Şimdi Ara

Oyunlar için Konsol mu yoksa PC mi hesaplı? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
3
Favori
13.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eğer ps3 alırsam Tomb Rader Oynayabilecekmiyim.

Ve şuanki TrackMania oyunlarının online oynayabilecek miyim.
  • Tomb rader oynanıyormuş ama Trackmania hayır galiba.

Yakın zamanda oyun için PC devri kapanacağa benzemiyor.
  • Oyun hem konsolda, hem de PC'de oynanır. Zaten konsolu olan bir çok kişinin oyunları oynatacak düzeyde bir PC'si oluyor. Sadece konsola çıkan oyunlar için konsol kesinlikle şart, bir çok oyun PC'ye gelmiyor bile. Ama sadece PC'ye de çıkan PC exc. oyunlar var, konsolda oynanamayacak strateji gibi oyunlar var. Bir de PC'lerin bazı avantajları var ki, bu bazı durumlarda çok önem kazanıyor.

Geçen Bioshock Infinite'i PS3'te bitirdim ama forumdan bazı arkadaşlar mükemmele yakın Türkçe çeviri yapmışlar sağolsunlar, oturdum bir de PC'de bütün detayları açık Türkçe olarak oynadım. Oyun bir başka güzel geldi. Oyunları bu tip imkanları kullanarak Türkçe oynamak büyük bir zevk, aynı zamanda avantaj da. O yüzden başta dediğim üzere her ikisinin yeri ayrı, şartlar elveriyorsa her ikisine de sahip olmak lazım.

Yalnız katılmadığım bir nokta var, bir defa TV'nu masraf listesinden çıkartmak lazım, herkeste kaliteli bir TV neredeyse mevcut. Ayrıca oyunların 150 olduğu da yanlış bir bilgi. Bir çok oyunu, hele ki, 5-6 gecikmeli oynuyorsanız 50-80 lira arasında makul fiyatlara temin etmek mümkün. Kopya olayına girmiyorum, çünkü tüm platformlarda kopya mevcut. Ama online açısından konsol oyuncularının bir kısmı kopya kullanmıyor. XBox'ta kopya ile online olma imkanı var ama PS3'te bu olay yok diye biliyorum. Aynı şekilde PC'de de kopya oyuncuların online imkanları kısıtlı, gerçi yapan yapıyor ama pekte sağlıklı olduğu söylenemez bu yöntemlerin.

Sonuç olarak eğer mesele para ise oyunlar en ucuz konsolda oynanır, kopya da olsa konsol yine daha ucuza mal oluyor. PC'nin maliyeti upgrade nedeni ile hep daha fazlaya geliyor. Şimdi kimse demesin ben PC aldım uzun süre upgrade etmeden kullandım diye. Sıkı PC oyuncularının en azından yılda, en geç iki yılda bir ekran kartlarını değiştirdiklerini, en fazla 4-5 yılda bir komple değişikliğe gittiklerini biliyorum. Konsolların ömrü en azından 5-6 yıl. Dediğim gibi her birinin yeri ayrı, imkanlar ölçüsünde her iki platformda oyun oynamak en iyisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Axl Rose

hiç bir pc'de Uncharted, Gow, GT, Heavy Rain, Killzone, Halo, Geow, Forza oynayamazsınız oyun demek konsol demektir ps3'e gelecek olan The Last of Us'ı, Beyond'u, Gow ascension'ı saymıyorum bile

Yüzde yüz doğru .Ps3 pc den pahaliya bile gelse arkadaşın saydığı oyunlar için bile konsol alınır

Göz var nizam var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asus1981

quote:

hiç bir pc'de Uncharted, Gow, GT, Heavy Rain, Killzone, Halo, Geow, Forza oynayamazsınız oyun demek konsol demektir ps3'e gelecek olan The Last of Us'ı, Beyond'u, Gow ascension'ı saymıyorum bile

Yüzde yüz doğru .Ps3 pc den pahaliya bile gelse arkadaşın saydığı oyunlar için bile konsol alınır

Göz var nizam var

İmkanlar dahilinde hareket edilir genelde. Ancak aradım ve Tomb rader oyunları 190 TL en ucuzu ve konsol alıyorsam korsan olsun istemiyorum.

Ve ortada bir yanlış anlaşılma varkı örnek olarak Halo oyunun sadece ps3 te olduğunun söylenmesi :

" Halo: Combat Evolved'in devamı niteliğindedir. Microsoft Game Studios'daki "Hired Gun" adlı bir grup tarafından geliştirilen, oyunun Windows Vista sürümü 17 Mayıs 2007'de piyasaya sürüldü. "

Konsol oyun ve şekli bakımından çekciliği var. Vede albenisi. Burası tartışılmaz.

Lakin konsol a bağlı kalmak demek sadece o konsola çıkacak oyunu beklemek demek olabilir. Oyun üreticileri her konsol için yapmaya çalışsada nintendo nun konsoluna gelecek bir oyun ps3 e gelmeyebilir. Vede bi kullanıcı için kendisine sunulan oyunlardan ziyade ne oynamak istediği önemlidir.

Elbette pc ci yada konsolcu değilim. Ancak konsol üreticilerine ve oyun üreticilerine kızgınım biraz.

Yoksa evimde fazladan bir lcd tv olduğu müddetçe bende bu sevimli şeylerden almak sitiyorum. Ama pc kullanıcılarının yada sanal ortam tabiriyle gamerların büyük kitleler halinde konsol a geçmesi ellerini dahada güçlendirecektir. Bizi daha fazla platform bağımlı hale getirebilir. Ve artan bu talep karşısında arz ı belli seviyede tutarak daha fazla fiyattan satış yapmaları mümkün olacaktır.

Anlayamadığım bi konu varki oda bilgisayara herhangi bir aparat takmak mümkün değilmiş gibi düşünülmüş sanki. Oysaki halk tabiri ile yani bizim tabirimiz ile envai çeşit aparat takmak mümkün.

Ve bilgisayar kasasınında tv ye bağlandığını ve her türlü oyun gerecinin bağlanabildiğini unutmamakta fayda var. Ayrıca ortalama bi ekran kartıyla çok daha net ve detaylı görüntüler elde etmek mümkün.

Bunları pc hayranı olduğum için söylemiyorum daha önce göz ardı edilmiş sadece.

Daha fazla bağımlı olmamak için pc alternatifinin her zaman hayatta olması gerektiği kanısındayım yoksa bende seviyorum konsolları.

Ama imkanı olan birisi için ikiside olmalı. Bunu oyun + iş anlamında söylemiyorum. oyun ve oyun anlamında söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Bu fikrine çok katılıyorum dostum. Oyun dergilerindeki yazarlar xbox ve ps 1 zamanından beri PC oyunculuğu ölüyor diye söylüyorlar..Bu kaç sene önceydi, (Buarada bu takım Türkiyedeki dergilerdede vardı hala şuanda yazarlar garip tarafı o). Bir türlü ölüp gitmedi PC oyunları, bu gidişle de tam tersine inadına ölmiycek gibi bir his var içimde. Indie oyunları gittikçe daha kalite oluyor ve çoğu da çok orjinal,konsollar hala buna bir türlü yaklaşamadı. F2P oyunlar zaten aldı başını gitti... Hangisi daha hesaplı bilemiyorum ama...ben 4 sene PS3 kullandım yeni PC 'mi kasım 2012 de topladım. Uzun zaman boyunca konsol almayı hiç düşünmüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asus1981

quote:

Göz var nizam var

İmkanlar dahilinde hareket edilir genelde. Ancak aradım ve Tomb rader oyunları 190 TL en ucuzu ve konsol alıyorsam korsan olsun istemiyorum.

Ve ortada bir yanlış anlaşılma varkı örnek olarak Halo oyunun sadece ps3 te olduğunun söylenmesi :

" Halo: Combat Evolved'in devamı niteliğindedir. Microsoft Game Studios'daki "Hired Gun" adlı bir grup tarafından geliştirilen, oyunun Windows Vista sürümü 17 Mayıs 2007'de piyasaya sürüldü. "

Konsol oyun ve şekli bakımından çekciliği var. Vede albenisi. Burası tartışılmaz.

Lakin konsol a bağlı kalmak demek sadece o konsola çıkacak oyunu beklemek demek olabilir. Oyun üreticileri her konsol için yapmaya çalışsada nintendo nun konsoluna gelecek bir oyun ps3 e gelmeyebilir. Vede bi kullanıcı için kendisine sunulan oyunlardan ziyade ne oynamak istediği önemlidir.

Elbette pc ci yada konsolcu değilim. Ancak konsol üreticilerine ve oyun üreticilerine kızgınım biraz.

Yoksa evimde fazladan bir lcd tv olduğu müddetçe bende bu sevimli şeylerden almak sitiyorum. Ama pc kullanıcılarının yada sanal ortam tabiriyle gamerların büyük kitleler halinde konsol a geçmesi ellerini dahada güçlendirecektir. Bizi daha fazla platform bağımlı hale getirebilir. Ve artan bu talep karşısında arz ı belli seviyede tutarak daha fazla fiyattan satış yapmaları mümkün olacaktır.

Anlayamadığım bi konu varki oda bilgisayara herhangi bir aparat takmak mümkün değilmiş gibi düşünülmüş sanki. Oysaki halk tabiri ile yani bizim tabirimiz ile envai çeşit aparat takmak mümkün.

Ve bilgisayar kasasınında tv ye bağlandığını ve her türlü oyun gerecinin bağlanabildiğini unutmamakta fayda var. Ayrıca ortalama bi ekran kartıyla çok daha net ve detaylı görüntüler elde etmek mümkün.

Bunları pc hayranı olduğum için söylemiyorum daha önce göz ardı edilmiş sadece.

Daha fazla bağımlı olmamak için pc alternatifinin her zaman hayatta olması gerektiği kanısındayım yoksa bende seviyorum konsolları.

Ama imkanı olan birisi için ikiside olmalı. Bunu oyun + iş anlamında söylemiyorum. oyun ve oyun anlamında söylüyorum.

'' Halo, Geow, Forza '' oyunları xbox exc.dir, zaten ps3 diye belitrmemiştim, konsol dedim genel olarak

• Şuan ne konsolum var ne de pc 500 tlde bütçe var xbox alacağım hem korsan hemde onlin var + exc. Oyunlar var bunları asla pcde yapamazsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnci6

Şuan ne konsolum var ne de pc 500 tlde bütçe var xbox alacağım hem korsan hemde onlin var + exc. Oyunlar var bunları asla pcde yapamazsın

Bu dediğin hep ilgimi çekiyor mesela

http://lifehacker.com/5840963/the-best-pcs-you-can-build-for-600-and-1200

Burdaki sistemler gibi 600 dolarlık (biliyorum senin dediğinin 2 katından fazla bir paraya geliyor ) ama bir insanı ne kadar götürür diye. Genellikle konsollar ilk çıktıklarında hep zararına satılır o zaman onların çıkış fiyatına yakın bir pc alsak bunun gibi acaba bizi kaç yıl götürür diye merak ediyorum. (Grafik olarak bir karşılaştırma yapılmıştır herhalde bir yerde 600 dolarlık pc ile xbox veya ps3 arasında ama merak işte,gene de dediğine katılıyorum o fiyata,bu kadar güçlü donanımı almak çok zor)

• Bunları demişsiniz de. PS dekiler kolay gelmeyebilir. Ki bi tanesinin geldiğini duydum. xbox taki oyunlar zamanla pc ye gelecektir MS işletim sistemi üretmeye devam ettiği sürece.

Oyunların demode olması konusuna katılmıyorum. 3 yıl geçsede aradan bu o oyunun demode olduğu anlamına gelmez bana göre.

Benim gittiğim sinemaya bir hafta önce başkasının gitmesi ve o filmi izlemesi benim için o filmi demode yapmaz.

Benim en çok korktuğum konu. Aslında çok ahım şahım olmayan belli bir kesim tarafından beğenilen oyunları bir müddet satmaları devamını çıkarmalır ve oyunların sürekli konsol a çıkarmaları. Eğer konsollara mecbur bırakılırsak ayvayı yediğimizin resmidir. Aralarında anlaşırlarsa hapı yuttuğumuzun resmidir. Kimbilir belkide anlaşıyorlardır. Gizli görüşmeler devam ediyordur. Umarım konsol oyunlarıda sadece belli bi konsol için çıkmaz ve bukadar pahalı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyclog

quote:

Bu fikrine çok katılıyorum dostum. Oyun dergilerindeki yazarlar xbox ve ps 1 zamanından beri PC oyunculuğu ölüyor diye söylüyorlar..Bu kaç sene önceydi, (Buarada bu takım Türkiyedeki dergilerdede vardı hala şuanda yazarlar garip tarafı o). Bir türlü ölüp gitmedi PC oyunları, bu gidişle de tam tersine inadına ölmiycek gibi bir his var içimde. Indie oyunları gittikçe daha kalite oluyor ve çoğu da çok orjinal,konsollar hala buna bir türlü yaklaşamadı. F2P oyunlar zaten aldı başını gitti... Hangisi daha hesaplı bilemiyorum ama...ben 4 sene PS3 kullandım yeni PC 'mi kasım 2012 de topladım. Uzun zaman boyunca konsol almayı hiç düşünmüyorum.

Katılıyorum.

Ben söylenenin aksine bilgisayarı 2 yılda bir yükseltme gerektiğine katılmıyorum. Neredeyse 2 yıl kadar önce 6870 almıştım 400 TL ye. Fiyatı hala 300 ün altına düşmüş değil. Halen 400 sınırına dayanıyor. Vatanda bile indirimli hali yaklışak 350 lira. Bu kart bence 3 yıl rahat gider. Yani Topladığım sistemin rahat 5 yıla yakın ömrü var. Bundan 3 yıl sonrada birçok oyunu çok rahat oynatıyor ve hemen her işi yapıyor olacak.

Konsolları seviyorum. Sadece oyun içinler oyunu çağrıştırıyorlar oynamaları güzel ayrı bir sıcaklığı var. Ama pc ninde yabana atılacak bir yapı olduğunu sanmıyor ve ayakta kalması tüm kullanıcıların lehine olacaktır.

• Tabiki de pc

• Bana xbox 550 civarına mal olacak o fiyata pcde hiçbir oyun açamazsın pc için 2000 civarı gerekir tabi iyi bir grafik istiyor isen

• İnci6 İ kullanıcısına yanıt
    İşte merakım o çok iyi grafikler istemiyorum medium olsun biraz AA olsun(olmayabilir de yüksek miktarlarda çok fark ediyor benim gözüm garip). Ne kadara çıkartabiliriz acaba ? Tabi şuanda bunu yapmak adil değil çünkü iki konsol yıllar önce çıktı. Şuanda yapılacak PC'ler çok daha ucuz olacaktır ama hep böyle karşılaştırmaları merak etmişimdir. Şimdi biraz aradım,hala internet bu konuda bir haber durumda kimse oturup uygun fiyata ne grafik alınır naapılır ne edilir diye bilgisayar toplamamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyclog

İşte merakım o çok iyi grafikler istemiyorum medium olsun biraz AA olsun(olmayabilir de yüksek miktarlarda çok fark ediyor benim gözüm garip). Ne kadara çıkartabiliriz acaba ? Tabi şuanda bunu yapmak adil değil çünkü iki konsol yıllar önce çıktı. Şuanda yapılacak PC'ler çok daha ucuz olacaktır ama hep böyle karşılaştırmaları merak etmişimdir. Şimdi biraz aradım,hala internet bu konuda bir haber durumda kimse oturup uygun fiyata ne grafik alınır naapılır ne edilir diye bilgisayar toplamamış.

Hocam sen ne yapmak istiyorsun ben anlamadım

• Herkesim zevkleri secimleri farkli ama bana pc daha rahat geliyor

• Şöyle bir saat kadar konuyu okudum. Konu sahibi arkadaş pek çok yerde Amerika'yı yeniden keşfetmiş. Laptopunda 58 tane oyun varmış orjinal ve DVD takmadan oynuyormuş. PS3 ve X360'da da aynı şekilde orjinal ve DVD ya da BD takmadan oyun oynanabiliyor.
  • Konuya son noktayı koyayım mı ?
  • arkadaşlar herkes konsollardaki yüksek oyun fiyatlarından yakınıyor ama durum o kadar da vahim değil

bunun 2. eli takası spotu falan var. yani bütçenizi çok aşmadan istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

bence konsol daha hesaplı olur.
  • PC .

Ama Torrent Varsa
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.