Şimdi Ara

OTOMOBİLLERE ÖTV İNDİRİMİ GELEBİLİR ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
7.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ahahaha su 4-5 ayda araba alan yurdum insanının suratları gözümün önüne geliyor su an ahahaha sizi yöneten bu akepe'liler bile ölüyor gülmekten su halinize.

ulan ülke bu kadar saçma bu kadar plansız bu kadar iş bilmeyen adamlarla yönetilir mi be?
    su milli servetlerimiz olmasaydı, onları satmasalardı zaten bu kadar bile sürmezdi batmamız.

koşar adım batıyoruz, ötv indirimi gelsin tabi ahaha zannetmeyin indirimli alacaksınız bayiler de sıra, akepe'den sonra bayiler binecek ahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Indirim degil tamamen kalkmasi lazim artik. Yatlarin otvsi kalkti otomobillerin neden kalkmiyor? Yat gunluk ihtiyac da otomobil mi luks?

Herkes kalksın ister elbette ama büyükşehir ve küçük ilçelerin yerleşim yapısı itibariyle araç sayısı artık doyum noktasına iyice yaklaştı.

Hele ki ÖTV'nin kalkması (bence mümkün değil) kaosa sebep olur.

Kentsel dönüşümün de son zamanlarda yaygınlaşmasıyla bu durum belki ıyılesebılır ama uzun zaman alması ve belli kesimlerin muhtemel suistimali neticesinde işe yaraması pek olası değil.

Arac sayisinin cok artacagini dusunmuyorum. Almak isteyen borc, harch aliyor zaten. Ne olur? Ucuz, eski, kalitesiz araclar yerine insanlar yeni, kaliteli, guvenlikli araclara binerler ve borca girmezler. Sirf ucuz diye alinan araclar zaten kapinin onunde yatar.

Cikip herkesin arabasi var diyorlar, herkesin daa iyi bir arabasi olsa olmaz mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Indirim degil tamamen kalkmasi lazim artik. Yatlarin otvsi kalkti otomobillerin neden kalkmiyor? Yat gunluk ihtiyac da otomobil mi luks?

Herkes kalksın ister elbette ama büyükşehir ve küçük ilçelerin yerleşim yapısı itibariyle araç sayısı artık doyum noktasına iyice yaklaştı.

Hele ki ÖTV'nin kalkması (bence mümkün değil) kaosa sebep olur.

Kentsel dönüşümün de son zamanlarda yaygınlaşmasıyla bu durum belki ıyılesebılır ama uzun zaman alması ve belli kesimlerin muhtemel suistimali neticesinde işe yaraması pek olası değil.

Arac sayisinin cok artacagini dusunmuyorum. Almak isteyen borc, harch aliyor zaten. Ne olur? Ucuz, eski, kalitesiz araclar yerine insanlar yeni, kaliteli, guvenlikli araclara binerler ve borca girmezler. Sirf ucuz diye alinan araclar zaten kapinin onunde yatar.

Cikip herkesin arabasi var diyorlar, herkesin daa iyi bir arabasi olsa olmaz mi?

Elbette olsun herkesin daha iyi ve ucuz aracı. Gönül ister ki ulasimin ve altyapının daha modern ve daha ferah olduğu bir düzen içinde bunu yaşayabılelım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• secim zamani ya böyle dökerler incilerini hep ayni terane secimden secime hizmet gelir secim sonrasu sozler unutulur gider verileni de misliyle alirlar bizim ülkede.
  • Bu indirim sözde lüks diye ötv'si arttırılan oranların eski haline düşürülmesi olur, fazlası değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Bakında plansız ülke yönetimi,plansız vergileme ve mali yönetim nasıl olur görün. Önce ötv zammı yaptılar şimdi indirim konuşuyolar. Bir günleri diğer günlerini tutmuyor adamların. Zamlı ötv fiyatlarıyla araç alanlar ne olacak peki ? Gerçekten yaşanılmaz,katlanılmaz bir ülke haline gelmeye başladı bura iyice..

Seni silah zoruyla mı tutuyorlar ülkede? Yaşanılmazsa çek git arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1300cc-4200cc arası tek vergi olsun. Zaten benzinden vergi geliyor. Downsized motorlar ile insanların sürekli araba almasınım önünü alıp uzun vadede milli sermayeyi içeride tutmuş olurlar.

Yollarımız amerika yolları gibi pürüzlü ve değişken kalitede, ulaşım araçlarımız amerikanlar gibi otomobile dayalı ama araç kalite ve emisyonları grubunda gelişmiş avrupa ülkeleri yüksek standartlı asfaltlar ve gelişmiş toplu taşıma nedeniyle daha az yıpranmaya el verişli araçları olan herkes psikolojik olarak 100.00ü gördüğünde aatmak istiyor.

• liebermann L kullanıcısına yanıt
    Demek 2017 ocağında 2016 dan kalma araçları sattılar... ben bunu nasıl düşünemedim.. sizin gibi zeki insanları gördükce hayranlık duymamak elde değil.. bu arada 2016 ocağında 2015 ten kalma araçları satmış olabilirler mi ne dersiniz..? muhtemelen onların üzerine benzin döküp yakmışlardır..

• quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

Demek 2017 ocağında 2016 dan kalma araçları sattılar... ben bunu nasıl düşünemedim.. sizin gibi zeki insanları gördükce hayranlık duymamak elde değil.. bu arada 2016 ocağında 2015 ten kalma araçları satmış olabilirler mi ne dersiniz..? muhtemelen onların üzerine benzin döküp yakmışlardır..

Stoklar eridi vw gibi markalar da. Bu ay itibariyle 2016 modellerde biter. 2017 fiyatları yenilir yutulur cinsten değil.

VW satış danışmanı ile telde görüştüm. Verdikleri Passat fiyatları 2016 ile 2017 arasında en az 10k lira fark var. 2016 kalan araçlar ise opsiyonsuz olanlar. Tabi bulabilirseniz..

Diğer markalar henüz 2016 ları satamadı😂

• quote:

Orijinalden alıntı: eraysgt

quote:

Bakında plansız ülke yönetimi,plansız vergileme ve mali yönetim nasıl olur görün. Önce ötv zammı yaptılar şimdi indirim konuşuyolar. Bir günleri diğer günlerini tutmuyor adamların. Zamlı ötv fiyatlarıyla araç alanlar ne olacak peki ? Gerçekten yaşanılmaz,katlanılmaz bir ülke haline gelmeye başladı bura iyice..

Apartman yönetiminden memnun olmadığı için uğraşmak yerine taşınmayı tercih eden bir zihniyetin varsa mantıklı dediğin. Ancak apartmanın yönetiminden memnun değilsen, iyi yönetilmesi için çaba sarf eden biri isen... İşte o zaman işe yarar bir adamsın. Öbürü ise gelmiş hayata, bir hayatı görev gibi yaşıyor. Hiç bir iz bırakmadan da göçüp gidecek. Böyle tiplere üzülüyorum şahsen. Bir tercihtir tabii ki, ancak bana göre değil.

O yüzden memnun olmayınca giden değil, kalıp işi düzeltmek için mücadele eden iz bırakır.

Komşularından memnun değilsen taşınır mısın? Komşuların eğitilemez barzolar, çeşit çeşit orangutanlarsa taşınırsın. Ancak eğitilebilir tiplerse, zamanla bir arada yaşamayı öğretebilirsin mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 7 Şubat 2017; 18:3:14 >

• 2.El Araç ithalatıda Serbest olacaktı hani Hükümet son yıllarda halka faydası olacak ne yaptı

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 1.5 yıl ev aradım. Bu sürenin sonunda beğendiğim evi bulup satın aldım. Geçen 5 senenin sonunda karşı komşum yüzünden taşındım. Okumuş etmiş insanlardı. Ama resmen psikolojimizi bozdular. Bazı durumlarda sorunun hiçbir şekilde düzelmeyecegini düşünürsem daha fazla yıpranmadan vazgecerim.

• Demek ki araç satışları diplerde bunlar şimdiden indirim demeye başladı. Sadece Türkiye'de üretim yapan markalara ötv indirimi gelsin bence

• ilginç işler ve lobiler iş başında ise demek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hukumet geldiginden beridir bu tutarsa olayi var. İlk once bir sokuyor zammi ondan sonra duruma bakiyor sorun yoksa ileride bir daha sokuyor taki durum bozulana kadar.Bunun yaninda otomobil firmalari cakallik yaparsa gene vatandasa yaramaz. Hukumetin buna karsi onlem almasi sart.

• Araba gosteristen cikip bir ihtiyac haline gelene kadar herkese motor hacmi falan filan bakilmadan her 5 yilda bir otvsiz arac alma hakki taninmalidir.

Eger 5 yilin icinde insanlar ikinci veya daha fazla aracini alacaksa su an ki en yuksek otv odenmelidir.

Ayrica ikinci el fiyatlarina aracin sifir satis fiyatina oranla %20 gibi bir vergi eklenmelidir ki ikinci el fiyatlari dip yaptigindan insanlar arabayi yatirim araci olarak gormekten vazgecsin.

Bu sekilde hem adalet saglanir hem de cari acik kapanir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraysgt

quote:

hangi akıllı çıkıp ta böyle bi cevap verecek diye bekliyordum. Teşekkürler. Siz yazana kadar çekip gitmeyi düşünememiştim şimdi aklıma dank etti. Muhteşem ileri düzey zekanız olmasa nasıl düşünecektim çekip gitmeyi filan.. Gerçekten ufkumu genişlettiniz. Başka önerileriniz var mı ? Referanduma ne diyoruz bu arada evetmi ? Bizleri bilgilendirip ufkumuzu açarsanız sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 7 Şubat 2017; 19:14:36 >

• An itibariyle haber Fox Tv'de çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

yaklaşık 1.5 yıl ev aradım. Bu sürenin sonunda beğendiğim evi bulup satın aldım. Geçen 5 senenin sonunda karşı komşum yüzünden taşındım. Okumuş etmiş insanlardı. Ama resmen psikolojimizi bozdular. Bazı durumlarda sorunun hiçbir şekilde düzelmeyecegini düşünürsem daha fazla yıpranmadan vazgecerim.

Abi zaten bütün olay da bu. Sorunu çözemeyeceğin kesinse durma git. İçinde varsa bir umut kal uğraş. Türkiye için benim hala umudum var. Pes edene de lafım yok; ama bence henüz erken. Yurtdışına gitmiş olmak için gitmeye erken. Ha, hayat senin önüne öyle bir yol çizer de gidersen eyvallah zaten. Buna kimse bozulmamali. Çok arkadaşım var böyle. Genetik doçenti bir kız var mesela. Gelse ne yapacak abi? :D veya elektronik doktorali bir arkadaşım var. Tiwetter'da çalışıyor herif. Hayat ona öyle yol çizmiş. Buna eyvallah da, gitmiş olmak için gitmek için bence erken. Ancak bu durum da kalan için susmayı gerektirmiyor. Tabii ki hataları, yanlışları dile getirmek lazım. Umudu kestiğimiz noktada da uzariz ne yapalım?

Anlatmak istediğim buydu. bu arada karşı tarafın okumuş olmasi egitilemez bir orangutan olmadığı anlamına gelmiyor. Ne prof. orangutanlar var abi. 82 anayasasını tasarlayanlar anayasa prof.ları değil miydi? Veya %10 barajını koyanlar cahil miydi? Yok. Daşkafalilik özellikle türkiyede eğitimle çözülemiyor. Dünya geneli de böyle de, Türkiye'de daha da ağır hissediliyor bu. Genelde kendine saygı, birey olmanın farkindaligi ve birlikte yaşamanın getirdiği sorumluluklar etrafında dönen basit meseleler aslında bu... Zamanla çözülür ama, ben inanıyorum. Yaşadığın yer yaşanmaz hale geldikçe, insanlar canları acıya acıya öğrenecek, bir ortak paydada buluşacaklar. Ancak biz görürüz, gormeyiz o tartışılır... Gelişime uzun vadede engel olunamiyor zira...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 7 Şubat 2017; 19:47:42 >

• Adamlar zam yapar küfür ederler indirim yaparlar sövülür, cidden bence az bile yapıyorlar sonuna kadar hak ediyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.