Şimdi Ara

Otomotivde ikinci indirim (Yeni Oyun:Stokları eritemedik)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖTV indirimi araç stoklarını eritmek için yeterli olmayınca kampanyalar hız kazandı.

Pazarı canlandırmak amacıyla yürürlüğe giren ÖTV indirimi, ticari araçta beklenen hareketi getirmedi. Hafif ticarilerdeki artış otomobile göre sınırlı oldu. Otomobil satışları Mart ayında şubata göre yüzde 180 artırarak 40 bin adede çıktı. Hafif ticari araç satışları da ÖTV indiriminin dopingiyle yüzde 100 artarak 14 bin 489 adete yükseldi. Bu yüzden hafif ticari araç markaları, Nisan ayında satışlarını artırmak için özel kampanyalar düzenledi. Nisan'a özel kampanyalardan bazıları şöyle:

Ford ticarilerin fiyatları sabitlendi
    FORD: ÖTV, KDV, Faiz Sıfır kampanyası sürüyor. Üstelik, ön ödeme karşılığında mayıs sonuna dek sabit fiyat garantisi veriliyor. İstediği renk ve model aracı bulamayan müşterileri için de özel bir program açıkladı. Program dahilinde müşteriler, yukarıdaki kampanya ile mayıs sonuna kadar gelen tüm araçları ön ödeme ile sabit fiyat ile alabiliyor. Ford Otosan bununla birlikte 10 bin TL için 10 ay vadede yüzde 0 Ford Finans kredisi sağlıyor.

Mahindra'da sınırsız garanti
    MAHINDRA: Türkiye distribütörlüğünü İlçe Otomotiv'in yaptığı Hintli Mahindra'lar 32 bin TL'den başlayan ÖTV indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor. Mahindra ticari araçlar iki yıl sınırsız kilometre garantisi ile satılıyor.

Citroen ticarilerde 5 bin TL'ye varan indirim var
    CITROEN: ÖTV indiriminin yanı sıra Nemo'da versiyonlara göre bin 900 TL ile 2 bin 800 TL arasında değişen indirim uyguluyor. Kampanyada; Berlingo bin-bin 500 TL, Jumper 5 bin TL'ye varan indirimle satışa sunuluyor.

Renault'lar üç ay ödemesiz
    RENAULT: Kampanyada, Yeni Kangoo Express ve Multix'de 10 bin TL için 12 ay vadeli yüzde 0 faiz, Master ve Trafic modellerinde ise 15 bin TL için 12 ay vadeli yüzde 0 faiz fırsatı sunuyor. Ayrıca iki farklı ödeme şekli sunuluyor. Müşteriler Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan yaz aylarında hiç ödeme yapmıyorlar. Diğer ödeme şekli ise, 48 aylık kredi süresi boyunca tüm yaz aylarında 500 TL olan düşük taksitten oluşuyor.

Isuzu D-Max'e 0 faizli kampanya ISUZU: Anadolu Isuzu'nun kampanyası nisan sonuna kadar uzatıldı. Kampanyada; ticari araç kullanıcıları Isuzu marka kamyon, kamyonet ve pikapları 15 bin TL'ye 12 ay vadeli sıfır faizli krediyle satın alabiliyor. Isuzu'nun pick-up modeli D-Max'ler hem iş hem de günlük kullanıma uygunluğuyla dikkat çekiyor. 3 tona varan çekme gücü olan D-Max, 4x4 ve 4x2 model seçenekleriyle Türkiye'de satışa sunuluyor.

Mitsubishi L200 3 bin TL daha ucuz
    MITSUBISHI: Temsa Global tarafından satışı gerçekleşen Mitsubishi L200 modeli 3 bin TL'ye varan indirimlerle sunuluyor. Nisan ayı için düzenlenen özel kampanyada; Türkiye'de üretimi ve dağıtımı Temsa Global tarafından yapılan Mitsubishi Fuso Canter bin 250 TL'ye varan indirimlerle satılıyor.

VW'de indirim yüzde 8
    VOLKSWAGEN: Kampanya kapsamında Volkswagen Transporter ve Caddy sahibi olmak isteyenlere düşük ÖTV oranlarının yanısıra indirim avantajı ve kredili alımlarda 60 aya varan vadelerle uygun kredi koşulları sunuluyor. Volkswagen Transporter yüzde 8'e varan indirim oranı ile 34 bin 950 TL'den, Caddy'e ise yüzde 4 indirimle 34 bin 950 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Fiat ticariler 0 faiz fırsatıyla satılıyor
    FIAT: ÖTV indirimine ek olarak Tüm Fiat Ticari Araçlar model yelpazesinde nisan ayına özel yüzde 10 indirim avantajı sunuluyor. Ayrıca Koç Fiat Kredi aracılığıyla 12 bin TL için yüzde 0 faizle 12 ay vade kredi imkânı da sağlanıyor. Fiat Ticari Araçlar yelpazesinde yer alan Fiat Fiorino modelleri 17 bin 750 TL; Fiat Doblo modelleri 18 bin 750 TL; Fiat Scudo modelleri 29 bin 460 TL; Fiat Ducato modelleri ise 31 bin 730 TL'den başlayan kampanyalı satış fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Adamlar ticaride ötv + kampanya uygulamaya başladılar bizim millet bedava veriyorlarmış gibi hususi otomobile saldırmasaydı normal araçlarda da buna benzer bir indirim olurdu benim anlamadığım birşey var kur farkını yansıtmak zorunda kaldık diyorlar peki bu kur farkını neden ticariye yansıtmadılar da aksine indirim yaptılar ? sebebini çok iyi biliyorum ama söylemek istediğim gibi söylersem banlanırım bizim milletimiz ne zaman akıllanacak acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubi lay -- 29 Nisan 2009; 0:53:00 >

• Hani stokta araba kalmamıştı, şimdi noldu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Hani stokta araba kalmamıştı, şimdi noldu?

soktukları şeylerinden pardon yerlerinden çıkarmaya başlamışlar
  • Milleti enayi yerine koyarken iyidi. Hiç acımıyorum onlara. Araba sormaya gittiğinde yüzüne bakmıyorlardı. Stokta araç kalmadı malesef diye yalanlar uydurdular. Şimdi mumla müşteri arıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kubi lay

quote:

soktukları şeylerinden pardon yerlerinden çıkarmaya başlamışlar

depolardan demek istedin galiba
  • ALLAHIN TOKADI diyorum hepsine bende dahil aracımı almak istediğimde gemide geliyor stokta yok 6 ay sonra zam gelirse aynen aksettiririz,gibi yalanlarla insanları kandırdılar şimdi ise pimi çekilmiş el bombası ellerinde patladı.geçmiş olsun. bunlar daha iyi günleri beter olun birçok arkadaşım hala araba bekliyor,bende dahil bir çoğu 2.el aldı vs hep bu çakal zihniyetli tüccar bayiler yüzünden..
  • quote:

baktılar yine millet araçları almamaya başladı bunlarında paçası tutuştu
  • Araç Siparişi Verirken,Kaporayı Verip Sözleşme Yaparak Kur (Fiyat) Sabitleyen ve Aracını Sabitlediği Fiyattan Satın Alanlar Olduğunu Biliyorum ÖTV İndirimi Öncesi.Ben Bu ÖTV (B)indirimi Safsatası Çıktığında 0 Km. Araç Almaya Niyetlendim,Çalıştığım Grubun Sağladığı Ekstra İndiriminde Etkisiyle Gerçekten Cazip Fiyata Araç Alma Şansım Doğmuştu.Ancak Bayilere Gittiğimde Ne Göreyim,Ellerinde Araç Yokmuş,Almak İstersem Benden Kapora Alıp Yeni Sipariş Gireceklermiş,Çok Talep Olduğundan Sıra Varmış Bu Nedenle Teslimat 15 Haziran'a Yetişmeyebilirmiş,Bu Arada Euro Artarsa Kur Farkını Araç Tesliminde Benden Alırlarmış.Ee Hani Stoklar Birikmişti,Eritmek İçin Yalvarıyordunuz,ÖTV İndirimini Böyle Kopardınız Hani Nerede?Bir Hesap Yaptım,Bana Anlattıkları Biçimde Aracın Maliyeti,ÖTV İndiriminden Önceki (Eski) Liste Fiyatına Geliyor Hatta Geçiyor.Ne Anladım Ben Bu İşten?Maalesef Gözünü Kırpmadan Araçlara Saldıran Bilinçsiz İnsanımızla Bayilerin Açgözlülüğü ve Vahşi Kâr Hırsları Birleşince Ortaya Çıkan Tablo Bu.ÖTV Yürürlüğe Girdikten Sonra Kısa Sürede Kime Ne Kakaladılarsa Kâr Onlar İçin.Şimdi Sızlanıyorlar Yine,Beter Olsunlar...

• bu ÖTv indiriminin ilk baştan beri ülkenin zararına olduğunu, dış borcumuzu artırmaktan başka bir b*ka yaramıyacağına, devletin yaptığı indirimi firmaların cebe atacağını söyledik. Ayrıca bu tip indirimlerin dip görüldükten sonra çıkışın başında yapılması gerektiğini böylece bu indirim bittiğinde de yüksek talep olacağı için firmaların etkilenmeyeceğini ancak bizde daha dip görmeden yapılan bu indirim bittiğinde firmaların 1 tane bile müşteri bulamayıp çok daha kötü durumua düşeceğini söyledik..Üstelik benim gibi bakanın başbakanın ÖTV indirimi olmayacak sözlerine inanan enayierin hem devlete hem hükümete güvenlerini kaybedeceğini iddia ettik.Bu işi karını maksimize etmek isteyen bir -iki otomotiv baronunun organize ettiğini halkta beklenti oluşturduğunu söyledik..
    Bu forumda bi küfür yemediğimiz kaldı.

Şimdi milletin yavaş yavaş aklı başına geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 29 Nisan 2009; 9:55:21 >

• Bora_T sana katılmamak mümkün değil.
  • Paranla rezil olmak deyimini ötv indirminde insanlar birkez daha görmüşlerdi.Bayiler ve üreticiler müşteriye değil de müşteriler bayiye ve üreticiye mecbur havasına girdiler.
  • Haberi okuma alışkanlığı olmadığı için heralde, balıklama atlamış herkes.
    Ticari araç stoklarından bahsediyor haberde. Kampanyalı modellerin isimlerinden de mi çıkaramadınız hayret ediyorum. Editörler dikkat çekmek için haberin başlığına kafa yorar; başlık ilgi çeksin, okuyucu başlığa kapılıp haberi okusun diye. Millet başlıktan sonrasını okunmaya değer görmüyor.
    binek araç satışında %180 artış görüldüğü yazıyor

yaa; beter olsunlar değil mi. hakettiklerini düşünüyorsunuz heralde, satışları 3 e katlamışlar. ama "beter olsunlar".
  • quote:

Orjinalden alıntı: x-rayted

bu ÖTv indiriminin ilk baştan beri ülkenin zararına olduğunu, dış borcumuzu artırmaktan başka bir b*ka yaramıyacağına, devletin yaptığı indirimi firmaların cebe atacağını söyledik. Ayrıca bu tip indirimlerin dip görüldükten sonra çıkışın başında yapılması gerektiğini böylece bu indirim bittiğinde de yüksek talep olacağı için firmaların etkilenmeyeceğini ancak bizde daha dip görmeden yapılan bu indirim bittiğinde firmaların 1 tane bile müşteri bulamayıp çok daha kötü durumua düşeceğini söyledik..Üstelik benim gibi bakanın başbakanın ÖTV indirimi olmayacak sözlerine inanan enayierin hem devlete hem hükümete güvenlerini kaybedeceğini iddia ettik.Bu işi karını maksimize etmek isteyen bir -iki otomotiv baronunun organize ettiğini halkta beklenti oluşturduğunu söyledik..
    Bu forumda bi küfür yemediğimiz kaldı.

Şimdi milletin yavaş yavaş aklı başına geliyor..

Söz konusu stok eritememe şikayetleri ticari araçlar içinmiş sanırım; ama yine de yorumunuza katılmamak elde değil...

• Y E M E Z L E R ............
  • Arkadaşlar , bayilere gittiğinizde değişen hiçbir şey yok. Kesinlikle müşterinin filan peşinden koştukları yok.
    Gene aynı muhabbetler ,araba yok,gelecek olanda mayıs zammını yansıtırım.
    Bu nedenle kendimizi kandırmayalım.Bu satış düzeni böyle gelmiş,böyle gider...
  • bu bayiler pirana bence yakalayabildiklerini oracıkta katır kutur götürüyorlar ALLAH kimseyi onların eline düşürmesin.çok dikkatli olun arkadaşlar.
  • panik, sıkışma yok hiçbir araba satıcısında boşuna heveslenmeyin binekler %180, ticariler %100 artmış 1 ay içinde. boş haberler böyle geliiir gider basında artık. indirim yaptık diye milleti Kazıklama filmi hoşlarına gitmiştir, devamını çekmek istiyorlar
  • Çakal ya bunlar.

Zaten ne mal olduklarını ilk HONDA'da anlamıştım,azıcık kafaları çalışsaydı Uno'yu alırlardı,ben de sıfır Civic alırdım.

Kendileri kaybetti.
  • yemezler...
  • Haberde bahsi geçen araçların tamamı ticari araç

binek araçlarda herhangi bir sorun yok

mayıs ayındaki arabaları bile sattı adamlar

ötv kalkmadan araba alamıyacağımı artık anladım

kalkınca bayiler kendi kampanyalarına girerler ve araba almak nasip olur

size alamadığım arabaların listesini yapıyorum

ilk olarak

i10 otomatik ile başladık olmayınca, getz dizel alalım dedik ondanda kalmamış

accent alalım dedim ondanda kalmamıştı

renault'tan yeni symbol, clio hb'de alamadığım arabalar arasında

peugeot 'ta ise 207 trendy dizel, citroen'de ise c3 alamadım

wv'de polo dizel bulamadıktan sonra, aramalarımın şiddetini arttırarak devam ettim

opel'de yeni corsa kalmadığımı öğrendiğim anda , yeni fiesta'ya yöneldim ama ondada durum aynıydı

kia rio için nabız yokladığımda yine durum aynıydı

bundan sonra bilinmeyen markaların arabalarına yönelmeyi düşündüm ama durum aynıydı

dacia'da sandero'unun 2009'un sonuna kadar bittiğini öğrendim

daihatsu içinde durum aynıydı, sirion ellerinde kalmamıştı

chery kimo bile alamadıktan sonra

ağzımdan batsın bu dünya sözleri dökülmeye başladı

son olarak mayıs ayı içerisinde yukarıda saydığım modellerden herhangi birini alabileceğimi yada bulabileceğimi düşünmüyorum

bir daha da ötv indirimi falan istemiyorum

arada unuttuğum modeller varsa, kusura bakmasınlar

not: baktığım bütün araçlar dizel'dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi willerdem -- 29 Nisan 2009; 17:45:16 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.