Şimdi Ara

Oyun medyasının oyunculara ihaneti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
14.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
211 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yusuf_Ozkan

Ps5/XSX 500 euro , ps5 digital 400 euro , xss 300 euro al hesapla bakalım.
    Bu fiyatlar perakende fiyatı. Perakende fiyat üzerinden hesaplanmaz. Toptan fiyatı ülkeye girişi ne kadar ediyor ona bakılır. Sonra bunun üstüne, vergi vs eklenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav arakadaşlar Türkiye üzerinden hiç bir çöp almayın.Konusu var gidin amazondan alın,bu beleşçi you tuber ların yayınlarını da izlemeyin.Hem sony türkiye hem you tuber lar bizim üzerimizden para kazanıyor.En güzel tepki yöntemi bu

• Olm adamlar güncel vergilerle hesaplayıp fiyatı söylemiş kafanız mı güzel? Tahminler üzerinden konu mu açılır aga yazın google a herşey çıkıyor vergisi cartı curtu, zaten tek yapmanız gereken elinize hesap makinesi alıp hesaplamak eğer hiç güvenmiyorsanız.

• Iphone 11 700 dolar bu arada satış TR satış fiyatı 8000 TL :))

• Benim bildiğim KDV dahil fiyatı 500 euro makinenin, onun üstüne otv ve ek gumruk vergisi alınıyor.

• Almayın abi, niye alıyorsunuz?

Almayın.

Sizin insan gibi yaşamak eğlenmek hakkınız var mı sizin neyinize pileyteyşın iksbaks.

Bi piresteşın için ezanları mı susturalım.

Oyun ve konsol ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Anor~ -- 29 Eylül 2020; 14:16:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • olması gereken hesabı(digital 5999, bluray 7499) ps5 konularına bir kaç kez attım ama millet cevap olarak mesut çevik videosunu falan atıyor, konsolu 500€'dan hesaplıyordu. ben amazon'dan 4000 liraya aldım zaten türkiye fiyatı 10bin lira olsun mütahak bunlara prim verenlere
  • GryAsl G kullanıcısına yanıt
    800-850 euro dedim
    bunlar değişik avrupa ülkelerindeki çıkış fiyatı aralığı
    Gsmarenadan baktım
  • Cosmos2999 kullanıcısına yanıt
    Konslollardan zarar ediyoruz propagandası konsol üreticilerinin büyük yalanlarından
    Her yeni nesil çıkmadan 1 yıl önce başlar 500 euro olacak xxx konsolun maaliyeti 450 dolarmış bıdı bıdı
    Benim başlıkta anlattığım yalanın uluslararası versiyonu
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Fiyatlama örneğim misal bunu yazdım
    Anlatmak istediğim hesaplamaların dolar üzerinden yapıldığı ve bunun aşağı yukarı nasıl olduğu
  • Türkiyedeki oyun sektörü hakkında bilgin yok
    Biraz araştır ps nesillerinin çıkş haftası,ayı,yılı satışlarını
    Hatta kaç liradan olursa olsun ps5 diğer nesillere fark atacak ülkede satış olarak
    Evet birileri zor durumda ama birileri hep zengin ve bu zenginlerin sayısı git gide de artıyor ister inan ister inanma
  • freeman1930 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum ama ben arkadaşın mantığından hesapladım. Euro değilde hani dolar üzerinden satılsa ne olurdu fiyatı diye.

Euro 9.20 oldu.

500 Euro KDV dahil Türkiye ye girse

Ötv ve gümrük vergisi ile 8.280 TL yapıyor.

Hadi Sony imana gelsin Türkler aman oyun oynasın zarar edelim desin. 250 Euro ya gitirseler bile 4000 TL nin üstü fiyata geliyor.

Yani Sonny acısa Türk halkına yinede bir Asgari ücretle çalışan genç konsolu tek maaşla alamıyor..

• dante06 kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğim şu
    Burda amazon üzerinden her şey dahil 650 eurolara ps5 alınabildi
    E bu cihaz çıkınca stok sorunu olmayınca herkes burdan alır neden gidip bayiden alsın 2000-3000 liraya
    Şu son 1-2 yılda nineler bile internetten alışveriş yapar hale geldi
    eskisi gibi ben uğraşamam o işle,gümrük işi çıkar,kargo ne olur mevzusu da yok
    Böyleyken eğer 9000-10000 liraya çıkarsa konsol kim alır ki bunu
    gitsin amazon.de den alsın
  • Çıkış fiyatlarından bahsettim
    Avrupa ülkelerinde 30-40 euro arası farklarla çıkmış
    gsmarendan baktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OozedX

Türkiyedeki oyun sektörü hakkında bilgin yok
    Biraz araştır ps nesillerinin çıkş haftası,ayı,yılı satışlarını
    Hatta kaç liradan olursa olsun ps5 diğer nesillere fark atacak ülkede satış olarak
    Evet birileri zor durumda ama birileri hep zengin ve bu zenginlerin sayısı git gide de artıyor ister inan ister inanma
    2 sene içinde ülkeden Playstation çekildiğinde alıntılayacam.

• Çıkış ayında görüşelim
  • İhanet falan.. Herkes siyasetin oyuncağı olmus. Yok vatan hainliginden vatasliklarini elinden alıp sınırdan atalım.

Bu ülkede işler böyle yürüyor, onlar da nasıl olduğunu anlatıyor. Pahalı diye de söylüyorlar zaten. Kanunlar ortada, matematik malum. Yanlışsa yanlış deyin. İnsan doğru bir hesaplama yapınca vatan haini oluyorsa vay halimize. Halkı galeyana getirmekten içeri mi girsin adamlar, ne istiyorsunuz?

Oyun medyası dediğin de birkaç web sayfası ve YouTube kanalı. Twitchten para kazananlar hariç doğru dürüst kazanmıyor da adamlar. İtirazınız devlete yapın, iki tane oyunsever adama değil.

• oyun medyası değil teknoloji medyasının hemen hemen tamamı böyle.
    Hakkı Alkan diye bi adam var para verip şeytanı öv desen deccal olur çıkar.
    Zamanında istanbul bilişimi bile yerlere göklere sığdıramamıştı adamlar alenen "ağaaaa biz dolandırıcıyız millete kitledik şimdi de kaçtık" diyene kadar da suçsuzluklarını savundu durdu.
    Aynı adam yerli yabancı tüm teknoloji macrasının sövdüğü Dji Osmo Action aksiyon kamerasını öve öve bi şekil oldu hatta piyasadaki en iyi kamera olduğunu falan söyledi şuursuz😄
    Kısacası bi şey incelemeye değiyorsa iPhonodo onu inceler. O adamın incelemesini tek geçerim...

• Bu yazıya göre Mesut Çevik ve Enis Kirazoğlu bu ihanet çetesi içinde mi yani?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.