Şimdi Ara

Oyun Anında PC Reset Atma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar henüz 5 gün önce paraya kıyıp yeni bir kasa topladık. Sistem parçaları şu şekilde;

Oyun Anında PC Reset Atma Sorunu

Öncelikle "Assassin's Creed Revelations" yükledim. Oyun anında PC ara sıra reset atıyor. Bazen 3-5 saat sorunsuz oynuyorum, bazende yarım saat içinde 3 kez resetlediği oluyor.
    ACR öyle böyle bir şekilde bitti, şimdi AC III yükledim. Aynı sorunu bunda da yaşıyorum. İki oyunu da en yüksek grafik kalitelerinde oynuyorum hiç bir şekilde kasma falan yaşamıyorum. Fakat tek sorun PC'nin kafasına göre reset atması.

Kasada hiç bir şekilde aşırı ısınma olmuyor. Oyun anında bir çok kez kontrol ettim. Ekran kartının en fazla 48 dereceye çıktığını gördüm. Yinede ısınma ile ilgili bir şey mi acaba diyip kasayı klimalı bir odaya aldım yine aynı şey devam ediyor.

Denemediğim şey kalmadı. Elektrik hattında bir sorun var diye eve elektrikçi çağırdık hiç bir sorun çıkmadı.

Araştırdığım kadarıyla Power Supply ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum. Benimki 450 watt. Bu ekran kartı için yetersiz olabilir mi ? Yani bunu mu değiştirmem gerekli ?

Sizin düşüncelerinizi ve önerilerinizi merak ediyorum. Buna neyin sebep olduğunu bulup ona göre hareket edeyim. Şimdiden teşekkürler.

• Bu ekran kartının teknik bilgisinde güç gereksinimi için gerçek 500 watt diyor(sadece ekran kartı için,sistem içinde üzerine siz ilave edin artık)
    Teknik Özellikler :

MarkaSapphireModelHD7850 2GB 256Bit GDDR5 16XÜrün Kodu11200-07-20GBellek Hızı4800MHz (Efektif)Bellek Boyutu2 GBBellek Arayüzü256bitBellek TipiGDDR5Chipset ÜreticiATIGrafik İşlemciHD 7850 / Pitcairn ProÇekirdek (İşlemci) Hızı860MhzRAMDAC -Maksimum ÇözünürlükVGA 2048x1536
    DVI 2560x1600
    DisplayPort 2560x1600
    HDMI 1920x1200Arabirim (Slot Tipi)PCI Express 3.0 x16DirectXMicrosoft DirectX® 11OpenGLOpenGL®HDMI1 adet / Versiyon : 1.4ADVIDVI-I : 1 adet
    DVI-D : 1 adetTv Çıkışı-Display Port1 adet Display PortAnalog ÇıkışıDVI-D- D-Sub Adaptörü ileDiğer Görüntü TeknolojileriSteam İşlemcisi: 1024
    Üretim Teknolojisi : 0.28 Mikron
    Transistör sayısı : 2,8 Milyar
    Harici Güç Girişi : 1 adet 6 Pin
    Güç tüketimi: Boşta 3W, tam yükte 130W
    HDCP ve HDTV uyumlu
    Doğal Görüntü Desteği : 10-bit / 1 Milyar Renk
    3D Grafik Çözünürlüğü: 6 x 1920 x 1200
    Desteklenen Teknolojiler:
    1.AMD HD3D
    2.AMD Eyefinity 2.0
    3.Microsoft DirectX 11.1, SM5.0 ve OpenGL 4.2
    4.HDMI 1.4a ve Deep Color desteği, 8 Kanal HD Ses Discrete Digital Multipoint Audio (DDMA)
    5.AMD Advanced Parallel Processing
    6.28nm İşlem Teknolojisi
    7.QuadHD/4k Video ve AMD Steady Video 2.0 desteği
    8.Enhanced Unified Video Decoder (UVD 3)
    9.AMD PowerTune™ ve AMD ZeroCore™ ile dinamik güç yönetimi
    10.Gelişmiş 2GB/256-bit GDDR5 bellek arayüzü
    11.Dolby® TrueHD ve DTSHD Master Audio TM
    12.AMD CrossFireX™
    13.Donanımsal HDCP
    14.PCI Express 3.0 x16
    15.Gelişmiş Internet Tarayıcı Uygulamaları
    16.Microsoft Office 2010 için GPU hızlandırma
    FanÇift Fan, Çift SlotUyumlu İşletim SistemiMicrosoft Windows 7, Vista, Media Center ve XP (32bit ve 64bit)Kutu içeriğiSürücü Cd’si
    DVI-VGA Adaptörü
    Crossfire köprüsü
    1 adet 6 pin güç kablosuBoyutlar-Güç GereksinimiMinimum gerçek 500W ve üzeri kaliteli bir güç kaynağı ile kullanılması tavsiye edilir.
    Ürün 1 adet 6’lı PCI-E güç girişine sahiptir.
    Garanti SüresiTÜM SAPPHIRE EKRAN KARTLARI 2 YIL BİREBİR DEĞİŞİM GARANTİSİ İLE SATILMAKTADIR.
    Vga Bellek Hızı4800 MHz
    StandartlarATI Cross Fire X
    Microsoft DirectX 11
    Shader Model 5.0
    PCI Express 3.0
    Open GL 4.2
    AMD HD3D Technology
    ATI Eyefinity Technology ( Çoklu Monitör Deseteği)
    Garanti Süresi24 Ay
    Çoklu ekran kartıCrossfire desteği var
    Çıkış Birimi2 x DVI
    DP
    HDMI
    Bus YapısıPCI Exp
    ress x16

• Yani o zaman düşündüğüm gibi power supply yetersiz kalıyor. Peki diğer parçaların da çekeceği güçle beraber siz kaç wattlık bir power supply önerirsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qLasuR

Yani o zaman düşündüğüm gibi power supply yetersiz kalıyor. Peki diğer parçaların da çekeceği güçle beraber siz kaç wattlık bir power supply önerirsiniz ?

700 / 650
  • Teşekkürler çok sağolun.
  • Minimum 650 watt alınması uygun olur.Ama dikkat edin çakma marka almayın gerçek güç veren markaları tercih edin.
  • guc kaynagı yetersızlıgı tabıkıde huntkey jumper 550 bu urunu al bence ben kullanıyorum ovgu dolu bır urun ınternette arastırmalısın

yuk altında harıka basarılı kart
  • 125 işlemci çeker 500 w ekran kartı kasa içinde kaç hdd var bilmiyorum ama 20 - 25w civarı hdd çeker bana göre alınması gerek psu 700 - 750 fazla olması sorun teşkil etmez fakat az olması soruna neden açabilir.. Sınırda dolanmaya gerekyok aralarında okadar fiyat farkı yaratacak w lar değil..
  • İşlemcim 70-80 watt falan çekiyor sanırım. Hepiniz çok sağolun değerli yorumlarınız için. 650 ya da 700 wattlık bir power supply almayı düşünüyorum bakalım artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.