Şimdi Ara

Oyunlar için Konsol mu yoksa PC mi hesaplı? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
3
Favori
13.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

quote:

Orijinalden alıntı: Bounty Hunter

Bundan sonra oyun oynanacaksa konsol alınmalı bence. Çünkü konsol oyunları konsolun gücüne göre optimize ediliyor , grafiklerde kötü değil.

Diyosun ki PC oyunları asla PC ile optimize olamıyor, PC'nin gücüne göre optimize olamıyor, ayarlanamıyor.

Her oyun için 10+150 lira fazladan para bayılmayı kendime hak görüyorsan amenna, güzel mazeret ama arkası boş :))

PS4 çıktığında yeni oyunlar için tekrar konsol alıp eski oyunları rafa kaldırmak zorunda kalınacağını da söyleyip lafı kapatıyorum:))

PC için GTX Titan almayı düşünenler var. Ekran kartına 1500-2000 Lira para bayılacağım 1-2 sene sonra ekran kartım işe yaramaz bir hale gelecek next gen oyunları açmayacak. PS4 için PS5 'in çıkmasına daha çooooooooooook var. Ama yeni oyunlar çıkıp bir ekran kartının işinin bitmesinin süresi daha kısa.

• quote:

PC için GTX Titan almayı düşünenler var. Ekran kartına 1500-2000 Lira para bayılacağım 1-2 sene sonra ekran kartım işe yaramaz bir hale gelecek next gen oyunları açmayacak. PS4 için PS5 'in çıkmasına daha çooooooooooook var. Ama yeni oyunlar çıkıp bir ekran kartının işinin bitmesinin süresi daha kısa.

Daha çok para harcamak için nasıl bir abartı ve nasıl bir mazeret:))) Titan mitan almadım mesela, 1600 liralık diz üstü ile nefis oynanıyor her şey, en azından yeteri kadar, ben de üşenmeyip bir video çekicem ama elindeki dizsütünü her deneyen bunu keşfeder zaten...

Next generation oyunları açmayacak demen yanlış, optimmuma çeker, ayarları düşürürsün yine oynanırsın PC esnektir.

Asıl PS4 oyunları çıktığında senin PS3 onları oynatamayacak. Evet bu süre ne kadar uzar ise senin PS3 için alacağın oyunlar da bir o kadar fazla olacak ki yeni jenerasyon konsollar geldiğinde hepsi rafa kalkacak ve o yeni grafikleri gördüğünde belki eskisinin yüzüne bakmayacaksın. PC'yi kıytırık bulduğuna göre burun kıvırdığına göre grafik bakımından, kesin onlar da çöp olur.

Bütün bu hevesli hengame ile 4+5 milyarı bu platforma harcarken ben seni sıfır maliyet ile takip ediyor olacağım. Çünkü PC'de ayrıca iş de yapıyor maliyeti çıkarıyorum :)) Korsan demiyorum bak, ona da bulaşırsan... Of yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 26 Şubat 2013; 16:17:53 >

• Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Daha çok para harcamak için nasıl bir abartı ve nasıl bir mazeret:))) Titan mitan almadım mesela, 1600 liralık diz üstü ile nefis oynanıyor her şey, en azından yeteri kadar, ben de üşenmeyip bir video çekicem ama elindeki dizsütünü her deneyen bunu keşfeder zaten...

Next generation oyunları açmayacak demen yanlış, optimmuma çeker, ayarları düşürürsün yine oynanırsın PC esnektir.

Asıl PS4 oyunları çıktığında senin PS3 onları oynatamayacak. Evet bu süre ne kadar uzar ise senin PS3 için alacağın oyunlar da bir o kadar fazla olacak ki yeni jenerasyon konsollar geldiğinde hepsi rafa kalkacak ve o yeni grafikleri gördüğünde belki eskisinin yüzüne bakmayacaksın. PC'yi kıytırık bulduğuna göre burun kıvırdığına göre grafik bakımından, kesin onlar da çöp olur.

Bütün bu hevesli hengame ile 4+5 milyarı bu platforma harcarken ben seni sıfır maliyet ile takip ediyor olacağım. Çünkü PC'de ayrıca iş de yapıyor maliyeti çıkarıyorum :)) Korsan demiyorum bak, ona da bulaşırsan... Of yani.

PC nin neyi esnek allah aşkına ? Ben konsol pc tartışması yapmıyorum tabi başlıktaki gibi en hesaplı tartışması yapıyorum. Ben diyorum ki PC nin o pahalı işlemci , anakart , ram , ekran kartı , kasa gibi bileşenlerine o kadar para döküp High ve Ultra'da oynayamadıktan sonra neden PS alınmasın ? Bana göre de PC iyidir her işini halledersin herşeyi oynarsın ama pahalı bileşenlere para verip oynayamamak kötü bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 26 Şubat 2013; 16:13:07 >

• quote:

PC nin neyi esnek allah aşkına ? Ben konsol pc tartışması yapmıyorum tabi başlıktaki gibi en hesaplı tartışması yapıyorum. Ben diyorum ki PC nin o pahalı işlemci , anakart , ram , ekran kartı , kasa gibi bileşenlerine o kadar para döküp High ve Ultra'da oynayamadıktan sonra neden PS alınmasın ? Bana göre de PC iyidir her işini halledersin herşeyi oynarsın ama pahalı bileşenlere para verip oynayamamak kötü bir durum.

Piyasadaki 1600 civarı ki artık bir hayli iyi sistemler var, uygun fiyata bir dizüstü ile şu an piyasadaki en baba oyunları hatırı sayılır grafiklerle oynarsınız, bu kadar kasmanıza, bu kadar parayı konsola gömmenize ve bunu akıllıca bulmanıza gerek yok.

Atmıyorum denedim, gördüm ve uyguluyorum:))) Topiği dikkatli okursanız sistemimi ve oyunların grafik performansını yazmışım. Bu sistem ile bu oyunların bu kadar iyi oynanamadığını sanmak sadece konsol sahibi birinin yalanı veya kabusu olsa gerek!

Ha illa ki konsol oynadım ama arkadaş, dost, AVM filan, hep başkasın ait, hep denemek için, grafik kalitesini test etmek için. Ama yeterli görmedim, aynı TV görüntüsünü PC ile aynı ekranda alabilirken akıcı şekilde, tamam ufak tefek olur sonuçta 1600 liralık bir pc bendeki ve bayağı bayağı konsola ayar atıyor mübarek, çünkü konsol bağlı oyunların çoğu bayağı testere kenar, bayağı ham geldi. Niye abartıyım, yalanım yok.

Elimde hazırda PC var iken gidip aynı oyunları minimum 1500 lira masraf edip almak, bana enayilik geliyor. Ha sırf ona çıkan, sırf buna çıkan diye eve 3 tane konsol kurmak da var ki ergenliği aşalı yıllar oluyor, aklı selim hareket etmekte fayda var:))

O kadar da oyun manyağı değilim. Bütün platformların tadına bakmak ve oyunların dibine vurmak toplam masrafı 5000 lira üzerine çeker ki kim kaybetti de o parayı ben buldum?

Ama konsolcu ile ile aynı TV ye aynı gamepade aynı oyun ile bu kadar ucuza konmak, bak bu çok keyifli:))

Umarım Donanımhaber bu konuda bir test yapar ve karşılaştırır da herkes ne kadar haklı veya haksızım görür. Ama konsol satanlar bir hayli bozulur bu işe...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 26 Şubat 2013; 16:51:00 >

• quote:

quote:

Piyasadaki 1600 civarı ki artık bir hayli iyi sistemler var, uygun fiyata bir dizüstü ile şu an piyasadaki en baba oyunları hatırı sayılır grafiklerle oynarsınız, bu kadar kasmanıza, bu kadar parayı konsola gömmenize ve bunu akıllıca bulmanıza gerek yok.

Atmıyorum denedim, gördüm ve uyguluyorum:))) Topiği dikkatli okursanız sistemimi ve oyunların grafik performansını yazmışım. Bu sistem ile bu oyunların bu kadar iyi oynanamadığını sanmak sadece konsol sahibi birinin yalanı veya kabusu olsa gerek!

Ha illa ki konsol oynadım ama arkadaş, dost, AVM filan, hep başkasın ait, hep denemek için, grafik kalitesini test etmek için. Ama yeterli görmedim, aynı TV görüntüsünü PC ile aynı ekranda alabilirken akıcı şekilde, tamam ufak tefek olur sonuçta 1600 liralık bir pc bendeki ve bayağı bayağı konsola ayar atıyor mübarek. Niye abartıyım, yalanım yok.

Elimde hazırda PC var iken gidip aynı oyunları minimum 1500 lira masraf edip almak, bana enayilik geliyor. Ha sırf ona çıkan, sırf buna çıkan diye eve 3 tane konsol kurmak da var ki ergenliği aşalı yıllar oluyor, aklı selim hareket etmekte fayda var:)) O kadar da oyun manyağı değilim.

Ama konsolcu ile ile aynı TV ye aynı gamepade aynı oyun ile bu kadar ucuza konmak, bak bu çok keyifli:))

Umarım Donanımhaber bu konuda bir test yapar ve karşılaştırır da herkes ne kadar haklı veya haksızım görür. Ama konsol satanlar bir hayli bozulur bu işe...

Dahili bileşenler bölümüne gidip ekran kartı sahiplerinin fps yakınmaları gibi konulara göz atarsanız söylediklerimi anlarsınız.

• quote:

Dahili bileşenler bölümüne gidip ekran kartı sahiplerinin fps yakınmaları gibi konulara göz atarsanız söylediklerimi anlarsınız.

Valla FPS düşer çıkar, PC'de grafikler optimize edilebiliyor, az biraz grafik ayarlarını kısarsınız bi şeyciğiniz olmaz, pullarınız dökülmez. Kahır edip kendini pencereden atacak bir durum yok.

Konsolda ise tabi tabii tabii, hiç FPS sorunu yok hacım:)) Bakınız buradan yakınız:

http://forum.donanimhaber.com/m_46449351/tm.htm

PS3 Görüntü ve FPS Sorunu

Cevap:

Arkadaşlar malesef konsoldan kaynaklanıyor. PS3 multiplatform oyunlarda performans olarak çok kötü. Ben kendi oyunları için kullanıyorum PS3'ü (Uncharted, Killzone, God of War vb.) ama diğer oyunları HD6950 ekran kartlı PC'imde Xbox koluyla oynuyorum. (PES11, Black Ops, Hot Pursuit, Cyrsis vb.) Yani siz de benim gibi tırtık ve AA takıntılıysanız başka yolu yok. PC'de Full HD ve 8X AA ile açıyorum, PES11, NBA 2K11 mesela bambaşka bir oyun oluyor, çağ atlıyor resmen
    Bir de TV olarak PS3'le en iyi Plazma gider arkadaşlar, kaliteli bir Plazma ile renkler daha doğal gözükür, LCD'lerdeki dağılma olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 26 Şubat 2013; 16:40:23 >

• quote:

quote:

Valla FPS düşer çıkar, PC'de grafikler optimize edilebiliyor, az biraz grafik ayarlarını kısarsınız bi şeyciğiniz olmaz, pullarınız dökülmez. Kahır edip kendini pencereden atacak bir durum yok.

Konsolda ise tabi tabii tabii, hiç FPS sorunu yok hacım:)) Bakınız buradan yakınız:

http://forum.donanimhaber.com/m_46449351/tm.htm

PS3 Görüntü ve FPS Sorunu

Cevap: PS3 te bu tip sorunlar mevcuttur. AA eksikliği ve fps düşmesi istemiyorsan Xbox 360 ya da güçlü bi pc ile uğraşmalısın.

Xbox 360 ta da mevcut ama PS3'e göre daha az.

Playstation konsolu ezmek için konu açtıysan boşuna açmışsın dostum . Kimsenin bir şeyi kanıtlama amacı yok . İki sisteminde daimi alıcıları mevcut .

• quote:

Playstation konsolu ezmek için konu açtıysan boşuna açmışsın dostum . Kimsenin bir şeyi kanıtlama amacı yok . İki sisteminde daimi alıcıları mevcut .

Yok öyle bi derdim, en başından dedim. Sıkışınca kıvırmayın.

Eğer konsol oyununu sırf PC'den daha az sorun çıkartıyor, fps düşmesi hiç yok ve grafikleri cillop gibi diye bir yalan ile üste çıkartıyorsanız, o zaman bu konsol sahipleri çocukların derdi ne, yalan mı söylüyorlar?

Oyunlar için Konsol mu yoksa PC mi hesaplı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 26 Şubat 2013; 16:46:03 >

• quote:

quote:

Sıkışmak mı ? Güldürme beni . Playstation bölümüne gidip bunları yazmayı denesene ?

Edit : Ya da daha fazla polemiğe gerek yok Block atıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 26 Şubat 2013; 16:45:02 >
  • quote:

quote:

quote:

Sıkışmak mı ? Güldürme beni . Playstation bölümüne gidip bunları yazmayı denesene ?

Blok mu atıyorsun, iyi de topiğin sahibi benim, ben sana blok atmam gerek, neyse ben bu güne kadar kimseye blok atmadım:)))

• quote:

quote:

quote:

quote:

Blok mu atıyorsun, iyi de topiğin sahibi benim, ben sana blok atmam gerek, neyse ben bu güne kadar kimseye blok atmadım:)))

At benim için sorun değil.

• Uuu beybi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 26 Şubat 2013; 16:54:39 >
  • quote:

Uuu beybi...

Dostum bütün konuyu okudum lafı uzatmicam telefondan zor oluyor. Sen haklisin. Ayıptır söylemesi oyun için ciddi paralar harcıyorum bahsedilen 3 sistemede sahibim. Adam gibi bir kasa guzel bir tv kablosuz klavye mouse ve 2 tane xbox kolu her ihtiyacı karsilar. Gt5 killzone halo gibi oyunlar için konsol almak kişisel bir tercih tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercuhaci

quote:

Uuu beybi...

Dostum bütün konuyu okudum lafı uzatmicam telefondan zor oluyor. Sen haklisin. Ayıptır söylemesi oyun için ciddi paralar harcıyorum bahsedilen 3 sistemede sahibim. Adam gibi bir kasa guzel bir tv kablosuz klavye mouse ve 2 tane xbox kolu her ihtiyacı karsilar. Gt5 killzone halo gibi oyunlar için konsol almak kişisel bir tercih tabi.

Her ne kadar güçlü olsa da ben kasalı bir PC'yi bu iş için tercih etmiyorum, sağlam bir donanıma sahip dizüstü daha tavsiyem. Çoğu gerçekten iyi.

Dizüstü olması her türlü kullanımı sağlıyor, gerek TV yanına gerek ise masa üzerine kolaylıkla taşınıp hem konsola hem kişisel bilgisayara dönüşüyor.

İyi bir TV, kablosuz xbox veya gampade kolu ki sürücüsünü bulursanız mouse'a gerek kalmıyor oyun kumandası o işi de yapıyor, konsol ile aynı çıkan oyunlar dahil sadece PC için çıkan yüzlerce oyunu da oynamanıza yetiyor da artıyor bile.

Masraf kalemini sıfıra indirip, oyunların dibine vurabiliyorsunuz.

Bunu bir kere test edip sonucu gören birinin konsol için harcadığı paraya acıyacağını düşünüyorum.

Tabii ki bağımlı şekilde bütün oyunlar olmazsa olmaz diyen birinin her konsoldaki muhteşem oyunların peşine düşüp 3+5 cihaz evine yığmasına ben karışmam, o başka bir şey.

Burada tasarruf söz konusu değil, zevkin sonu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 27 Şubat 2013; 11:16:09 >

• Laptoplar oyun için özel tasarlanmadiysa problem çıkıyor ısınma takılma donanımların birbirlerini darbogaza sokması gibi. Monster alienware ve msi bazı modelleri bu iş için uretilmisler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem konsol hem bilgisayar kullanıcısı olarak nacizane yorumlarım olacak. Bir defa ilk mesajdaki rakamlara konsol kullanan arkadaşlar şaşırarak bakıyorlardır muhtemelen çok uçuk rakamlar, gereksiz gider kalemleri var(hani hep ekonomiden konuşuyorsunuz ya) işin içine tableti telefonu sokmak abeste iştigal. İyi kötü memlekette herkesin bir bilgisayarı var birinci yanlış, ikinci evinde halihazırda tv si olan arkadaşlar var onuda geçin, tabi konsol kullanmadığınızdan olacak oyun fiyatları hakkında pek bilginiz yok daha geçen sene 25 liraya konsola fifa 12 alan arkadaşlar vardı 10 liraya nfs shift vs. 65 liraya çıkar çıkmaz far cry aldı **** daha ne örnekler var kim bilir, tabi siz tekno markete gidip oyun fiyatları konsolda çok uçuk derseniz(ki ortalama her konsol oyununu 150 tl gösterdiğinizden söylüyorum) yaptığınız karşılaştırmalar tek kelimeyle çuvallar. Şimdi bunlar bir kenara karşılaştırmayı grafik performansına bakarak yaparsanız o zamanda ona göre fiyatlandırmaları yapmanız gerek. Mesela verdiğiniz crysis3 karşılaştırma videosu şimdi 2006 yılında çıkan bir konsolun 2013 yılında verdiği grafik performansını 2012 çıkışlı grafik kartlarıyla karşılaştırıp aradaki farka bakın demek ne kadar doğru forumdaşlar karar versin. İkinci elde 400-500 e gidiyor konsollar bu fiyatlara alacağınız grafik performansı bellidir. İşin bir de yeni nesil konsol durumu var. Yeni nesil çıktığında alınacak performanslar bunların üzerinde olacaktır o zaman 599 dolar olan makine daha hesaplı olacak bu durumda hem ne televizyon almak gerekecek hemde güçlendirilmiş işlemciler, ramler, derken internette stabil bir şekilde çoğu işlem için bilgisayara bile gerek kalmayacak kaldı ki konsolu alan için bu ikinci plandadır işin oyun harici boyutu.
    Peki şimdi evinde tüplü tv olan bilgisayarı olmayan adam ne yapacak oyun oynamak isterse? Pc tabiki. Oyun bir hobi dir zevktir, siz buna bir muhasebeci, bir işletmeci gibi bakıp bilgisayarda oynarsanız her ay şu kadar kar elde edersiniz derseniz oynamayın daha çok kar elde edersiniz der başka birisi de.

Yazımı bitirmeden cümlelerinize tekrar bakıyorum mesela--- Konsol için bi küçük masrafı unutmuşum, bir konsol oyuncusu asla laptop ekranı kadar bir ekranda oyun oynamaz, konsol alındı mı o çözünürlüğü karşılayacak bir de tv alması gerekir ki bu 32 ile 47 inç bir lcd, plazma veya led demek. Bu da 1000 ile 2500 lira arası bir rakam demek. -----
    Bu fikrinizde kendi içinde tutarlı fakat eksik ve yanlış bilgiler var. 22 ve üstü inçlik monitörlerde de konsol oyunu oynanır bu kişisel tercih ve maddiyata kalmış bir şey cümlenizde yanlış olan ise yeni nesili saymazsak şu anda örneğini verdiğiniz laptop konsoldan daha yüksek çözünürlüğü ve grafik performansını verir doğal olarak sizin düşüncenizden gidersek laptopu tv ye bağlamak gerekir. Çünkü hemen hemen tüm ps3 oyunları bir kaç tanesi hariç 720p ve nadirde olsa altında native çözünürlük verir. Bana göre konsol tv ile özdeşleştiğinden tv ye bağlanması gerekir zaten lcd tv si olan laptop sahipleride tv bağlamak suretiyle artık oynuyor. Dediğim gibi bu kişisel bir tercihtir. Maddiyat, gelir durumu bunlar etkendir.

Şimdi tekrar konsol ve bilgisayar oyunlarına bakalım. Konsol oyunlarının en önemli avantajı son bir kaç seneye nazaran çok geniş bir takas olanağı vermesi. Oyunu bitirip takas edebiliyorsunuz bu oyuna vereceğiniz parayı ciddi oranda azaltıyor, konsolda olan takas son bir kaç senede özellikle online pass sisteminden dolayı +15 lira kodu olan oyuna veriyorsunuz en fazla, kodu olmayan ya da ben online oynamak istemiyorum derseniz ona da para vermezsiniz. Pc oyunları için ise orj kullanacaksanız takas bildiğim kadarıyla mümkün değil steam, origin, uplayde aldığınız oyunu nasıl takas edeceksiniz yada fiziksel olarak aldığınız oyunu kodu kullanırsanız sadece yükleme yapabilmek için kullanırsınız. Doğal olarak buda her oyun için iyi kötü masraf yapmak anlamına gelir.
    Genel olarak oyun fiyatlarına bakarsak, bu işi bilen oyun alan oynayan arkadaşların çoğu gidipte 120 liraya crysis almıyor araldan yada çok iyi indirimleri olmadığı zamanlarda araldan oyun almıyor ya da tiglon vs. Gmg getgames steam gamersgate gibi siteler oyun almak için ideal yerler pc oyuncuları için, bu konuda pc önde ama arada ki farklar mesela konsola oyun alan bir arkadaş aral dan almıyorsa 120 lira en fazla verir çıkmadan önce yada aynı gün çıkınca alırsa. Tabi uçuk örnekler olabilir nadirde olsa. Güncel olarak origin fiyatı crysis3 hunter edit. 55 euro iken playstation store da ise normal crysis 3 130 lira. Kaldı ki oyunu kardeşlik denen olayla 75 liraya iki kişi alabilir bu da bir farklı yön. Burdan şunu söylemek istiyorum kimbilir pc ci arkadaşlarda tutup originden direkt almıyor oyunları 3.parti key sitelerinden indirimli uygun fiyatlara alıyorlar, bu konsol içinde geçerli aradaki farklar da blu-ray olması ve konsolda korsanın daha az yaygın olmasından kaynaklanıyor. Bu pc yi öne geçiriyor ama arada çok uçuk farklar yok, nereden alınacağını biliyorsanız eğer.

Özellikle yapımcı firmaların oyun konsolları ile içli dışı olması pazarlama stratejileri vs etkinliğinden kaynaklanıyor. Oyun çeşitliliği her iki tarafta da kendi kitlesini oluşturuyor. Mesela starcraft, Ets(çok sevdiğim bir oyundur ondan ekledim)wow, menajerlik oyunları, Total War serileri yani strateji oyunları pc nin artıları iken, konsol da Gran turismo, forza, halo, heavy rain, uncharted, gow, god of war , last of us, çeşitli platform oyunları vs bunlarda konsolun artıları. Mesela rockstar gibi bir firma ciddi anlamda konsol pazarıyla haşı neşir ve hatırlayacak arkadaşlar vardır ne kadar sorunlu bir gta4 vardı çıktığında pc de, aynı şekilde red dead serisi gibi muazzam bir seri de yoktur pc de bakarsanız.

Birde işin donanımsal arıza boyutu var çoğu ürün kullanıcıya ve sağlamlığına göre arıza çıkarabilir bu konsol için geçerli değil ilk çıkan, falcon bordlu konsollarıda 3k sız kullanan var piyasada xbox kullanan arkadaşlara sorun, gidin bir laptop alın ekranında ölü piksel çıksın uğraş dur, memlekette yok şu kadar ölü piksel olunca garanti kapsamı diyen firmalar bile var. Ekran kartı da yanabilir ana kartta bunlar teknolojik alet kullanıma göre ömrü de uzayabilir, kısalabilir de. Arızanın ne zaman çıkacağı belli değildir bunlara bakıp konsol pc karşılaştırması yapmak ta bana doğru gelmiyor.

Valla uzun uzadıya bir saatimi aldı şu yazı kendimce fikirlerimi doğru da olabilir yanlış ta yazdım. Eksik hatta yanlış bilgiler de olabilir, sonuçta kendimce bir değerlendirme yaptım tabiki başlık sahibi arkadaşında yazılarında dikkatimi çeken noktaları da kullandım. Son olarak şunu söyleyeyim memlekette gelir durumu herkesin farklı, herkesin oyuna teknolojiye ayırdığı bütçe farklı, ideal olan hiç bir zaman sizin ya da benim görüşlerim değil ürünü alacak oyunu oynayacak kişinin görüşleri. Ne fikrinizi sürekli kabul ettirmeye çalışın ne de fikirlerinizden taviz verin ama burda her oyuncuya ve arkadaşa saygı esas olmalı.

• Mükemmel bir yzı bence gayet de haklısın

Bir bilgisayar sahibinin konsola ihyacı olmasa bile bir konsol sahibinin bir bilgisayara illaki ihtiyacı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vito-Scaletta

quote:

Yahu ne kadar komiksiniz, yazının içeriğini okumak yerine Xbox veya PS3 de şu şu oyunlar var diye gereksiz polemiklere girmişsiniz.

Birincisi MOH, NFS Run, Battlefield ve GTA4'ü otomatik olarak hangi grafik ayarlarında oynadığımı kanıtlarım SS çekerek ama üşeniyorum. Yani şaşmayın oynatıyor doğru güncellemeler ve doğru kurulum ile, ama ben de inanmazdım yalan yok, yukarda Allah var son çıkan güncellemeler ile gayet akıcı ve süper oynatıyor. Hele NVIDIA PhysX de çıktı yağ gibi akıyo yağ:)

Ayrıca sadece PC'de çıkan oyunların da tadından yenmiyor. Alttaki link 2012 yılında sadece PC için çıkacak oyunları kapsamaktadır, diğer seneler ve gelecek seneler dahil bu sayının 500'ü bulacağı tahmin ediliyor:

http://www.****.com/2012/01/16/2012-yilinin-sadece-pc-icin-cikacak-oyunlari/

Yani konu bu da değil, sırf, 5,6 farklı oyun için cebinden her ay minimum 300 lira ve bunları oynatmak için de minimum 700 liralık bir makine almak yerine büyük bölümü zaten PC için de çıkan bütün oyunları PC kullanarak tadını çıkarmak ve fazlasıyla kar etmek mümkün.

Ama, babanın kesesidir bak ona laf yok, ya da hakikaten oyunları için meblağ önemli değil, yeni bir konsol türü ve 6 farklı oyun çıksın 2000 lirama üşenmem veririm dersin, amenna, buyur, uzaya da çık derim. Para senin.

Benim sözüm cebindeki paranın değerini ve hesabını bilenler için. Zaten bilgisayarınız var hepinizin, muhtemelen buraya girip mesaj yazdığınıza göre kesin öyle evinde konsolu olup internet kafeden internete giren de biraz komik olur, işte söylediğim o bilgisayar bence herşeye yeter, parasının değerini bilene tabii.

Eğer hesabını bilen biri iseniz bir dizüstü alın. Bakın masa üstü demiyorum burada hesaplı oyunculuktan bahsetmişiz.

Monitörü, kasası, hoparlörü, mouse, klavye, ona uygun masa derken iki katına çikar siz bir dizüstü düşünün, tatile de götürürsünüz oyun dünyanızı.

İnanın bedavaya oyun oynar üzerine de her ay film müzik şu bu ekler kar edersiniz. Bilgisayar da öğrenir, program yapar bir de iş sahibi olursunuz.

Konsol zenginlerin oyuncağı bana göre. Çok para yiyo:)))

Hiç değilse orjinal oyun alıyoruz o oyunda emeği geçenlerin hakkını yemiyoruz hadi sen git torrentden indirdiğin oyunlarını full HD olarak oyna, ayrıca da attığın linkteki oyunların yarısı multiplayer diğer yarısında ise d3 dışında adam gibi oyun yok

Hocam amma laf ettin sen de şimdi. Sanırsın Her Pc oyununu Torrent yapıyoruz. Ayrıca Torretnen indriğimiz her oyunu Full Hd ya da 3 d olarak oynayabiliyoruz kafanızı yormayın. Artık multiplayer crackı bile mevcut Torrentte.

Mesela Tom Raider ve sniper ghost 2 Skidrow.

• quote:

quote:

Konuyu açan kardeşim,gidip bir soğuk duş al,öyle kendine gel İlk olarak nereden başlasam bilemedim o kadar FAIL yerler varki .

1- Hardcore gamer,hiçbir zaman laptop kullanmaz. Ya masaüstü kullanır, yada konsol.
    2- Sen o hp laptopun ile oyunları mobil ekran kartıyla nasıl full'lüyorsun anlamadım .
    3- Bütçe konusuna gelirsek,ya ilkokul terksin, ya da ortaokul okuyorsun. Konsol bir kere alınır,7 sene oynanır. Daha sonra yenisi çıkar. Ama pc öylemi be mübarek,her6 ayda bir gelişiyor,yeni araçlar,kartlar çıkıyor.
    4- Crysis 3 karşılaştırması koymuşsun, O konsollar kaç yıllıktır be mübarek? 6 yıllık konsol mis gibi kasmadan low-medium arası crysis 3 oynatıyor. Sen 6 yıl önce topladığın bilgisayar ile CRYSİS 3 AÇABİLİRMİYDİN?
    5- Şimdi diyeceksin ki "Yok işte upgrade filan var pcde yenileniyo." E MÜBAREK NE OLDU BÜTÇEYE/PARAYA? UÇTU GİTTİ Bİ BAKTIN SEN YENİ İŞLEMCİ,EKRAN KARTI,RAM,PSU ALDIN 1500 LİRA DAHA GİRMİŞ
    6- Oyunları ilaç olarak kullanıyorsun, helal olsun burada ilaçtan konuşmak yasak, korsan ile ilgili tüm paylaşımlar yasak hatırlatayım
    7- O ilaç ile oynadığın oyunların nerdeyse %85'i KONSOL PORTU OYUNLAR.
    8- Cevat Abi gibi adamlar olmasa ne yaparız bilmiyorum.
    9- Konsollar ilk çıktığında 1-500 civarı oluyor,6 SENE GÖTÜRÜYOR. BU MANTIKLA ÇIKARSAK,1500 TLYE PC TOPLADIĞINDA 6 SENE SONRA NE HALE GELİR HABERİN VAR MI? A BE MÜBAREK 3 SENEDE BİR YENİ WİNDOWS ÇIKIYOR ZATEN. BUNLARIN DX 11'İ VAR, DX 12 Mİ GEREKTİRİR 4 SENE SONRA ONUDA BİLEMEYİZ
    10- Aklıma şimdilik bu kadar geliyor fakat bu kadar amaçsızca yazılmış olan bir yazının kaldırılmasını istiyorum. Resmen diyorki başlığım ile çelişeyim, gelip benimle dalaşsınlar macera arıyim.
    11- SON BİR ŞEY DAHA, PS4, PS3 OYUNLARINI OYNATAMAYACAK DEMİŞSİN. AMA SONY BUNUDA AÇIKLADIPS4'TE PS3 OYUNLARI OYNANABİLECEK CLOUD SAYESİNDE

• quote:

Orijinalden alıntı: HanqMan07

konuyu açan arkadaş sonuna kadar haklısın bende konsol almayı düşünüyordum ama vazgeçtim ve pcmi upgrade edicem inşallah

bana göre alışkanlık meselesi ben pc ciyim mesela konsol işine alışamadım daha çok yeni nesilin tercihi konsol
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.