Şimdi Ara

OYUNLARDA 1080P İLE 4K GORUNTU KALITESI FARKI YOK (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
0
Favori
21.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    fark yok(144pde izledim )

1080p ekrandan izleyen daha keskin görür sağ tarafı 4k video ayarında ancak 4k ekrandan bakan biri çok bariz farkı anlayacaktır
  • bu nasıl bir peasantlıktır arkadaş
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Bunu degıl ama bırkac tane 4k vıdeo ızledık samsungun ve lg nın 4k uhd hdr demoları vardı onlardan ızledık.Goruntu gayet cam gıbıydı on numaraydı.

Ama gel gelelım oyun actım ve sonuc husran resmen o vıdeo demolarındakı kalıte farkı yoktu.Bırak onu 1080p ıle arasında fark yoktu zaten konumuzda bu.
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hocam peki 1280x1024 ile 1080p arasında çok fark var mıdır? Daha 4K'yı bırakın 1080p'ye geçemedim.
  • oyun 4k olmadığı için upscaling yapacak ve vasat olacak .

4k video izlerken tabiki güzel gösterecek....

adı üzerinde demo adam kandırmak için yapılmış özel görseller . mağazada çok işe yarıyor 1. numaralı satış ve kandırma taktiği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wispe

quote:

Orijinalden alıntı: adler1

quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Baktım, Gördüm ve diyorum:

Wat.

Yakında mıydı tv uzakta mı? Monitörler yakından kullanılacağı için 4K farkeder.

Tvlerde 4K neredeyse hiç kullanılmıyor zaten.

Abine de söyle 1800e pc toplayabilir, ps4 alıp 2 seneye çöpe atmak zorunda kalmasın.

şuan için 1800 TL lik pc lerde 60 fps de CS GO oynanır ancak. GTX 1060 zaten hemen hemen o fiyatlarda.

Ekran kartsiz bile 60 fpsin üzerinde oynaniyor. Mario gibi bisey zaten csgo

yok daha neler , ne kuculttunuz cs go yu hocam o kadar degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük farkı kesinlikle var ama ondan da önemlisi 16:9 en:boy oranı çok daha fark yaratıyor.

Eğer 1080p ye gececekseniz 75 hz den aşağı almayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam herkesi trollüyor millet hala uykuda

DEĞİL Mİ KARDEŞ?
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Psikolojin bozuk bu kafayla fazla yaşamazsın hakaret değil mi 32 yaşındaki adam ? Yaş ile ne işimiz vardı aramızdaki 5 yaş senin daha bilgili olduğunu mu kanıtlayacak. Aldığım ürünlerin esiri olmuşum he esiri oldum sarılıp uyuyorum boş konuşuyorum falan. Yazdığın hiç birşey ile ilgilenmiyorum varsa 1080p full de istediğin oyunda resim çeker paylaşırız he bana diyorsan ki 720p deyim ben daha bilmiyorum yapcak birşey yok zaman kaybettirdin. Biraz daha net diyorsun bende senden en kötüb kat net görüntü alırım diyorum. Arkadaşının philips monitörüne biraz daha bak sen 2 kişi yeterli inceleyememişsiniz. Farkındaysanız forumun bilgili kişileri bu konuya girmiyor bile 4k kullanıcısı olarak gireyim dedim de girmez olaydım.

Konu sahibiyle aynı derecede boş saçmalıyorsunuz aynı kişi çıkarsanız şaşırmam 27 incte zoom görebiliyor musun falan demiş 4k da cahillikte dibe geldi artık simgeler metin boyutunu ayarlamayınca küçük oluyor ya oyundaki şeyleride küçük oluyor sanmış sıfır bilgi bitmek bilmeyen yorum.

720p kullanarak 4k ya sallamaya devam edin hadi gece gündüz çekilmiyor muhabbetiniz.

• HellRazor H kullanıcısına yanıt
    Var tabiki konu sahibine sor bak 4k konuştuğuna bakma 720p kullanıyorlar

• Siz 4K monitörlerin gereksizliğini tartışadurun ben 900p monitörümde 720p oyun oynayayım :(

• YereDusenAdam kullanıcısına yanıt
    Buradaki bir çok insandan daha fazla keyif almıyorsan ben de bir şey bilmiyorum
  • Konuyu açan arkadaşın "Büyük Troll" diye filmi yapılabilir aslında. Gelecek nesillere öğretici olur
  • Sanırım TV nin 4k olmasına dikkat ediliyor ancak gtx 1060 mı yoksa 1080 mi tam olarak 4K yayın yapabiliyor. birde bunu düşünmekte fayda var.
  • aynen ya hd ile full hd arasındada fark yok.
    Bana ne senin elinin altındaki donanımlardan ps4 proyu bile burda kaç oyunda 4k da sony nin en iyi televizyonlarından biriyle test ettim ben fikrin varmı ? bana ne senin s7 edge telefonundan ne kadar boş konuşuyorsun. Şuan sana bu mesajı yazdığım reyonda kaç monitör kaç pc var ürünleri bilerek konuşuyorum bu ürünleri deneyerek konuşuyorum. Çok sıkıcı konuşma tarzın alıntılama mümkünse bundan sonra. 144 hz 2k ile 4k 60 hz kıyaslarken konularda 2 bilgisiz yüzünden 1080p ile 4k kıyaslıyoruz. Şu konuyu nerden gördüm hay şansıma.

He olurda ben bu işi biliyorum hodrimeydan dersen her türlü testi yaparız gerekirse yan yanada koyarız görüntüleri kıyaslarız. Telefondan ekranın videosunu çekerken aynı yere yakınlaştırırız herşeyi deneriz ama sadece boş lafsın yani. Laflarında tam kro lafları ilgimi çekmiyor zorla konuşuyorum mecbur cevap yazıyorum anıracaksın falan her lafı saçma olan biriyle ne kadar konuşulursa işte.

Parçalar pahalı kimse alamaz falan mı diyorum ortalama bi geliri olanın ulaşabileceği şeyler. Üslubun düzelirse ben her testi yapmaya hazırım fakat sende pek ışık göremiyorum. Hala bana hd panelde aa nın görüntüye etkisinden falan bahsediyorsun bunları bilmediğimi düşünerek mı diyorsun anlamıyorum yada ben burda 1080p de aa görüntüye etki etmez falan mı diyorumda bana bunlardan bahsediyorsun. Benim dediğim senin 1080p li msaa lı sisteminin en kötü 2-3 kat net görüntüsünü 0 msaa da alırım. Alamazsın diyorsan deneriz gerisi boş laf.

4k inceleme konumda 50 ye yakın oyun test ettim ve sadece fifa için 4k da 1080p den aman aman farkı yok dedim. Ne hikmetse fifa videosu paylaşıp fark az demişsin. Forumdaki herkes konuyu trol ve makara olarak görmüşken sen ve konu sahibi (27 inçte zoom küçük mü nasıl görüyorsun zuhaha diyebilen 0 bilgili kişi) en iyi bilen 2 kişisiniz

fifa atmış birde
    Arkadaşına 4k diye verdikleri umarım bu değildir. Bak reyonda sana resimde çektim biraz daha zaman harcattın.

http://hizliresim.com/DBnNLz

Oyunlarda zaten 4K çözünürlüklü kaplamalar kullanılıyor şu an. Geliştirilmesi gereken daha farklı konular var bunların bir kısmı API gelişimine de bağlı.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.