Şimdi Ara

Otomobil ve hafif ticari araç satışlarında önemli bir düşüş yaşandı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
116
Cevap
0
Favori
6.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batmak sürünmekten her zaman iyidir yıllardır sürünüyoruz yeter bu millete müstehak ama bize değil batacaksak en kısa zamanda batalım belki birşeyler değişir.Yeter yeter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    nasıl adaletsizlik mi ? 190 bin liralık 5.20i m sport arabaya binen adamla niye aynı vergiyi ödüyor 40binlik ibizaya binen.tabiki daha azını ödemeli.mala göre vergi beyanı.adil olan budur.ama ülkemizde adalet biraz parası olanı sonuna kadar sömürmek olduğu için kimse memnun değil.hala daha üretemez vs diyor.ben sanki sana arabayı yapalım hemen vw rakip olalım dedim.hem de vw 1 yılda bu hale geldi değil mi.adamların 80 yıllık tarihi var.o milyonluk çalışmalar 80 yılda oldu sen 1 yıl sonrasına bile muzdaripsin.banane tayyipten kardeşim.ben milletime bakarım.büyümeye ekonomiye bakarım.gelişmesi için elimden geleni yaparım.yok o olmaz yok bu olmaz beceremez bilmem ne demekle boş konuşmaktan başka birşey olmaz.
  • zeus_1907 kullanıcısına yanıt
    vekilden kastım seni yönetecek kişileri seçmen.parti olur serbest olur orası kişisel tercih.bahsettiğim şey ifade etme şekliydi.Hocam o kadar basit değil o iş.satın alma paritesi milli gelir adalet bir sürü kriter var.ben çok eminim dünyada bir sürü ülke vardır 1 türk lirasının çok değerli olduğu ülkeler.karşılaştırmayı doğru yapmak lazım.biz işimize bakalım.ben 4 yıl iktisat okudum.sokakta carptığın 5 adamdan 3 ü iktisatçı.işsiz.okul hayatım boyunca 100den fazla seminere katıldım bir sürü katılım belgem var tofulum var.bölümü ingilizce okudum okuldan hatırı sayılır bir hocadan referansım var.güzel de bir işim var çok şükür.şimdi burada o belkide açıktan iktisadı bitirmiş boş gezenin boş kalfası tayyip düşmanı adamlar saydıracak saydıracak.doğru.ben bu durumdan kurtulmanın çaresine bakalım diye söyleyeceğim.yanlış.yok öyle bir çifte standart.bu forumun yüzde 90 ı boş adam ve boşa konuşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: master135

nasıl adaletsizlik mi ? 190 bin liralık 5.20i m sport arabaya binen adamla niye aynı vergiyi ödüyor 40binlik ibizaya binen.tabiki daha azını ödemeli.mala göre vergi beyanı.adil olan budur.ama ülkemizde adalet biraz parası olanı sonuna kadar sömürmek olduğu için kimse memnun değil.hala daha üretemez vs diyor.ben sanki sana arabayı yapalım hemen vw rakip olalım dedim.hem de vw 1 yılda bu hale geldi değil mi.adamların 80 yıllık tarihi var.o milyonluk çalışmalar 80 yılda oldu sen 1 yıl sonrasına bile muzdaripsin.banane tayyipten kardeşim.ben milletime bakarım.büyümeye ekonomiye bakarım.gelişmesi için elimden geleni yaparım.yok o olmaz yok bu olmaz beceremez bilmem ne demekle boş konuşmaktan başka birşey olmaz.

Aynı vergiyi ödemiyor. Aldığı arabanın fiyatına oranla vergi veriyor. Yani oran aynı hacimdeki motora sahip arabanın fiyatına göre belirleniyordu. Şimdi ise arada fahiş fiyat farkları oluştu. İnsanlar 5 para etmeyecek arabalara mahkum oldu.

Yahu ben kime laf anlatmaya çalışıyorum Adam ciddi ciddi aynı vergiyi veriyor sanıyor.

Abicim en başından desene ben zaten vergi müfredatını hiç bilmiyorum, hiç açıp okumadım. Ona göre konuşalım anlaşalım. 2 kelam laf edelim adamına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 6 Nisan 2017; 1:42:40 >

• Beter olsun,bunlar daha iyi günleriniz.
    Almayın kardeşim almayın.1 sene araba almasın kimse bak nasıl paşa paşa Ötv ler kalkacak o zaman..Ama bizim millet anlamaz adam Vergi düşüreceğine üretim yapmadan Tüketimi teşvik ederek "Kredi leri uzattık - faizi düşürdük " ayağına yatıyor.Bu nasıl aymazlıktır.

43 bin lik araç nerdeyse vergilerle 85 - 90 bin'e satılıyor.Diğerlerini söylemeye bile gerek yok.Rezillik ötesi..!
    Birlikten kuvvet doğar ama maalesef o birlik dünyada bir tek Bizde YOK..!!

Bu iş sadece arabada değil Yakıt ta da öyle..Bir gün 5 kuruş düşüp 5 gün sonra 10 kuruş geçiriyorlar..Hepimizi aptal yerine koyuyorlar çünkü kimseden TIK yok..!

• Fiyatlar bu kadar arttıktan sonra vatandaş tepki amaçlı olmasa bile araç alamayacaktır. Dandik B segmenti arabalar 50 bin TL den başlıyor. C segmenti mantıklı bir araba için 90 bin TL verilmeli. Keşke vatandaşın maaşları da aynı oranda artsaydı da piyasa dengelenseydi.

Yalnız araç satışları düşünce Türkiye de fabrikası olan firmaların tepkisi nasıl olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT.

quote:

quote:

Ben iktidar değilim ancak bunca sene iktidar elinizdeydi neden yapmadınız? almanlar, fransızlar üretirken siz parayı nereye harcadınız? yeni üretime başlamadılar.

Muhalefetin kafaya bak ya.

15 senedir sen iktidarsın bugüne kadar neden yapmadın? 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV ekleyip vatandaşa geçiren AKP iktidarı. Şu ABSOLUT'u gündüz vakti içme diyorum sana bak AKP ilçe teşkilatına söylerim maaşını keserler zaten CHP sayesinde 1400TL maaş alıyorsun AKP'ye kalsan 950 TL ile kolonya içecektin

Kafaya bak akp'li diyor bana. Chp zamanında ödenmeyen maaşlar, faizler uçuşurken yoktun sen tabi 1400 tl oldu da noldu? Asgari ücret artınca diğerleri sabit kalacak sanıyorsun ya güldüm.

Yav hehe size kalsa burdaki herkes maaşlı.

İş bankasından alıyorum ben.

ÖTV vergisini 2002 senesinde sen koydun. 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV vergi koyup vatandaşa 83 BİN TL'ye satmaya utanmıyor musun?

Asgari ücret CHP sayesinde 1400 TL oldu, sana kalsa 950 TL'ye bugün ABSOLUT değil kolonya çekiyordun nankörlük etme.

Bak bakalım ÖTV kimin zamanında çıkartılmış, Absolut'a ara verin bence, fazla içince kafa gidiyor sanırım

Otomobil ve hafif ticari araç satışlarında önemli bir düşüş yaşandı

Size laf sokmam ÖTV yi savunduğum anlamına gelmez, umarım günün birinde bir hükümet çıkar ve ÖTV zulme bir son verir.
    Ve millet olarak hak ettiğimiz kalitede araçlara sahip oluruz.

• iyi oluyor iyi. aldırmayın araba, beter olsunlar. Akp lilere sorsan "lüks yaşam" diyip vergiyi savunuyorlar.

• quote:

Vergiler % delik dilim üzerinden alınır. %18 %25 gibi. 100 bin TL lik araçta 18 bin TL vergi ödüyorsan 50 bin TL lik araçta 9 bin TL ödersin. Aynı değil yani. Lüks araçlarda ekstra vergi olur anlarımda şuan ki vergi sisteminin savunulacak bir yanı yoktur. Fransız araçları bile 80 bin 90 bin TL hemde normal araçlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Renault Megane HB Touch 1.2 130 BG.
    Araç 1 ay önce 75.300TL idi. İki hafta önce 77.100TL oldu. Bugün itibariyle 80.300TL

https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/TR/price-list/Renault-Binek-20170404.pdf

O da bişey mi?

Clio Symbol 74.250 :)
  • sebep

doların rabia olması olmasın

• En ucuz arabayı düz hesap 200 bin TL yapmadılar ya ben ona yanarım. Kimse araba almamalı.

• quote:

vekilden kastım seni yönetecek kişileri seçmen.parti olur serbest olur orası kişisel tercih.bahsettiğim şey ifade etme şekliydi.Hocam o kadar basit değil o iş.satın alma paritesi milli gelir adalet bir sürü kriter var.ben çok eminim dünyada bir sürü ülke vardır 1 türk lirasının çok değerli olduğu ülkeler.karşılaştırmayı doğru yapmak lazım.biz işimize bakalım.ben 4 yıl iktisat okudum.sokakta carptığın 5 adamdan 3 ü iktisatçı.işsiz.okul hayatım boyunca 100den fazla seminere katıldım bir sürü katılım belgem var tofulum var.bölümü ingilizce okudum okuldan hatırı sayılır bir hocadan referansım var.güzel de bir işim var çok şükür.şimdi burada o belkide açıktan iktisadı bitirmiş boş gezenin boş kalfası tayyip düşmanı adamlar saydıracak saydıracak.doğru.ben bu durumdan kurtulmanın çaresine bakalım diye söyleyeceğim.yanlış.yok öyle bir çifte standart.bu forumun yüzde 90 ı boş adam ve boşa konuşuyor.

bu kadar eğitimli bir iktisatçı olarak ekonomiden de anlıyorsundur
    nelerin yanlış olduğunu görüyor neler yapılması gerektiğini biliyorsundur
    sence doğru işler mi yapılıyor?

forumun %90ı boş olabilir ama seçmenlerinde bi okadarı boş. demek ki bu ülkenin kaderi boşların isteklerinin yapılması.

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben iktidar değilim ancak bunca sene iktidar elinizdeydi neden yapmadınız? almanlar, fransızlar üretirken siz parayı nereye harcadınız? yeni üretime başlamadılar.

15 senedir sen iktidarsın bugüne kadar neden yapmadın? 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV ekleyip vatandaşa geçiren AKP iktidarı. Şu ABSOLUT'u gündüz vakti içme diyorum sana bak AKP ilçe teşkilatına söylerim maaşını keserler zaten CHP sayesinde 1400TL maaş alıyorsun AKP'ye kalsan 950 TL ile kolonya içecektin

Kafaya bak akp'li diyor bana. Chp zamanında ödenmeyen maaşlar, faizler uçuşurken yoktun sen tabi 1400 tl oldu da noldu? Asgari ücret artınca diğerleri sabit kalacak sanıyorsun ya güldüm.

ÖTV vergisini 2002 senesinde sen koydun. 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV vergi koyup vatandaşa 83 BİN TL'ye satmaya utanmıyor musun?

Asgari ücret CHP sayesinde 1400 TL oldu, sana kalsa 950 TL'ye bugün ABSOLUT değil kolonya çekiyordun nankörlük etme.

Bak bakalım ÖTV kimin zamanında çıkartılmış, Absolut'a ara verin bence, fazla içince kafa gidiyor sanırım

Size laf sokmam ÖTV yi savunduğum anlamına gelmez, umarım günün birinde bir hükümet çıkar ve ÖTV zulme bir son verir.

ötv depremde oluşan zararı karşılamak için çıkartıldı o hükümet kalsa ötv kalıcı olmayacaktı
    ama akp onu kalıcı yaptı yetmedi ötv içeriğini genişletti.

• Bazen siyasi düşünceye göre fikirler belirtiliyor. Fakat işin aslı; Türkiye üretmeden tüketiyor, dolayısıyla vergilerin ve fiyatların yüksek olması çok doğaldır. Bunun üzerine bir de alım gücümüzün yıllar yıllardır düşük olduğunu eklerseniz... Sonuç: Devletin başından A partisi gitse, B partisi gelse yine aynı tas aynı hamam devam edecek gibi görünüyor. Bunu yıllardır yaşadık, gördük.

Bu kilidi açacak anahtar, toplumun her konuda topyekun çağ atlamasıdır.
  • deprem paraları toplandı ; ne yapıldı ? yol yapıldı.

İşsizlik paraları kesiliyor ; bu paralar ne yapıldı? kaynanalara, ninelere verilecek

adamlar çatır çutur götürüyor malı, herkeste de karamsarlık olduğu için öyyyyle bekliyor, o yüzden ; herkes herşeye layık bu ülkede, ağlamayın lütfen.

• high speed dirt kullanıcısına yanıt
    Devlette bu yüzden bunu yapıyor zaten. Devlet haklı demiyorum ama halkımız bilinçlenmediği takdirde bu böyle devam edecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

quote:

Orijinalden alıntı: fofer

quote:

quote:

quote:

quote:

ötv depremde oluşan zararı karşılamak için çıkartıldı o hükümet kalsa ötv kalıcı olmayacaktı
    ama akp onu kalıcı yaptı yetmedi ötv içeriğini genişletti.

İnsanların bilgisi ÖTV nin deprem nedeniyle çıkartıldığı yönünde ama pek bir ilgisi yok hocam; Linkten kanun maddelerine göz atabilirsiniz.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2002/06/20020612.htm#1

Ha akp bunu neden kaldırmadı derseniz, neden kaldırsın ki? Araç satışından 50 Katrilyon vergi elde edilmiş.
    Şuan Devletimizin başında hangi hükümet olursa olsun ÖTV yi kaldırmaz/kaldıramaz.

Merak etmeyin en az bende sizin kadar isyan ediyorum bu duruma.
    3 kuruşluk benzine ödediğimiz ücrete, 3. dünya ülkelerinde bile görülmeyen internet hızlarına ve AKK denen karaktersizliğe.
    Kanıma dokunan saymakla bitmeyecek uygulama var Ülkemizde maalesef. İnşAllah tez zamanda düzeltilir bu problemler ama benim hiç bir umudum yok.

• İsmi lazım değil İstanbul 'da büyük bir galerici ahbabımız var, genelde lüks marka (Land Rover, Mercedes, Bmw, Prosche, Audi) araçlar alıp satar.
    1 Ay evvel ki sohbetimizde aynen şunu söyledi "Herkes satıyor, satmaya gelenede normalden az teklif ediyoruz satmasın diye, yinede satıyor mecbur alıyoruz. Dünya araba birikti elimizde alan yok şuanda"
    Bu tanıdığımızda ben daha bir arabayı 15 günden fazla görmüyordum dükkanının önünde şimdiyse rent a car a dönmüş durumda dükkanın önü zibil gibi araç var.
    Geçen yıl işlerimiz çok iyi olmasına rağmen ve 30 civarı personel çalıştırıyorduk, bu yıl ilk 3 aylık tablo içler acısı ve personel sayısını 12 ye indirdik.
    Yaprak kıpırdamıyor desek yeri, her sektör için konuşmuyorum ancak şuanda bilişim işleri bu şekilde, dışarıdan gördüğünüz gibi hoş bir tablo yok maalesef.
    İnsanlar varsa paraları bekletiyorlar, parası olmayanda arabasını elden çıkarıp onu nakit olarak bekletmeyi tercih ediyor.
    Durum iyi değil arkadaşlar, yarının ne getireceğini ise kimse öngöremiyor maalesef.

• ABSOLUT. kullanıcısına yanıt
    Her ülke araba üretmek zorunda mı peki? Hiçbir şey üretmeyen ve ekonomik krizde olan Yunanistan'da bile sıfır km arabalar bu kadar pahalı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.