Şimdi Ara

PANASONİC PLAZMA GW30

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.060
Cevap
23
Favori
155.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaslar televizyonlar bu gün gelmeye baslamıstır

bu ayarların cogu panasonic plazmalar icinde gecerli olacaktır sanırım

ögrendiğim kadarı ile plazmaların ilk calıstırma isi biraz özen gerektiriyor lcd lere göre onun icin dikkat etmemiz gereken bazı hususları tekrar hatırlatalım (bunlar forumda bu isi bilen arkadasların tavsiyeleridir )

öncelikle televizyonunuzu mutlaka yetkili servise kurdurun
    panelin kullanım süresine bakmak istediğnizi söyleyin böylece cihazın teshir olup olmadıgınız anlarsınız

plazmalarda resim yapısma ihtimalini en aza indirmek ve renkleri daha iyi uretimi icin cihazın kısa zaman icerisinde 200-500 saat kadar(kesin bir süre yoktur ama genelde bu aralıklarda bahsediliyor forumlarda ) kullanılması lazım bunu yaparken

a ) televizyonun renk kontrast ve parlaklık ayarlarını normal ayarlarından daha düsük seviyede izlemek gerekiyor

b ) televizyonu izlerken ekranda alt ve uste siyah bant bırakmayınız ve sabit logolu kanallarda 20 30 dk fazla kalmayınız kanal degistirip tekrar geri dönünüz

c ) televizyonu kısa sürede calısma saatini dolduracagım diye evde bulunmadıgınız zamanlarda acık bırakmayınız

d ) malum televizyon dahili uydu alıcısıyla geliyor tavsiyem kanal sıralaması ve benzeri isleri yaparken 5 10 dakikadan fazla ugrasmayın (resim yapısması acısından)

f ) cihazı calısma saatini dogru yapabilmek icin bi kaç video bulmustum youtube da onları arıyorum bulursan linklerini ekliyecegim ( bu görütüyü bi flasbellege yada sd karta atıp televizyonu calıstırabiliriz )

asagıdaki linkte televizyonun saatini doldurmak isteyenler icin (televizyon seyretmezkende tv acık bırakmak isteyenler) kaydedilip televizyonun media playerı uzerinden calıstırılabilir ayrıca resim yapısması icin

http://www.youtube.com/watch?v=L4gE_Xez-fQ

g) televizyonda resim yapısmasını önlemek icin bir özellik var görüntü ayarlarında ileri ayarlara geliniz piksel degistirici acık yapınız ve bazende kaydırma cubugunu calıstırınız

h) panelin ÇALIŞMA SAATİ ve kaç kere açılıp kapandıgını ögrenmek icin servis menüsüne girilmesi gerekmektedir bu islemi yaparken yanlıs tuslara basmak televizyonda hatası mümkün olmayan ARIZALARA yol acabilir yapıp yapmamak size kalmıs (linkteki islemler gw30 icinde aynıdır )
    http://forum.donanimhaber.com/m_49730055/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49736741
    servis menüsünden cıkmak icin 3,4 saniye exit tusuna basınız (cekmece arkadasa tesekkürler )

ı) ölü piksel testi yapmak isteyen arkadaslar icin,, nasıl yapıldıgını anlatan ve programını veren link
    http://forum.donanimhaber.com/m_24264045/tm.htm

^^^^^^ albani ustanın yazılarından alıntıdır

Rodaj sürecinde amaç pixelleri fazla yormadan(Colour/Brightness/Contrast)paneli kullanmaktır,zaten bir süre sonra
    panelde renklerin oturduğu v.s gözle görülebilir hale gelecektir(bu herkeste birebir böyle olacaktır/oluyor manasınada
    gelmesin!!)

Dolayısıyla Normal mode ile Brightness/Contrast normalden bir biraz daha aşağıda tutulacaktır!Colour seviyeside
    yine aynı şekilde biraz kısılacaktır+

Ortam karanlık ise elbette biraz daha bu ayarlar kısılabilir ama panelin Processor kabiliyetine görede görüntü kalitesi
    biraz düşecektir!^^^^^^

şimdilik aklıma gelen bunlar ayarların rakamsal degerlerini verebilecek arkadaslar mesajlarına eklesinler burada ismi ile alıntı yaparak eklerim ve daha baska dikkat edilmesi gereken olaylar varsa onlarıda ekliyelim

ENGÜNAYDIN arkadasımız tecrübesi ,,,,D-Smart modül ile en ufak sorun yaşamadan D-Smart kanalları açılıyor, Teledünya modülden farksız hatta daha hızlı bile olabilir. Modüle bağlı bir yavaşlama durumu söz konusu değil.

televizyon malumunuz dahili uydu alıcı ile beraber geliyor fakat dahili uydu alıcısına müdahale sansı malesef yok(biss key vs gibi) yani sadece sifresiz kanalları seyredebiliyoruz

ikincisi dsmart modül sorunsuz olarak kullanılabiliyor alan ve kullanan arkadaslar var yanlız sunuda belirtelim,, d smart modul alsanız bile ntv veya trt 1 deki sifreye giren maçları yine seyredemiyoruz çünkü dsmart mödül bunları cözmüyor

isteyen arkadaslar panasonic ciler baslıgıyla beraber buradan da takip edebilirler yada oradan devam ederiz duruma göre

son olarakta ta buda benim sorum ustalara malum plazmaların voltaj dalgalanmalarından cok cabuk etkilendiği söylendi bunu önelmek icin bende bir ups yada regulatör arıyorum bunun icin tavsiye edeceginiz ürün nedir ??

plazmalarda ghosting test icin plazmayı bilgisayara baglamanız gerekiyor linkteki full screen mode yazan yere tıklayın

http://www.prad.de/en/monitore/testsoftware/ghosting.html

buda forumda bulduğum bir konu faydalı olacaktır

http://forum.donanimhaber.com/m_27540960/mpage_1/key_/tm.htm (plazma ve lcd basit görüntü ayarları )

televizyonun elektirik tüketimi hakkında küçük bir ölçüm

televizyonun eco modu kapalı 85 ila 130watt arası degisiyor
    , eco modu açık 180 ila 230 watt arasını gördüm

bu degerler gündüz yapılan ölçümler

televizyon üzerinde sistem bilgisinde update versiyonu 1318 cıkmıstır

saygılar ve iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 2 Ocak 2012; 23:00:45 >

• Bilgiler için saol,o kadar LCD,led kullanımından sonra plasmayi doğal renk için aldım. Benim 42GW30 Pazartesi kargoyla gelicek İnşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

b ) televizyonu izlerken ekranda alt ve uste siyah bant bırakmayınız ve sabit logolu kanallarda 20 30 dk fazla kalmayınız kanal degistirip tekrar geri dönünüz

c ) televizyonu kısa sürede calısma saatini dolduracagım diye evde bulunmadıgınız zamanlarda acık bırakmayınız

Alperen hocam şimdi siyah bant bırakmayacağız tamam da 14:9 filmleri kendi oynatıcısından oynatırken zoom yapabilecek miyiz acaba?

Yoksa bir media player almak gerekir 14:9 filmler için ki HDMI'dan bağlayıp zoom yapabilelim...

Televizyonu açık bırakmanın ne gibi bir riski var bir de? 2 saat içinde kumanda kullanılmazsa kendi otomatik kapanıyor koruyucu açıksa diye biliyorum. Kanal logosu zoomlanarak yok edilmişse alttan da bant geçen bir haber kanalı değilse bir sakıncası olmaz gibi geldi bana.

Uydu kurulumu ise 5 dakika da yapmak gerçekten zor olacaktır. Bütün frekansların taranması zaten o kadar tutar.

Bir de daha önemli bir soru. Kısaca araştırdım teslim alırken nelere dikkat etmeliyiz diye kullanım saati dışında Ghosting efekti ve fluctutating brightness problemini servis kurulumunda kontrol etsek iyi olur. Bunları kontrol amaçlı kullanabileceğimiz video siz baktınız mı? Nasıl kontrol edebiliriz en kısa yoldan. Bunla ilgili bir kontrol videosu bulsak çok iyi olur.

Voltaj konusunda maalesef bir önerim yok, tunçmatik kullanıyordum ilk laptopu aldığımda. Oturduğum semtte hiç voltaj dalgalanması yaşamıyorum bu yüzden o konuyu pas geçmeyi düşünüyorum. Ama alırsam Tunçmatik alırım en ucuzundan diye düşünüyorum. Siz bunu araştırdınız mı? En azından içimizi rahat ettirecek ufak bir tedbir olur.

Düşündüğüm ürün bu:http://www.tuncmatik.com/tr-tr/productDetail.asp?RecID=121

Bu üründe ilginçmiş:http://www.tuncmatik.com/tr-tr/productDetail.asp?RecID=312

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 30 Temmuz 2011; 16:41:35 >

• Bizde bekliyoruz 42GW30'u Teknosa bugün gelir dedi ama artık bu saatten sonra herhalde servis bulamayız.

"Ghosting efekti ve fluctutating brightness" bunlar nedir? Televizyon kurulurken servis kontrol etmez mi bunları?
  • Engin bey benimde tam olarak bildiğim olaylar degil bunlar forumdan okuduklarımın bir özeti baslarda mumkün oldugunca ekranda sabit görüntü bırakmamaya özen göstermek gerekiyor bu logo olur alt ve üsteki bosluklar olur vs

televizyonu acık bırakma konusu ise biz uyarımızı yapalım gerisini herkes kendisi bilir neticede uydu işine gelince önceden bi arkadas yazmıstı sanırım ayarlama yaparken menülerin ekranda kaldıgını yazmıstı gerci daha sonra düzeldigini söylemisti

uydu taramasını baslatınca görüntüyü kapatıp o sekilde devam edebiliriz sanırım,, yarım saat sonra görüntüye tekrar dönebiliriz daha sonra parça parça kanal sıralaması falan vs yapılır

• televizyonum öglen geldi

servisi de arayınca biraz ısrarla hemen geldi oda iste ilk resimler tabii resimleri ekleyebilirsem

ayarlarını kıstım bayagı uydu isine bu gün bakmam daha sonra kurcalarım

ilk izlenimler sd yayınlarda crt kadar degil tabiki ama cogu lcdye göre cok daha iyi ki kısık ayarlarda böyle ayarları düzeltince dahada iyi olacaktır

ekran yansıması evet var,, en az c650 kadar ,, ama görüntü ekrana gelince rahatsız edici boyutta degil

calısma saatine baktırdım bir sorun yok servis kullanılsa zaten ilk acılısta dil menüsü gelmez oradanda anlasılır dedi (dogruysa mantıklı ama genede bakın)

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

• bir önceki telvizyonum 50pq6000 idi ve dikkat etmememe rağmen bir sıkıntı olmamıştı, iz olayı kalması falan sanırım artık yeni nesil plazmalarda aşılmıştır.
  • sitenin resim yüklemesi sıkıntılı 5 adet 500 kb diyor ama 2 den fazla yükleyemedim belki hata bendedir sonra tekrar denerim

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

• sayın alperenugur öncelikle hayırlı olsun, gündüzleri o balkondaki örtüyü hiç kaldırma
    Bu arada televizyona kullanım sonrası reset atılınca yada yanılmıyorsam fabrika ayarlarına dönülünce dil menüsü seçim maksatlı gelir....
  • son resimler daha sonra yine eklerim

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

• quote:

televizyonum öglen geldi

servisi de arayınca biraz ısrarla hemen geldi oda iste ilk resimler tabii resimleri ekleyebilirsem

ayarlarını kıstım bayagı uydu isine bu gün bakmam daha sonra kurcalarım

ilk izlenimler sd yayınlarda crt kadar degil tabiki ama cogu lcdye göre cok daha iyi ki kısık ayarlarda böyle ayarları düzeltince dahada iyi olacaktır

ekran yansıması evet var,, en az c650 kadar ,, ama görüntü ekrana gelince rahatsız edici boyutta degil

calısma saatine baktırdım bir sorun yok servis kullanılsa zaten ilk acılısta dil menüsü gelmez oradanda anlasılır dedi (dogruysa mantıklı ama genede bakın)

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

İlginç, yansıma neden bu kadar fazla gözüküyor acaba? Teşhirde u30'lar bile bu kadar göze batmıyordu. Gerçi Gw30 bu kadar yansıyorsa U30 veya 51d550 samsung gibileri ağlar demek ki eve koyunca. Mağazada yansımayan böyle ise mağazada yansıyanı düşünmek istemiyorum :)

Ne denebilir ki iyi ki Samsung 51d550 veya U30 gibi alt sınıf ama parlak panel almamışız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 30 Temmuz 2011; 17:40:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

sayın alperenugur öncelikle hayırlı olsun, gündüzleri o balkondaki örtüyü hiç kaldırma
    Bu arada televizyona kullanım sonrası reset atılınca yada yanılmıyorsam fabrika ayarlarına dönülünce dil menüsü seçim maksatlı gelir....

evet ekran kapalı iken bariz belli yansımalar ama söylediğim gibi görüntü gelince cok rahatsız edici degil,, zaten resimleri ona göre ekledim perde acıkken ve perde kapalı iken

böyle yansımaları en aza indirmek icin (rahatsız olacak arkadaslar ) kendinize televizyon yeri aramaya baslayın ama tekrar söylüyoum calısırken oraya odaklanmadıkca dikkatinizi ceken birsey değil

engin bey ghostin ile ilgili youtube da söyle videolar buldum eger testler buna benzer bir seyse televizyonun menusunde buna benzer bir olay var (bunun icin olmasada fikir
    verebilir )

http://www.youtube.com/watch?v=jRYbvTterYo

http://www.youtube.com/watch?v=jRYbvTterYo

televizyonda olan özellik kumandadan

menü

görüntü

ileri ayarlar

kaydırma cubugu

aktif yapınca ekranda siyah zemin üzerine beyaz bir cubuk cıkıyor ekranı boylamasına ve cubuk soldan saga orta hızda tarıyor buradan anlasılabilir belki ghosting efekti

esas amacı resim yapısması icin konulan bir özellik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 30 Temmuz 2011; 18:05:23 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yusuftaner

sayın alperenugur öncelikle hayırlı olsun, gündüzleri o balkondaki örtüyü hiç kaldırma

evet ekran kapalı iken bariz belli yansımalar ama söylediğim gibi görüntü gelince cok rahatsız edici degil,, zaten resimleri ona göre ekledim perde acıkken ve perde kapalı iken

böyle yansımaları en aza indirmek icin (rahatsız olacak arkadaslar ) kendinize televizyon yeri aramaya baslayın ama tekrar söylüyoum calısırken oraya odaklanmadıkca dikkatinizi ceken birsey değil

bence hiç kafaya takma 1-2 ay sonra artık görmezsin o yansımaları, tekrar hayırlı olsun....

• Bu günkü teknosa maceram tam bir hayal kırıklığı oldu Antalya terra teknosaya KOCAMAN bir

acele ile gititği yerde zaten zamanım kıstlıydı havaalanından birini karşılamam gerekiyordu.Mağazada koştura koştura panasoniclerin olduğu yere gittim one G20E 1199 tl allah deyip atladım görevli aramaya başladım klasik mağaza görevlilerinden biri geldi.Teşhir meşhir alıcam dedim etiketi görünce acele ile etiketi kaptı ve bu fiyat geçersiz yarın uygulacan ve bu ürün sadece teşhir kaldı dedi.Elemenla biraz cebelleştikten sonra git müdüre şi,kayet et tarzından beni başından savınca daha yetkili birini buldum bu sefer yarın gelin alın o fiyata dedi.Ben manavgatdayım her gün antalya merkez mi yapılır verin alayım teşhir üstelik dedim ısrar ettim oda mağaza müdürüne postaladı yaklaşık 1 saat cebelleşmeden sonra kusura bakmayın yarın gelir alırsanız olur dediler..bernde sinirlenir terk etim mağazayı

Teknasa gibi dev bir teknoloji mağaza zincirindeki uyanıklığa bakın etiketi hemen uçurdular ( bu arada V serisi etiketleride uçurdular çünkü az daha bütçeyi zorlayıp dalacaktım V serisine fiyata inanamadım hemen uçurdukları ve o anki heyacanımla net hatırlamıyorum ama 2000 gibi acaip hesaplı idi )

Bana U serisini vermek istediler ama U serisin multimedya desteği yok S30 olsa alırdım o zaten yokmuş gıcık gıcık cevaplar vermeseler GW u 1679 tl ye almaya niyetlenmiştim..

etiket kaçırmalarından anladığım ise ( pazar günü bu seride olacak indirim )

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Bu günkü teknosa maceram tam bir hayal kırıklığı oldu Antalya terra teknosaya KOCAMAN bir

acele ile gititği yerde zaten zamanım kıstlıydı havaalanından birini karşılamam gerekiyordu.Mağazada koştura koştura panasoniclerin olduğu yere gittim one G20E 1199 tl allah deyip atladım görevli aramaya başladım klasik mağaza görevlilerinden biri geldi.Teşhir meşhir alıcam dedim etiketi görünce acele ile etiketi kaptı ve bu fiyat geçersiz yarın uygulacan ve bu ürün sadece teşhir kaldı dedi.Elemenla biraz cebelleştikten sonra git müdüre şi,kayet et tarzından beni başından savınca daha yetkili birini buldum bu sefer yarın gelin alın o fiyata dedi.Ben manavgatdayım her gün antalya merkez mi yapılır verin alayım teşhir üstelik dedim ısrar ettim oda mağaza müdürüne postaladı yaklaşık 1 saat cebelleşmeden sonra kusura bakmayın yarın gelir alırsanız olur dediler..bernde sinirlenir terk etim mağazayı

Teknasa gibi dev bir teknoloji mağaza zincirindeki uyanıklığa bakın etiketi hemen uçurdular ( bu arada V serisi etiketleride uçurdular çünkü az daha bütçeyi zorlayıp dalacaktım V serisine fiyata inanamadım hemen uçurdukları ve o anki heyacanımla net hatırlamıyorum ama 2000 gibi acaip hesaplı idi )

Bana U serisini vermek istediler ama U serisin multimedya desteği yok S30 olsa alırdım o zaten yokmuş gıcık gıcık cevaplar vermeseler GW u 1679 tl ye almaya niyetlenmiştim..

etiket kaçırmalarından anladığım ise ( pazar günü bu seride olacak indirim )

Bence bir sonraki indirimden gw30'u kapın, eski seri ve teşhir tv'de bu kadar ısrar etmeyin. Mediamarkt'a bugün gidin 1699 fiyat çekiyor GW20'ye bile. GW30 1670 bir daha düştü mü alınası bir fiyattır o. Zaten HD receiverı ve mkv oynatıcısını düşün 200 HD receiver deseniz en dandik mkv de 100 kaat eder en az 300 lira. Yani TV geliyor 1370'e.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 13 Kasım 2011; 2:13:44 >

• tekrar selamlar

televizyonun uydu alıcısını ayarladım ve full hd bir animasyon seyrettim hd kanalları seyrettikten sonra sd yayınlar acmıyor insanı daha sonrada full hd filim izleyince 1080 i kesmiyor insanı insan oglu gercekten nankör

philpsin mediplayerı var bende dıvx ve dvd ıso gösteren crt icin almıstım 500 gb onu taktım ve usb aygıt olarak algıladı icindeki divx ve mp3 leri sorunsuz okuyor arsive attıgım hd filimlerden sadece 1 tanesini gördü

ses olaraka dts leri okuyor bir sorun yok

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

PANASONİC PLAZMA GW30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 31 Temmuz 2011; 0:22:34 >

• ben tv km yapsın diye herhangi bir kanalı açıp zoom3 yapıp (logo falan kalmayacak şekilde) bırakıyorum , sanırım bir zararı yoktur bunun ? (50g20)
    birde g20lerde de olan burn-in i yok eden o ayarı paylaşırsanız sevinirim.

@alperenugur hayırlı olsun hocam

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza.10 -- 31 Temmuz 2011; 10:57:36 >
  • bu başlığn açılması iyi olmuş, son kampanya ile gw30 alanlar var baya, burdaki önerilerden yararlanacağım ben de...bi de şunu sorayım ;

1 aylık d smart aboneliği için aradılar mı sizi de? adamlaara daha kurulmadı dedim, kurulunca arayacağım,benden haber bekliyorlar...gw30 da reciever var zaten bunun dışında bir çanak anten almam gerekecek sanırım, siz de durum nedir?

bir de bu tv başında değilken (işe gitmeden) zoom yapıp bırakılmasını tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrok -- 31 Temmuz 2011; 11:50:13 >
  • denixex

tesekkürler g 20 lerim menüsü biraz daha farklı sanırım o yüzden nereden gidiliyor o özelliğe bilmiyorum g30 sıralamayı yazdım

televizyonu acık bırakıb gitmek konusunda bana ters kör olur badem gözlü olur derler

bende geceleri acık bırakacagım yada en kötü televizyona müdahele edilmediği zaman kapanma ayarı var 2 yada 4 saat onu 4 saate getirin ve yatın

ekranda sabit alan bırakmadıktan sonra her türlü görüntüyü bırakabiliriz

tplav

valla ben istememistim d smart nasılsa var bende diye (bendeki sd) ama inanın hd kanal izleyince pek bakmak istemiyor insan sd kanallara denemek icin alsak bile hd dsmartı kuvvetle muhtemel geri vermek istemiyecegiz

sen televizyonu alırkenmi söylediler yada istedinmi yoksa tv geldikten sonra senimi aradılar d smarttan yada teknosadan ?

son olarak evdeki enerji tüketimi ölcen cıhazla yaptıgım ölçümler

televizyonun eco modu kapalı 85 ila 130watt arası degisiyor
    , eco modu açık 180 ila 230 watt arasını gördüm

bu degerler gündüz yapılan ölçümler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 31 Temmuz 2011; 12:24:23 >

• quote:

ses olaraka dts leri okuyor bir sorun yok

İşte bu çok güzel haber. Artık sadece Samsung DTS okuyor demeyeceğiz yani. DTS kodekli film çekinmeden indireyim o zaman.

D-Smart'ı gidip mağazadan alın. Mağazadan satışı yapan beni geri aradı, iyice fırçalanmış herhalde biraz sinir sezdim belli etmemeye çalışsada. "Ya zaten 1 kuruşluk şey, siz ısrar etseniz ben tekrar sorup verirdim size" diyor. Aklı sıra "1 kuruşluk şey için beni şikayet ettin"e getiriyor oysa şikayet de etmemiştim işin doğrusunu öğrenip ona göre gidip almak için aramıştım Teknosa'yı onlar da bilgileri aldılar şikayet oluşturmuşlar. D-Smart şifre zarfını hadi cahilliğinden vermedi, esas 1 kuruşluk şey muhabbeti üzerine şikayeti haketti ama şikayet etmedim. Çocuk denmeye müsait yaşa oldukça yakın genç-toy insanlar, nasıl konuşulacağını bilmiyorlar dedim geçtim.

Özetle gidip alın zarfınızı. Ve de sakın 1 ay sonra uzatmayın. 1 ay sonra geri verin. Aldığımız TV'ler dahili uydulu senelik eğlence paketi modüllü üyelik ücreti 199 lira. Aylık 16-17 lira gibi oluyor. Teknosa kampanyasında uzatınca sadece maxi paket veriyorlar o da senelik 348'e geliyor.

Maxi Paket ile Eğlence paketi farkını araştırdım Maxi'de fazladan Eurofutbol yani UEFA maçları yayınlayan kanallar var, HD4Men ve HD4Women var, Cache Peche ve AB motours var. Bence maxi almaya değmez zaten uefada bu sene kim oynayacak ki? Trabzon elenip UEFA'ya devam edebilir, Beşiktaş zaten uefaya gidemeden Bank Asya'ya gidebilir, Fener zaten en iyi ihtimalle Bank Asya'da UEFA talimatnamesi eksiksiz uygulanırsa Amatör Küme'de. Diğerleri zaten elenir. Yani bir tek Trabzon uefa maçı olur o da tek takım olduğundan şifresiz olacak. D-Smart Bank Asya'yı almadığına ne kadar pişmansa UEFA'yı da aldığına o kadar pişmandır sanırım. 2 senedir UEFA'da hep tek türk takımı bir de şikaden küme düşerse Beşiktaş'da 5 sene Fenerle birlikten Avrupa kupalarından men cezası ihtimalide var. Yani futbol gereksiz. Cache Peche avcılık kanalı öteki Ab motours teledünya da var hiç izlemiyorum 2 dakika açık durmamıştır.

Kurulum için de zarftan çıkan şifre ile D-Smart'ı arıyoruz şifreyi veriyoruz onlar ekip yönlendiriyor anteniniz hazırsa kutuyu takıp gidiyor. Hazır değilse anten kurulumu ve kablolama ücretli (işçilik artı malzeme).

Edit: DTS okuyan Phillips media player mıydı televizyon muydu? TV okumuyorsa ben de sipariş vereyim 109+kargo ücretine buldum HMP3000 media playerı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 31 Temmuz 2011; 14:03:29 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.