Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyundayken ekran donması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Suppordle Daha Az
1 Kayıtlı Üye
15
Cevap
1
Favori
407
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Oyundayken ekran donması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    121 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dragon997

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bir kaç gündür laptopta bir sorunum var oyun oynarken ekran aniden donup siyah oluyor bunun sonucunda bilgisayar ya kendini direk resetliyo ya da oyunu görev yöneticisinden kapatabiliyorum ama böyle kapatırsam birdaha bilgisayarı yeniden başlatana kadar hiç bir oyuna girmiyo acaba neden olabilir ? Aslında oyundaki sesleri duyabiliyorum oyun donmuyo gibi ama ekranım siyah oluyor

Bilgisayarı yeni formatladım. Son zamanlarda ciddi ısınıyodu Soğutucu kullanmıyodum onu da kullanmaya başladım ama hala durum aynı ne yapabilirim

Ayrıca bunu genelde cs go da yapıyo onun dışında arada lol oynuyorum onda sadece 1 defa oldu

|
    |
    Dragon997

Bilen yok mu :(
    |
    |
    Dragon997

Yardım lütfen
    |
    |
    Başka biri olsaydım keşke başka bi yaşam başka bi yüz belki zengin biri olurdum.yakışıklı falan.öle insanlar var bide benim gibiler.garip niye onlar onlarda biz yine biz olmak zorunda kalıyoruz.buna karar veren ne........ (Ben ukrayna polonya sınırını geçip susaştığım için polon ya daki evinden birinden su isteyip sonra su veren kişinin ihbarı sonrası yakalanıp sınır dışı edilen birisiyimm belki dünyadaki en şanssız kişiyim )
  • Binbaşı
    1201 Mesaj
    Oyundayken ısı değerlerini kontrol edin. Isınma kaynaklı olabilir diye tahmin ediyorum. Mümkünse laptopbunuzun işlemci ve ekran kartındaki termal macununu yenileyin ve oyun oynarken soğutucu kullanın.
    | Intel® Core™ i7 4790K | MSI Z97 GAMING 7 | PNY Anarchy X DDR3 16GB 2800Mhz | Asus RX 580 DUAL 8G OC | Philips 243V5LHAB/00 1MS 23.6" 1080p@60Hz | Crucial BX500 120GB | WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 64MB 7200Rpm |

| CoolerMaster HAF 912 Advanced | Thermaltake 600W 80Plus | Akasa Venom Voodoo | Logitech Z313 | Rampage DLM-355 | Logitech K120 | Plantronics Gamecom 388 | Logitech Rumble F310 |
  • Çavuş
    75 Mesaj
    Laptop Tamiri
    www.ankaralaptoptamiri.net

Garanti süresi bitmiş veya kullanıcı hataları sonucu oluşan problemlerinize çözümler buluyoruz. Laptoplarınızda

oluşabilecek anakart sorunu, ekran kartı sorunu, ekran kırılmaları, kasa kırılması, chipset sorunları, klavye değişimi,

harddisk değiştirme gibi işlemleri garantili olarak yapıyoruz. Teknik ekip ve ekipmanlarımız ile kısa süre içinde

işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her marka model laptoplara hizmet veriyoruz. 15 yılı aşkın süredir bu tür sorunlarınıza

çözümler sunuyoruz. Gelen laptopları ücretsiz tespit işlemi yaptıktan sonra fiyat ve süreç ile ilgili bilgi verip

işlemlerimize devam ediyoruz. İşlemleri kendi bünyemizde BGA cihazı kullanarak yapıyoruz. Batarya ve şarj aleti satışımızda

mevcuttur. Ekran değişim işlemlerini 1 saat içinde yapıp teslim ediyoruz. Değişim yapılan ürünlere 1 yıl garanti veriyoruz.

Kasa tamiri gerektiren işlemleri kesinlikle yapıştırma yapmadan tamir ediyoruz. Bu konuda kendimize güveniyoruz. Daha fazla

bilgi almak için 0312 431 01 44

Bayındır-1 Sokak No: 22/8 – Kızılay / ANKARA

Tel: 0312 431 01 44
    Tel: 0312 431 01 45
    Faks : 0312 431 01 43
    |
    |

• Teğmen
    121 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dragon997

quote:

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Oyundayken ısı değerlerini kontrol edin. Isınma kaynaklı olabilir diye tahmin ediyorum. Mümkünse laptopbunuzun işlemci ve ekran kartındaki termal macununu yenileyin ve oyun oynarken soğutucu kullanın.

Değerler böyle fazla mı ısınıyor acaba ? bir de laptopun sağ tarafı sol tarafına göre aşırı ısınıyor
    |
    |

• Teğmen
    121 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dragon997

quote:

Orijinalden alıntı: Deutschland Da Mülteciyim

psu kaynaklı olma ihtimali yüksek
    Bunu anlama şansım var mı ?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Deutschland Da Mülteciyim

psu kaynaklı olma ihtimali yüksek
    Adam laptop demiş hocam.
    |
    |
    NZXT S340 Red n Black | Corsair TX550M 80 Plus Gold | MSI Z370-A Pro | Intel I5 8600K 5.0 Ghz 1.375V Delid | Crucial Ballistix 2x8GB 2666 Mhz | Corsair Force Le200 120GB | WD Blue 1TB | MSI RTX 2070 Armor | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | AOC G2460PF 144Hz 1MS n Philips 190CW 75Hz 5MS | G710 Plus Cherry MX Blue | Corsair M65 Pro RGB | HyperX Cloud II | Logitech G920 n Shifter // Honda Accord 7 K24
  • Teğmen
    121 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dragon997

Yardımm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Yeni :Intel Core i7 7700k (4.2 Ghz.) | MSI Gaming PRO Carbon Z270 | GSKILL 16GB (2x8GB) CL15 TridentZ DDR4 3200MHz | Asus Strix ROG GTX 1080 |CORSAIR 128GB Force GS SSD| 2x500 GB Samsung SATA II | 2 x WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 | Asus DVD RW | PSU : CoolerMaster Silent Pro 700W | CORSAIR CARBIDE SERÄ°SÄ° 300R Siyah Kasa
  • Yarbay
    4804 Mesaj

hemen hemen benzer bir sorun başıma geldi. Oyun oynarken ekran simsiyah oluyordu ve sesler geliyordu resetleme yoktu.

Garantiden işlemciyi değişmişlerdi.

chipset bozulunca da normal zamanda da kendi kendini resetleyebiliyor makina.

bakılması gerek, sağlam bir yere gösterin.

ekran kartında da olabilir.

termal macunun yenilenip denenmesi iyi olur.
    |
    |
    Bahsedilenler: Clapss
    Eski Kullanıcı Adı:
    Dragon997

quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Dizüstü garantili ise servisinde garantisiz ise bir bilgisayarcıya götür termal macunu yenilesin ve içini temizlesin tekrar dene. Virüs programı vs kullanıyor musun ve işletim sistemin nedir?
    Hocam virüs programı vardı da zaten 3 yıldır hiç bakım vs yaptırmamıştım aldığım gibi kullanıyodum yeni başladı sorun. İşlemcim i7 6700HQ 2.60Ghz . Termal macunu deneyeceğim bakalım
    Dragon997

Benim garantim bitti ama termal macunu deneyeceğim uzun süredir düzenli kullanıyorum bilgisayarı ısınma sorunu olabilir diye düşünüyorum. Teşekkürler
    |
    |
    mob411 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Clapss

Hocam virüs programı vardı da zaten 3 yıldır hiç bakım vs yaptırmamıştım aldığım gibi kullanıyodum yeni başladı sorun. İşlemcim i7 6700HQ 2.60Ghz . Termal macunu deneyeceğim bakalım

Alıntıları Göster
    Geçmişte bilişim işi yapmış biriyim bende. Windows 7 den beri eski adıyla Security Essentials yeni adıyla Windows Defender harici birşey asla kullanmadım. Ondan öncesinde Kaspersky vs kullanırdım şu an üstüne para verseler kurmam pcye. Bankacılık işlemleri borsa vs her türlü işlemi yapıyorum. Allaha şükür hiç sorun yaşamadım kullanmayın daha güvenli..
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
izmir web tasarım
google reklamları
Lastik Fiyatları
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.