Şimdi Ara

Özel Araç ile Ege Gezisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba.Bu yaz kafamda planladığım bir tatil rotası var ama nerelere uğramam gerektiği konusunda kafamda soru işaretleri var.
    İstanbul'dan yola çıkarak iç taraftan önce pamukkale ordanda salda gölüne uğrayıp ölüdenize geçicem.Buraya kadar herşey net.Daha sonrasında ege kıyısından kuzeye doğru gitmeyi planlıyorum.Bu yol üstünde nerelere gitmem gerekir tavsiyede bulunursanız sevinirim.

• Merhaba,
    Gideceğiniz tarihi net belirtmemişsiniz lakin salda yakınlarında kuyucak köyü var. Lavanta bahçeleri ile ünlü çok güzel bir yer uğrayabilirsiniz.Başlangıç yeriniz ölüdeniz olacaksa,
    Ölüdeniz-Fethiye-Dalyan-Marmaris-Turunç-Datça-Akyaka-Bodrum-Didim-Kuşadası-Çeşme-Ayvalık-Akçay-Behram-Çanakkale-Gelibolu-İstanbul
    şeklinde bir rota çizebilirsiniz. Hem farklı güzergahtan dönmüş olursunuz hemde güzel bir deniz tatili olur.
    Tabiki bu program kısa süreniz varsa çok yorucu olur. Günde 150-200 kmyi geçmeden gittiğiniz yerlerde 1-2 gün kalarak devam etmenizi öneririm. Bu program için 15 gün yeterli olacaktır.
    İyi tatiller dilerim.
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim.10 temmuzda yola çıkmayı düşünüyoruz 10 günlük bir tatil planladık.Sanırım saydıklarınızdan bazılarını çıkarmak durumunda kalıcaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmir'de yaşadığım için aşina olduğum yerler, tecrübelerime dayanarak benim rota tercihim Ölüdeniz-Marmaris-Bodrum-Çeşme-Ayvalık olur.
  • bayvonali B kullanıcısına yanıt
    10 günlük bir tatil düşünüyorsanız rotayı biraz hafifletin. Belki bodrum tarafına girmeyip kuşadası istikametine devam edebilirsiniz. Tabiki bütçe ve zevkler de önemli.
    Tatil anlayışınız pansiyon dışarda ucuza yemek,kafa dinlemek şeklinde mi yoksa gece hayatı,kültürel geziler,daha adrenalinli aktiviteli mi o önemli.
    Nasıl bir tatil hayal ettiğinizi söylerseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.
  • Marmarise daha önce gittiğimiz için orayıda çıkaralirim aslında.Gece hayatı hariç hem deniz tatili hem kültürel bir gezi olsun istiyoruz.

Şuana kadar resim ki gibi bir rota belirledim ama ne dersiniz devamı içinde fikir alabilirim

Özel Araç ile Ege Gezisi

Marmarise gittiyseniz orayı es geçebilirsiniz. Oluşturduğunuz güzergah genel olarak güzel. Belki dalyanı ekleyebilirsiniz Caretta carettaları görüp mavi yengeç yiyebilirsiniz. Kuşadasından sonra İzmir seferihisar'a bağlı sığacık diye bir yer var. Ufak şirin güzel bir yer tavsiye edebilirim. Uyguna pansiyon da bulabilirsiniz.
    Alaçatı-Çeşme güzeldir fakat pahalıdır. Mordoğan ıldır tarafı belki olabilir. Ama beklentiniz yüksek olmasın.
    Onun yerine direk Cunda tarafına geçebilirsiniz. Cunda güzeldir.Nispeten uygun.
    gerisi için ister çanakkale üzerinden gidin ister geldiğiniz güzergahtan.
    Lakin programı çok yoğun kurmayın koştur koştur olunca insan tatilden birşey anlamıyor. Gezmeye dinlenmeye zaman ayırın.
  • 1 Kaş Kalkan Dalyan Kaputaş

2 Fethiye

3 Fethiye tekne

4 Marmaris Datça

5 Marmaris tekne

6 Bodrum

7 Bodrum tekne

8 Kuşadası

9 Kuşadası şirince

10 Ayvalık Assos

İzmir çeşmeyi dilerseniz sirinceden sonra yapabilirsiniz ben şirince de konaklama daha güzel olur diye çeşmeyi eledim belki sabahtan bir uğrarsınız

10 güne anca bu kadar

Keşke 15gun olsa daha rahat olurdu

Kaş Kalkan i es geçmeyin çok güzel yerler

İlk gün ki pamukkaleyi eklemedim siz bir yeri silip ekleyebilirsiniz

Ama her bölgede en az 2 gece kalın zaten gün içinde 150 km ortalama araç sürüceksiniz ki kültürel anlamda bu 250 yi bulur

Hergun süreceğinize 2 günde bir surun muzeler antik kenti gezin diğer gün tekne turuna çıkın rahatlayin

Şimdiden iyi tatiller

Tekerinize taş değmesin 😉

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KraL_15 -- 21 Haziran 2018; 17:7:0 >
  • Şimdi baktıkça Ege baya buyukmus 😀 biz boşuna kuzey Ege turu, İzmir Çeşme Alaçatı turu , Likya turu , karya turu diye çeşit çeşit turlar sunmuyormusuz 😀ben böyle bir tatil planım olsa çoğu köyler ve güzel yerleri bildiğimden en az 1 aya cikamam Ege'den 😀

• PyRRhiC P kullanıcısına yanıt
    Sanırım dalyanıda tekne turu ile gezmiştik.Orayıda plandan çıkartıyorım.Diğer söylediklerini dikkate alarak rotanın devamını çizicem daha sonra gün gün bir hesap yapmam gerekicek sanırım çünkü 10 günde hepsi gezilmez sanırım.Son rotayı tekrar paylaşıcam burada tekrar bir üstünden geçeriz.Yardımınız için çok teşekkür ederim

Rica ederim. 2017 yılında benzer bir tur yapmıştık. Kalınan oteller,yemek yediğimiz yerler,gezilecek yerler,tekne turları telefonları vs herşeyi kayıt etmiştim. Fikir vermesi açısından bakabilirsiniz.

http://dosya.co/2l1bnuswmq1s/2017_tatil_planı.xlsx.html
  • yakın tarihlerde bizde bir plan yapmaya çalışıyoruz. balıkesirden 16 temmuz da hareketle fethiye civarından başlayarak kuzeye doğru gelip tekrar balıkesirde bitireceğiz. belki yolda karşılaşırız
  • Arkadaşlar bu gezi rotasında dalyan hariç en güzel tekne turu nerede yapılır sizce

• ialtantekin kullanıcısına yanıt
    Şimdiden iyi tatiller

• Selamlar,

Biz Salda-Afrodisias ve Denizli ve Pamukkale yapmıştık 2 günlük haftasonu için.

http://www.cengizselcuk.com/salda-golu

Eger vaktiniz varsa ayvalik ve kazdaglar rotasını izleyip canakkale üzerinden geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Ayvalik - Kazdağlar - Assos - Bozcaada ve Canakkale Rotasında 1 hafta turlamıştık. Blogta notlar var göz atabilirsiniz, rotanıza fikir verir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.