Şimdi Ara

Özel Hastanelere Ödenen Fazla Ücreti Geri Alma (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
267
Favori
84.384
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
402 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sgk anlaşmalı özel hastanede yapılan doğumda; doktor özel hastanenin çalışanı olmadığı durumda nasıl olacak?

Örnek,

Hastaneye toplamda 3500 TL ödedim, 1500 TL sini hastane faturalandırdı, 2bin TL yi de doktor faturalandıracak (özel muayenehane)

Hesapladığımda Alınabilecek En fazla İlave Ücret Tutarı(TL) 1.166,38;

Ayrıca imzaladıkları formlar arasında "sgk ya başvuru yapmayacağım vsvs. evrakı da vardı"

sonuç olarak SGK'ya başvuru yapayım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 13 Mart 2021; 21:55:40 >
  • Herkese merhabalar. Başka bir şehirdeki hastanede tedavi olup, başka bir şehirdeki SGK müdürlüğüne başvuru yapılabilir mi?

• Bunu gördüğüm çok iyi oldu.1 ay önce sancaktepe bölge hastanesi 350 lira kesinti yapmıştı.En azından yarısını kurtaralım.

• Özel hastane, oğlanın tahliller için benden fazla ücret alınca SGK'ya bavurdum. Sgk beni haklı buldu ancak hastane bunu kabul etmeyip bana geri ödeme yapmadı, tüketici hakem heyetine başvurdum orası da beni haklı buldu. Bunun üzerine hastane, bana karşı tüketici mahkemesine dava açtı. Ne yapmam gerekir arkadaşlar? Süreç nasıl sonuçlanır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapisiz -- 23 Ekim 2021; 13:17:1 >
  • İlk kez özele gidip tedavi olucam da nelere dikkat etmeliyim? Bu fazla kesinti her özelde oluyor mu?
  • Üstte paylaşmıştım süreci arkadaşlar. Mahkeme ilk duruşmada, hastanenin bana karşı açtığı davayı reddetti. Hastaneye gidip paramı iade aldım. Bilginize...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kapisiz kullanıcısına yanıt

tebrik ediyorum sizi. herkes bu şekilde haksız alınan paranın hesabını sormalı. birçok özel hastane insanın müşkül durumunu çoğu zaman kullanırlar. hastaneler parayı kolay kazanıyor ama vatandaş cebindeki parayı ne yazık ki kolay kazanamıyor.

• hayatgezi kullanıcısına yanıt
    Haklısınız. Cesaretle hakkımızı aramalıyız.

• Merhaba, babam gazi ve özel hastanelerde muayene ücreti ödemiyor. Dün kalp ameliyatı oldu ve onun için ücret ödenmeyecek. Merak ettiğim kaldığı gün sayısına göre oda ücreti veya yan ücretler çıkar mı acaba.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mart 2018 yılında kan tahlillerine baya para almışlardı. Medikalpark hastanesine gitmeden detaylı hizmet dökümü alabiliyor muyuz?

• helal olsun diyorum. Geriye dönük alma şansımız varmıdır acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geriye dönük alınıyor ama 5 yıl öncesine kadar mı 10 yıl öncesine kadar mı net bilmiyorum.

• Özel hastanelerin acillernden hala ücretsiz yararlanabiliyor muyum? Bilgisi olan var mı?

Eşimin tamamlayıcı sigortası olmasına rağmen doğum esnasında bizden fazladan ücret aldılar. Ancak doğum sırasında benden de bir imza almışlardı. (SGK başvurmayacağım vb. hususunda)

Ben de yine de SGK başvurdum,SGk'dan henüz yazı gelmedi ama karar şifayi olarak bana bildirildi geri iade noktasında imiş.

Burada kafama takılan şu sgk başvurmayacağıma dair imza vermek bu durumu nasıl ettiler, bilgi verirseniz çok sevinirim.

• ademerciyes A kullanıcısına yanıt
    Sizden o konuda bir imza almaları, kanunun uygulanmasını engelleyemez.

• "Polise gitmeyecegine soz verirsen cocugunu birakiriz" der gibi bir sey. SGK'ya gitmeyeceginize dair belge imzalamadiginiz takdirde saglik hizmetinden yararlandirmiyorlarsa zaten imzalamak zorundaydik diye dilekcenize eklersiniz, hic olmazsa bu tip seyler de kayitlara girer ve kanunsuz belgelerin ortadan kalkmasina yardimci olur

Bundan sonra ayni hastaneye tekrar gidip herhangi bir sorun yasiyor musunuz? Sacma ama kisisel olarak islem yapmama gibi haklari var mi? Masela hastalarin doktor secebilmesi gibi doktorlar ve hastaneler de hasta secebiliyor mu? Kanunen "bu hastaya bakmayacagim" diyebiliyorlar mi?

• Hastanenin hasta seçme hakkı yok.

• Merhaba herkese, babamın hastane yatışı sonrasında refakatçi hizmet bedeli adı altında 3500 lira fatura çıkarıldı. Buna itiraz için gittiğimde babamın yanımda olması gerekiyor mu acaba

• cogg C kullanıcısına yanıt

Babanızın yanınızda olması gerekmez. Sgk da birinci derece için işlem yaptım daha önce. Eğer Tüketici hakem heyetine gitmek gerekirse o zaman babanızın imza atmasını istiyorlar. Ya da e devletten siz onun adına bu işlemi yapmalısınız.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.