Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.113
Cevap
358
Favori
899.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5 yıl dolmadan araç satışında ötv ödeniyor o tamam da, mtv nasıl oluyor? İçinde bulunulan dönem ödeniyor mu, yoksa mesela şubat ayında satılırsa ocak artık muaf mı oluyor?

• İndirimli ÖTV üst limiti 450 bin oldu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dün sıfır polo'yu 475 bine aldı bir arkadaşım. 450 bin çok düşük bir rakam.

• montaj34 kullanıcısına yanıt
    Bunla ilgili birsey yapilacak mi acaba? Engelli vekillerimiz ne yapiyor anlamış değilim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Kuvvetle muhtemel hükümetin istediği de bu, sadece yerli üretim araçlar (Egea, Corolla, İ20 v.s.) alınabilsin, cari dengeye menfi etkisi asgari seviyede kalsın isteniyor.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bunlardan alıncak en mantıklı 1.8 hybrid corolla olur heralde ama keşke daha başka modeller de girse 450 bin limitine

• Sheva24 kullanıcısına yanıt
    Hybrid Corolla ötvsiz alınabiliyor mu? Hybrid araçlar zaten ÖTV indirimli oluyor diye biliyorum

• ozenc_35f kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum ayrıntısını ben sadece fiyata göre öyle söyledim 460bin tl şuan hybrid dream o yüzden öantıklı olabilir dedim hem de mtv ödenmeyeceği için iyi olur ama alınmıyorsa orası ayrı tabi

• Otomatik Egea çıkarsa Lounge donanımlısı kampanya vs ile inşallah alınabilir limit dahilinde. En mantıklı yine egea olacak görünüyor. Corolla,bayon,i20,Sandero,Sandero stepway, Kia Rio,Honda City,Micra,Ibiza ,stonic ,polo,Corsa,Clio hepsinin otomatik vites versiyonları(bazıları boş paket) limit dahilinde olabilir belki kampanya yaparlarsa. Çok alternatif kalmadı artık ÖTV indirimli araçlarda.

• Arkadaşlar merhaba. %90 Engelli yakını olan biri ötv muafiyetiyle kendi adına kredi çekip engelli üzerine arabayı alabilir mi? Yani araç engelliye tescil olacak ama kredi onun yakını adına çekilecek. O yakını engelli değil.
    Bilgisi tecrübesi olan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarrrrr kullanıcısına yanıt

Banka tasit kredilerinde kredinin kim cektigi onemli degildir hocam, cunku araca borc bitinceye kadar rehin konulur.

• Lawy L kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim cevap için

• serdarrrrr kullanıcısına yanıt
    Kendi adınıza ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Taşıt kredisinde ruhsat sahibi ile kredi kullanan kişi aynı olmak zorunda bu yüzden çekemezsiniz. Şöyle de olabilir; bazı bayiler engelli kişiye kredi veriyor kefil alarak , araç engelli kişi üzerine olacağından sorun olmuyor ve araca rehin koyuyor tabi.

Bu ayrıntı için teşekkür ederim. Ön bilgi edinmiş olduk. Artık fiiliyata geçince arkadaş, daha net bilgi sahibi olur.

Adam gibi araba yok zaten suv olarak yok neredeyse,inşallah c4 suv 450 altına düşer güzel olurdu

• İndirim sonrası 457 bin olan Duster prestige plus bu seviyelerde kalırsa 1 ocaktan sonra alınabilicek en mantıklı araç bence. Biraz elden vermek gerekecek ama bence verilir tabi bayide bulursak

• vasi atanmış engelli yakınımıza araba alacaz. Mahkemeden izin almak gerekiyor. Hakim proforma fatura istemiş, standart bir prosedür mü bu? Bana şu tutarda araba alabilirsin diye mi izin verecek, ya da şu modeli alabilirsin diye mi? Fiyat değişirse ne olacak tekrar mı izin alacaz. Garip geldi bana.

• Sheva24 kullanıcısına yanıt

C4 suv değil bu arada hatback

Ayrıca engelli yakınınız o araçta rahat edemez zira çok küçük.

Tavsiyem pejo Rifter veya Citroen Berlingolara bakın f segment araç hacmine sahipler

Tabii bu hakkı suistimal etmek üzere kullanıyorsanız ayrı konu

• yakpinar1222 Y kullanıcısına yanıt

Ticari araç almanın anlamı yok. ÖTV oranı çok düşük, astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Başka bir konuda dedikleri gibi: Bulabildiğinizi alın, yarın onu da bulamazsınız. Geçen sene Grandland aldığımda, bunu mu aldın diyenler olmuştu, 1-2 ay sonrasında bile limitten çıktı ki şu anda neredeyse ikiye katladı fiyatı.

• bulunabilir araba varmı şuan

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.