Şimdi Ara

Oyunlar yüksek FPS de takılma benzeri bir sorun.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, geçenlerde imzamda yazan sistemde ekran kartı kısmında GTX770 vardı ve ben rx580 ile değiştirdim, işlemci ve kalan parçalarıda değiştireceğim tabii ama ilk olarak kartı değiştirdim, her neyse sorunum şu ki oyunlarda eski monitörümde 60 fps ile 120 fps arasında alıyorsam fareyi döndürdüğümde o sırada karşımda olan nesneler (duvar kapı vb) takılarak gidiyor gibi oluyordu, anlayacağınız 90 fps alıyordum ama hissiyatı 30 fps gibiydi, bu sorun vsync açınca düzeliyordu bende freesync 144hz bir monitör alırsam düzelir dedim, çok büyük bir oranda düzelsede halen 80 90 fpslerde o hafif takılmaları yaşıyorum, takılmaları yaşamadığım anlarda inanılmaz bir akıcılık oluyor monitörü aldığıma şükrediyorum ama takılmaların olduğu kısımda boşuna almışım hissi geliyor oyunumuda etkiliyor, takılma dediyse kasma değil fps düşmesi değil arkadaşlar sadece atıyorum silaha bakarsanız yağ gibi akıcı bir oyun göreceksiniz ama komple baktığınızda önünüzdeki duvarlar vb ne varsa takılarak böyle hafif ileri geri yağar gibi hareket ediyorlar, bu sorun eski monitördede yeni monitördede eğer 120 fps ve üstü alırsam inanılmaz akıcı oluyor ve bu takılmalar hiç olmuyor ama 60 120 fpsler arasında eski 60 hz monitörümde berbat bir takılarak geçiş, yeni monitörümde ise bazen ve daha az bir takılarak geçiş oluyor, yeni monitörde oynayaşımı inanılmaz etkilemiyor çünkü 144hz ve freesync farkını ortaya koyuyor ama yinede o olay olunca bütün sinirim bozuluyor bütün konsantrasyonum hiç oluyor bu sebeple çözüm bulmaya son çare buraya geldim arkadaşlar lütfen bu sorunu bi çözelim, teşekkürler

• Oyun ile de alakalı olabilir donanımdan olmuyor her zaman.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.