Şimdi Ara

PANASONİC PLAZMA GW30 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.061
Cevap
23
Favori
155.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baz mkv dosyalarında ben de aynı problemleri yaşıyorum..Şu bi üst klasöre çıkarmak,sorunu çözdümü gerçekten?? Yoksa ismini mi kısaltmak lazım..Neyse şu anda işyerindeyim eve gider gitmez deniycem..İnşallah problem çözülür..Yoksa bi media player almayı düşünüyorum..
  • Engunaydin hayırlı olsun

pismanlık gecici olacaktır umarım sorulara gelince sonradan bi kısmının cevabını yazmıssın zaten

benim gözlemlerim

1,alt yazısı ayrı olan bir tek videom vardı onuda görmedi neden oldugunu sonra anladım (daha bir ust klasöre tasıyıp bakmadım) kendinden yazılı mkv lerde 1 tane var ingilizce onu okudu ve boyutu tatmin edici
    2,deneme sansım yok modullu uyeliği hala düsünmekteyim:):)
    3,denemedim aksam bakarım
    4,1080p tek film var sorunsuz oynattı ama 720 p olan 6 adet filmden 5 ini gördü 3 sorunsuz 1 tanesi söylediğin gibi ses akıyor ama görütü 10 sn bir gelip donuyor 1tanesinde siyah ekran duruyor (yani mkv seciyor cihaz)

media player özellikleri olarak haklısın samsung ,lg gibi degil altyazı ve mkv leri encode edecek program bulmak lazım

modul ile ilgili bi yorum yapamayacagı ama kendi uydu alıcısının kanal gecis hızları yeterli bence ilk kurulum yarım saati geciyor

vga ve dvı gercekten eksiklik dikkat etmemistim hiç bilgisayarda hdmı olunca

mrtcakmak

televizyon zaten 1304 yazılımı ile geliyor diye biliyorum benimki öyle idi

ayarların degerlerine gelince kesin söyle olacak diye bir sey yok normal modun biraz altında deniliyor zevkine göre kısmaya calısacaksın benim degerleri aksam yazarım (( ben normaldede karanlık izlerim tv yi hatta bilgisayarımı gören arkadaslar neden bu kadar karanlık bu diye sorarlar ))

• alperenugur günaydın..Siyah ekran görünen,yani hiç okumadığı mkv dosyalarını mkvmerge programı ile çözebiliyosun..Ama şu takılan mkv dosyalarına ben de hala bi çözüm bulamadım.Benim tv 1306 yazılımıyla geldi..Acaba bu mkv olayını yeni yazılımlarla çözebilir mi panasonic..Yani öyle bi umut varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pana_gw

Baz mkv dosyalarında ben de aynı problemleri yaşıyorum..Şu bi üst klasöre çıkarmak,sorunu çözdümü gerçekten?? Yoksa ismini mi kısaltmak lazım..Neyse şu anda işyerindeyim eve gider gitmez deniycem..İnşallah problem çözülür..Yoksa bi media player almayı düşünüyorum..

Üst klasöre Ice Age 1080p'leri de taşımıştım. Movies klasörü içinde HD, SD, Çizgi, Belgesel gibi klasörler var. Movies klasörünü de içindeki klasörleri de görmüyor doğrudan bir alt klasördekileri görüyor (Yani klasör klasör gezme yok HDD düzenlemiş olsam da herşey karışık çıkıyor). Hd, Sd ve diğer klasörlerin içindeki klasörleri görüyor ama ICE Age box olaraktı ve bir alt klasör daha vardı onu görmüyordu, bir üste aldım gördü. Cars1080p deki durumu ben de anlayamadım diğerlerini görüyor onu çıkarınca gördü nedense.

Benim yazılımda 1306 olarak gelmiş.

• GW30 panel olarak görüntüsü G20 den güzelmiş ( teknosada gördüm ) ekran olarak değil kasa olarak yani..G20 ön panel alt tarafı değişik duruyor ikisi yan yana durunca GW30 panel görüntüsü olarak daha hoş duruyor..
  • Biraz önce şunu farkettim..810p olanları takılarak oynatıyo..Acaba tvmi 810p'yi desteklemiyo??
  • 1306 yazılımı bende yok internetede bagladım halbuki yazılım güncel dedi

garip gidince bakayım bi daha

mediaplayerin klasör okuma isi gercekten garip en rahatı klasör yapmadan alfabetik olarak düzenlemek sanırım

söylenen programı deneyecegim (mkv marge) bilgisayarı olan arkadaslar bi sekilde sorunların üstesinden gelecektir arastırıp bulacagız

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

Engunaydin hayırlı olsun

pismanlık gecici olacaktır umarım sorulara gelince sonradan bi kısmının cevabını yazmıssın zaten

benim gözlemlerim

1,alt yazısı ayrı olan bir tek videom vardı onuda görmedi neden oldugunu sonra anladım (daha bir ust klasöre tasıyıp bakmadım) kendinden yazılı mkv lerde 1 tane var ingilizce onu okudu ve boyutu tatmin edici
    2,deneme sansım yok modullu uyeliği hala düsünmekteyim:):)
    3,denemedim aksam bakarım
    4,1080p tek film var sorunsuz oynattı ama 720 p olan 6 adet filmden 5 ini gördü 3 sorunsuz 1 tanesi söylediğin gibi ses akıyor ama görütü 10 sn bir gelip donuyor 1tanesinde siyah ekran duruyor (yani mkv seciyor cihaz)

media player özellikleri olarak haklısın samsung ,lg gibi degil altyazı ve mkv leri encode edecek program bulmak lazım

modul ile ilgili bi yorum yapamayacagı ama kendi uydu alıcısının kanal gecis hızları yeterli bence ilk kurulum yarım saati geciyor

vga ve dvı gercekten eksiklik dikkat etmemistim hiç bilgisayarda hdmı olunca

mrtcakmak

televizyon zaten 1304 yazılımı ile geliyor diye biliyorum benimki öyle idi

ayarların degerlerine gelince kesin söyle olacak diye bir sey yok normal modun biraz altında deniliyor zevkine göre kısmaya calısacaksın benim degerleri aksam yazarım (( ben normaldede karanlık izlerim tv yi hatta bilgisayarımı gören arkadaslar neden bu kadar karanlık bu diye sorarlar ))

Benim cihaz 1306 yazılımı ile geldi, şimdi açtım gündüz nedense daha güzel görüntüler. Buna da pek anlam veremedim.

MKVtoolnix ile altyazı gömdüğüm dosyaları da okumuyor. Başka program bulmak lazım.

Pişmanlık plazma konusunda değil, panasonic konusunda daha çok yoksa plazma seçiminden memnun sayılırım. Örneğin LCD ve LED olsa insanların kaşları birbirine girmiş siyah bir leke gibi tuhaf görünürdü. Yine LG ve Samsung konularında görmeye alışık olduğumuz Trumotion aç-kapa, hareketlerin akıcı olmaması gibi hertz problemi olarak görünen sorunlar kesinlikle yok. Hareketler doğal, belki de ekran ebatı büyüyünce plazmada da bu tür sorunlar olabiliyordur ama 42 ve 40 inç lcd'lerde olan sorunlar 42 inç plazmada olmuyor. Bu da bir artı. Ayarları dediğim gibi kuruluma gelenler yaptı ancak çok da beğenmedim ayarları. IFFCC gibi bir seçenek vardı ilave ayar seçeneği olarak onları açtım ama maalesef düzgün bir ayar yapamadım. Bir de şunu farkettim örneğin normal ayarlardaki değerleri Dinamik ayarlara yaklaştırsamda dinamik ayardaki görüntü gelmiyor. Yani diğer TV'ler gibi süs olsun diye isim vermemişler ayarlara, bazı ayardan bağımsız özellikler de devreye giriyor gibi geldi.

İlk kurulum bende çok uzun sürmedi sizinki gibi. Herhalde sizde hotbirdde var, ben de salonda Hotbird takılı diseqc gözü arızalı ya da lnb çıkışı arızalı olduğundan hotbird sinyali sıfır alıyor eutelsatw3 ve turksat taradı 15 dakika rahat sürmüştür yinede.

Skybox S9 PVR HD bağladım, maalesef daha önce LG led ile sorun yapan cihaz daha az olmakla beraber yine sorun yaptı. 720p, 720i ve 1080i çıkışa aldığımda HDMI'dan görüntü alamıyorum. 576p'de ise alabiliyorum. Sanırım yine Yuv ile bağlamam gerekecek. Modüllü D-Smart konusunda net değilim, normal kanallar için teledünya yetiyor, modüllü d-smart ile sinema kanalları gelecek ilave ama sinema için platforma kimin ihtiyacı var ki? Ortalık mkv dolu. Philips HMV3000 media player cihazı almayı düşünüyorum MKV için. Star HD, Kanal D HD ve HDen için azda olsa masrafa gerek yok...

Bir de 3D tereddütüm vardı, ST33 yerine bunu aldığıma memnunum. Bu TV 3D modelleri olsa da 3D entertainment için uygun değil bence. 3d olayı için 3-4 sene sonra oturmuş teknolojili parlak ekranlı bir led daha iyi olacaktır. Tabi bu benim fikrim, canavar gibi 3d izliyoruz diyenler de olacaktır.

Bir de UPS - regülatör konusu vardı servise onu da sordum gerek olmadığını hiç voltaj nedeni ile arıza yapan cihaz görmediklerini söylediler. Akımınız gidip gelmiyorsa almanıza gerek yok dediler. Gerçekten de gidip gelmiyor, oturduğum bölgede ne yaz ne kış böyle bir dalgalanma hiç görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 2 Ağustos 2011; 11:57:50 >

• quote:

1306 yazılımı bende yok internetede bagladım halbuki yazılım güncel dedi

garip gidince bakayım bi daha

mediaplayerin klasör okuma isi gercekten garip en rahatı klasör yapmadan alfabetik olarak düzenlemek sanırım

söylenen programı deneyecegim (mkv marge) bilgisayarı olan arkadaslar bi sekilde sorunların üstesinden gelecektir arastırıp bulacagız

mkvmerge şimdi indiriyorum ama mkv toolnix ile aynı arayüze sahip program ekran capslerine bakılırsa umutlu değilim. Şimdi çıkmam lazım, akşam denerim.

• engunaydin
    Benim cihaz 1306 yazılımı ile geldi, şimdi açtım gündüz nedense daha güzel görüntüler. Buna da pek anlam veremedim.

demissin ,, televizyonun görüntü ayarlarında eco mod acıksa, gündüz televizyon sanırım kontrası otomatik artırıyor (kontras ayarında görünen bisey yok) bugüzel özelliğin tek kötü yanı elektirik tüketimini iki katına yakın artırması

öglen tekrar baktım 1304 yazılım nereden buluruz acep 1306 yı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 2 Ağustos 2011; 13:53:10 >

• zoom3 yapıp izlemek zararlı mı ? ben evde olmadığım zaman herhangibir kanalı açıp zoom3 yapıp gidiyorumda

normal modda ve kontrast 20 olarak kullanıyorum şimdilik film izlerken sinema moduna geçiyor otomatik olarak bende sinema modunda izliyorum

thx ile sinema arasında pek fark göremedim ben

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denixex

zoom3 yapıp izlemek zararlı mı ? ben evde olmadığım zaman herhangibir kanalı açıp zoom3 yapıp gidiyorumda

normal modda ve kontrast 20 olarak kullanıyorum şimdilik film izlerken sinema moduna geçiyor otomatik olarak bende sinema modunda izliyorum

thx ile sinema arasında pek fark göremedim ben

teşekkürler.

bende herhangi bi kanalda zom3 yapıp bırakıyorum ama evde surekli oldukları icin aslında ilk mesajdaki videoyu kaydedip onu bırakacagım seyretmediğim zamanlar ama bi fırsat bulabilsem

evde kimse kalmıyorsa kapatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 2 Ağustos 2011; 15:51:36 >

• plazma işinden soğudum

g20 tırıtklı patates

gw30 başka bi ton sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

plazma işinden soğudum

g20 tırıtklı patates

gw30 başka bi ton sorun

g20 varsa elinde kolayı var ikinci el bölümüne uygun fiyatlı bir ilan acmak yada albani ustaya söylersin oda satabilir yoksada hic bulasmassın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 2 Ağustos 2011; 17:04:43 >

• quote:

quote:

plazma işinden soğudum

g20 tırıtklı patates

gw30 başka bi ton sorun

g20 varsa elinde kolayı var ikinci el bölümüne uygun fiyatlı bir ilan acmak yada albani ustaya söylersin oda satabilir yoksada hic bulasmassın

O işi bende yapsam mı yapmasam mı düşünüyorum. Hani biri dese al sana 1500 ver tv'yi 10 dakika düşünür sonra da parlak bir tv almayı seçebilirim. 180 lira da yanlış seçim maliyeti olur diye zarf atayım belki zarf bir yere gider.

@Jack

Plazmadan vazgeçme ama pany'den geç istiyorsan. Ciddi karanlık ama lcd ve led'e nazaran artıları var. Mesela lcd ve led'de insanların kaşları, saçları pastel boya gibi duruyor bunda o yapaylık yok. Plazma o açıdan ciddi artı. Hani talibi çıksa satarım gider 51d550 alırım MKV'de oynatır, ekranı da güzel renk verir panasonic de olmazsa olmasın ne yapalım derim geçerim de kimse 2. el tv'ye 1500 vermez sanırım 2 günlük de olsa. 51d550 interneti yokmuş bunun var da ne oluyor dün açtım viera connecti, girdim takılıyor durmadan. Site açarken takılsa anlarım ama daha sitelerin ön izleme resmini yüklerken takılıyor. Yahu insan şu tv'nin içine üfürükten bir tane bellek koymaz mı site isimleri ve resimleri ilk ekranda kayıtlı dursun, koymamışlar işte. İleri dedikçe takıla takıla dolanıyor ana ekranda...

• Pazarlık yapalım Engunaydın anlaşırız belki :) İnat ettim GW30 1400 leri görmeden almam diye 100 tl daha DH hatrına indirim yaparsan ben alırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

quote:

plazma işinden soğudum

g20 tırıtklı patates

gw30 başka bi ton sorun

O işi bende yapsam mı yapmasam mı düşünüyorum. Hani biri dese al sana 1500 ver tv'yi 10 dakika düşünür sonra da parlak bir tv almayı seçebilirim. 180 lira da yanlış seçim maliyeti olur diye zarf atayım belki zarf bir yere gider.

@Jack

Plazmadan vazgeçme ama pany'den geç istiyorsan. Ciddi karanlık ama lcd ve led'e nazaran artıları var. Mesela lcd ve led'de insanların kaşları, saçları pastel boya gibi duruyor bunda o yapaylık yok. Plazma o açıdan ciddi artı. Hani talibi çıksa satarım gider 51d550 alırım MKV'de oynatır, ekranı da güzel renk verir panasonic de olmazsa olmasın ne yapalım derim geçerim de kimse 2. el tv'ye 1500 vermez sanırım 2 günlük de olsa. 51d550 interneti yokmuş bunun var da ne oluyor dün açtım viera connecti, girdim takılıyor durmadan. Site açarken takılsa anlarım ama daha sitelerin ön izleme resmini yüklerken takılıyor. Yahu insan şu tv'nin içine üfürükten bir tane bellek koymaz mı site isimleri ve resimleri ilk ekranda kayıtlı dursun, koymamışlar işte. İleri dedikçe takıla takıla dolanıyor ana ekranda...

valla lg 32ld650 almıştım 3 ay önce

görüntüyü hiç beğenmeyince ogünden beri bakıp bakıp dönüyorum mağazaalrdan

tam lcd led vazgeçip plazma derken bu 2 konuda ortaya çıkınca o işte kaldı

tam philips fpr 3dleri beklerken ondada tireşim sorunları çıktı

artık eylülü bekleyecem yeni modelleri

plazmada ufak ekran yok işin kötüsü

42 vs alayım yine diyodum ama işte

samsung ve lgnin görüntüleride çok mat geliyor bana soluk bi ekranları var

panynin d25 modelini çok beğenmiştim mağazada oda lcd galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Pazarlık yapalım Engunaydın anlaşırız belki :) İnat ettim GW30 1400 leri görmeden almam diye 100 tl daha DH hatrına indirim yaparsan ben alırım :)

Bugün sana PM atsam mı diye aklıma geldi zaten ama Antalya'dasın yani sana 1400 anlaşsak bile 1500'ü geçer kargo ile ben zaten 1500 aklımdaki ve de düşünce şeklinde sadece alım-satım bölümüne falan girmedim bununla ilgili. 1500+ kargo yenisini alırsın ne kalıyor arada :) Ben de yavaştan ısınıyorum.

@Jack

Samsung 43.8 inç modeli var 1550 civarı 3D ama maalesef Full HD değil. Sen bakma benim akıl gidiyor satsam mı acaba diye ama plazma karlı alışveriş çünkü ömrü uzun. Ben öyle çok tv'de izlemem. Yalnız LG LED'i aldığımda ciddi ciddi karşısından ayrılamıyordum, pırıl pırıl filmler falan çok sarmıştı. Bunda aynısı olmadı ona sıkıldım biraz. TV'ye karşı yine nötr'üm yani, öyle izleyesim gelmiyor nedense. Hatta şu an km yapsın diye açık az önce kapanmış 2 saat doldu diye :) Artık kısmet sonrakine herhalde. Bir 3-4 sene geçer o zaman da bir cinema3d ya da gözlüksüz 3d çıkmış olursa 46'' üzeri alırım salona bunu da tamamen oturma odasına emekli ederim.

@all
    HDMI to VGA kablolar satılıyor gittigidiyor'da. Bunlar iş görür mü? 9-10 liraya bile var. Ama bana VGA to HDMI lazım sanırım anlayamadım tam. 2 yönlü çalışır mı acaba bunlar.

• Ben anlamam 2.el 2 günlükte olsa 2.eldir :)

Şaka bi yana TV den baya soğumuş gibi halin var bence MKV vs. bunlar dert değil ya 2 ay sonra TKV çıkar onu oynatmaz tüm bunlara takılırsak. Her sene TV değiştirmek lazım.

Bence dahili Hd alıcınında iyi olmaması çok önemli değil.Zaten piyasada çok değişik özellikleri olan HD alıcılar var harici bir dreambox u TV nin alıcısına tercih ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirtualFrog -- 2 Ağustos 2011; 22:02:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Ben anlamam 2.el 2 günlükte olsa 2.eldir :)

Şaka bi yana TV den baya soğumuş gibi halin var bence MKV vs. bunlar dert değil ya 2 ay sonra TKV çıkar onu oynatmaz tüm bunlara takılırsak. Her sene TV değiştirmek lazım.

Bence dahili Hd alıcınında iyi olmaması çok önemli değil.Zaten piyasada çok değişik özellikleri olan HD alıcılar var harici bir dreambox u TV nin alıcısına tercih ederim..

Orası öyle, dreambox tabii ki daha iyi. Ama onda da bu sene patlama riski var Türkçe içerik olarak yani. Soğumadım aslında zaten soğuktum arada ısındığımı sanmışım. Ama ciddi artıları da var yani onları sayıyorum zaten. Misafir geldi film izledik, beğendi aleti de artık nezaketinden mi yoksa beni biliyor çok pinpirikliyim ondan mı iyi dedi bilemiyorum. Yalnız şu tespiti doğruydu: UCUZ. Özelliklerine göre fiyatı çok uygun gerçi gelen arkadaş 3 sene kadar önce HD kablo tunerı bile olmayan 50 hz. Sony'ye 2000 lira vermiş birisi olarak ucuz der normaldir.

Ben de S9PVRHD var, YUV ile bağlanıyor HDMI çıkışı bozuk dreambox yerine onu kullanıyorum. Zaten anca maçtan maça, ya da güzel dizi olursa NCIS gibi onlarda açarım başka da açmam. Onun dışında da günboyu Disney Junior açık....

Neyse laf lafı açıyor da beyler video işi yerinde sayıyor, DLNA'ya hala bulaşan yok aramızda. Wild media server ile yapamadım, TV Mobili mi ne vardı o da olmadı. Altyazı gömme işi ise kaldı öyle kenarda. Bir şeyler yapmak lazım şu tv'lerin özellikle MKV olayı için. Hadi divx ve altyazısı önemli değil de MKV önemli iş. Bu arada 2 sezon da House indirmiştim baştan izlerim diye SD bu altyazı boyutu ile ne izlerim artık.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.