Şimdi Ara

Pioneer 5090'mı Panasonic 50PZ800'mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben Pioneer 508XD modelini kullanıyorum çokta memnunum, biraderede bir panel alma niyetimiz var
    aslında çok fazla araştırmaya gerek yok Pioneer'ın kalitesini biliyoruz, ama kafamı karıştıran bişey var.

PZ800 deki akıcılık Pioneer'da yok, SD haynak hariç hemen hemen bütün kaynakları seyrettim PZ800 müthiş akıcı
    insan görüntünün içinde kaybolup gidiyor.

Bana ne önerirsiniz, kendime alsam bu kadar ince eleyip sık dokumam belki ama işte birileri size güvenipte sen
    bilirsin deyince işler çok zorlaşıyor.

Saygılar..

• PZ800 panasonic'in en üst model tv'sidir, görüntü kalitesi gerçekten mükemmel özellikle sd yayınlarda kalite çok iyi, fakat 50PZ800'ün fiyatı LX5090'a göre yaklaşık 1000 ytl daha pahalı. Ayrıca LX5090'ın verdiği siyah derinliğini PZ800 vermiyor. Ben şahsen bir PZ800 kullanıcısı olarak LX5090 alırdım, çünkü hem daha ucuz hem kalitesi ortada; ancak PZ800 alsanız da pişman olmazsınız gerek görüntü kalitesi gerekse estetik açıdan (özellikle tek parça cam dizayn özelliği ile) çok iyi bir ürün. Karar sizin.
  • Aldığım günden beri defalarca yazdım, PZ800'deki hareketlerin renklerin doğallığı emsalsiz, hiç bir TV'de bu akıcılığı, doğallığı göremiyorum.
    PZ800 alan biri asla pişman olmaz.

Önceleri "Parası olan Pioneer alır, Pioneer'a parası yetmeyen Panasonic alır" diyordum.
    Ama bu yeni fiyatlardan sonra iş tersine dönmüş durumda

Pio benim gözümde bir numaradır.
    Fakat PZ800 çok farklı bir konumdadır. Çok çok iyi bir TV'dir.
    Ama sonuçta hangisini alsan pişmaz olmazsın.

Pio'nun genelde siyah gösterme kabiliyeti ön plana çıkarılıyor ama bunda ön cam kaplamasının etkisi olduğu bilinmiyor. Bu kaplama siyahları çok daha siyah gösterirken iş beyazlara gelince negatif etki yaratıyor. Pio'da beyazlar bu yüzden tam beyaz değil malesef.

• Bir ek daha:
    PZ800'de müthiş bir derinlik duygusu var.
    Ben çalışma odamda bilgisyarla çalışırken eşim kaç defa koşarak gelip beni çağırmış ve görüntüyü göstermiştir "inanılmaz görüntü, canlı gibi" diye.
    TV'nin hangi özelliği bunu sağlıyor bilmiyorum ama göze o derinliği hissettiriyor.
    Belki de budur görüntüleri doğal yapan.
    Göz 3 boyutlu algılamaya göre dizayn edilmiş.
    Buna en yakın hissi veren görüntü en doğal geliyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 22 Aralık 2008; 18:41:52 >

• fotolar gerçekten muhteşem lcd tv lerle alakası yok gerek derinlik gerek ton açısından.. bu pz800 serisinin 46 '' yada 42 '' olanı varmı ? fiyatları ne alemde ?
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler
    PZ800 biraz daha ağır basıyor.

@ihg70 fotolar içinde ayrıca teşekkür ederim, her nekadar forolardan panel kalitesi
    anlaşılmasada fikir vermesi açısından çok işe yarıyor.
  • PZ800 serisi gerçekten çok iyi paneller...

Ah bir de fiyatları düşse ve stokta bulunabilseler...

Bu arada son günlerde 5090 fiyatlarını inceleyen var mı..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: groll

fotolar gerçekten muhteşem lcd tv lerle alakası yok gerek derinlik gerek ton açısından.. bu pz800 serisinin 46 '' yada 42 '' olanı varmı ? fiyatları ne alemde ?

bende 42 inç var, tekofaks fiyatı 4500 ytl civarı. 46 inç yok bu modelde.
  • elinde pano nun pz serisi tv si olan arkadaşlar daha fazla foto ekleyebilirlermi acaba ?
  • quote:

elinde pano nun pz serisi tv si olan arkadaşlar daha fazla foto ekleyebilirlermi acaba ?

Daha önce benim açtığım konuda kendi TV'emde çektiğim fotğraflar, bol bol var :)

http://resim.donanimhaber.com/m_26244198/tm.htm
  • quote:

elinde pano nun pz serisi tv si olan arkadaşlar daha fazla foto ekleyebilirlermi acaba ?

Benim çektiğim birkaç foto var buyrun...

Resimler görünenden daha kaliteli, resimleri cep telefonu ile çektiğim için anca bu kadar oldu.
    Bunlar analog kablo tv görüntüsü, dediğim gibi sd yayınları çok iyi gösteriyor, kablo tv olmasına rağmen uydu yayını gibi kaliteli görüntü veriyor:)

Bunlar da PS3 görüntüleri. Dinamik modda ve 1080p çözünürlüğünde. Fakat cep telefonu ile çektiğim için gerçek kaliteyi vermiyor bazı resimler karanlık çıkmış, görseniz dehşet ötesi bir görüntüsü var anlatılmaz yaşanır

• Valla ben 4 sene önce 42PW6 almıştım Panasonic, hala çok memnunum. 50 '' alacağım şimdi de, ben de 5090 ile arasında gidip geliyorum. Herhalde 50PZ800 alacağım. Eğer burda yetkili bayi olan arkadaş varsa, benimle özelden irtibata geçerse memnun olurum.
    Istanbul'da yaşıyorum bu arada. Başka şehirden birisi irtibata geçerse boşa olmasın diye yazdım.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aaalp

Valla ben 4 sene önce 42PW6 almıştım Panasonic, hala çok memnunum. 50 '' alacağım şimdi de, ben de 5090 ile arasında gidip geliyorum. Herhalde 50PZ800 alacağım. Eğer burda yetkili bayi olan arkadaş varsa, benimle özelden irtibata geçerse memnun olurum.
    Istanbul'da yaşıyorum bu arada. Başka şehirden birisi irtibata geçerse boşa olmasın diye yazdım.
    Teşekkürler.

Palladium Darty'de 42PZ800 ve 42, 50'' Pioneer var
    hernekadar paneller default ayarlarda olsalar bile fikir verir düşüncesindeyim
    bir inceleyin derim.

Benim işyerim Palladium'a çok yakın vakit buldukça veya kafama bişey takıldıkça
    gidip bakıyorum, ah bide kumanda ile ayar yapılmasına müsaade etseler çok daha iyi olacak

• Geçen gün Samsung Anadolu bayisi, panellerin default ayarlarıyla oynamalarının yasak olduğunu söyledi...

Öyle olmasa ben kontrastı düşük LCD'nin parlaklığını arttırır yanındaki yeni seri LCD yerine müşteri bunu beğenebilir dedi...
  • pz800 normalde %30 gibi bir rakam ucuz yurtdislinda 5090`dan, ulkemizde 1000 ytl daha pahali, pz800 aldiginizda tekofakstan yagli bir kazikta aldiginiza dair belge isteyin mumkunse

onun disinda pz800 cok iyidir ama 5090 en iyidir, fark budur
  • quote:

Orjinalden alıntı: 911GT3

pz800 normalde %30 gibi bir rakam ucuz yurtdislinda 5090`dan, ulkemizde 1000 ytl daha pahali, pz800 aldiginizda tekofakstan yagli bir kazikta aldiginiza dair belge isteyin mumkunse

onun disinda pz800 cok iyidir ama 5090 en iyidir, fark budur

Aslında 5090'a bi de hoparlör aldın mı fiyat aşağı yukarı eşitleniyor ama yine de 5090 daha ağır basıyor.
  • pioneer lx5090
  • Orjinalden alıntı: ihg70

Bir ek daha:
    PZ800'de müthiş bir derinlik duygusu var.
    Ben çalışma odamda bilgisyarla çalışırken eşim kaç defa koşarak gelip beni çağırmış ve görüntüyü göstermiştir "inanılmaz görüntü, canlı gibi" diye.
    TV'nin hangi özelliği bunu sağlıyor bilmiyorum ama göze o derinliği hissettiriyor.
    Belki de budur görüntüleri doğal yapan.
    Göz 3 boyutlu algılamaya göre dizayn edilmiş.
    Buna en yakın hissi veren görüntü en doğal geliyordur.

merhabalar

Resimler çok güzel..
    Kullandığınız receiver nedir acaba birde hangi bağlantıyı kullanıyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.