi hükümet ve hükümete sırtına dayamış pudra şekercileri.

• Ne yardımı? İban attılar 10 TL ver diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maddi yardımı geçtim kanun yolu ile bile yardımcı olmuyorlar.

• Keşke belediyeler isteyene yeşil ve gri pasaport verse de gidebilse aklı başında olan insanlar.

Türk toplumun %60 kısmında nöron yok.Nöron! Bu %60 kesim düşüncesi,inancı ve taptığı şey = " Vatandaş canı,kanı,çocuğu,eşi,malı,mülkü,genel hayatı Devlet ve siyasi partiler için vardır.Siyasi partiler ve devlet için hepsinin kaybı normaldir " gibi aptal-cahilce bir siyasetçilerin uygudruduğu dogmaya tapmakta.Bu vatandaş profiliyle.Yürümez böle.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.