Şimdi Ara

Opel Corsa 1.2 Twinport Essentia almak üzereyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
2
Favori
35.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. 34.000TLye 2012 model Opel Corsa 1.2 Twinport Essentia Otomatik aracı almak üzereyim. Otomobil 65.000km de. 2-4 yıl arası idare etmesini istiyorum beni arabanın sorunsuz şekilde. Model hakkında pek bir bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yorumlarlarsa sevinirim. Satacağım zaman piyasası nasıldır? Kronik sorunları var mıdır? vs. vs. Şimdiden teşekkürler...

• Güzel bir araç Easytronic vites yokuş çıkarken vites değişimlerinde aracı sarsıyor, bir de oturduğunuz yerde dik yokuşlar var ise 1.4 100 PS olan modele yönelin derim 1.2 85 PS kullanan tanıdıklar yokuşta zorlandığını söylüyorlar onun dışında çok güzel bir araç kokpiti çok ergonomik dış görünüşü falan da hoş bir de ön camın büyük olması ve aracın oturma pozisyonunun yüksek olması ferah hissettiriyor.
  • fiyat bence fazla . easytronik sorun aratın fren vakumu mu ne öele bi kronik sııkıntı vardı.
  • Direksiyon kutusu problemi vardı benim kullandığım 1. 2 corsada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat o km ye gore cook fazla.

• Otomatikten kastınız yarı otomatik yani easytronic ise düsünmeyin bile.Bende ki aracda meriva 1.6 easytronic ancak motor 1.2 ye güçlü olduğundan idare ediyor.Corsa can sıkıntısı gitme gitmez konfor yok yakıt çok ,vites kütür kütür hem de pahalı (Kullanıldı , binildi kağıt üzerinden konuşmuyorum)

• Memnun kalmayacağına eminim.1.2 motorda üzer o şanzıman.
  • Millet bununun 1.0 motoruna biniyor,Uludagda oturmuyorsan al gitsin..

• 0mer Faruk kullanıcısına yanıt
    Direksiyon daki tikirtiyi nasıl yaptirdiniz?:)

• klimayı açınca frenler şişiyor tutmuyor gibi sıkıntılar okumuştum zamanında. Sonradan sanırım bi çözüm bulmuşlardı ama hatırlamıyorum net

essentia çok boş donanım, şanzıman çok iyi değil motor 1.2 sıkıntı yaratacaktır yokuşlarda bence başka alternatiflere bakın derim bence
  • Paco-De Lucia P kullanıcısına yanıt
    Güzel bir soru :) yaptirmadim duruyor işçiliği biraz zahmetli olduğundan ve her daim yapmadigindan (60 km den yukarı çook nadir) su anlik bekleme de

Yüksek hızlarda ses geliyorsa balansiniz bozuktur direksiyon titremesi sonucu sesi duyarsınız,bozuk yollarda her hızdada duyarsınız,en maliyetsiz kolay yöntemi yılda bir kez yağ bakımı yaptırırken dreksyon flaş diski dedikleri parcayi kendi yağı var onunla yaglatacaksiniz 5 dklik isdir.Sonra en bozuk yola surun arabayı zerre ses yok:))

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Yüksek hızlarda ses geliyorsa balansiniz bozuktur direksiyon titremesi sonucu sesi duyarsınız,bozuk yollarda her hızdada duyarsınız,en maliyetsiz kolay yöntemi yılda bir kez yağ bakımı yaptırırken dreksyon flaş diski dedikleri parcayi kendi yağı var onunla yaglatacaksiniz 5 dklik isdir.Sonra en bozuk yola surun arabayı zerre ses yok:))

Ses direksiyon kutusundan geliyor: tıkırtı Ayarsizliktan geleceğine ihtimal vermiyorum ben, balans gözden geçirildi sorun yok.Yağlamayi direksiyondan gelen tıkırtı için soyluyorsaniz mutlaka deneyecegim
    Yağlama ile çözülürse cok sevinirim :)

Hocam aynı araç bendede var o sesi tamir edecek adamı bulmak için 2 senemi verdm:)) Ses direksiyonun altındaki Eps motorunun icinde kullanılan adi plastik parçadan geliyor.O parça zamanla gevsiyor ve tıkırtı sesi (sinir edici)yapıyor.2 turlu tamiri vardır.1.si;O motor sokulur içindeki ses yapan disk dedikleri parçanın aynısı tornacida birer bir pirinçten yapılır takılır ömur boyu ses gelmez,300-400civari maliyeti vardır,herkes bilmez bunu nette arastir bulursun İzmirde yapan özel servis var,İstanbuldada vardir mutlak.2.si: Benim kullandığım yöntem,direksiyonun altındaki kapak sokulur o motorun içine özel yağı var o sürülür ve en bozuk yola girilir zerre ses duyulmaz:)) yılda 1 kez 30 TL verip yptiriyorum Samsundayim.Bunu bile çok zor buldum,Opel servisinde 20 yıl çalışmış usta buldum o söyledi.Bu ses için arabayı yakacak kadar kafaya takiyordum:) çok sukur şimdi aracimi seviyorum..11 yasında zerre ses yok:))

• Paco-De Lucia P kullanıcısına yanıt
    1. Yöntemi biliyorum tamir kiti diye satiyorlar hatta büyük ihtimal tornacida yaptirilmasi gereken parçayla aynı.Yağlama yi ustaya nasil anlatcaz direksiyon motorunu yağla desem büyük ihtimal acayip acayip bakar.Ya da kendi basima halledebileceğim kadar kolaymidir

• İstanbulda Boğaz civarında 2 yıl kullanmış biri olarak + ve - kendi açımdan yazıyorum. Kulaktan dolma değil yaşanmış tecrübelerdir.

Easytronik karakterini araştırın kesinlikle tam otomatik yada 2 kavrama değildir bu sebeple farklı bir muhattabiyet ister.
    Ben oto mod da değil manuel mod da kullandım şöförlüğünüz var ise tavsiyem budur. Karakterini kısa zamanda çözer buna göre komut verirseniz konforlu dur.
    Oto modda özellikle yokuşlarda tüm robotize şanzumanlar gibi vites kararsızlığı vardır. Geçişler nispeten yavaş motor güçsüzlüğü de birleşince oto modda konforsuzudur
    Motor dinamiği şehir içinde yeterlidir 8 Lt ortamala yakar ( Ortalama 20 Km de ) 85 az bir güç değil
    Şehirler arası bir motor yetersiz kalacaktır. Rampalarda vites düşürme sorunu , güç için yüksek devirde kalma zorluğu konforu düşürüp yakıtı arttırı 6,5 Lt civarı 100-100 km de gezersiniz.
    Eastroniğin son dişli oranı manuele göre nispeten ekonomiktir.
    2. elde şanzımandan dolayı şans işi , Ben 0 km aldım 25,000 km de arkadaşıma sattım hiç sorunsuz kullanıyorlar.
    İç hacim ve malzeme kalitesi ortalama B sınıfının üzerindedir , yüzünüzde gülümseme yarattırır.
    Esentialarda donanım düşük bu sebeple bir süre sonra yetersiz kalabilir.
    Değerlendirme sizin.
    Otomatik şart değil ise , Arkadaşım yeni adldı 2012 Esantia 1,3 Dizel 80,000 km de 33 e .Bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cavalier79 -- 21 Mart 2016; 17:15:31 >
    Hocam usta olarak kime gidiyorsanız bi kezde Özel Opel servislerden birine gidin,normal gittgniz sanayi ustasına gitmeyin.Direksiyon flaş diski diyorlar burda,söyledigim yontemide anlatın gerçekten çok basit yontem, işten anlamayan birine sakin denetmeyin,ben bidahaki sefere goturdgumde bakmak için izin isticem hocam 5 dkda yaglayiverdiler.

• Hocam bende 2011 1.3 dizel essentia kullanıcısıyım.1.2 otomatik hakkında yorum yapamayacağım fakat genel anlamda Corsa alınabilecek bir araç.Malzeme kalitesi iyi,aracım 140 binde olmasına rağmen kokpiti ilk günkü gibi malzemelerde hiçbir soyulma vs. yok.
    Direksiyon tepkileri gayet net ,yol tutuşu başarılı,frenleride aynı şekilde.Kullanımı çok kolay ve araçla aranızda bir bağ oluşuyor.Tek beğenmedim yanı yalıtımı vasat.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.