Şimdi Ara

PALİO hangi modeli ? PALİO CU arkadaşlar tebrubelerinizi paylaşın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bu 2 ay içinde bi palıo almak istiyorum diğer bir çok modele bakmama rağmen parçaları genelde ucuz olduğu için ve olumlu yorumlar aldığım için palio almaya karar verdım. Ama hangi palio alacagıma karar veremedim butcem ortalama 12,000 tl civarında

Hangi palio modeli ?
    1.6 mı ? 1.3 multijet mi ? 1.2 16 valf mi ?
    hangisi sehir içinde yakıt olarak daha avantajlı olur
    parca fiyatlarında motora yada modele gore bir değişiklik fark edermi ?
    kalabalık bi aile degiliz eşim ben ve 2 yasındakı oglum varız 2 kapılı van mı onerirsiniz 4 kapılı mı
    1.6 motorların modelleri genelde 1999-2000 arası 15 yasındak bi aractan verim alabilirmiyim ?

yorumlarınızı ve tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mormic -- 4 Eylül 2015; 16:54:34 >

• 1.2 16v işini görür. 2 kapılı alma. Onlar ticari ruhsatlı ve yorulmuş araçlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "bu 2 ay içinde bi palıo almak istiyorum araç olarak palio alacağım"
  • burası börekçiye dönmüş,1.3 dizel, lpg li ise 1.4 fire.

edit:bütçen çok az ,1.4 ilk kasa harici olanları ,tercihen 1.2 8 v 75 bg ama yinede zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 4 Eylül 2015; 15:30:33 >
  • 12.000 Tl civarında 1.2 16 v bulamassınız bulsanız da bulaşmayın. O civarda 1.4 el Palio lar var alınabilir ama performans yok yakıt çoktur . Benim tavsiyem 1.6 Palio'dur. 1.6 16v 100 hp bir motora sahip genel olarak lpg ile uyumlu motor performansı çok çok iyi yakıt olarak şehir içi ortalama 10 -11 litre lpg yakar 100 km de . Şehir dışı 8 litre lpg yakımı mevcut. Tek kapı Palio düşünmeyin bile masraf üzerine masraf açar.
  • Kardeşim öncelikle sen soruyu yanlış sormuşsun 12 bin liram buna hangi palio yu alabilirim diyecektin 98-99 el belki alabilirsin zira piyasa çok yüksek

• mormic kullanıcısına yanıt
    12bin liraya ya 3 kapılı çok hırpalanmış bir araç bulursunuz ya da 98 model yüksek km bir araç bulursunuz. benim tavsiyem 13bin civarına bütçeyi çıkartıp daha temiz 99-2000 model 1.4 lpgli palio almanızdır.
    yoksa 12bin liraya temiz palio bulmak çok zor. hele ki bayram geliyor. araçlara zam gelecek.
  • "2 ay içinde bi palıo almak istiyorum araç olarak palio alacağım"

hahahaha. 6 yıllık palio kullanıcısıyım, şunu gördükten sonra yazacaklarımı unuttum
  • @hsn_33 sahibinden de 12.000 tl civarı bir suru arac mevcut tum modellerinde o fiyatlara arac var gozukuyor

@leonidas26 kardesim 3 kapılı aslında bende pek istemiyorum ama diyorum ya kararsız kaldım 12.000 tl yeterlı olarak goruyorum cunki aracı buyuk ıhtımal aralık başı yada yılbaşında alıcam yanı bayram geçmiş pıyasada bıraz ucuzlamış olur diye dusunuyorum
  • r0x kullanıcısına yanıt
    işte bizim türk milleti boyle zihniyetli kendısını komık sanan anca trollemeye yarayan avare gezen gereksiz tayfa :)

cumleyi tamamlayarak okudugun zaman ne demek istedigimi anlayacaksın ha ama ben gulmek istiyorum diosan tv de şirinler falan izle o seni güldürür :)

ve ayrıca sen fikrini soyleme abisi bosver sen hadi git güleceğin seyler izle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mormic -- 4 Eylül 2015; 16:57:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mormic

işte bizim türk milleti boyle zihniyetli kendısını komık sanan anca trollemeye yarayan avare gezen gereksiz tayfa :)

cumleyi tamamlayarak okudugun zaman ne demek istedigimi anlayacaksın ha ama ben gulmek istiyorum diosan tv de şirinler falan izle o seni güldürür :)

tamam reyiz amma atarlandın ha. bi virgül kullanaydın böyle olmazdı

neyse, dediğim gibi 6 yıldır 1.2 palio kullanıyorum ve bence uzun süre kullanacaksan alma. 6 yılda 1 palio parası daha masraf yaptım ben, alıp acemiliği atıp 3-4 ay sonra satacaksan al.

ikinci eli baya hızlı parçası falan bol ve ucuz, ama bence eskidikçe çok sorunlu bir araba oluyor. illa alacaksan 1.6 al, 1.2 motor leş.

bence 3-4 daha ekle accent admire al.

• arabaya bir kere bağlanınca vazgeçemiyorsun ama sakın 1.4 alma acayip çok yakıyor. hava yastıklı abs'li ve klimalı bulmaya çalış.
  • 2 ay kadar önce
    13.500 e kardeşim palio 1.6 aldı.
    2000 modeldi yanılmıyorsam.
    Yeni vizeli, lpg li beyaz renkte. Km 200 binde
    Şimdilik memnun.

• 1.2 8 valf ve 1.4 alma 1.4 gitmez cok yakar.
    1.2 16 valfim vardi bayagi iyidi uzunyolda sehiricnde byayagi az yakiyordu. Sehir ici 7.2 lt lpg yakiyordu. Uzun yolda bayagi dusuyordu, 14-16 kurusa bursaya gidip gelmsitik manisadan, 5 kisi dolu idi araba. Litre hesabi vermek isterdm ama, aklimda degil.

1.2 cok performansli degil, ama her turlu yetiyor. Yarismicaz sonucta.

• quote:

Orijinalden alıntı: r0x

quote:

Orijinalden alıntı: mormic

tamam reyiz amma atarlandın ha. bi virgül kullanaydın böyle olmazdı

neyse, dediğim gibi 6 yıldır 1.2 palio kullanıyorum ve bence uzun süre kullanacaksan alma. 6 yılda 1 palio parası daha masraf yaptım ben, alıp acemiliği atıp 3-4 ay sonra satacaksan al.

ikinci eli baya hızlı parçası falan bol ve ucuz, ama bence eskidikçe çok sorunlu bir araba oluyor. illa alacaksan 1.6 al, 1.2 motor leş.

bence 3-4 daha ekle accent admire al.

dürtmeyince bilgi çıkmıyor sizden 😁

• yani su ankı yorumlara bakılırsa 1.2 16valf klimalı alın diyorsunuz da kasım aralık gibi 12.000 tl civarına dusermı bu modeli :?
  • 1.4 ün parçası çok ucuz,örneğin triger seti 30 tl,1,2 16 v nin 200 civarı,diğer parçalarda aynı şekilde.

• O bütçeyle dört kapılı temiz 16v çok zor. Bu forumda kullanmayan birçok kişi 1.6 der fakat 900 kg, yol tutuşu iyi olmayan ve zayıf frenli araca 103 hp motor bence gereksiz.

Tek kapılı olanların hususi olanları mevcut. Ticari olarak kullanılmamış temiz 1.3 Multijet veya 1.2 16v denk getirebilirseniz alın. Dört kapı düşünüyorsanız ilk kasa 2000 ile 2002 arası 1.2 8v ler 75 hp dir 2002 den itibaren gücü 60 hp ye düşürüldü. Parça fiyatları 1.4 ile hemen hemen aynı. 1.2 16v ye nazaran daha ucuzdur tavsiye ederim. İlk kasa 1.4 ler palio lar arasında lpg ayarı konusunda en sıkıntılı modeldir.

Bütçeniz dahilinde 98,99 1.4 el bulabilirsiniz, piyasa epey yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 4 Eylül 2015; 23:07:09 >
  • 12-15 arasında alınan araçlar masraf ister bekleyin bayram sonrasını 20 binden aşağı araç almayın derim genç araç her zaman iyidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.