Şimdi Ara

Otomobil ve hafif ticari araç satışlarında önemli bir düşüş yaşandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
6.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: high speed dirt

quote:

Orijinalden alıntı: ABSOLUT.

Ben iktidar değilim ancak bunca sene iktidar elinizdeydi neden yapmadınız? almanlar, fransızlar üretirken siz parayı nereye harcadınız? yeni üretime başlamadılar.

Muhalefetin kafaya bak ya.

15 senedir sen iktidarsın bugüne kadar neden yapmadın? 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV ekleyip vatandaşa geçiren AKP iktidarı. Şu ABSOLUT'u gündüz vakti içme diyorum sana bak AKP ilçe teşkilatına söylerim maaşını keserler zaten CHP sayesinde 1400TL maaş alıyorsun AKP'ye kalsan 950 TL ile kolonya içecektin

Kafaya bak akp'li diyor bana. Chp zamanında ödenmeyen maaşlar, faizler uçuşurken yoktun sen tabi 1400 tl oldu da noldu? Asgari ücret artınca diğerleri sabit kalacak sanıyorsun ya güldüm.

Yav hehe size kalsa burdaki herkes maaşlı.

İş bankasından alıyorum ben.
  • quote:

quote:

quote:

Ben iktidar değilim ancak bunca sene iktidar elinizdeydi neden yapmadınız? almanlar, fransızlar üretirken siz parayı nereye harcadınız? yeni üretime başlamadılar.

Muhalefetin kafaya bak ya.

15 senedir sen iktidarsın bugüne kadar neden yapmadın? 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV ekleyip vatandaşa geçiren AKP iktidarı. Şu ABSOLUT'u gündüz vakti içme diyorum sana bak AKP ilçe teşkilatına söylerim maaşını keserler zaten CHP sayesinde 1400TL maaş alıyorsun AKP'ye kalsan 950 TL ile kolonya içecektin

Kafaya bak akp'li diyor bana. Chp zamanında ödenmeyen maaşlar, faizler uçuşurken yoktun sen tabi 1400 tl oldu da noldu? Asgari ücret artınca diğerleri sabit kalacak sanıyorsun ya güldüm.

Yav hehe size kalsa burdaki herkes maaşlı.

İş bankasından alıyorum ben.

ÖTV vergisini 2002 senesinde sen koydun. 43 BİN TL'lik arabaya 40 BİN TL ÖTV+KDV vergi koyup vatandaşa 83 BİN TL'ye satmaya utanmıyor musun?

Asgari ücret CHP sayesinde 1400 TL oldu, sana kalsa 950 TL'ye bugün ABSOLUT değil kolonya çekiyordun nankörlük etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç satamazlar inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celest

O kadar vergi konulursa kimse almaz'ki zaten tabi düşüş yaşanır

Cedden rahmet yurt dışında 30 tl olan arabayı 120 tl ye satarsa olacağı bu olur
  • high speed dirt kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı sen 3 mesajdır 43 bin tl ye takmışsın. Sana zorla al demiyorlar ki? Alacaksan fiyat bu diyorlar. Ne diye dış borcu arttırıyorsun?

Sana üret destekleyeyim diyor. Asgari ücret chp sayesinde 1400 olmuş. Helal chp'ye. Helaaal.

Asgari ücret arttı alım gücüde aynı ölçüde arttı dimi? sabit kaldı. Diğerleri zamlandı eşitlendi. Keşke 950 alsaydı bu millet.

High speet dııırt.
  • quote:

Hocam en azından çin gibi olmamızı isterdim. 10% yerli üretimle kalanı yabancı.

Zamanla yerliyi çoğaltıp 50% yapıp ardından 10% yabancı üretime doğru ilerlemek.

Çin örneği çok farklı. Bu örnekle Türkiye açıklanamaz. Çin üreticiyi muazzam derecede destekleyen bir devlet. Ücretsiz kargoda tut sinirsiz kredilere kadar. Neredeyse bütün sektörlerde devlet damping uyguluyor. Çini kimse durduramaz Çin'in kalkınma modeli ise Çin'den başka kimseye uygulanamaz.

Bizde ise durum çok farklı. Dünya değişiyor ama Türkiye ne üreticiyi destekliyor ne tüketiciyi. Akp nin tek şansı küresel genleşme dönemine denk gelmiş olması. Yoksa akp senin dediğin eski dönemlerde iktidar olsaydı aynı krizleri yine yasardik.

Akp iktidar oldugu süre boyunca dünya da ufak çaplı ekonomik krizler oldu bu krizlerin hepsinde türkiye hep negatif büyüme yani küçülme yaşadı. Yani akp nin krizlerle basa cikma gibi ber yetenegi yok ve turkiyenin son 15 yillik gelismesinden de akp sorumlu degil. Şimdi ise küresel genişleme durmaya başladı ve akp ekonomisi çökmeye başladı. Cokmemesi için bir sebep yok ancak bu çöküşün şiddetini ülkedeki vatandaşların partizanca tutumlari(mesela senin) daha da arttıracaktır gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    Memlekette böyle yazın orası da arabadan geçilmiyor artık.

Anlaşıldı 40 bin tl var sende bu 4 oldu. Defol git mi? iktidarda ben yokum ki. Sizde olamıyorsunuz Kılışdaroğlunu kasetle atın muharrem reis gelsin belki iş yapar.
  • quote:

Anlaşıldı 40 bin tl var sende bu 4 oldu. Defol git mi? iktidarda ben yokum ki. Sizde olamıyorsunuz Kılışdaroğlunu kasetle atın muharrem reis gelsin belki iş yapar.

40 BİN TL'lik vergiden rahatsız olmuş ABSOLUT'a bak. Gerçeklerden rahatsız oluyorsan benle muhatap olmayacaksın yoksa böyle gerçekler suratına çarpılır feleğin şaşar. 40 BİN TL'lik vergi seni rahatsız etmiyorsa partini al defol git, sende gelsen demek 40 BİN TL'lik vergiyi vatandaşa geçireceksin.
  • quote:

quote:

40 BİN TL'lik vergiden rahatsız olmuş ABSOLUT'a bak. Gerçeklerden rahatsız oluyorsan benle muhatap olmayacaksın yoksa böyle gerçekler suratına çarpılır feleğin şaşar. 40 BİN TL'lik vergi seni rahatsız etmiyorsa partini al defol git, sende gelsen demek 40 BİN TL'lik vergiyi vatandaşa geçireceksin.

Senin ülken mi burası ?

Yok ben şekere una yağa 900% zam yapacağım. Anladon
  • 2011 de liste fiyatı 67000 tl olan aracım şuanda liste fiyatı 147000 tl varın siz hesaplayın.

• Ben Almanya'nın yerinde olsam Türkiye'ye araba vermem.Sen ARGE sine para harca.Personeline para harca.Bir sürü emek harca.Garantisini ver. Aracını 30-40 bin euroya Turkiye'ye sat.Bizim devlet de üstüne 2 araçlık vergi koysun.Yok ötv si yok kdv si yok ötv nin de kdv si 100 bin euro etsin. Vatandaş olarak 1 araba kendine alırken 2 araba da devlete hibe ediyoruz. Bu şartlarda araba alırsam şerefsizim.Yeter artık.

• quote:

quote:

quote:

Senin ülken mi burası ?

Yok ben şekere una yağa 900% zam yapacağım. Anladon

Git derken ülkeyi terk et anlamında değil, burda kal da zihniyetin ortaya çıksın 40 BİN TL'lik vergiyi vatandaşa geçirenlere sesini çıkartmayan AKP kankası partileri de tanıyalım sayende. Sen hangi partilisin merak ettik.
  • Symbol un sifiri olmuş 70bin tl tabi düşüş olur

Akp kankası mı? Hdp kankası değilim. Birlikte iyi sallayamadık be hacı.
  • quote:

Akp kankası mı? Hdp kankası değilim. Birlikte iyi sallayamadık be hacı.

Söyle ABSOLUT partini söyle çekinme, çekinecek birşey yok korkma yemicez
    Yemicez derken kendini büyük bir çoğunluğun içinde mi sanıyorsun asosyal kardeş
  • İngiltere de felan 6-7-8 bin euroya satılan çöp Dacialar bile burada 50bin olmuş.Normal düşüş yaşanması.
  • quote:

Yemicez derken kendini büyük bir çoğunluğun içinde mi sanıyorsun asosyal kardeş

Asena'yı geçtin hangi partidensin söyle, 40 BİN TL'lik vergiyi vatandaşına geçiren AKP'yi savunan hangi partinin kafasısın sen söyle bizde bilelim ona göre oy verelim.
    Taktın 40 bin tl ye paran yoksa banka hesabını at para göndereyim yeterki 40 bin deme 50 bin falan de cümle değiştir ya

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.