Şimdi Ara

Sıfır alınan aracın mtv sini kim öder sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
29.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar gecen hafta arac aldım sıfır bugun e devlete baktığımda vergi borcu var gozukuyor vergi borcu varken devir nasıl olabiliyor bir de temmuzdan sonra aldığım için bayinin yatırması gerekmiyor mu mtv yi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Bayide plaka takılmamış araca neyin MTV'sini yatırtacaksınız? Araç tescil olunduğu zaman mtv başlar. Siz en iyisi soruyu herhangi bir notere gidip sorun.

• Huan8 H kullanıcısına yanıt
    Daha sonra toplu yatırdıklarını soyluyor bazı arkadaslar bazıları da bayinin insiyatifinde diyorlar o yuzden kafam karıstı

• Aynen sonra toplu yatırıyorlar sorun yok

Dün bugün 5 tane araç aldık renodaki davarlar mtv bizden diyor çocuk var sanki karşında yatırmadan nereye satıyorsun lutuf gibi söylüyorsun Sea diyip çıktık opep ve toyota aldık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni tescil araçların dönem MTV son ödeme süresi tescil tarihinden itibaren 1 aydır. Bayiler 1 ay içinde ödüyorlar genelde. Unutulma ihtimaline karşı 1 ay dolmadan hatırlatmakta fayda var.

• kim kime ittirebilirse şeklinde ilerliyor benim bildiğim. eğer bayii tok satıcıysa ödemez, rober hatemo'nun dediği gibi senden çok var deyip sıradakiyle şansını dener.

• Kim kime nasıl ittirirse diye bir şey yok, bayiden alınan sıfır aracın mtv'sini bayi öder, tescili onlar yaptırıyor çünkü, siz değil, tescil yapılır plaka alınır, MTV ödenmeden plaka takılmaz-verilmez.

Ha galeriden sıfır araba alırsanız, aldığınız zamanda mtv gelmişse o ödenir. Çünkü galerideki sıfır araba, aslında plakalandırılmış sıfır kilometre ikinci el gibi işlem görür. Bir defa plakalandırılmış ve trafiğe çıkmış sayılır artık o saatten sonra.

• Nisan ayında 0 araç aldım,ilk taksiti onlar ödemişti,ben geçen ay 2.taksiti ödedim sadece.Dolayisiyla plaka takılmadan önce ödenmiyor kısmına katılmıyorum.

• mart , nisanda peugeot ve toyota aldım hemen ödemiyorlar 1 ay içinde ödediler.

ben satış temsilcime hatırlattım,sizde temsilcinize hatırların hallederler.

ayrıca proforma faturanda yazar aşağıdaki şekilde

Sıfır alınan aracın mtv sini kim öder sorunu
  • 2020 eylülde sıfır araç aldım. Bayi e-devlette mtv 1. Taksit gözükecek kesinlikle ödemeyin bize ait demişti. 1 hafta sonra ödendiğini gördüm.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sıfır alınan aracın MTV borcunu yoldan geçen vatandaş öder

• quote:

Orijinalden alıntı: Nonchalnt

Daha sonra toplu yatırdıklarını soyluyor bazı arkadaslar bazıları da bayinin insiyatifinde diyorlar o yuzden kafam karıstı

Temmuz ayında araç aldım, MTV'yi ödüyoruz demişlerdi. Aracı teslim aldıktan sonra MTV borcunun olduğunu gördüm, bayiyi aradığımda aynı şekilde toplu ödediklerini söylediler. MTV ödemesinin son gününe kadar bekledim halen ödenmemişti, bayiyi aradım durumu anlattım aynı gün içinde ödediler.Sıfır alınan aracın mtv sini kim öder sorunu  Ama insan şüpheye düşüyor böyle bir durum karşısında.

• İlk taksidi bayii öder. Ödenmemişse hatırlatın.

• Ben aracı 2 Ocak’ta teslim aldım MTVsi bayi tarafından ödenmişti
    Anahtar teslimin mantığı da budur.

• Ormanci kullanıcısına yanıt

ÖTV ile karıştırıyorsunuz. Plaka için MTV şartı aranmaz, 1 ay içinde ödenmelidir MTV.

Bayilerle anlaşmanıza bakar. Son araç alışımda MTV size ait dediler en başta, ona göre kabul ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-52FA4E8AC

ÖTV ile karıştırıyorsunuz. Plaka için MTV şartı aranmaz, 1 ay içinde ödenmelidir MTV.

Bayilerle anlaşmanıza bakar. Son araç alışımda MTV size ait dediler en başta, ona göre kabul ettim.

Doğru, ÖTV ile karıştırdım.

Ancak MTV de ödenir hep usulen. Size ait diye bir şey sormazlar bile...

Onu da yeni çıkardılarsa yok artık diyeceğim.

Hoş, artık şaşırmıyoruz, zorla 20 bin TL'lik sözde aksesuar satan adamlar bunlar. MTV'ye de tenezzül ederler.

• Arkadaşlar cevaplarınız için cok teşekkürler aradım ay sonu toplu yatıracaklarını söylediler

• Yatıracağız dedilerse yatırılar ama takip edin, atlama olabiliyor üstte anlattığım gibi. Ben son gün hatırlatmasam belki de unutulacaktı.

• Peugout’dan almıştım ödemediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2jz1993

Peugout’dan almıştım ödemediler.
    Pejo bayileri/servisleri hem işletme hemde anlayış olarak çok kötüler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.